Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányomnak túl sok fülzsírja van! Mit tanácsoltok? fórum

Kislányomnak túl sok fülzsírja van! Mit tanácsoltok? (tudásbázis kérdés)


19. sajert
2013. jan. 27. 21:40
A paraffinolaj nagyon jó. Én hetente egyszer egy-egy csepegtetek a fiamnak fél éves kora óta. Akkor azt állapították meg neki, hogy szűk a hallójárata, és nem tud rendesen ürülni a fülzsír. Már 5 éves, de - lekopogom - a fülével azóta se volt gond (akkor középfülgyulladása volt, mert én balga Anya ragaszkodtam a baba-úszáshoz).
18. kiskoz
2013. jan. 25. 21:24
Köszi a javaslatokat! Azóta a gyerekorvosnál kérdeztem rá először a dologra (amúgy is mennünk kellett, mert náthás+köhög), aki belenézve az ő műszerével a fülébe azt mondta, hogy látszik a dobhártyája, és ő úgy gondolja, hogy a fülmosás abban az esetben indokolt inkább, ha már a fülzsirtól nem látszik a dobhártya sem. Azt javasolta, hogy próbáljak meg neki heti kb. 2-szer 1-2 csepp paraffinolajat csepegtetni bele, az jól fellazitja neki... Ezzel kapcsolatban tapasztalata vkinek?
17. Noarashi (válaszként erre: 1. - Kiskoz)
2013. jan. 21. 09:24

Csakis fülészet!

Nekem is volt ilyen gondom, strandolás után egyik fülemmel szolídan hallottam. Általában amióta az eszemet tudom, mindig azzal a fülemmel van csak iylen gond. Hiába, így alakult ki :)

Kérdeztem dokit, hogy használjak-e néha ilyen reklámozott spray-ket. Tapasztalt doki, szóval asszem tudja mit beszél! És határozottan eltiltott tőle. Csak árt!

16. gbabi50 (válaszként erre: 15. - Fel a fejjel)
2013. jan. 20. 22:36
Abban egyetértek hogy a fűlpiszkával nem benyomni kell a fűlzsírt ,hanem csak ami látszik azt kitörölni,vagy ahogyan írtad egy kis gézzel,de nem hiszem hogy az orvost mást tudna mondani mert a termelődést szabályozni nem lehet,ez egyénként més és más ,és nem egy nagy probléma,minden reggel mikor elmegy oviba vagy iskolába,meg kell szépen törülgetni és kész.
2013. jan. 20. 22:21
Családunk fülfájós. A fül-orr gégészek azt javasolták ne használjunk se sprayt, se pálcikát. Gézlappal vagy vékony törölközővel fürdés után ki kell törölni amíg elérjük. Így nem nyomjuk vissza a fülzsírt, nem nyomkodunk felesleges gyógyszereket a hallójáratba. A túlzott fülzsírtermelésnek oka van, orvos megválaszolhatja a miértjét.
2013. jan. 20. 22:21
A fűlzsír az nagyon hasznos dolog,azért is termelődik,persze nem szép látvány de nem kell semmit sem csinálni vele,egy kis fűlpiszkával tisztitsd ki,de csak ott ahol látszik,esetleg a vizzel való mosás,nem a mélyreható mosás hanem a rendes tisztálkodás elég lesz,aztán ahogy nő kevesebb lesz a termelődés,nekem már alig van,55éves vagyok:)na de viccet félre téve,tényleg védi a fület sok mindentől.
13. Molyka
2013. jan. 20. 22:15
Kisfiamnak is sok termelődik, ez van! Azt mondta az orvos, nem érdemes piszkálni.
2013. jan. 20. 22:08
A fülgyertya nagyon jó csodákra képes, nekem is teljesen kitakarította a fülemet. De szerintem is mindenképp nézesd meg egy szakemberrel, lehet valami kis apróság az oka, felír valamit és hamr helyre is jön :) a fülmosás egyáltalán nem fáj, sőt nem is kellemetlen egy picit sem. Csak mielőtt mentek dokihoz szépen mond el neki miről van szó, hogy ne ijedjen meg vagy ne féljen.
2013. jan. 20. 22:00

Szia.

Hasonló problémával küzdöttem a 3 éves lányommal.

Nekünk a doktornő fülcseppet írt fel és amikor kérdeztem, hogy mitől lehet akkor azt mondta, hogy örüljek, hogy ez van, mert fülgyulladás-járvány volt az oviban és szerencsére nekünk csak ennyi jutott belőle.

De a lényeg, hogy a fülcsepp jó volt és meg is szüntek a panaszok.

Mindenképpen orvoshoz kell vinni.

Remélem hamar megoldódik a gondotok :)

2013. jan. 20. 21:58

Mi nemrég voltunk fülészeten, mert állandóan vakarta a gyerek mindkét fülét. Kipucolták neki, minden rendben azóta is.

A fülcseppekre, sprayre rákérdezte, nem javasolta a doktornő - mert a fújkálástól nedves marad a fül belseje, ami gombák megtelepedését segíti, és csak begyullad az egész...

A túlzott tisztítás is serkenti a zsírtermelődést, de ha biztosat akarsz, nézesd meg dokival!

9. bige (válaszként erre: 1. - Kiskoz)
2013. jan. 20. 21:57

pedig a fülmosás esténként csodákra képes :)))


..ne haragudj, nem hagyhattam ki. ..de félretéve a viccet: attól, ha kimossák a fülét - még ugyanúgy fog neki termelődni. azzal nem oldod meg a "problémát". 1 nap alatt is annyi összegyűlik, hogy csúnya sárga? ..és ha esetleg a reggeli mosakodásnál megmossátok még egyszer?


az én lányomnak pont az ellenkezője volt - nem tudott ürülni. kiderült, hogy valami allergia miatt megváltozott a füle PH értéke, és azért bent csomósodott be, majd gyulladt be. Nekem hiperollal kellett kipezsgetni. ...aztán mióta gyertyázom a fülét - megoldódott a probléma. 24 éves, és legalább 15 éve nem voltunk fülészeten.

2013. jan. 20. 21:55
Irány a fülészet. Fül-orr gégész ismerős kifejezetten ellenjavalta a sprays megoldást.
2013. jan. 20. 21:54
A fül spray-ket én sem javaslom. Használtam, semmit nem érnek. Vidd fülészhez, biztos oka van, hogy sok zsír termelődik nála.
2013. jan. 20. 21:50
Fülészhez vinném a gyereket mindenképpen,hàtha oka van nem elfolytani kell a problèmát hanem kezelni.Ne fujkalj semmit a fülébe szerintem mig nem tudod mi a gond.
2013. jan. 20. 21:49
Olyan spray pedig nincsen a világon ami meg gatolja a fulzsir termelését. Olyan nincs!
4. dundika1988 (válaszként erre: 1. - Kiskoz)
2013. jan. 20. 21:48
Pedig a fulmosas nem faj! Az en kislanyom 3 évesen végülte nemfelt! sot azt mondta csikizett neki
2013. jan. 20. 21:47
Szerintem maradj a normál fültisztításnál...Apum használta az audispray-t, halláskárosodása lett és sajnos a fülészeten nem is voltak meglepődve, amikor vizsgálták és elmondta, hogy soha semmi baja nem volt a fülének csak mióta az Audispary-t használja...
2013. jan. 20. 21:45
Szerintem pedig vidd minél előbb fülészetre, ott ki tudják neki mosni.
2013. jan. 20. 21:43

4 és fél éves kislányomnak nagyon sok fülzsír termelődik, mindig is így volt. Mivel össze van kötve a haja, egyből látni és hát nem szép látvány az a sötét sárga zsír, ahogy lökődik egyre kijjebb, szóval muszáj neki pucolni...a szokásos fültisztító pálcikával szoktam kb. heti 2-szer, arra figyelve, hogy a hallójáratába ne nyomjam!

Utánaolvasgattam ezeknek a fülsprayknek, amik feloldják ezt a zsírt, és állítólag még a termelődést is csökkentik..? Pl. Audispray Junior, Aurecon Junior stb. Melyiket ajánlanátok, tapasztalat? A fülmosást mindenképp szeretném elkerülni...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook