Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyöngyös és környéki kismamák fórum

Gyöngyös és környéki kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2589. hokuszpokica (válaszként erre: 2588. - Hokuszpokica)
2012. szept. 25. 22:41
Meghívlak a csoportokba,szerintem jó ötlet volt ilyet kitalálni!!
2588. hokuszpokica (válaszként erre: 2582. - Beszi 79)
2012. szept. 25. 22:38

Szia!

A Fb-árulj!!

2587. Sopianae (válaszként erre: 2585. - Szollomarka)
2012. szept. 24. 11:09
Elküldöd az oldal linkjét vagy nevét privibe
2586. prencsike (válaszként erre: 2585. - Szollomarka)
2012. szept. 24. 10:16
Én sem túl régen, előtte sok mindent a vateráról, innen-onnan szedtem össze, csak ugye ott még postaköltséggel is számolni kell.
2585. Szollomarka (válaszként erre: 2583. - Prencsike)
2012. szept. 23. 10:38
Én most fedeztem fel a fb-os oldalt, és nagyon jó ötlet.
2584. Sopianae
2012. szept. 22. 17:22

Sziasztok


Patai vagyok. 1 hónap múlva költözünk el Skóciába. Van egy használt bicajunk 2,5-4 évs gyerekek számára. Pótkerekes, első kosaras.. uniszex. Mi nem használtuk, mert a lányom inkább tolja. Valakit érdekelne olcsón? Szücsibe, Gyöngyösre el tudjuk vinni megmutatni autóval..

Bocsi, hogy ide írtam ezt :S

2583. prencsike (válaszként erre: 2582. - Beszi 79)
2012. szept. 22. 17:17

Sziasztok!

Nem nagyon írtam ide mostanság, mióta megszületett a kisfiam egyáltalán.

De úgy látom, nincs is túl nagy aktivitás.


Börzén nem voltam, egyelőre nem is nagyon tervezem, mert a Fb-on a baba-mamás csoportban mindent be tudtam szerezni, otthonról kényelmesen.

2582. Beszi 79
2012. szept. 22. 17:04
Sziasztok! Voltatok börzén? én árulni voltam és nagyon gyenge volt. Legalábbis nekem. Vásárolni sem tudtam,amit akartam.
2581. Szollomarka (válaszként erre: 2579. - Szilvij)
2012. szept. 14. 08:59

Szia! Én Júni 19-én szültem, és csak jó tapasztalataim vannak a szülésről és a kórházról. Györgyinél szültem, nagyon kedves volt, amúgy Szelva volt a dokim, de a szülésznő végzi a munka nagy részét.Sikerült vágás nélkül megúszni.

Férjed bent lesz? Apacsomagot érdemes előre megvenni a kórházban a gyógyboltban, papucsot is vigyetek neki, mert az kényelmesebb, meg kaját mert az enyém majd lefordult a székről az éhségtől ;)

2580. butterfly13 (válaszként erre: 2579. - Szilvij)
2012. szept. 13. 17:20
Ki a dokid?
2579. szilvij (válaszként erre: 2578. - Butterfly13)
2012. szept. 13. 15:33
Köszönöm a segítséget, ma megyek a dokihoz is éppen, majd őt is kifaggatom még amennyire lehet. Aztán majd belejövök a kórházi dolgokba, eddig csak a magánrendelésre kellett járnom. :)
2578. butterfly13 (válaszként erre: 2577. - Szilvij)
2012. szept. 13. 07:58

NST a régi kórház első emeletén van, oda kell felmenni és időpontot kérni.Kórházi cuccot nem kell magaddal vinni, mert ha van valami baj, akkor is hazamehetsz a cuccodért (velem is ez történt), vagy a családtagjaid utánadhozzák a már elkészített csomagodat otthonról.Ne cipekedj feleslegesen :) (amúgy is terhes vagy) :)

Papás szülőszobák is vannak 2db. Van benne egy ágy, amin vajúdsz és szűlsz is.Mellette egy szék,bordásfal gumilabda.A helység nem nagy, de minek is lenne, nem mész majd sehova! :)

Szülés után babásszobába kerülnek a kismamák, akik szinte rögtön megkapják a babájukat, kivéve ha van ellene valami ellenvetésed.Én du.18.30 kor kerültem ki a szülőszobából és már 20.30-kor mellettem volt a baba és már el sem viszik.

A szoba 5 fős, de nincs annyi kismama, hogy teli legyen a szoba.Van bent pelenkázó és egy nagyobb csapféleség,ahol fürdetik a csecsemősök a babát. A VIP szoba kicsi, de van benne két ágy, (úgyhogy az apuka is ott aludhat.)TV, fürdő,pelenkázó. Az ágyat én elég kicsinek véltem, de csak megnézni voltam ezt a szobát.

2577. szilvij
2012. szept. 11. 09:42

Sziasztok lányok,

már korábban írtam ide én is, de kis időt kihagytam, viszont most már közeleg a kiírás napja, október 20-ára várjuk a babát, úgyhogy szeretnék én is kérdezni a tapasztalt anyukáktól: NST-vel kapcsolatosan. Hol csinálják, időpontra kell-e menni vagy besorakozni? Hallottam olyat is, hogy már a kórházi cuccot is vinni kell magaddal, ha valami nem stimmel a vizsgálaton, már ott is fognak a kórházban. És ha valaki írna róla, hogy milyen a szülőszoba, meg a babásszoba, hány ágyas, milyen felszereltségű, meg ha véletlen valaki volt a VIP szobában, írja meg legyen szíves milyen volt. Köszi szépen. JÓ babázást mindenkinek!

2576. lagoon (válaszként erre: 2574. - Monecka)
2012. szept. 5. 16:05
Akkor már nem sok van!Én májusban szültem!
2575. butterfly13 (válaszként erre: 2572. - Monecka)
2012. szept. 5. 07:56
Inkább tegyél be több mindent, mint hogy ne legyen.Az ne zavarjon hogy szinte beköltözől a szülészetre, mindenki így volt ezzel.Mikor jöttem haza a kórházból legalább 3 batyum volt. :)
2574. monecka (válaszként erre: 2573. - Lagoon)
2012. szept. 5. 04:46
Október 11. Aztán majd meglátjuk, hogy mikor akar kibújni.
2573. lagoon (válaszként erre: 2572. - Monecka)
2012. szept. 4. 20:55
Mikorra vagy kiírva?
2572. monecka (válaszként erre: 2569. - Monita30)
2012. szept. 4. 19:30
Ohh így hirtelen annyira bonyolultnak tűnik, de csak boldogulni fogok :) Van szám, aztán ha valamit nem találok vagy nem értek akkor kérdezem :D Következő alkalommal már tudni fogom. Na jó nem parázok... Na jó beteszem a cumit, nem sok helyet foglal, aztán lehet jó ha van :)
2571. hokuszpokica (válaszként erre: 2558. - Monecka)
2012. szept. 4. 14:57

Szia!

Üdv itt köztünk!!!

Eldobhatós bugyit is célszerű venni!!

2570. lagoon (válaszként erre: 2568. - Monecka)
2012. szept. 4. 07:23
Nekem fogadott szülésznőm volt, így én az osztályra jártam NST-re! 36. héttől ő mindent elintézett nekem.
2569. Monita30 (válaszként erre: 2568. - Monecka)
2012. szept. 4. 06:03
Halihó!! NST-re a régi kórháznál ahová most a felújítások miatt költöztek bemész és az első emeleten lesz egy helyen a terhességi dolog! Egy nyil mutatja hogy az NST-t merre találod. Ott fent kérsz időpontot,aztán a kartonozóba is kérsz időpontot a terhes rendelésre! Ott Szelva doktor felesége végzi a vizsgálatokat.Védőnőhöz csak amolyan tanácsadásokra járkáltunk,ja és a legfontosabb a terhes rendelésen való megjelenés azért kötelező merta kiskönyvbe össze kell gyűlni bizonyos pecsétszámnak amivel majd kérheted a szülés után járó egyszeri anyasági segélyt! Ha fogadott dokid van akkor magánrendelésen megvizsgál ha már úgy érzed hogy valami történni fog Ja és nem szerencsétlenek a kérdések,én ugyanígy voltam vele. Amúgy a cumis dolog azért jó mertha nem tudod a picit lenyugtatni legalább sutyiba ott a cumo a szájába,másoknál is láttam,mert ez megnyugtatta a piciket. Én úgy voltam vele hogy a nővérke amikor beszólt minek a babának cumi,válaszoltam azért mert ez megnyugtatja,én gyerekem nem a magáé,ennyi!! Nem tudom mit képzelnek magukról inkább sírjona kisbaba minthogy egy cumi megnyugtassa.
2568. monecka (válaszként erre: 2567. - Lagoon)
2012. szept. 3. 21:50

Azt lehet, hogy nem vinnék, pont ezért, nehogy gond legyen. Elég lesz itthon ismerkedni a cumival :) Most hirtelen más nem jut eszembe, de ha valami kérdésem van jövök :)

Esetleg még annyi, hogy NST-re hol kell időpontot kérni? Lehet hülye kérdés, de ki csinálja a vizsgálatot? Előtte tudom, hogy védőnőhöz kell menni, utána kell valahova? Pl a nődoki megvizsgál?

Bocsi a szerencsétlen kérdésekért, de nincs olyan ismerősöm aki Gyöngyösön szült volna és mindenhol más a szokás :)

2567. lagoon (válaszként erre: 2565. - Monecka)
2012. szept. 3. 21:32

Mi csak cumit vittünk,de mikor jöttek vizitelni mondták a csecsemősök, hogy rakjuk el.

Kérdezz bátran! Mi érdekel még?

2566. monecka
2012. szept. 3. 14:36
Az nekem is nagyon tetszik, hogy velünk lehet a baba, előbb összerázódunk. :)
2565. monecka
2012. szept. 3. 14:35
Jajj lányok köszi! :) Ez a szülőszoba csomag dolog tényleg nagyon jó ötlet. Alapból a pelenka meg társai nem jutott volna eszembe, azt hittem, hogy azt is adnak. De így a tuti :)Sőt a cumisüvegre sem gondoltam. Horváth dokinál szülök ha minden jól megy.
2564. lagoon (válaszként erre: 2563. - Monita30)
2012. szept. 3. 13:21
Én csütörtökön reggel szültem. 11-től már velem volt és nem is vitték el utána, csak vizsgálatokra. Éjszaka is maradt.Szombaton 2órakor már otthon voltunk. Nekem azt ajánlotta a szülésznőm, hogy csináljak egy "szülőszoba csomagot" (papucs, törölköző, tusfürdő, wc papír, hálóing, ásványvíz-én megittam 1 l-t) és szőlőcukor).Ezt készítsd a csomag tetejére, így ha menni kell csak kikapod és irány a szülőszoba.Egy cumit szerintem és tegyél be.
2563. Monita30 (válaszként erre: 2562. - Butterfly13)
2012. szept. 3. 11:40
Na tessék megelőztek ezek a csajok!! Butterfly13 bő információt írt le!! és ez így igaz!! Csak annyit én vittem saját ruhácskákat,az még is csak jobb!! :) Szénsavmentes víz sok! Mihelyst megszületik a babóca 3 óránként behozzák hozzád hogy ismerkedj,szoptasd,aztán első éjszaka méga szülés után elviszik tőled hogy kipihend magad ,utánna meg már bent lehet veled amíg haza nem engednek. Én szerdán éjszaka éjfél előtt 2 percel szültem és vasárnap engedtek haza!! Császárosan lett meg a babócám,de nagyon igyekeztem hogy már másnap ne vigyék el tőllema picurit,jól elvoltunk!! Jah szólok ha a kicsinek szürcsög az orra nem kell a nővérhez rohanni,cirógasd meg a nóziját hogy had tüsszentsen,mert neki így fog kitisztulni.. Én vittem be kis cumit is meg cumisüveget,mert amikor már volt tejcsim de nem cicizett lefejtem és úgy megitta tutira!! :)
2562. butterfly13 (válaszként erre: 2558. - Monecka)
2012. szept. 3. 08:42

A babának elég pelenka, popsikrém és törlőkendő.Ruhát adnak neki, de ha nem akarod ráadni azokat, akkor vihetsz megaddal.Én nem vittem, ha adnak akkor elfogadom :).

Magadnak mindenképp tegyél be WC papírt, mert azt nem adnak, tegyél be betétet, mert eléggé fogsz vérezni, tusfürdőt, törölközőt, hálóinget ami elől gombolós, így nem kell mindig levetned a felsőt, szoptatós teát, hogy minél hamarabb tejed legyen, mert addig cukrosvizet kap a baba, szoptatós melltartó és bele betét.

Ennyi jutott eszembe, ha van még valami ami kell, a többiek is meg fogják írni.

2561. lagoon (válaszként erre: 2560. - Monecka)
2012. szept. 2. 21:35
Pelust,popsitörlőt mindenképpen vigyél.Én vittem ruhákat is, de ha az nem kötelező, mert tudnak adni.A legtöbb nővér nagyon aranyos, én meg voltam velük elégedve. Kinél fogsz szülni?
2560. monecka (válaszként erre: 2559. - Monita30)
2012. szept. 2. 18:36
Igazából arra lennék kíváncsi, hogy mit kellett vinned a kórházba? Mi volt az amit adtak? Engedtek vagy nem engedtek. Babának vigyek-e valamit, vagy ott rendelkezésre áll minden. Előre is köszönöm! :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook