Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha nem akar összeköltözni... fórum

Ha nem akar összeköltözni... (beszélgetős fórum)


1 2 3
35. lusza (válaszként erre: 34. - 5c54c8b1c1)
2016. márc. 5. 16:56
Szerintem ha a lány 2 év múlva 28 lesz, a srác 2 évvel fiatalabb nála, akkor a srác 24 éves. De mindegy, 22 évesen is ciki, ha a szüleivel akar élni valaki. Biztos önállóságra nevel és jól lehet magánéletet élni.
34. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 32. - Ina87)
2016. márc. 5. 16:35
A fiatalember egyelôre döntött... nem óhajt együtt élni. Elvégre 22 éves csupán.
33. lusza (válaszként erre: 28. - Mosolyka91)
2016. márc. 5. 16:10
De ahhoz, hogy úgy éljél, ahogy szeretnél, és ott, ahol szeretnél, nem kell egy férfit magaddal rángatnod. :)
32. ina87
2016. márc. 5. 16:03
azt kelene el dönteni egyàltalàn h össze e fogtok költözni ez 2 emberes szoval ezt tisztàd utàn h mikor fogtok babàzni az màr idő kèrdèse az elsö inkàbb tegyètek hejre az èketeteket.
31. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 12. - Mosolyka91)
2016. márc. 5. 14:11
Ne mások életéhez viszonyítsd a sajátodat.
2016. márc. 5. 14:04

Nem olvastam direkt végig hozzászólásokat...

Ezt a kapcsolatot te szeretnéd jobban.

Hagyd ôt élni, hibákat elkövetni.

Ô fiatalabb mint te; mégis mit vársz egy 22 év körüli fiatalembertôl, aki nemrég még az iskolapadban ült??

Másképp vagyunk összerakva.

Nem várható el tôle, hogy ilyen komoly, életre szóló nehéz döntéseket hozzon.

29. 9829024220 (válaszként erre: 27. - Túrógombócka)
2016. márc. 5. 12:10
Az biztos,hogy en nem szeretnek most huszas eveim elejen jarni,a tiniketmeg egyenesen sajnalom,mert akik most nevelkednek "ferfiak",hat hagyjuk inkabb,fogalmam nincs,hogy fog tudni egy no felnezni rajuk es megelni a noiesseget mellettuk.
2016. márc. 5. 12:08
Azt hiszem tudom is a választ,csak nem érzem magam felkészültnek arra,hogy halljam is.. :(
27. túrógombócka (válaszként erre: 23. - 9829024220)
2016. márc. 5. 12:07
valóban nem huszonéves korosztály vagyok már, de bizony anyuci egyszemkéjét is sokat ismertem, akik külön mentek, amint tudtak...
26. 7116aa6805 (válaszként erre: 22. - Mosolyka91)
2016. márc. 5. 12:04
...ami egy kapcsolatban vészjósló jel lehet.
25. túrógombócka (válaszként erre: 22. - Mosolyka91)
2016. márc. 5. 12:04
ne érezd magad emiatt rosszul, sajnos ez így működik. neki addig kell a kapcsolat, amíg kényelmes.
24. lusza (válaszként erre: 21. - Mosolyka91)
2016. márc. 5. 12:03

Majd kiábrándulsz idővel, ha rájössz, hogy ő nem szeret igazán... A járogatás más, mint szerelmesnek lenni, megosztani az életedet a másikkal.

Egyszerűbb lenne tiszta vizet önteni a pohárba, és egyenesen megkérdezni, megbeszélni mindent, csak ez azzal járhat, hogy el kell fogadnod a nemleges választ is, és szakítanod. Behunyhatod a szemedet, húzhatod az időt magadban dühöngve, de az nem változtat semmin. Jobb esetben, ha beszélsz vele, rájön, hogy ez neked mennyire fontos és választania kell neki is, döntenie.

23. 9829024220 (válaszként erre: 8. - Túrógombócka)
2016. márc. 5. 12:03

Az sem mindegy,hany eves vagy.Mert ha nem a huszas eveidet taposod,akkor azert a te korosztalyodra is inkabb jellemzo,hogy onallosdni szeretett volna mihamarabb.Meg mindog vannak kivetelek.

Meg sok tenyezotol is fugg,egy szem gyerek,anyuci kedvence,a budos eletbe nem akar eljonni.

Nekem a lanyom apja meg 40 evesen is anyjaval elt inkabb,pedigmar nos volt...osszehazasodtak,de nem koltoztek ossze.

Mikor en vele voltam meg a felesege elott,mar 33 elmult,mikor sok vita es volt anyos orokre szolo utalata mellett sikerult kulon koltozni a szuleitol.

A mostani parom meg mar 20 evesen elkoltozott otthonrol,mert fuggetlen akart lenni.

De mar en is harmincas vagyok,szoval a mostani huszoneveseketnem igazan ismerem,csak nehany pelda van elottem,azokbol tudok kovetkeztetni.

22. mosolyka91 (válaszként erre: 20. - Túrógombócka)
2016. márc. 5. 12:02
Ez a másik,ami még megfordult a fejemben.Bűntudatot érzek,hogy ilyeneket gondolok róla,hogy mi van,ha nem igaz,csak én vagyok türelmetlen,kombinálós,hisztis... Közben meg egy másik pillanatban úgy érzem tényleg nem tartunk semerre...
2016. márc. 5. 12:01

Csak mindent megnehezít az,hogy szeretem..Mennyivel könnyebb lenne:)

Azt nem mondanám,hogy nem szeret,mert tényleg mindig jön hozzám vagy hív magához,tehát velem van állandóan,csak ez a közös otthon,amire én vágyom,nem akarja..

Nem tudom van-e értelme a taktikáknak,hogy kevesebbet találkozom vele,nem keresem már annyira és megmondom,hogy lecsengett ez a kapcsolat nekem,mert nem haladunk semerre és ráeszmél hogy velem akar lenni-vagy nem,és akkor könnyebb az elválás.

Vagy megint kezdjük bele egy végnélküli beszélgetésbe..

Tegnap óta nem is beszéltem vele,mert ez a kijelentés,hogy ki tudja mi lesz x év múlva,plusz még eszembe jutott,hogy 3 hete hozzám vágta egy veszekedéskor,hogy amúgy se tervezte velem az összeköltözést,összeraktam a fejemben,hogy ez neki kényelmes,hogy vagyok,van ki kiszolgálja,kihez odabújni,elütni az idejét és ennyi.. Nem is akarom jelenleg keresni sem..

20. túrógombócka (válaszként erre: 17. - Vizslava)
2016. márc. 5. 12:00
ehhez még azt tenném hozzá, h nagyon könnyen megeshet az is, h mivel a pasinak nem komolyak az érzései, hamar becsajozik, aztán Mosolyka meg ott áll, és elpazarolt egy csomó időt a semmire.
19. 7116aa6805 (válaszként erre: 16. - Lusza)
2016. márc. 5. 11:59
Arról nem is beszélve,hogy anyuci szoknyája hajlamos újabb és újabb konfliktusokat szülni.
18. 7116aa6805 (válaszként erre: 15. - Mosolyka91)
2016. márc. 5. 11:56
Azért itt már részéről is meglennének a körülmények a kettőtök közös életéhez
17. vizslava (válaszként erre: 9. - Mosolyka91)
2016. márc. 5. 11:56
Azt hiszem Mosolyka, te is látod, hogy ebben a kapcsolatban másodlagos szerepet játszol. Ha ezt így el tudod fogadni (ahogy sokan), akkor várj, és válj függővé egy számodra nem megfelelő kapcsolattól. Ha pedig saját magaddal is törődsz, akkor be kell látni, hogy sokszor a szerelem nem elég egy kapcsolat fenntartásához. (Bár itt megjegyzem, hogy ha valaki szerelmes a másikba, akkor vele akar lenni, nem csak néha, hanem mindig.) Mindenesetre pozitív dolog, hogy látod a párod önzőségét, és felismered, hogy te nem számítasz a kapcsolatban. Sokan ezt hiába látják, reménykednek, hogy majd minden megváltozik ha összeköltözés lesz, ha közös gyerek születik, de nem fog változni, esetleg rosszabb lesz. Aki pedig gyenge, az beletörődik, az élet pedig gyorsan eltelik, és akkor már csak ábrándozni lehet, hogy mi lett volna, ha....
16. lusza (válaszként erre: 9. - Mosolyka91)
2016. márc. 5. 11:55

Ne mentegesd, ha akarna, szeretne, veled akarna élni. Nem jobb a szülőkkel kényelemben élni, mint nagyobb kiadással önállóan. :)


Neked kell eldöntened, hogy akarod-e ezt így tovább. Gondold át, te mit szeretnél, azzal együtt, hogy ha ő most nem akar, akkor belevágsz-e egyedül, hogy olyan életet éljél, amilyet szeretnél, ott, ahol szeretnél, vagy mindenképpen mellette akarsz-e ragadni. Nem hibáztathatod őt sem, ha ő azt mondja, nem akarja, meg "majd". Ha te ezt elfogadod, akkor ne szidd, hogy miért nem akarja azt, amit te. :)

2016. márc. 5. 11:53

Csak én ezt hiába magyarázom neki,amíg nem lép le a tesója,ő se fog,én úgy látom.

És már tök rossz érzés,hogy a környezetemben már mindenki nemhogy együtt él,szülnek,családot alapítanak,házasodnak,nekünk meg még annyi sincs,hogy megbeszéljük mikor költözünk össze,mert ez KORAI ..Én sem most akarok durr-bele,hanem egy fél év múlva,mikor minden kiadásom rendeződik.

14. 7116aa6805 (válaszként erre: 12. - Mosolyka91)
2016. márc. 5. 11:51
Szerintem jó helyen kezdődik Nálad az igazság.
13. adfa0d8bdb (válaszként erre: 9. - Mosolyka91)
2016. márc. 5. 11:50

Te eléggé alárendeled magad ennek a kapcsolatnak meg az ő kényelmének.


Megértelek, én sem szívesen élnék ilyen tini módra, akármennyire is szeretem, az élet rendje a leválás, főleg ha már két kereset is van.

12. mosolyka91 (válaszként erre: 7. - 9829024220)
2016. márc. 5. 11:49

Na igen,de itt nem is a gyerekvállalás a lényeg,hanem az együttélés. Nekem akkor nem volt kapcsolatom,de már vágytam rá,egy kis családias,együtt élős légkörre.Valószínű azért,mert a szüleim elváltak,nem családban nőttem fel és szeretném már megélni,vagy csak ilyen típus vagyok,nem tudom.

Itt inkább a függetlenedés a gond.Ő nemhogy velem,egyedül sem akar talpra állni,szerintem egy férfinak kéne rendelkeznie olyan egészséges énképpel,hogy mégiscsak ők a férfiak,a családfenntartók, igenis teremtse meg magának és a leendő családjának az otthont,környezetet.

Az az igazság,hogy nekem ott kezdődik a nagybetűs férfi,aki tettre kész,fel tudok rá nézni,tudja mit akar,tesz is érte,nem töszmörög, céltudatos.. Pláne,ha olyan munkája is van,amiből megtehetné.Mert nem keres se jól,se rosszul,pont úgy,hogy normálisan meg tudna élni egyedül, velem meg főleg..

11. 7116aa6805 (válaszként erre: 10. - Túrógombócka)
2016. márc. 5. 11:48
Igen, a környezet általában jól látja...amit mi nem.
10. túrógombócka (válaszként erre: 9. - Mosolyka91)
2016. márc. 5. 11:46
nekem volt egy ilyen barátom...én világéletemben takarékos voltam, sose éltem fel a fizetésemet. ő ezt nem értette, neki, ha valami alkalmi munkából lett mondjuk 20 000 Ft-ja, rögtön elszórta valami baromságra. nem akartam persze hallgatni azokra, akik azt mondták, h baromira nem illünk össze, de igazuk volt.
2016. márc. 5. 11:43

Én a babát sem akarom ráeröltetni,csak beszéltünk róla,mert ő is gyerekpárti.

Én megértem az ő részét is,hogy falusi lévén nem akarja tömbházi albérletre szórni a pénzét,ha megteheti,hogy a szülőknek nem teher és otthon él,hogy félre tudjon tenni,no de ő ezt sem teszi.

Többször beszéltük,hogy együtt közös kasszán még egy olcsóbb albérletben IS azért jobban kijönnénk,hát még úgy,ha nálunk vagy náluk lennénk.Viszont így,hogy az én részemről lenne egy kis anyagi segítség,most neki is úgy áll a helyzet,hogy fizetésemelést fog kapni,még így sincs egy gondolat,hogy elkezdjük a közös életünket,amit ő állítólag! velem akar.

A testvére is még otthon él,neki már 3 éves kapcsolata van,de én nem akarok arra a sorsra jutni,hogy 3 év után is csak együtt-együtt alszunk.. Szerintem ez lehet neki a "minta",sok mindenben a testvére az etalon neki,szerintem amíg ő nem költözik a barátnőjével össze,addig ő sem fog.Szerinte nagyon korai mindenen gondolkodni,én már előrébb vágyom.Teljesen úgy érzem magam,mint egy gimnáziumi,tizenéves kapcsolatban,én ennél többre vágyom már.

Ha beszélünk róla is leterel,hogy ő nem akar,korai,szóval hiába kérdezem tőle,pedzegetem neki,a válasz mindig ugyanaz.Ezért nem tudom mi tévő legyek.

Én mindenben támogatom,elfogadom a döntéseit,nem költöztem el másik városba miatta,de ő rajta csak azt látom,hogy egyedül az ő kényelme a fontos,az ,hogy én mit szeretnék,rohadtul nem érdekli,az sem,hogy én utálok ebben a sz*r,kisvárosban élni,de elfogadom miatta,mert szeretem őt,és nekem nem az számít hol vagyok,hanem kivel.. Sokszor mondtam,hogy olyan szívesen visszamennék egy nagyobb városba,ahol éltem,de mindig jaj ne,ne menj sehova,visszahúzna a szívem,de ezért maradjak?Hogy itt se lépjünk előrébb?

A barátnőm barátja elköltözött a barátnőmmel máshova,előtte sose volt a srácnak olyan gondolata,hogy elmenjen,igaz,hogy szarabbul állnak anyagilag,de ez elég intő példa arra,hogy még a barátnőmet is jobban szereti a srác,ha képes inkább nélkülözni csak vele legyen,mint engem,akinél mindig az van,hogy fogadjam el,hogy ő nem akar se velem élni ,se semmit,de én maradjak itt,ne menjek el,ez is csak róla szól.. Pedig mi még csak nem is nélkülöznénk..

8. túrógombócka (válaszként erre: 7. - 9829024220)
2016. márc. 5. 11:41

ez nem feltétlenül igaz.

én huszonéves fiúkat olyanokat ismertem, akik egyetemre, főiskolára mentek 18-19 évesen egy másik városba és diploma után eszük ágában nem volt visszaköltözni, hiszen megszokták az önállóságot.

7. 9829024220 (válaszként erre: 1. - Mosolyka91)
2016. márc. 5. 11:40

Ha jol vettem ki az irasodbol,a parod 24 eves.Na most a 24 eves ferfiak igen kis szazaleka vagyik manapsag komoly felnott eletre.

Otthon anya foz,mos ra,valoszinu nem kell annyi penzt a haztartasba beleadni,mintha kulon elnetek.Ez is lehet egy visszatarto ero,pl a fonokom fia is 26 eves mar,van sajat bevetel,auto,minden,de esze agaban nem volt osszekoltozni a baratnojevel.A lany el is hagyta,de mindegy is most ez.

Szerintem a te gondolkodasod is teljesen eletkorodnak megfelelo,meg az ove is.Csak gondolj bele,hogy te ket evvel ezelott,mikor annyi idos voltal mint a parod,hogyan gondolkodtal a gyerekvallalasrol,egyuttelesrol.

6. túrógombócka (válaszként erre: 1. - Mosolyka91)
2016. márc. 5. 11:39

sajnos nagyon nem vagytok egy hullámhosszon, ez pedig nem csak most, de később még nagyobb probléma lehet.

azt tanácsolnám, h amennyiben meg tudod oldani, Te magad önállósodj, válj le a szüleidről. a saját érdekeiddel törődj, ne a barátodéval. az is lehet, h fél év múlva már sehol se lesz.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook