Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha beszereltetek egy wifi antennát, akkor tudnék netezni a telefonommal? fórum

Ha beszereltetek egy wifi antennát, akkor tudnék netezni a telefonommal? (tudásbázis kérdés)


12. jstefan (válaszként erre: 11. - Rubin17)
2012. dec. 3. 17:56
Ezt biztosan nem reklámozzák mert büncselekmény!!! Maximum 3 év börtönnel büntethető,a törvény nem tesz különbséget hogy valaki hova tör be wifin keresztül, magántulajdonú gépre vagy FBI,CIA,NATO gépére, vagy sorolhatnám,veszélyes játék mert aki profi az könnyen beméri honnan jön a jel,és senkinek nincs a homlokára írva hogy mi a tényleges foglalkozása!!!
2012. dec. 3. 09:58
És mégis reklámozzák mindenütt, hogy milyen hasznos adatspórolás szempontjából védetlen wifi hálózatra csatlakozni, ...akkor ezt már végképp nem értem...
10. jstefan (válaszként erre: 9. - Rubin17)
2012. nov. 29. 18:23
Oda-vissza működik! Ezért ajánlatos mindent több karakterből álló jelszóval levédeni,és veszélyes rácsatlakozni nem védett wi-fi hálózatra.Kitűnően működő hacker csoportok vadásznak,adatbázisokra,emaíl-címekre,telefonszámokra, mert az reklám célokra eladható.Minden letölthető ami a gépen van, csak jól képzett ügyes hacker kell hozzá.A legdurvább az ha valakinek leformázzák a winchesterét,vagy a képeit letöltik,és máshova felrakják,vagy egy trójai programmal bekapcsolják a webkameráját,és rögzítik ami a kamera előtt zajlik.Ezért óvatosnak kell lenni,mert ha rácsatlakozol másvalaki wi-fi hálózatára akkor felhívod magadra a figyelmet azt hiszik hogy te is hacker vagy.
2012. nov. 29. 05:58

Először is köszönöm mindenkinek, hogy válaszolt. Én sajnos nagyon amatőr vagyok a témában.

Igen, ezen már én is gondolkodtam, hogy azok akik nyitva hagyják a hálózatukat, miért jó nekik? Jstefan, hogy érted azt hogy minden letölthető lesz a telefonomról? Pl.a képeim amit készítek?vagy a telefonszámaim stb, azok is? Tehet kárt a telefonomban úgy hogy vírust küld rá? Mert ilyenről is hallottam már, de nem tudom, hogy igaz-e.

8. jstefan (válaszként erre: 1. - Rubin17)
2012. nov. 28. 21:04
Tudsz netezni! A közvetlen környezetedben ha van olyan router ami nincs levédve jelszóval azon keresztül rácsatlakozhatsz a netre! Antennát azért nincs értelme csatlakoztatni mert amelyik router jelét fogod azt nem biztos hogy a telefonod kis teljesítménye is eléri olyan teljesítménnyel hogy az oda-vissza kommunikáció létrejöjjön. A veszély csak annyi hogy hozzáférnek a gépedhez,és mindenhez amit a neten használsz.Vannak akik szándékosan engedik hogy rácsatlakozz a routerükre mert ezáltal a telefonod vagy a számítógéped sebezhető lesz,és minden letölthető lesz róla.
7. Jacques (válaszként erre: 6. - Annie1130)
2012. nov. 28. 09:35

Jaj, tényleg, van a nagy hatótávolságú antenna, amivel jó nagy távolságról is lophatsz netet. :) Egy buktatója van: én kis faluban lakom, mégis jelszóval védem a routerem, és sok ismerősöm van, aki szintén.

Egy meoldás jutott eszembe: járkálj körbe a környéken a telefonoddal, és nézz szét, milyen távolságra van tőled jelszó nélküli wifi; ha van egyáltalán.

Ez amúgy tényleg ne etikus, de na...

6. Annie1130 (válaszként erre: 1. - Rubin17)
2012. nov. 28. 09:01

Nem routerre gondolsz szerintem, hanem a WIFI-antennára. Ahhoz is kell természetesen jel a környéken, de ez sokkal nagobb hatótávolságú kütyü, mint a lakáson belül használatos router. Ezt a ház tetejére, vagy az ablakba szokták helyezni.


Én személy szerint azért nem ajánlom, mert nem valami etikus, és talán még meg is bírságolhatnak, ha rajtakapnak, másrészt meg mert a mai világban szinte mindenki jelszóvédetté teszi a WIFI-rendszerét, így elég kicsi az esélye annak, hogy jelet tudj vele fogni.

5. simple (válaszként erre: 1. - Rubin17)
2012. nov. 28. 08:43
Ha bekötteted az internetet, akkor természetesen tudsz. Ha nem jön a net, akkor nem. :-)
2012. nov. 28. 08:19
Nem :)
3. Jacques (válaszként erre: 1. - Rubin17)
2012. nov. 28. 07:17

Nem :)

Ez pont olyan, hogy ha nincs pl. kábeltévé előfizetésed vagy beltéri antennád, de veszel egy TV-t, attól csak az üres képernyőt nézheted, adás nem lesz benne. Kell neki a bejövő jel, amit utána "szétsugározhat", hogy te tudj netezni telefonon. Vagyis a routerrel együtt internetet-előfizetést is kell rendelned.

2012. nov. 28. 07:03
Nem:)
2012. nov. 28. 06:53

Lenne egy kérdésem hozzátok. Lehet hülyeséget kérdezek:-)

Szóval, nekem otthon a számítógépen nincs internet előfizetésem. De wifis telefonom van(a szomszédba sehol nincs wifi hálózat) Hogyha beszereltetek wifi antetennát akkor tudnék netezni a telefonommal? Ha esetleg hülyeségek kérdeztem akkor bocsánat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook