Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az apa évek óta nem jön a gyerekért... fórum

Ha az apa évek óta nem jön a gyerekért... (beszélgetős fórum)


1 2
20. Zséka198 (válaszként erre: 17. - Gkreka)
2014. okt. 10. 11:04

Mint mondtam, nem ismerjük a részleteket. Azt se, hogy pl. az anya is üvöltözött-e a gyerekekkel:-o A másik fél meghallgatása nélkül egy sérelmekkel teli válásban soha nem fogsz tudni reális értékítéletet hozni!

Ha ez itt most kollektív ÖTYE-férfiutálófórum lett, ahol a gyerekek érdekei semmit nem számítanak, akkor viszont bocs, már itt se vagyok:( Mi szerencsére viszonylag normálisan tudtuk kezelni a láthatásokat, úgyhogy nem haragszom senkire..

19. Zséka198 (válaszként erre: 16. - Dina2)
2014. okt. 10. 10:58
Jó, hát mi nagyon keveset ismerünk a részletekből ahhoz, hogy igazán jó javaslatokat adjunk.. Neked kell tudni dönteni. Én csak azt mondtam, MINDIG a gyerekek érdekét kell nézni, harag ide vagy oda.
18. tamtamano (válaszként erre: 16. - Dina2)
2014. okt. 10. 10:53
Az ilyen pasikat kasztrálni kéne, és kilőni a Holdra! :(
17. gkreka (válaszként erre: 14. - Zséka198)
2014. okt. 10. 10:52

"A nagymama sem foglalkozott a gyerekekkel eddig, de most hogy a fia újra nála lakik, kérte hogy elvihesse őket hétvégére. Sok probléma volt vele is, hangulatfüggő hogy éppen kedveskedik vagy az utcán ordít rám/ránk."


Egy gyerek számára elég lélekromboló, ha üvöltöznek vele/testvérével/édesanyjával! Ugye, ez nem kérdés?

16. Dina2 (válaszként erre: 14. - Zséka198)
2014. okt. 10. 10:49

Zséka, az apa másfél éve nem nézett a gyerekei felé, sem szülinapkor, sem karácsonykor. egy 11 éves gyerekben azért ez már elég sebet tud ütni, akármilyen emellett az én hozzáállásom.

akkor szűnt meg felénk létezni, amikor új párkapcsolata lett, ahol szintén született egy gyerek, akit most szintén elhagyott és akinek az anyjával most szintén perben áll a gyerektartásért.

15. Dina2 (válaszként erre: 12. - Tamtamano)
2014. okt. 10. 10:47
figyu, nem az apa kérte őket most sem. hanem az apai nagymama. az apai ösztön elmaradt valahol...
14. Zséka198 (válaszként erre: 11. - Gkreka)
2014. okt. 10. 10:46

Ha jól értem, egyik gyerek menni szeretne, másik meg talán. Milyen kára lehet ebben az esetben a gyerekeknek, illetve azt hogy lehetne innen előre eldönteni? (Persze ha egyéb tényezőről még nem beszélt, pl. az apa drogos.) Nem küldött sms-eket? Ebből az még nem következik. Igazából nem ismerjük a másik fél indokait.

Ha egyéb tényezők, amiket nem ismerünk, alátámasztják, hogy a gyerekek veszélyben lennének, akkor tényleg jogi úton kell rendezni. De ha csak azért tiltanánk akaratuk ellenére a gyerekeket rokonaiktól, mert mi haragszunk az apára, ha kettőnk meccsének kárát látnák a gyerekek, akkor ugyanúgy nem érdemeljük meg szeretetüket (sem), mint az apjuk. Ezzel vigyázni kell, hogy saját sérelmeinket és a gyerek érdekét objektívan külön tudjuk választani.

13. Dina2 (válaszként erre: 11. - Gkreka)
2014. okt. 10. 10:46

sajnos már volt alkalmam tapasztalni, mennyire meg tudja nehezíteni :(

éppen ez a kérdés, hogy nem tudom eldönteni, mi lenne a helyesebb a gyerekeknek. mivel tisztában vagyok azzal, hogy ha el is engedem, előbb-utóbb csúnya konfliktus lesz a vége, ami mindenkire rossza hatással lesz.

nem először futom ezeket a köröket, már idestova 6 éve...

12. tamtamano (válaszként erre: 8. - Dina2)
2014. okt. 10. 10:40
A legnagyobb " fegyvere " az lesz, h Te vagy a köcsög, és ellene nevelted őket! Ami persze nem igaz, de az, hogy ő nem nézett feléjük, és tojt rájuk,/ de most hirtelen feltámadt az apai ösztöne.../ és Te nem engeded , mert nem az lesz, h a gyerek nem akar, hanem az, hogy Te telebeszélted a fejét, nagy támadási felület sajnos! Kitartást Neked!
11. gkreka (válaszként erre: 1. - Dina2)
2014. okt. 10. 10:38

A bontóper során, gondolom, megállapodtatok, hogy az apa miként gyakorolhatja a láthatáshoz való jogát. Tarts magad az ott leírtakhoz, különben az exed nagyon meg tudja nehezíteni az életedet.


Ha valóban annyira elmérgesedett a helyzet, hogy a gyerekeknek kárára válik, ha találkoznak, akkor tereld jogi útra az ügyet. Azt viszont ne feledd, hogy a láthatás jog és nem kötelesség.

10. Zséka198 (válaszként erre: 5. - Dina2)
2014. okt. 10. 10:37
Nagymamának nem muszáj kiadni őket, apának persze igen. De elsősorban a gyerekek szándéka fontos, nyilván csak ha ezt már el tudják dönteni. Az is tud ugyanolyan rossz lenni a gyerekek számára, ha szándékuk ellenére állsz közéjük, mintha nem érzik ott jól magukat. Ha nincsenek veszélyben, és szeretnének menni, próbáld ki, engedd. Ne mi akarjuk mindig megmondani a gyereknek, mi a jó neki:)
9. tamtamano (válaszként erre: 7. - Dina2)
2014. okt. 10. 10:37
Hidd el tudom....14 éves kor után már a gyerekek eldönthetik, h akarják e a kapcsolat tartást az apjukkal... addig sajnos nem! De el kell menni a bíróságra, elmondani a helyzetet, aztán hátha kapsz tőlük segítséget!
8. Dina2 (válaszként erre: 6. - Tamtamano)
2014. okt. 10. 10:36
ebben nem kételkedem, hogy feljelent, van tapasztalatom a hozzáállásából. de sajnos ő az aki nem nézett feléjük, olyan szinten hogy még szülinapjukra sem küldött egy sms-t sem. és most sem az apa keresi őket...tehát nincs mit felhozni ellenem a bíróságon, és nem küldhetem hozzá a gyerekeket erőszakkal, ha ő nem keresi őket.
7. Dina2 (válaszként erre: 4. - Tamtamano)
2014. okt. 10. 10:34

fiam 11, lányom 8.

nem is annyira a tartásdíj miatt rágódom, mert az akkor is problémás volt, amikor még mentek a gyerekek az apjukhoz, és azt a bíróság megoldja előbb-utóbb. inkább egyrészt ez, hogy ennyi idő kihagyás után...meg az hogy a nagymamához elengedném őket, de ott az apjuk is, és a fiam dühös rá.

2014. okt. 10. 10:32
És sajnos az sem számít, h előtte hónapokig tojt a gyerekeire... Ha nem adod oda a gyerekeket, az érvényes bírósági végzés ellenére, akkor te fázol rá, ha feljelent, és hidd el, fel fog!
5. Dina2 (válaszként erre: 2. - Zséka198)
2014. okt. 10. 10:32
fiam azt mondta, az apja nem érdekli, de anagymamához szivesen menne. lányomat nem érdekli az egész, nemigen kötődik hozzájuk.
2014. okt. 10. 10:29

Az a baj, hogy ha bírósági végzés kimondja, akkor oda kell adni a gyereket, és ez független attól, h fizet e tartásdíjat vagy sem... Sajnos a törvény nem áll annak az oldalán akinek kéne...


Mennyi idősek a gyerekek?

2014. okt. 10. 10:28

Mennyi idősek a gyerekek?

Én amúgy nem engedném. Találkozhatnának, mondjuk nálam. Aztán kialakul.

2. Zséka198 (válaszként erre: 1. - Dina2)
2014. okt. 10. 10:27
Kérdezd meg tőlük, mit szeretnének...
2014. okt. 10. 10:24

A gyerekeim apja több mint egy és fél éve nem látogatja a gyerekeket. Ezt megelőzőleg is mindig problémás volt a láthatás, mert vagy nem is nézett feléjük hetekig, ha meg valami programjuk volt éppen és nem tudtak menni, akkor meg járőrrel jött hogy én nem tartom magam a bírósági végzéshez. A gyerektartást több mint egy éve nem fizeti. Minden értelemben problémás.

Most otthagyta az új családját is és visszaköltözött az anyjához. A nagymama sem foglalkozott a gyerekekkel eddig, de most hogy a fia újra nála lakik, kérte hogy elvihesse őket hétvégére. Sok probléma volt vele is, hangulatfüggő hogy éppen kedveskedik vagy az utcán ordít rám/ránk. Amíg jártak hozzá a gyerekek, sokszor ellenem beszélt nekik, kiidegelve jöttek haza tőle. Emiatt úgy éreztem, nincs szükségünk a botrányaira, és megszüntettem vele a kapcsolatot.

Ti mit tennétek a helyemben? Elengedjem a gyerekeket?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook