Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha adóstárs vagyok, kaphatok lakáshitelt? fórum

Ha adóstárs vagyok, kaphatok lakáshitelt? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
43. birebora (válaszként erre: 35. - Channa*)
2023. febr. 25. 18:40
De, és előtte tájékozódnék.
42. Channa* (válaszként erre: 37. - Michelle.r)
2023. febr. 25. 18:07

Ezeket nem találjuk, hanem a munkánk során tapasztaljuk.


Ilyen statisztikát nem láthatsz. Banktitok.

41. Amaunet (válaszként erre: 37. - Michelle.r)
2023. febr. 25. 17:46

Aha, ilyen ajánlásokból, hogy írjon itt rá privát, mert ő tud egy tutit?:) Felelős ember nem megy bele ilyesmibe.


Ezekkel az adatokkal dolgoztam banki központi kockázatkezelésen. Úgyhogy vagy elhiszed amit mondok, vagy marad előtted az örök kérdés.

2023. febr. 25. 17:41
ÁMEN!
2023. febr. 25. 17:07

Fi!


Szerintem tégy úgy, ahogy Rabankari mondja! Bár semmit nem mondott, de ő mondta meg a tutit, mert neki van egy ismerőse, akinek az ismerősének az ismerőse próbált már közvetítőn keresztül hitelt felvenni, így ő mindet is tud.


A bankosok szemetek, nem értenek semmihez.


Bezzeg náluk picsog mindenki hitelért, mert ugye a közvetítőnek nincs pénze, csak akkor, ha a bank ad neki egy-egy sikeresnek csúfolható ügyletért, de akkor is ők a szemetek és kész.

2023. febr. 25. 16:47

"A hitelközvetítőknél nincs jobb ajánlat, mint a banki dolgozónál, ez csak városi legenda, aminek a fele sem igaz"



DEHOGYNiNCS😀

Aki ilyet állít,nem mond igazat!!!

37. michelle.r (válaszként erre: 27. - Amaunet)
2023. febr. 25. 16:46

A hitelközvetítő jutalékból él, de ajánlásokból. Nem valószínű, hogy szeretne több ügyfelelet azért veszíteni, hogy egyet lehúzzon.


"Elárulom, az ilyen hitelközvetítők által hozott ügyfelek kerülnek legkorábban a nem fizető, rossz minősítésű adósok közzé."


Egyrészt kétlem, másrészt szívesen megnézném ezt a statisztikát, ha megosztod, hogy hol találtad.

2023. febr. 25. 16:41

Ja, és még egy a hitelközvetítő ellen: Nem tudja lekérni a KHR-t, mert neki nincs hozzá jogosultsága, ehhez meg kell kérnie azt a szemét bakifiókos ügyintézőt, akinek van hozzá jogosultsága, ezért ismét több nap várakozás és felesleges körök, amikor a bankfiókos ügyintéző ott helyben és azonnal lekérdezheti és az alapján tud már kalkulálni.


Mert amikor az ügyfél azt mondja, hogy nekem aztán nincs hitelem, akkor jellemzően a lekért KHR-ből kiderül, hogy van egy kis hitelkeret, egy kis diákhitel, egy kis személyikölcsön, stb. és már nem is fér bele a fizetésébe az újabb hitel...

35. Channa* (válaszként erre: 34. - Birebora)
2023. febr. 25. 16:38
Gondolom, hogy pont ezért bemennél egy bankba, nem?
2023. febr. 25. 16:33
Csak annyit fűznék hozzá olvasva a hsz-kat, hogy meglennék ijedve ha most hitelt kellene felvennem. Tök egymásnak ellentmondó infók.
33. Channa* (válaszként erre: 27. - Amaunet)
2023. febr. 25. 16:28

Mi bankfiókos ügyintézőtől is megkaptuk a legjobb ajánlatot, és még kamatkedvezményt is.


A hitelközvetítőknél nincs jobb ajánlat, mint a banki dolgozónál, ez csak városi legenda, aminek a fele sem igaz.

32. Amaunet (válaszként erre: 31. - Rabankari)
2023. febr. 25. 16:27

Nem voltam hitelközvetítő.😃

És nem is kínálgattam őket másoknak.

Ugyanis köztük is csak az tudja hozni a "tervet", aki csókos a hitelezési osztályon. Természetesen ilyenkor nem az ügyfél szempontjai az elsők.


Ezért is ajánlom annak, aki hitelt keres, hogy ne bízza magát harmadik, ismeretlen emberre. Tájékozódjon és döntsön maga!

31. rabankari (válaszként erre: 30. - Amaunet)
2023. febr. 25. 16:22

Erre mondják, rossz társaságba keveredtél..

Nem mindenki csal,hazudik.

30. Amaunet (válaszként erre: 28. - Rabankari)
2023. febr. 25. 16:19

Ja, az más!😃

Én meg ezekkel az adatokkal dolgoztam évekig. Számoltam a közvetítők jutalékait és írtam a jutalékképzési szabályzatot.

29. rabankari (válaszként erre: 27. - Amaunet)
2023. febr. 25. 16:17

Amúgy én azt gondolom,hogy a hitelközvetítő nem akkor dolgozik maga ellen,ha megkeresi az ügyfélnek a legolcsóbb opciót,hanem akkor ha nem.

Gondolom sejted miért

28. rabankari (válaszként erre: 27. - Amaunet)
2023. febr. 25. 16:12

Én meg elárulom,hogy nem😀

Saját tapasztalat!

27. Amaunet (válaszként erre: 26. - Rabankari)
2023. febr. 25. 16:10

Mennyiért? Ne mondd már, hogy egy hitelközvetítő maga ellen dolgozik!🤣

Persze, hallgassa meg az ajánlatát, tájékozódjon.


Elárulom, az ilyen hitelközvetítők által hozott ügyfelek kerülnek legkorábban a nem fizető, rossz minősítésű adósok közzé.

26. rabankari (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 25. 16:00

A hitelközvetítő megkeresi neked a legolcsóbbat,sok esetben ki tud harcolni egy jobb ügyfélminősítést,mint amit alapból kapnál,ergo olcsóbb lesz a hiteled.

Mindent elintéz helyetted,neked csak alárni kell a szerződést.

Megvéd attól,hogy a bankban rádsózzanak egyéb termékeket,amikről állítják kötelező a hitelhez.

25. Amaunet (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 25. 15:20

Akik 1 hónapja vettek fel hitelt lehet, hogy más paraméterekkel tették azt, mint amit ma neked kínálni tudnak.

Mivel az MNB kamatpolitikájához igazodnak a bankok is és próbálnak olyan termékeket kínálni amit visznek is majd.

Szerintem is kalkulálj először online. Te tudod milyen részletfizetés fér bele a jövedelmedbe és hány évet tudsz bevállalni.

Először a számlavezető bankodnál érdeklődj! Sok olyan költségcsökkentő tétel van, amit a már meglévő ügyfelek élvezhetnek.

Aztán nézz körül a neten talált (bank360) első három bank oldalán. Aztán a bankban érdeklődj egy összeállított kérdéssorral.

Nézz jól körül és a számodra legkedvezőbb, leginkább megfelelő terméket válaszd!

Nem bíznám magam harmadik személy tanácsaira, akik a jutalékot úgy kapják, hogy a termékek súlyozva vannak. Vagyis az ügyfél számára legdrágább termék után kapnak nagyobb jutalékot. Ne hagyd magad ilyenre rábeszélni!

Adj magadnak időt, hogy megfontolt döntést tudj hozni!

24. Channa* (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 25. 15:06

Én saját tapasztalatot írtam le, mellette bankban dolgozok, de nem vagyok hitelügyintéző.


2022. közepén vették a házunkat és adtuk el a lakásainkat.


Tehát, nekem friss tapasztalatom van.


Több bankot egyáltalán nem javaslok több okból.

Sokan lassúak nagyon. A saját bakomnál, úgy mint munkavállaló, minimum 4 hónapot kellett volna várnom arra, hogy hitelhez jussak. Nincs olyan eladó, akinek ez megfelelne.

Illetve, vannak olyanok akiket azért nem javaslok, mert se nekem, se az ismeretségemben nincs olyan, akik tőlük vettek volna fel, pl. Erste, KH.


Mind mondtam, nekem teljesen mindegy, hogy ki és hogyan intézi. Sehol nem kapok jutalékot ügyfelek után és nincs olyan ismeretségem se, aki kapna és nem is viselem a szívemen az ügynökök sorsát.



Egyébként, ha már a több banknál tartunk, akkor ehhez sem kell hitelközvetítő, mert a neten van olyan kalkulátor, ahol az összes bank ajánlatát meg lehet nézni és ez alapján mehet tovább az ügyfél. A közvetítő is ezt csinálja, aztán azt a bankot javasolja, ahol a legmagasabb jutalékot kapja.


De, felőlem mindenki okoskodjon, ahogy akar;)


Nekem ettől se jobb, se rosszabb nem lesz.


Sok sikert a hitel felvételhez és a lakásvásárláshoz.

23. 55Judit (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 25. 14:03
OTP.
22. michelle.r (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 25. 13:27

Ettől még ne. Fordulj egy profi és független hitelközvetítőhöz, aki több bank konstrukcióját ismeri. Akármelyik bankba mész be, mindenki a sajátját akarja majd rád tolni. Biztos lesz majd, aki azt mondja, eszedbe ne jusson, kóklerek mind, és csak a jutalékra hajtanak. De ez a bankfiókban dolgozókra pont annyira igaz, mint függetlenekre.


Beszél több emberrel, kérj ajánlást ismerőseidtől. Valaki csak ismer egy profit.

21. andi6020 (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 25. 13:25
Óvodás viselkedés. Pedig elvileg 18 év fölött lehet ide regisztrálni.
2023. febr. 25. 12:44
Egyébként, majdnem minden fórumra jellemző ez...átmennek a résztvevők vitatkozásba, aztán, aki segítséget kér, kb.el is van felejtve. Teljesen ellentétes válaszokat kaptam. Tudom, hogy a bankban kell érdeklődni, de tapasztalatok érdekeltek volna most. Tényleg fontos lett volna.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - 55Judit)
2023. febr. 25. 11:25
Melyik bank volt ez, Judit?
18. Channa* (válaszként erre: 16. - Rabankari)
2023. febr. 25. 10:55

Te vagy a nevetséges!🤮

Szállj le rólam!

Ha nincs önálló gondolatod vagy véleményed, akkor ne írj semmit.


Ha van, akkor írd le és ne említs engem.


Fog menni? Képes vagy erre? Vagy ez is meghaladja a képességeidet?

17. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 25. 10:53

Igen.

Az én adóstársam a fiam, a nyaralójánál neki is szüksége volt hitelre, és gond nélkül kapott.

16. rabankari (válaszként erre: 15. - Channa*)
2023. febr. 25. 10:48

Nem kóklerekhez kell menni,pont ezért írtam, nem kell ajánlanod semmit😃Ne magyarázd meg,hogy minden pénzügyi tanácsadó az,kivétel a bankban ülő emberek.

Még nevetségesebbé teszed magad,de te tudod😃

15. Channa* (válaszként erre: 12. - Rabankari)
2023. febr. 25. 10:26

Te egy nagyon rosszindulatú és irigy ember vagy.


A CSOK-al kapcsolatban helyesbítettem, mert én megteszem, ellenben itt sokakkal.


Ha tudnál értőn olvasni, akkor értenéd, amit írok.

Szánalmas vagy!


Én azt javaslom mindenkinek, hogy menjen be a bankba és ne ilyen kóklerekre bízza a pénzügyeit, amilyeneket te ajánlgatsz. tudod, hány embert átvágtak már a nemtudásukkal?

Azért, mert te ezt csinálod, vagy valamelyik kedvenc rokonod, attól még az az igazság, amit én írok. Nem jók! Mindent rátukmálnak az emberre, aztán szegény ügyfél mutogat a bankokra, hogy ők a szemetek, közben meg csak ezek a szerencsétlen ügynökök vitték bele valami vacakba.


Felőlem mindenki azt csinál amit akar.


Én pedig akkor írom le, amit tudok, vagy tapasztaltam, amikor akarom. Nem te fogod megmondani, hogy mit tegyek. És bírálni sem bírálhatod.


Szánalmas, hogy képtelen vagy úgy leírni bármit is, hogy közben, ne engem próbálj lehúzni a saját szintedre.

Tudod, attól én nem leszek rosszabb és boldogtalanabb, mert te hazudsz és hülyeségeket állítasz rólam.

Ringathatod magad abba, hogy ezzel te jobb vagy másoknál, de nem így van.

Szánalmas vagy!

14. andi6020 (válaszként erre: 12. - Rabankari)
2023. febr. 25. 10:15
Tán mégis hiteltanácsadó...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook