Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » HA egyáltalán nincs fülzsír fórum

HA egyáltalán nincs fülzsír (beszélgetős fórum)


2011. márc. 23. 16:17
Az én fiamnak sincs, és azt mondták, hogy időnként kell egy kicsi olajat cseppenteni bele, hogy ne száradjon ki teljesen a füle!
2011. márc. 22. 15:30
Nekem sincs fülzsírom, de a lányomat mikor kicsi volt elvittem a fülészetre mert kicsit fájdogált a füle , kiderült neki sincs a fülébe azt ajánlotta a doki hogy havonta cseppentsek baba olajat a fülébe .ezt tettem ,azóta sem fájt soha a füle. Próbáld meg ártani biztos hogy nem árt.
2011. márc. 20. 20:18
értem.hát én nem beletolom a pálcát csak a vizet szívom fel vele,de a környékén sem találkoztam vele,és a fiamnak pedig mindíg van ott a peremnél azt eltávolítom mindíg de már csak ha olyan csúnya nagy.Akkor viszont talán jó lenne egy f.orr gégész?hátha valami pótlásra szügség lehet?!
2011. márc. 20. 20:15

Ja igen...

És mindig be kell dugaszolnom, ha fürdeni megyek, strandoláskor kimondottan tilos, hogy belemenjen a víz, mert a klóros víz még jobban kiszárítja. :-(

Ha esetleg begyulladna neki (könnyebben tud allergizálni, mert száraz), akkor meg kövirózsa olajat kell neki cseppenteni.

Úgy is hívják egyébként, hogy Fülfű. :-)

2011. márc. 20. 20:13

Sajnos én "öregségemre" lettem így. Alig termel a fülem fülzsírt. :-(

Nem jó, tényleg az véd a baciktól, viszont lehet kapni patikában olajat, amit naponta fürdés után kell cseppentenem a fülembe.

Semmi extra, sima paraffinolaj, ezt ajánlotta a füldoki.

2011. márc. 20. 20:05
A fülzsír védi a fület. Azt szokták mondani, hogy az ember az ujjával ameddig be tud nyúlni, addig mossa ki. Egy hónapban egyszer elég fültisztítóval alaposabban.
4. a10e31f3b5 (válaszként erre: 1. - Barcabo)
2011. márc. 20. 20:05

A fülzsír nem engedi be a fertőzéseket a fülbe.


Ugyanígy pucoltam a gyerek fülét minden hajmosás után, aztán eljutottunk a fül-orr-gégészhez, aki felkiáltott, hogy "hol a fülzsír?", letolt, hogy pucolom, megtiltotta és tett a gyerek fülébe fülzsírt. Nem szabad piszkálni, belenyúlni egyáltalán.

3. b99048cdfc (válaszként erre: 1. - Barcabo)
2011. márc. 20. 20:02
KIslányom is 7 éves. Neki van fülzsírja csak nagyon száraz,és nem tud kijönni. Most voltunk a multkor fülészeten,mert már nem bírtam hallgatni,hogy el van a füle dugulva. Egy akkora dugacsot szedtek ki a füléből hogy szörnyű. Azt mondta a doki nem is szabad belenyúlni. De én szoktam látni neki a besűrűsödött darabkákat. Hát nem tudom elviselni,hogy ne próbáljam kivenni. HA én látom más is fogja. :((
2. dominós (válaszként erre: 1. - Barcabo)
2011. márc. 20. 19:59
Nem tudom én sem, de én kb. havonta takarítom a sajátomat, azt is azért mert néha viszket, de szinte semmi benne...eddig semmi kárát nem láttam.
2011. márc. 20. 19:50
Kérdésem a következő.Immáron 7 éves a lányom,és persze takarítom,vagyis minden hajmosás után,babypálcával a vizet eltávolítom,de fülzsírral még sohasem találkoztam a fülében.Egyik ismerősöm szerint ez nem jó.Nos utánakerestem de csak a fokozott zsírtermelésről találtam infót.Ha valakinek van erről bármi hasznos infója ossza meg velem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook