Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha a VATERA oldalán átvágnak... fórum

Ha a VATERA oldalán átvágnak... (beszélgetős fórum)


1 2 3
33. tádámmm (válaszként erre: 31. - C1a46ddede)
2014. dec. 8. 22:03
Azért gondold ezt át, mielőtt kinevetteted magad, hiszen nem ért kár, a jutalékot, feltöltési díjat sajnos nem hiszem, hogy elegendőnek fogják tartani. Szerintem így többe kerül majd a hús, mint a leves :( aludj rá egyet, hátha holnap másképp látod.
2014. dec. 8. 22:00
Akkor tényleg nem vagy kezdő :) nekem a töredéke se volt :) hát, nyeld le ezt a békát, szerintem. De még azért megpróbálhtaod még egyszer felvenni a kapcsolatot a vevővel, hátha csak közbejött valami. Sose tudhatod... (hirtelen halál, súlyos betegség, halaszthatatlan külföldi út, stb, csak hogy szemezgessek a kapott kifogásokból :) )
31. c1a46ddede (válaszként erre: 29. - Tádámmm)
2014. dec. 8. 21:58
Vajon eladóként is ott kell bejelentést tennem? Vagy ügyvédet kell fogadnom?
2014. dec. 8. 21:56

Nem vagyok kezdő vaterás... 988 adás-vétellel 99, 48 %-os vagyok. De ez a mai bunkulás egy kicsit ütött.

És elkeserít, hogy nem vagyok levédve. :(((((

29. tádámmm (válaszként erre: 27. - C1a46ddede)
2014. dec. 8. 21:54
Rendőrségen, kinyomtattam a levelezésünket, bankszámlaszámot, stb, egy héten belül jött a válasz, de egy évig tartott mire kártalanították a sok embert.
28. tádámmm (válaszként erre: 26. - BESTia ☺)
2014. dec. 8. 21:53
Jól mondod, könyveket lehetne teleírni arról, akikkel összeakad az ember a neten :)
27. c1a46ddede (válaszként erre: 25. - Tádámmm)
2014. dec. 8. 21:52
Hol jelentetted fel?
26. BESTia ☺ (válaszként erre: 22. - Tádámmm)
2014. dec. 8. 21:45

Az átlagromlást nem tudod elkerülni. Már a csillagozásnál sem...

Te azt érzed, gyorsan postázol, hamar válaszolsz, mindent megtettél. Lehet a vevő másképp érzi és lepontoz vagy szimplán csak rossz napja volt és azért.


Ha engem zavarna a jutalék, akkor nem három hónap után adtam volna negatívot. (szerencsére nem kaptam - még? - vissza, de ha kapnám sem zavarna. Az első, második, sokadik (bosszú)negatív után már letojom.


Nosztalgia, te jó ég. Mennyi mindent tudnék még írni, velem lenne tele az oldal. :D

25. tádámmm (válaszként erre: 21. - Letihill)
2014. dec. 8. 21:40
De van, de nem a vaterán. Mi is vettünk jó pénzért semmit, feljelentettük, egy év múlva visszakaptuk az árát :) és megtudtuk, hogy egy kis srác gyűjtött így zsebpénzt, de sajnos rendőr volt az apja, így ezzel el is ült a dolog. 130 embert vert így át, de csak 15 éves volt.
24. marlenka70 (válaszként erre: 21. - Letihill)
2014. dec. 8. 21:39
Nekem sikerült úgy megfenyegetnem az eladót, hogy visszavette az "ezüst" láncot, ami még ezüstözve sem volt. Nem ment egyszerűen és több kedves mailt is küldtem, de beleunt a végén.
23. Sorean
2014. dec. 8. 21:38
A Vatera soha nem foglal állást reklamációs ügyekben. A problémás esetekből kivonul és sajnos a nemrég bevezetett regisztráció nélküli vásárlásokkal is csak saját magának kedvezett. Több felhasználó jelenik meg az oldalán és ezzel több az átvert eladó is. Az eladók érdekét senki nem védi, evvan.
22. tádámmm (válaszként erre: 19. - BESTia ☺)
2014. dec. 8. 21:36
Mondjuk engem nem is a jutalék zavar, kiteszem, eladom másnak, pont. Inkább az értékelés, mert a semlegesre is adhat negatívot a kedves partner.. én jártam már így is. Pedig pont azt akartam elkerülni, hogy rontsák az átlagomat, hát nem jött össze.
2014. dec. 8. 21:36
Engem pont az eladó vágott át 7000-ftal.Átutaltam az áruért a pénzt de nem kaptam érte semmit.Negatívon kívűl,nincs más lehetöség mindenki lesz--ja.
20. Regin_a (válaszként erre: 1. - C1a46ddede)
2014. dec. 8. 21:32
Toporzékolhatsz, mást nem tehetsz
19. BESTia ☺ (válaszként erre: 10. - Tádámmm)
2014. dec. 8. 21:31

"Igen, de akkor nem lehet elkerülni a jutalék kifizetést, azt hiszem..."

Ezt a részét nem tudom, mindig is inkább teszveszes voltam :P és jutalék-visszaigénylésen belül sosem adtam negatívot.


Legutóbb nyáron buktam vagy 60 Ft-ot, mert ígérgetett a vevő. :P

(Még jó, hogy nem utaztam arra a helyszínre, amit megadott, hogy neki jó lenne, hiszen az út neki is ugyanannyi időbe és távolságba kerül.)

18. tádámmm (válaszként erre: 16. - BESTia ☺)
2014. dec. 8. 21:29
Mert a kedves eladó is azért tette fel, mert az anyag jellege miatt használhatatlan volt. A mérések ellenére ott feszült, ahol nem kellett volna, meg hasonló, szerintem el volt szabva, vagy valami egyéb ilyen baja lehetett. De kiderült, én a 4. vásárló voltam erre a kabátra. 4-ből 4 elég gáz. És a 4-ből 3-nál semlegest kapott az eladó, holott más is jelezte, hogy nehezen adta vissza a pénzt. sajnos, én ezt már csak a történtek után olvastam el, tanultam is belőle, meg a tanulópénzt is megfizettem:(
17. BESTia ☺ (válaszként erre: 15. - C1a46ddede)
2014. dec. 8. 21:28
Adtak neki negatívot? Akkor tudsz írni nekik terméken keresztül, vagy ha van olcsó termékük, vedd meg. ;)
16. BESTia ☺ (válaszként erre: 14. - Tádámmm)
2014. dec. 8. 21:25

Ezt sosem értettem: Miért nem teszed fel te aukcióra?

Nem csak te, többektől hallottam. Egyszerűbb és gyorsabb is. Sőt, már csináltam olyat is, hogy eladótól "engedélyt kértem" a képek használatához - így még fényképezni sem kellett.

15. c1a46ddede (válaszként erre: 11. - BESTia ☺)
2014. dec. 8. 21:22
Több embert is megkárosított. De én nem tudom felvenni a többi eladóval a kapcsolatot, mert nem adja ki a vatera az adatokat.
2014. dec. 8. 21:20
Példa: vettem ott nem éppen olcsón egy átmeneti kabátot, méretei szerint jó lett volna rám, és figyeltem a mért adatokat is. De az anyag jellege nem volt megadva, és bizony úgy néztem ki benne, mint egy elcseszett virsli. Mivel semmi kárt nem tettem benne, kértem az eladót, vegye vissza (erre az internetes vásárlási szabály szerint 7 napig van lehetőségem, indoklás nélkül!!) ő megígérte, én visszapostáztam, de a pénz nem jött. Heteket vártam, és felhívtam, és közölte, nem fizeti vissza, de ha elküldöm a postaköltséget, szívesen visszaküldi. Na itt robbantam! Végül nagy nehezen kaptam meg a kabát árának a felét!! é szerintem joggal éreztem magam becsapottnak, ezt értékelésben le is írtam, a viszont-értékelésben meg arról írt a kedves eladó, hogy én ordítottam és fenyegetőztem a telefonban, hajnalban (8 után hívtam fel, miután nem volt a számlámon a kabát ára). vatera mit lép? SEMMIT! Köszönöm a lehetőséget.
13. BESTia ☺ (válaszként erre: 10. - Tádámmm)
2014. dec. 8. 21:16

Az első negatívomról én is tudnék mesélni.

Személyes átvétel, a vevő nem szólt, hogy nem jó a termék, hazaért, bumm negatív. Kezdő volt akkor még. :( Reakcióm a negatívra, hogy miért nem szólt, visszavettem volna.


Akkor úgy éreztem, összedől a világ. Aztán mégis megmaradt. :)

12. tádámmm (válaszként erre: 8. - C1a46ddede)
2014. dec. 8. 21:13
Sajnos a vatera nem fog igazságot tenni, konkrétan nem érdekli, hogy járnak az ott adó-vevők :( Tapasztaltam, sajnos :(
11. BESTia ☺ (válaszként erre: 8. - C1a46ddede)
2014. dec. 8. 21:12

"Igazából az zavar, hogy senki sincsen, aki képviseli az eladó (vagy akár a vevő) érdekeit?

A Vaterának fizetek a szolgáltatásaiért? De akkor momst hogy is van ez? Mégis büntetlenül szivathat mindenki mindenkit?"


Nincsen, mert ugye a levelezés a két fél között zajlott, abba se a cég (vat), se más külső személy nem lát bele.

Ha sok embert károsított meg az illető, akkor csoportosan lehet tenni valamit - de azt is inkább sérelmezett vevők esetében.

10. tádámmm (válaszként erre: 7. - BESTia ☺)
2014. dec. 8. 21:12
Igen, de akkor nem lehet elkerülni a jutalék kifizetést, azt hiszem... de már egy ideje nem vaterázok, ez akár változhatott is. Én anno eladtam valamit, amiért nem jöttek el, kb 2 hónap múlva rendszer 'követelőzése' miatt értékeltem, negatívval, és a 'vevő' viszont értékelt negatívval, holott semmi oka nem volt rá. Többször is jöhetett volna, és ami a legbosszantóbb volt, amikor megkapta az értékelést, hogy lehúzzon, még leütött 4 termékemet, és azokhoz is negatív értékelést adott. Igaz, ő inaktívba került, de regelt újra, én meg maradtam 80% ban, miatta, majdnem 2 hónapig.
9. Cucicsillag (válaszként erre: 6. - BESTia ☺)
2014. dec. 8. 21:11
Ha szemelyes atvetel van, akkor en is ugy szoktam egyeztetni, hgy ne nekem kelljen trappolnom az uzlet miatt.
2014. dec. 8. 21:09

Sajnos nem csak jutalék van, hanem feltöltési díj is. A negatív nem érdekli, mert csinál egy másik fiókot, és kész.

Polgári perre vihetem az ügyet, és jelenleg ott vagyok hogy viszeis, mert nagyon inkorrekten járt el ez a tökéletes "családanya".

Igazából az zavar, hogy senki sincsen, aki képviseli az eladó (vagy akár a vevő) érdekeit?

A Vaterának fizetek a szolgáltatásaiért? De akkor momst hogy is van ez? Mégis büntetlenül szivathat mindenki mindenkit?

7. BESTia ☺ (válaszként erre: 4. - Tádámmm)
2014. dec. 8. 21:05
Úgy tudom (a vaterán) semlegest is lehet adni akkor, ha nem jött létre az üzlet.
6. BESTia ☺ (válaszként erre: 1. - C1a46ddede)
2014. dec. 8. 21:03

Ennek kivédése miatt van az, hogy sok eladó rugalmatlan lett. Szerencsére nem mind. :)

Csak tanácsot tudok adni, legközelebb úgy beszélj meg találkozót a vevőddel, hogy lakcímre (vagy a közelébe) jöjjön, vagy olyan helyre, ahova és amikor úgyis mennél.


Mást tényleg nem tehetsz, negatívot tudsz adni, de sokan ezt nem adnak, mert félnek attól, hogy visszakapják. De ezt is ki lehet bírni. Normális hangnemben leírt reakció sokszor többet mond a felhasználóról, mint a sok pozitív "minden rendben ment, ajánlom" értékelés.

5. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - C1a46ddede)
2014. dec. 8. 21:03

Haaaat, ezzel ne tudsz sokat kezdeni.

Hanyszor talalkoztatok "majdnem" ?

Szval, adhatsz neki negativot, ennyiben kimerul.

4. tádámmm (válaszként erre: 3. - Marlenka70)
2014. dec. 8. 21:00
De csak akkor ha negatív értékeléssel zárja az adás-vételt, és mint írtam, az rosszul sülhet el, mert ok nélkül is viszonozhatják...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook