Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha elajándékozok egy autót, annak milyen költségei vannak? fórum

Ha elajándékozok egy autót, annak milyen költségei vannak? (beszélgetős fórum)

2011. jún. 5. 20:36
Én pont azt szeretném, hogy lekerüljön a nevemről, viszont az átírási költséget is jó lenne megspórolni valahogyan. Az átírási illeték vagyinszerzési illeték. Az ingatlannál is így van, viszont ha ajándékba megy, akkor ott ezt nem kell kifizetni. Az autónál ilyen nem létezik vajon?
2011. jún. 4. 23:51

Szia!


Szerintem a legegyszerűbb, ha írtok egy adásvételit, mintha megvette volna tőled akinek ajándékozni fogod.

Lényeg, ha adásvételit írtok akkor legyen is átíratva 15 napon belül, mert büntetnek azért is ha a 15 napot túlhaladod.

Az eredetiség vizsga terheli az új tulajdonost,az átíratás költsége, amit itt előttem írt valaki, attól függ, hogy mennyi cm3-ként, hogy milyen autóról van szó. És a cm3-kénti összeghez hozzájön a törzskönyv és a új forgalmi engedély ára ami olyan 12000Ft körül van a kettő együtt.

Vagy ha ezt a sok tortúrát el akarjátok kerülni, ha megbízol az ajándékozottban(már pedig ha ajándékba adod akkor biztosan megbízol benne.)

Akkor csináljatok üzembentartóit, és akkor viszont csak a forgalmi lesz új, ami 6000Ft.

2011. jún. 4. 23:38
Az atiratas koltsege cm3-kent 18 Ft+eredetiseg vizsgalat
2011. jún. 4. 22:44

Én eladtam, átírattuk összeget nem kell kitölteni.

Arra vigyázz hogy ha a neveden marad az esetleges büntetéseket is megnyered (ha jól tudom).

4. pimpoke_21 (válaszként erre: 3. - 8ef78160df)
2011. jún. 4. 22:37
így van,vagy pedig papíron eladod neki az autót...
2011. jún. 4. 22:34
Vagy üzembentartóival, igaz akkor a te neveden marad a kocsi, de nincs költsége.
2. pimpoke_21 (válaszként erre: 1. - Kiscsibe kicsibe)
2011. jún. 4. 22:32
Neked semmi,a másik félnek át kell iratni az autót a saját nevére...kb 50000Ft vagy ha ezt kiakarjátok kerülni kölcsönbeadási szerződéssel járhat vele egy darabig...én így tudom legalábbis:)
2011. jún. 4. 22:25

Sziasztok!

Ha hivatalosan ajándékba adok egy autót valakinek, akkor milyen költségekkel kell számolni? Az átírási költség, mint vagyonszerzési illeték ugyanúgy fennál vajon? (Ha házat, vagy lakást ajándékozok, akkor ott nem kell illetéket fizetni a családtagok részére)


Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook