Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyöngyös és környéki kismamák fórum

Gyöngyös és környéki kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
2199. levra006
2012. ápr. 18. 18:38

Köszi Monita, jól vagyok!:):) Bírom-bírom!:) Még sok van május 18-ig. De már úgy várom, hogy megszülessen. Több okból is!!!:)

Egyrészt mert már nagyon szeretném látni és hogy végre itt legyen velünk!

Másrészt meg mostmár nem bírom cipelni azt a nagy fenekét:D:D:D Jó lenne lenyírni a lábujjamról a körmöket!:):) És végre meglátni az alsó testtájaimat!:)Na jó, viccet félretéve, már jó lenne "teher" nélkül lenni. De azért még maradjon benn a kis babókánk. Várunk türelmesen!

2198. levra006
2012. ápr. 18. 18:35

Igen, csak tényleg olyan felháborító nem? Nekem már akkor bűntudatom volt, mikor az első hónapokban nem éreztem "semmit" a kicsi iránt. Hogy milyen anya leszek, meg ilyenek (tudom hülye vagyok:)). Ezek meg.... Szegény kisbaba. Már most sajnálom.

Mondom ez a nő is olyan keserű volt. Rendesen látszott az arcán a keserűség. Elhiszem, hogy a 36. héttől már senkinek nem könnyű, meg negyven X évesen sem, de ő vállalta.

Meg másnak sem könnyű. Nekem sem az. De attól lehet boldog az ember nem? Pl. lagoon, ahogy találkoztunk Nadimnál belőled is dőlt a pozitív energia!!:) De tényleg!:):) Igazi boldog kismami vagy.

2197. lagoon (válaszként erre: 2196. - Monita30)
2012. ápr. 18. 09:20

Gondolom ezeknek az anyukáknak a 95%-a "újmagyar"! :)

Vicc. Más meg évekig szenved, hogy legyen neki legalább egy.

2196. Monita30 (válaszként erre: 2195. - Levra006)
2012. ápr. 18. 00:40
A kórházba is lesznek hasonlók!! Volt olyan akinek már a 6. baba jött. Rákérdeztem 7. lesz e hogy meglegyen a törpék létszáma? erre ő: Áhh dehogy ezt sem akartuk csak becsúszott! Minek van a koton? Na meg a gyógyszer?? Bosszantó az ilyen!! Jah és megkérdeztem hány éves, azt mondja 26! (6.gyerek) Erre ő: és te hány éves vagy? Mondom 32,Csodálkozott hogy az első babám most jött!! :) Na és nem ő volt az egyetlen aki azt mondta : Nem is akartuk csak hááát becsúszott! Az ilyenek olyan szánalmasak! Levra te hogy bírod az utcsó napokat??
2195. levra006
2012. ápr. 17. 19:45
Én NST-n ma egy 40-es nővel voltam benn. Kérdeztem, hogy neki is első (a kis naiv...)? Mondta, hogy neeeem, neki ez a baba már a harmadik. Mondtam neki, hogy nem semmi, akkor ő már biztosan rutinos "szülő nő". Mire ilyen furán megjegyezte, hogy hát annyira azért nem, meg nem is tudja minek vállalta be. Kész vicc...
2194. Monita30 (válaszként erre: 2193. - Lagoon)
2012. ápr. 17. 15:59
Sima szülésnél ha magától nem indul kifelé a béjbííííí :) akkor beadják az inditós inekciót,na basszus az aztán nem semmi! Kaptam én is olyat de azt hittem hogy szétszaggatom a vaságyat,eléggé kellemetlen volt!! Éreztem hogy jön a fájás,görcs meg minden,olyan tolhatnékom is volt de mire doki bejött elmúlt!! :( Pár pillanatig tart csak a fájás de hamar jön a következő!! Én próbáltam a levegővétellel "játszani" hogy jó legyen de nem hatott! Szomjas lettem,kiszáradt a szám is,uh na nem volt egy leányálom! És vannak nők akik ezt még 2-3xor is végigcsinálják!! :s Nekem ez az egy kis tündérke is elég egy életre!!
2193. lagoon
2012. ápr. 16. 16:44

Úgy néz ki eddig, hogy sima szülés lesz.Remélem így is marad :) Én úgy hallottam, hogy nem adnak semmit ilyenkor.

Neked császár volt? Annál egyértelmű, hogy epidurál a legjobb. Én biztos nem hagynám, hogy elaltassanak. Mindenről lemaradnék.

2192. Monita30
2012. ápr. 16. 16:32
Neked sima szülésed lenne? Szerintem lehet kérni! Ha viszont császáros akkor az epidurálisnál nincs jobb! Eleinte én is elleneztem de miután kiszenvedtem magam már minden mindegy volt! megszúrtak és semmit nem éreztem!! ha mondjuk Hétfőndélelőtt szülsz szerdán tán haza is mehettek. ha viszont délután akkor csak csütörtök! Álltalában 12.00-13.00 között lehet eljönni ekkor adják ill.készül el a zárójelentést! Ja még annyit hogy amikor mennétek haza a picit még elviszik megvizsgálni 2. nap megkapja a BCG oltását is. Az ő záróját a gyerek orvos adja majd ki, a tiédet pedig ott az osztályon fogják!! De megjegyzem sajnos nem sietnek vele!! :(
2191. lagoon
2012. ápr. 16. 14:19

Remélem reggel szülök vagy hajnalba :) Akkor már követező éjszakára csak nem viszik el.

Amúgy Ti kértetek vmi fájdalomcsillapítót szülés alatt? Egyáltalán leehet kérni?

Epidurált nem szeretnék, de van vmi más lehetőség?

2190. Monita30 (válaszként erre: 2189. - Lagoon)
2012. ápr. 16. 13:59
Álltalában mindenkitől elviszik,hogy az anyuka kipihenje magát a következő napokra!! Másnaptól már végig veled lesz még éjszaka is!! :) Úgyhogy ne aggódj! Addig is áthozzák majd hozzád úgyhogy fogod látni elég sokat!!
2189. lagoon
2012. ápr. 16. 10:31
Első éjszak nem lesz velem??? Nem lehet kérni, hogy ne vigyék el? Ez nem csak császár után van így, hogy elviszik?
2188. Monita30
2012. ápr. 16. 10:28
Hamar el fognak telni a szülés utánni napok! csak át kell vészelni a "vele "járó apróbb kellemetlenséget! Első éjszaka még nem lesz veled a pici,hogy szülés után ki tudd pihenni magad, 3 óránként beviszik hogy szopiztasd!Majd másnap amikor reggel 6 kor behozzák már végig veled lehet!! De ez a legszebb része az egésznek!
2187. lagoon
2012. ápr. 16. 08:40

Én is tettem egy plédet, meg ruhákat is, de csak egy napra valót, a következő napit összekészítettem, majd Apa behozza. De így is van cucc :)

Én is félek a szülés utáni napoktól. Remélem normális szobatársakat kapok.

2186. Monita30
2012. ápr. 16. 00:30
Sziasztok!! Hát az a takaró amolyan kisrongy,párna huzatba csomizva!! Én vittem be babómnak kis pokrócot,meg saját rucikat is!!! Azokba sokkal "sajátosabbnak" tünt a kis drágaságom!! :) Szülés után 3-4 napig kell bentlenni,tiszta uncsi lesz!!
2185. hokuszpokica (válaszként erre: 2184. - Lagoon)
2012. ápr. 15. 21:07

Aha!

Úgy tettem mint akihez nem jönnek naponta!!

2184. lagoon
2012. ápr. 15. 20:47

Hu, akkor még takarót is adnak. Jó tudni.

Rengeteg cuccom van. Ti is úgy mentetek szülni, mint aki egy hónapra megy? :)

2183. hokuszpokica (válaszként erre: 2182. - Lagoon)
2012. ápr. 15. 20:28

Szia!!

Nálam egyik gyerkőcöt sem tették pólyában,plédet sem vittem be,nagyon meleg volt a szobában.Volt kis takarójuk,azt adtak!!Azt viszont bánom,hogy kis kesztyűt nem vittem,Jencő karmolta a kis arcát!!

2182. lagoon
2012. ápr. 15. 19:20
Frissen szült Anyukák! Azt szeretném kérdezni, hogy pólyába teszik a babákat az osztályon? Már hallottam ilyet is olyat is, de jó lenne valami friss infó? Ha nincs pólya vittetek be plédet?
2181. butterfly13 (válaszként erre: 2178. - Monita30)
2012. ápr. 11. 13:53
Nekem is elküldenéd a levelet.Én is most fogok szűlni nemsokára és tényleg jó lenne tudni, hogy mire számíthat az ember. Köszönöm. :)
2180. levra006
2012. ápr. 8. 14:34
Köszönöm!:)Viszont kívánom Neked is!!!:)
2012. ápr. 8. 09:02

Kellemes húsvéti ünnepet kívánunk!!!

A lányoknak sok locsolkodót,a fiúknak sok piros tojást!!!

2178. Monita30 (válaszként erre: 2177. - Magee)
2012. ápr. 6. 00:00
Írtam egy kis levelet priviben! :)
2177. magee
2012. ápr. 5. 23:36

Sziasztok! Én júliusban fogok szülni Gyöngyösön és minden tapasztalatot, tanácsot, praktikát nagyon szívesen vennék Tőletek, ha nem gond...

Akár itt, akár priviben kórházról, osztályról, orvosokról, bármiről.

Köszönöm előre is :)

2176. hokuszpokica (válaszként erre: 2171. - Lagoon)
2012. ápr. 5. 21:33
Jó bizony!!
2175. hokuszpokica (válaszként erre: 2167. - Butterfly13)
2012. ápr. 5. 21:31

Nem kötelező hogy Tena legyen.Nem értetted félre!!

Én 2éve megvettem egy nagy csomaggal jó drágán,de hülyeség volt!!Most én is a dm-ben vettem az olcsóbbat,de nagy méretben!!

2174. levra006 (válaszként erre: 2169. - Monita30)
2012. ápr. 5. 19:23

Monita, persze nem csak Tenát lehet. Inkontinencia betét legyen aztán kész:)

Mondjuk én a Tenát is 700 ft-ért vettem a Tescoba:) Le volt akkor árazva.

2173. Monita30
2012. ápr. 5. 18:55
Lagon,persz hogy jó az is!! Jósló fájások,menszesz görcs félék.Alhas kezd fájdogálni!! Közben a pocak is bekeményedik!Nekem a ki írt idő előtt pár nappal elment a nyákdugó egyik része,aztán folya,atosan jött még a többi kis dolog is,befektettek,megvizsgáltak,bő ujjnyira már kitágultam.Aztán ha szégyen ha nem leírom,el kelett mennem véccézni de amolyan anygobbra és hát az erős tolástól a magzatvíz is elfolyt! Utánna már vittek is a szülőszobára előkészíteni,meg inekciózni!! Én nem mondom azt hogy nem kell félni nem fog fájni,ezt mindenki maga dönti majd el! Tűszúrásokat már megszoktam,de mikor elkezdtem érezni az inditó lötty hatását azt hittem szétszedem az ágyat,hamar elmútak a fájások de jöttek ujra. Amikor már vagy 5.-ére jött be a Doktorúr hogy na akkor szülünk elmúlt minden de ekkor már bent voltam 6-7 órája,és ekkor döntött úgy hogy császár lesz!! Állítólag kint a szüleimnek,páromnak valami toxémiáról beszélt! Babócám már nagyon kiakart jönni ígyhát ,beszínezte a magzat vizet,meg vékonyka lett a k.zsinór,(kevesebb oxigént kapott)szóval jobb hogy császár lett,mert így minden rendben volt vele! Nem volt semmi komplikáció! Úgyhogy lányok készüljetek fel egy vegyes érzelmes dologra! De utánna mindent elfelejtetek amikor meglátjátok és a karotokba érzitek a kisbabátokat!! Ez a legszebb dolog nekünk nőknek az életünkben! Tenna bugyit vettem én is ,morogtak hogy miért hordom de én nem vettem le csak amikor vizsgáltak!! Nem akartam hogy cseperésszek miközben járkálni is kelett!! Amúgy ha vannak még kérdések szívesen válaszolok bármire!! Szülés után is történnek még dolgok amíg bent vagytok,ha gondoljátok elmesélem mire készüljetek még fel!!
2172. lagoon
2012. ápr. 5. 18:40
Akinek voltak leírná milyenek a jósló fájások?
2171. lagoon
2012. ápr. 5. 17:40
Én Tenna extrát vettem, de annak nincs szárnya. Szerintetek az jó lesz?
2012. ápr. 5. 16:46
Köszönöm a válaszokat!
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook