Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha a VATERA oldalán átvágnak... fórum

Ha a VATERA oldalán átvágnak... (beszélgetős fórum)


1 2 3
63. marlenka70 (válaszként erre: 59. - C1a46ddede)
2014. dec. 10. 18:37
Nagyon sajnálom,hogy ilyen gerinctelenül viselkedett az állítólagos vásárlód.
62. marlenka70 (válaszként erre: 57. - Letihill)
2014. dec. 10. 18:33
Nekem megérkezett csomagban a lánc. Nem is gondoltam semmi rosszra amíg egy ismerős (2-3 nap elteltével) azt mondta neki ez a lánc nagyon gyanus.. Nekem sem kellett több azonnal bevittem egy zaciba ahol ingyen megnézték, megreszelték és jól mulattak. Na ekkor szabadult el a pokol. Az eladó Nyíregyháza melletti én Pestmegyei vagyok. Megírtam neki,hogy tudom a lakcímét és ne akarja hogy megkeressem én vagy a családom ne adj ég mindannyian. 3-4 levélváltás után belátta jobban jár ha visszaküldi a vételárat. Természetesen én a láncot azonnal vissza postáztam amint kiderült a turpisság.
61. Sorean (válaszként erre: 59. - C1a46ddede)
2014. dec. 10. 18:29
Nagyon bosszantó, én is találkoztam már pár ilyen felelőtlenül licitálgatóval.:(
2014. dec. 10. 18:22
Mindegy, köszönöm a hozzászólásokat, legyen Békés Boldog Karácsonyotok! :)
2014. dec. 10. 18:20

Csak, hogy teljes legyen a sztori. Gyerekeim "megunt" játékait tettem fel, és adogattam el, (plusz saját netbookomat, stb), mert mostanában kicsit fenékre ültünk anyagilag, mivel a daganatos kislányom kezelése sokat vitt.

Direkt karácsonykor hírdettem meg a termékeket, hiszen ilyenkor tudom legjobban eladni.

Az illető hölgy több 10.000 ft értékben licitálgatott, amiből én az idei karácsonyt szerettem volna letudni .

Több levelezés folyt, hogy mikor és hogyan fogja átvenni, mire végül mégsem vette át a megnyert cuccot. Jeleztem neki, hogy mi a helyzet, és ő pont annyira volt megértő, hogy "őt nem érdekli az én lányom, mert az ő gyereke is éppen beteg, mert bárányhimlős". És a gyereke eddig ezeket a játékokat akarta, de most már mást akar. És nekem ezt meg kell értenem....

Most már nem érdemes felrakni semmit, mer nem lehet jól eladni.

...

Nem vagyok kezdő vaterás, nem is szoktam zokon venni, ha valaki mégsem veszi át a megnyert terméket (főleg, ha ezt korrekten megírja), de itt akkora bunkósággal találkoztam, hogy ez az ami szíven ütött.

És valóban több emberrel játszotta ugyanezt el. Az össz értékelése minusz 1, és még mindig büntetlenül licitálgat.

58. Regin_a (válaszként erre: 41. - C1a46ddede)
2014. dec. 9. 22:05
21
57. letihill (válaszként erre: 24. - Marlenka70)
2014. dec. 9. 21:51
Én is írtam neki nem is egyet,és nem is szépet.Bár az elején még nagyon udvarias voltam.De semmi,még ő jött nekem azzal hogy albérletben él a 2 gyerekével és értsem meg és stb.Úgyhogy egy idő után hagytam a fenébe.De most hogy így eszembe jutott lehet hogy kívánok neki szép ünnepet.Csak hogy ne felejtsen el:)
56. kleeri
2014. dec. 9. 18:56

ahogy olvasom 1000 forintos áruról van szó, amit mégsem vettek meg?

hát szerintem nem tragédia, inditsd újra majd más megveszi,

ha meg nem szerintem az se lehet akkora gond, gondolom nem ennivalóra kell az ára

55. c1a46ddede (válaszként erre: 54. - Martamay)
2014. dec. 8. 23:21
köszi
2014. dec. 8. 23:11
belinkeltem a 21 napos jutalek fizetesi oldalat a vateranak.. :)
2014. dec. 8. 23:10
2014. dec. 8. 23:07

nem 7 nap utan kell jutalekot fizetni!!! Ez tuti! :) Profi elado vagyok a vateran, ugyhogy en mar cask tudom..

Amugy szerintem ilyen kis volumenu dologgal senki nem fog foglalkozni,ne haragudj.. (es nem sertesnek szanom)

Csak azert mert neked rosszul esett?!! MAst tobb 10000 ft-tal huznak le, azzal nem vergodik a kutya sem!

51. syria
2014. dec. 8. 22:37
Átvágni bárhol, bárkit lehet. Legfőképp akkor, ha az ember hagyja magát.
2014. dec. 8. 22:33
Én nem ítélkezem, csak kettőnknek más az értékrendje. Én nem fektetnék ebbe ennyi energiát, de te nyilván másképp gondolod. Nekem mindegy, nem én nem vettem meg amit árulsz.
49. c1a46ddede (válaszként erre: 44. - Tádámmm)
2014. dec. 8. 22:27

Kérlek ne ítélkezz!

Énnem szemétkedni akarok az illetővel, aki jelenleg is licitálgat termékekre. Ha fizetési gondjai vannak, akkor azt meg lehet beszélnin (mint ahogy ezt is megpróbltam).

Gondnak érzem, hogy én jóhiszemű vagyok, korrekten próbálok viselkedni, és hátba döfnek.

Minden eladó karácsony előtt próbál eladni, hiszen ilyenkor kaphatunk ére többet.

De ha komolytalan emberek csupán hobbiból licitálnak, majd nem veszik meg a terméket, akkor bocsánat, hogy ezt úgy gondolom, hogy meg kellene állítani.

48. tádámmm (válaszként erre: 45. - BESTia ☺)
2014. dec. 8. 22:25
sajnálom, ha azt gondolod, hogy nem érteném meg, de mindegy :(
47. BESTia ☺ (válaszként erre: 40. - C1a46ddede)
2014. dec. 8. 22:24

Azt írtad, nem tudod, volt-e valaki, aki ezt meg merte lépni. Eladó részéről nem hiszem.

Azt viszont hiszem, hogy ha egyedül mész feljelenteni, akkor az nem sokat ér. X összegnek össze kell gyűlnie, hogy elkezdjék a nyomozást.

Nem tudom, ez jelen esetben hogyan állja meg a helyét.

Jutalék, feltöltési díj és útiköltség a károd. Jutalékot visszaigényleg, feltöltési díj nincs, mert eladtad, vagy ha van, akkor arról sem a vevő tehet, hogy azt fizetned kell. Te döntésed volt, hogy hol szeretnéd eladni a terméket.

Olyat meg nem hallottam, hogy valaki utiköltség miatt pereskedett volna. Mindent el kell kezdeni, hajrá!

46. tádámmm (válaszként erre: 43. - C1a46ddede)
2014. dec. 8. 22:19
Nem igaz, nem jól tudod. és még meg is ütheted a bokád.
45. BESTia ☺ (válaszként erre: 42. - Tádámmm)
2014. dec. 8. 22:18
A hsz második részét egy előző mondatodra írtam, csak nem idéztem. Viszont nem fogom most részletezni, felesleges.
44. tádámmm (válaszként erre: 40. - C1a46ddede)
2014. dec. 8. 22:14
Na, ennyi részemről, nekem ez már nem az a kategória, hogy tanácsod merjek adni. 1. AZ IDŐ PÉNZ - tényleg egy évig (vagy ki tudja meddig??) akarsz valakit perelni, mert rosszul esett, hogy meggondolta magát? ráadásul a közben felmerülő költségeket is állja ő, mert időd az van. Lehet csak nem akarta közölni veled, hogy nem tud fizetni, de látom meg fogja keserülni, hogy az utadba akadt :( nem 1000 ft-ért...
43. c1a46ddede (válaszként erre: 36. - Tádámmm)
2014. dec. 8. 22:11
A 7 napos "meggondolhatja magát" dolog csak a céges internetes vásárlásnál van. Ha magánszemély vásárol magánszemélytől, akkor ez a tétel nem áll.
42. tádámmm (válaszként erre: 39. - BESTia ☺)
2014. dec. 8. 22:10
Én értem, hidd el, de attól még igaz amit írtam. Igen, értesíthette volna...
41. c1a46ddede (válaszként erre: 35. - Martamay)
2014. dec. 8. 22:10
Most már 7 nap után kell jutalékot fizetni..
40. c1a46ddede (válaszként erre: 33. - Tádámmm)
2014. dec. 8. 22:08

Nem akarom kinevettetni magam. Egyszerűen ez ütött. Nekem van egy évem pereskedni (már máshol is kb enny időt írtak), és a végén az eladási ár többszörösét kapták meg kártalanítás jogcímen. Az ügyvédi és perköltség ebben az esetben a "vevőt" terheli, aki szerződésszegést követett el.

Nem 1000 Ft-ról szól a történet... Ezért fogok lépni...

Igazából az érdekelt volna, hogy volt-e valaki, aki meg merte lépni ezt, vagy valóban mindig a becsületeseknek kell lenyelni a békát azért, hogy a becstelen emberek vígan élhessék a világukat...:(

39. BESTia ☺ (válaszként erre: 36. - Tádámmm)
2014. dec. 8. 22:08

Lenne akkor joga ahhoz is, hogy időben értesíti a partnerét.

A fórumidító itt azt sérelmezi, hogy plusz költség volt neki x helyre eljutnia az adás-vétel miatt.

2014. dec. 8. 22:06
Szoval "csak" a feltoltesi dijat bukod.. szerintem az meg nem er meg egy polgari peres ugyet. Tobb a nyug vele!
37. BESTia ☺ (válaszként erre: 30. - C1a46ddede)
2014. dec. 8. 22:05
Tényleg, mikor vártál rá, próbáltad hívni?
36. tádámmm (válaszként erre: 34. - C1a46ddede)
2014. dec. 8. 22:05
Sajnos ehhez joga van, mint ahogy ahhoz is, hogy az átvételt követő 7 napon belül meggondolja magát :(
2014. dec. 8. 22:04
Nem kell jutalekot fizetni, ha 20 napon belul ugy jelzed, hogy nem jott letre az uzlet. Es semlegessel vagy negativval is lezarhatod az aukciot. Viszont, ha mar a 21. napon ertekelsz es azt irod, hogy nem jott letre az adasvetel, akkor is bebuktad a jutalekot, mert a vatera szamlaz 21 nap utan...
2014. dec. 8. 22:03
Felvettem. Nem fogja átvenni, mert meggondolta magát. A negatív értékelés nem érdekli, mer eddig csak semlegese és negatívja van. Így a vatera ki fogja ugyan tiltani, de akkor majd csinál egy új reget...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook