Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » H1N1 - akik már elkapták a vírust fórum

H1N1 - akik már elkapták a vírust (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2009. dec. 23. 20:53
És azt olvastátok, amit lejjebb bemásoltam?? Már van kecske-influenza járvány is...
1064. panini (válaszként erre: 1063. - D4464aaf8a)
2009. dec. 23. 20:41

Ne gondolj most ilyenekre!!!

És különben is egyre rájöttem a betegség alatt: az egészség a legnagyobb kincs a világon. Most inkább arra koncentrálj, hogy meggyógyulj és ne idegeskedj!

2009. dec. 23. 20:39
Ha nekem is elnyújtja ismét az asthma a hurutos köhögést, akkor arra rámegy az állásom... Még 3 hónapon belül vagyok, és lehet, hogy márcsak leszámolni kell bemennem...
1062. panini (válaszként erre: 1060. - D4464aaf8a)
2009. dec. 23. 20:37

Szia itt is :)

Igen. Az elején nem tudtam, hogy az. Kemény volt, nagyon rosszul voltam. 8 napig voltam kórházban. 2 oldali tüdőgyuszim lett. Levegőt végülis kaptam, csak akkor volt kellemetlen, mikor nagyobbat lélegeztem.

Meghát nagyon meg voltam ijedve. Folyamatosan mondták be a halálhíreket. A doki esténként általában úgy köszönt el, hogy azonnal szóljak, ha valami légzési nehézségem támad. Kösz. Kicsit sem voltam beszarva...

Végülis 2 hét alatt túl lettem rajta. + 1 hétig lábadoztam.

2009. dec. 23. 20:34

Írjatok Róla!! Én asthmás is vagyok, és most is csak egy jó erős náthával vagyok itthon, és az asthma mindig jól elnyújtja a dolgot nálam...


Ma egész nap pl. iszonyatosan fájnak a csontjaim, és nagyon köhögök, mert az asthma kontra hurutos köhögés elnyúlik hosszasan...

1060. d4464aaf8a (válaszként erre: 1058. - Panini)
2009. dec. 23. 20:32

Te már megkaptad?? És legalább sikerült már meggyógyulnod belőle??


És mennyi idő alatt?? És neked is voltak légzési problémáid, mint nagyon sok olyannak, Akik intenzívre kerültek??

1059. 3a0842d373 (válaszként erre: 1058. - Panini)
2009. dec. 23. 16:39

Szia Panini,

Mit szeretnél tudni? Csajszimmal még júniusban átestünk rajta.

1058. panini
2009. dec. 23. 16:30

Sziasztok!


Tudtok itt valakiről, aki bizonyítottan(!) átesett még rajtam kívül a H1N1-en? Fontos lenne, köszi!!!!

1057. Bruschi
2009. dec. 23. 12:49
Oltás utáni második nap. Tegnap volt egy kis végtag zsibbadás (kézej, alsó lábszár, lábfej), az asszonynak is, nekem is. Mára már csak a lábfejben egy kis "zsibongás", az asszonynak még egy kicsit erősebb. A nagyobbik gyerek (13 éves) fájtatja kicsit a hónalji nyirokcsomóit. Az oltás helye egyre kevésbé fáj.
1056. lilluska25 (válaszként erre: 1054. - Borsicica)
2009. dec. 22. 21:32
:)))
1055. blueberry (válaszként erre: 1045. - Makrai.lilla)
2009. dec. 22. 18:20

azert nem kuldott el rtg-re, mert ez Anglia keremszepen! ugyhogy ne tessek szidni a magyar eü-t! :) az elmult majd ket hetben osszesen egyszer latott orvos, minden mas esetben csak telefonon konzultalt velem!

szoval - persze, az eddigi antibiotikumot vegigszedem, de az ujba nem kezdtem bele vegul. Arra gondoltam, h visszamegyek a rendelobe es kerek meg egy adagot - van egy olyan erzesem, h egy het nem lesz belole eleg, de erosebb sem kellene.... - es koszonom! :)

1054. borsicica (válaszként erre: 1052. - Lilluska25)
2009. dec. 22. 15:32
aranyos :) tetszik :)
1053. Bruschi
2009. dec. 22. 14:56
Oltás utáni első nap: kis izomfájdalom az oltás helyén. A gyerekek nem mondták, hogy fáj, én meg nem kérdezem, nem akarom felhívni rá a figyelmüket. Így is ragadt rájuk abból a stresszből, amit mi átéltünk.
1052. lilluska25 (válaszként erre: 1050. - Borsicica)
2009. dec. 22. 11:09
ok bocs h elirtam egy betüt
1051. Bruschi (válaszként erre: 1049. - Angyal44)
2009. dec. 22. 09:51
Köszi! Azért leírom mindennap a tapasztalataimat, hátha tudok segíteni vele valakinek, aki még hezitál.
1050. borsicica (válaszként erre: 1046. - Makrai.lilla)
2009. dec. 22. 08:47
az augmentin :D és nem augentim :):):):):)
1049. angyal44 (válaszként erre: 1041. - Bruschi)
2009. dec. 22. 07:19

Szia. Nem csoda ha van benned egy kis félsz, hisz annyi mindent hallani, de ezt mindenkinek magának kell eldönteni. Van akinek ismerőse oltástól lett beteg, van akinek épp ellenkezőleg :( Mi emberek azt sem tudjuk mi lesz velünk 5 perc múlva, mégis vannak akik úgy gondolják tudják mit hoz a jövő.

Gondolj arra, hogy te megtetted, amit jónak láttál, a többi úgysem rajtunk múlik.


Ma meg már nyugodtan ihatsz egy felest az is öli a bacikat :) ha mégsem, akkor meg pusztán jól esik:) Egészségedre!!

2009. dec. 21. 23:48

[link]



2009. 12. 21., 16:22

Címkék:fertőzések, Q-láz, járvány

Több tízezer kecske kényszervágásával próbálnak gátat vetni: a legutóbbi nyilvántartás szerint már hatvan állatfarm érintett az ország 410 nagy állattartó gazdaságából, ahonnan összesen 40 ezer kecskét küldtek kényszervágásra.


A kecskéket - a holland kecskeállomány közel tizedét - folyamatosan pusztítják el, méreginjekciókkal. Jelenleg a teljes állomány hozzávetőleges létszáma 374 ezer.


A holland kormány korábban még úgy döntött, hogy beoltják az ország teljes kecske- és juhállományát a "kecskeinfluenza" néven is ismert, Q-láz ellen, amely az idén már hat ember halálát is okozta. A holland mezőgazdasági minisztérium szerint a humán Q-láz megbetegedéseket - ebből 2300-at regisztráltak az idén - az állatok okozták.


A ritka, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Coxiella burnetii nevű baktériumtörzs okoz, emberről emberre általában nem terjed, de az állatok átvihetik az emberre a fertőzést. A betegség influenzaszerű tünetekkel jár, antibiotikumokkal kezelhető, de akár atípusos tüdőgyulladást, és végső soron halált is okozhat. A kór onnan kapta a nevét, hogy 1937-ben először az ausztráliai Queensland tartományban diagnosztizálták, vágóhídi munkások körében.


A hollandiai Q-láz járvány intenzitását és időtartamát tekintve is egyedi, gyakorlatilag 2007 óta folyamatosan jelen van a holland állatállományban.

2009. dec. 21. 22:50

na jó látszik h fáradt vok,fordiva irtam:D

szoval az a gyogyszer már arra a bacira nemfog hastni,,,,igy akartam:)))

2009. dec. 21. 22:49

a rezisztens azt jelenti hogy az a baci arra a gyogyszer alkotóelemre (pl augentim az penicillin származék) már nemfog használni.

nyilván nem boztos h rögtön de nem szabad a tűzzel játszani.szedd be végig.

1045. makrai.lilla (válaszként erre: 1042. - Blueberry)
2009. dec. 21. 22:47

amit elkezdtél szigoruan szedd be mert REZISZTENS LESZ !!!!!tehát ha ujra azt kell szedd nem fog már használni,hiába érzed magad hogy jól vagy,az normális,mert már hat a gyogyszer de nem szabad akkor sem abbahagyni.5nap minimum amit be kell szedni.



ja és normaflore-ezz mert kiöli a jó bacikat,alatta is szedheted,de ne egy idöbe....


rtg meg kéne....nemértem miért nem küldött el.

1044. makrai.lilla (válaszként erre: 1038. - Bruschi)
2009. dec. 21. 22:46
milyen uj forum?
1043. panini (válaszként erre: 1042. - Blueberry)
2009. dec. 21. 21:51
Mit kaptál, ami erősebb?
1042. blueberry (válaszként erre: 1033. - Makrai.lilla)
2009. dec. 21. 17:49
rtg nem volt, antibiotikumot kaptam - igazabol azt ereztem, h nem rosszabbodik az allapotom, de nem is javult napok ota :( Orult faradekony lettem - tegnap egesz delutan aludtam, miutan elmentem vasarolni a csaladdal masfel ora erejeig! Ma delutan viszont mar azt erzem, h kicsit jobb. Kozben a ferjem ketsegbeesett a tegnapi nap miatt es felhivta delelott a dokit - lecserelte az antibiotikumot vmi erosebbre. De meg abbol nem szedtem be egyet sem.... most dilemmazok, h atterjek -e erre az ujabbra es erosebbre v fejezzem be az eddigit?!....
1041. Bruschi
2009. dec. 21. 14:39
OK, köszi, ma kihagyom a páleszt, pedig -11 C° van nálunk. Egyébként azért nem beteges nálam a hipochondria, de mivel olyan jól megijesztgettük egymást, azért van az emberben egy kis drukk. Igen, én Zemplén-megyében lakom. Azért is csak most oltattam, mert az ÁNTSZ honlapján figyeltem az adatokat, és nálunk most kezdett emelkedni a betegek száma. Ráadásul most már annyi ismerősöm be van oltva, mellékhatás nélkül, hogy bele mertem vágni. Hopp, most kisütött a nap! Mindjárt jobb lett a kedvem! Egyébként a téli szünet alatt vissza fog esni a betegek száma a szakemberek szerint, de utána újra emelkedni fog. Írtam már, hogy USA tudósok a D vitamin hiányával magyarázzák a januári járványokat, úgyhogy javaslom, hogy erre figyeljen oda mindenki, érdemes pótolni, mivel a napsütésből állítja elő a szervezet a jórészét.
1040. borsicica (válaszként erre: 1039. - Bruschi)
2009. dec. 21. 13:40

áhhhhhhhhh, te vagy aki oly messze laksz :)

Nem tiltja az alkoholt, de én ma biztos nem innék, pont az nap mikor megkapod az oltást :)

főleg ha magad is bevallod, hogy hipohonder vagy :D

1039. Bruschi
2009. dec. 21. 13:27
Na, itt vagyok. Az oltás beadása után átszaladt rajtam egy hőhullám, a kezemben állt meg. De, ha jól emlékszem, akkor a kullancsoltás után is volt ilyen. Azt a nyáron adattam be. Én híres hipochonder vagyok, úgyhogy várhatóan fogom produkálni a többi tünetet is, amit itt leírtatok. Az a jó, hogy tudom, hogy minek kell jelentkeznie, így be tudom beszélni magamnak. Annyira izgultam, hogy 144/99 volt a vérnyomásom, amikor hazaértünk. A gyerekek, asszony nem érez semmit. Majd írom tovább, ha lesz valami. Lehet erre az oltásra alkoholt inni?
1038. Bruschi
2009. dec. 21. 12:48
Sziasztok! Elmentetek az új fórumra? Most kaptuk meg az oltást, majd leírom mi van, csak most fűrészelek egy kis fát.
2009. dec. 20. 13:35
szoval kérdezhettek amire tudok válaszolok...
2009. dec. 20. 13:30
és rengeteg minden bejött amire doki nem gondolt,de én igen.pl az endometriozis amivel mütöttek azt is énmár tudtam h az van..eleve ugy mentem oda hozzá h szerintem nekem ez van mert....és bejött. azvolt
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook