Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha egy 4 éves gyereknek a foga elkezd sárgulni esetleg feketedni azért kizárólag a szülő a hibás? fórum

Ha egy 4 éves gyereknek a foga elkezd sárgulni esetleg feketedni azért kizárólag a szülő a hibás? (tudásbázis kérdés)


2010. ápr. 29. 10:27

Szia!szerintem nem feltétlenül a szülő a hibás!A gének is számítanak...

Nem vagyok rá büszke,de van mikor későn érek haza,így az esti fogmosást elfelejtjük.Az én fiam is 4 éves,nagyon imádja az édességet,viszont a tejféléket is!Nagyon!!!Ez is biztos számít!Szóval azt akarom ezzel mondani hogy az ő fogai gyönyörűek,fehérek,és egészségesek,pedig van hogy csak az oviban mosnak egyszer fogat!

2008. nov. 27. 10:29

Sziasztok!

Igen, a szülő.Míg kicsi a gyerek,ő mossa a fogát. Oda kell figyelni.nem szabad hogy eljusson addig míg a gyerek foga elkezd sárgulni. El kell vinni a fogorvoshoz.

Ugyanakkor azt gondolom , hogy nem kell ahhoz cukor , édesség hogy a gyerek foga elszinződjön. De a szülő a hibás mindenképp, a gyerek fogaira neki kell figyelni.

2008. nov. 27. 09:41

Nem feltétlenül a szülő a hibás, felelős. A lányomnak az első fogaktól én mostam a fogát. Először még csak gézlappal lehetett, aztán jöhetett a fogkefe. Ennek ellenére a foga eöl nagyon porózus lett, nem tudom másképp leírni, egyszerűen minden fogmosáskor, evéskor olyan volt, mintha leomlana belőle egy darab. De ekkor sem hagytuk abba a fogmosást, sőt kalciumpótló szert szedtünk, ami kifejezetten fogzáskor szedhető. Egy nap 40 fokos láza lett, minden kivizsgálást megcsináltak semmi. A harmadik nap teljesen bedagadt az arca és fogorvoshoz vittük. Ő vette észre, hogy a gyereknek csonthártya-gyulladása van a rossz fogtól. Két rossz tejfogtól!!!

Ráadásul szerencsénk volt, mert ha pár nap múlva vittük volna el, átterjedhetett volna az arccsontra és műteni kellett volna. Így megúsztuk annyival, hogy kihúzták a két első fogacskáját.

A húzás nyomán nem vér, hanem genny ömlött a fog helyéről.

A dokinő szerint az első két fogban valamiért nem szívódott fel rendesen a kálcium. Nem tudták megmondani, hogy miért. A többi foga ép és egészséges. Ma már csontfogai vannak és teljesen egészségesek, még az első kettő is. Igaz az eset óta több tejterméket eszik, iszik a gyerek.

19. bomee
2008. nov. 27. 08:46

A kérdésben benne van a válasz is. Igen egy gyerekért a szülő a felelős, az enyémért én pl, nem a szomszéd. Még az hiányozna! :-)

Pici korban a gyerek honnan is tudná hogyan kell fogat mosni, még sok felnőtt sem tudja. Ezért kell a szülőnek megmosnia a gyereke fogait legalább ovis koráig. Ez olyan fontos mint szobatisztaságra nevelni, azt sem tanulja meg magától. Arra sem szabad hivatkozni, hogy a tejfogak úgyis kiesnek, igen, de addig is 10-12 éven keresztül rohadó fogakkal, baktériumokkal teli legyen a szája? A felső első fogak feketedésére van egy szakkifejezés: cumisüveg fogszuvasodás. Ez attól van, hogy kora gyerekkortól cukrozott teát, cukros szénsavas üditőnek nevezett löttyöket kap szegény gyerek, (hogy ne sirjon egész nap a szájában a cumisüveg: konkrétan 0-24 cukros lében áznak a fogacskák). A sima viz, tej, cukrozatlan tea pedig elfelejtve.

Nem az a baj, ha egy szülő nincs ezekkel a dolgokkal 100% tisztában, hanem az ha nem is érdekli az ok, és hogy mit tehet ellene. Pedig egyszerű: elmenni szakemberhez és megkérdezni tőle.

Szeritem a gyerekkor olyan mint egy ház alapzata, nagyon sok múlik rajta később, és a szülőtől függ, hogy hogyan épiti fel.

18. ági82
2008. nov. 25. 18:52
A lányomnak is elszíneződött, de miután megtanulta helyesen mosni a fogát, visszafehéredett.
2008. nov. 25. 18:34
Én ki nem állhatom a gyógyszereket, de van amikor szükség van rá!
16. 0f45284c13 (válaszként erre: 14. - Niko76)
2008. nov. 25. 15:57
A szülő a hibás ,mert neki kell odafigyelni és szerintem ha beteg a gyerek akkor se adj neki gyógyszert ,mert tönkreteszik a szervezetét
2008. nov. 25. 15:29
Szia! En hallottam egy olyat egy fogorvostol, hogy a terhesseg alatt bizonyos gyogyszereket ha szed a mama, akor a kesobbiekekben megsargulhat a gyermek foga. Nem tudom, mennyire igaz...
14. niko76
2008. nov. 25. 14:06
nem a szülő a hibás nekünk az orvos azt mondta a sok gyógyszertől is romolhat a gyerek foga
2008. nov. 25. 12:31

Többféle oka van a fog elszíneződésének! Amiért szerintem nem a szülők a felelősek elsősorban!

Régen mi is jártunk így, de csak sokkal később jöttem rá mi is lehetett a valódi ok. Az étkezés és bizonyos vitaminok, ásványi anyagok hiánya.Nem elég az ételekben lévő ezt pótolni kell.Egyébként a beecsetelt fekete fogak után szép egészségesek nőttek, de mi tettünk is érte. Nem kell feltétlen elhinnetek amit írok, de az biztos:az én gyerekeim már felnőttek és jó fogaik vannak. Sőt, nekem 50 fölött csak azok a fogaim vannak betömve amiket még fiatalabb koromban muszáj volt. Az ismeretségi körömben szinte mindenkinek protkója van. Ez nem genetika, táplálkozás - elsősorban.Mert azért sok minden közbejöhet...A fog színe pedig nem feltétlen hófehér, függ a táplálékunkban lévő építőanyagoktól. Aki nem hiszi, járjon utána! :))

12. sodrak
2008. jún. 22. 21:21
Egyetértek az előttem szólóval.
2008. jún. 22. 21:17
Ha nem történt külső behatás(esés, ütés, bármi), akkor szerintem igen, a szülő felelős, ha a gyerekének feketedik a foga.
2008. jún. 22. 21:13
Lehetséges gyógyszertől is az elszíneződés. Pl. a vas, de azt a fogorvos letudja tisztítani. Egyébként genetikai is. Egyik fogorvos mondta neki 2 gyermeke van egyformán próbálja egészségesen tápláni őket. Neki, mint fogorvosnak az egyik gyermekének fehér egészséges a foga, a másiknak elszíneződött.
2008. jún. 20. 14:51

Szerintem nem kizárólag a szülő a hibás, hanem a cukor. Amit töménytelen mennyiségben kapnak a gyerekek bölcsiben, oviban is tízóraira, ebédre, uzsonnára. Bölcsiben a 2 éveseknek tízóraira cukros gyümölcstea, ebéd után keksz, uzsonnára kakaó és ez minden nap így megy. Engem végtelenül felháborít, hogy ilyen minőségű ételeket kapnak közétkeztetés címén a gyerekek. Nem is csoda, hogy ilyen sok a túlsúlyos és szuvas fogú gyerek. Persze otthon próbálunk odafigyelni a bevitt cukor mennyiségére, de szélmalomharc, ha az oviban/bölcsiben ennyire nem figyelnek rá az étkeztetésnél.


Engem az is megdöbbentett, hogy a minap kirándulni voltunk egy oviscsoporttal, kb. 40 gyerek. A 40-ből 38-nak kekszet, csipszet, nápolyit, csokit, ropit, stb.-t pakoltak a szülők útravalónak, alma, mazsola, mogyoró, házi pogácsa helyett. Megdöbbentő!

2008. jún. 20. 12:57
Nekem is elől,fönt feketék voltam a fogaim,pedig mostam fogat és nem ettem sok csokit-cukrot, de miután lecserélődtek a fogaim azóta semmi baj nincs velük. Szép fehérek. Fogorvos ecsetelte nekem is anno,de nem sok értelme volt.
2008. jún. 8. 20:34
Nem. De vidd fogorvoshoz ecsetelésre.
2008. jún. 8. 17:14

Dehogy hibás a szülő!!!

Az én két gyerekemnek is ilyen a foga (a felső elsők), mindkettő beütötte a fogát, és utána pár napra elszíneződött...

2008. máj. 28. 17:17
fogorvos mondta hogy sokszor közbejátszhat a genetika is,másrészt a mai kaják mellett nagyon nehéz hogy ne kapjon cukrot és hasonlókat,szinte mindenben van hozzáadott ez -az....
2008. máj. 28. 17:09
nyilván nem is az ovónénié.gondolom sok csokit-cukrot kap,vagy legalábbis édeset.lehet az tea is.
2008. máj. 28. 16:50
Hát ha mossa a pici a fogát akkor nem szerintem nem !
2008. máj. 28. 16:48
azok a fogak ki fognak esni nem?
2008. máj. 28. 16:48
Ha egy 4 éves gyereknek a foga elkezd sárgulni esetleg feketedni azért kizárólag a szülő a hibás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook