Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyomorfájás fórum

Gyomorfájás (tudásbázis kérdés)


1 2
52. a7eb88768b (válaszként erre: 51. - Gizike2)
2019. márc. 9. 20:04
Írtam hogy a gyomortükrözés után mondta az orvos hogy semmi baja nincs a gyomromnak,így előtte a korábban felirt gyógyszert hagyjam el.
2019. márc. 5. 09:52
Elsőkörben el kell menni a háziorvoshoz, és ő küld ahova kell, és még ellát gyógyszerrel/Pantoprazol/. Irtad, hogy az elmúlt év nyarán voltál gasztrón, elvégezték a gyomortükrözést, gondolom, hogy bakteriálisan is megnéztek, ill. készült szövettani vizsgálat is. Azt is gondolom, hogy akkor írtak fel savlekötőt ill. ha szükség volt akkor elláttak antibiotikummal. Na már most a savlekötőt általában egy félévig legalább szedni kellett volna, gondolom ezt nem mondták.
50. Nyamitörp (válaszként erre: 48. - Soyle74)
2019. márc. 2. 13:44
Mint utóbb kiderült, nem én voltam az egyetlen, aki eljött tőle. Egy idősebb "úriember", már rég nyugdíjas korú, de nem úgy tűnik, mintha nyugdíjba akarna vonulni.
49. Nyamitörp (válaszként erre: 46. - Soyle74)
2019. márc. 2. 13:39

Érdemes lenne gyomor és béltükrözést is csináltatni, szövetmintavétellel. Aztán vannak a kilégzéses tesztek, hisztaminintolerancia vizsgálat (vér- vagy székletvizsgálattal). Ételallergiák, ételintolerancia és nőgyógyászati probléma is okozhatja.

Ezért javaslom, ha már az ember rászánja magát, hogy orvoshoz megy, akkor inkább végeztessen el minél többféle vizsgálatot, mert sajnos sok orvos olyan, hogy ha azt mondod neki, hogy te úgy vetted észre, hogy stressz hatására jön elő, akkor felír valami enyhébb nyugtatót és annyi.

48. soyle74 (válaszként erre: 42. - Nyamitörp)
2019. márc. 2. 06:47

Na akkor az "remek" orvos lehet tényleg. :/

És sajnos az ilyeneket hagyják is szabadon garázdálkodni az egészségügyben... :/

47. soyle74 (válaszként erre: 40. - A7eb88768b)
2019. márc. 2. 06:45

Na igen, ebben is megértelek, én is eléggé gyógyszerellenes vagyok, így amit csak tudok természetgyógyászati készítményekkel váltok ki.

De amúgy tényleg az ilyen link pasikat kéne kiiktatnod az életedből valahogy, akik nem képesek megbecsülni téged. Bár tudom ez elég nehéz, mert manapság már nagyítóval is nehéz találni normális pasit. :/

46. soyle74 (válaszként erre: 38. - A7eb88768b)
2019. márc. 2. 06:38

Szerintem nekem is IBS-em lehet, mert amióta nekem is fájdogál időnként a gyomrom /több éve/, azóta 3x is voltam UH-n, de egyik alkalommal se találtak semmit.

És hát nekem is vannak néha stresszes időszakaim bizonyos dolgok miatt, szóval lehet, hogy nálad is ez lehet.

Az orvos kivárása pedig sajnos türelemjáték, én egyszer 3 órát vártam a bejutásra a bőrgyógyászaton, annyian voltak. :/

45. Guruljka (válaszként erre: 41. - A7eb88768b)
2019. márc. 1. 22:29

Nem értem, időpontot kérsz.

Nem holnapra, hanem beutalóért mennél.

Akik időpontra mennek, ők is kapták valahogy azt az időpontot.

44. Nyamitörp (válaszként erre: 38. - A7eb88768b)
2019. márc. 1. 22:27

Nem szokott időnként kijönni az asszisztens és megkérdezni, hogy ki miért jött?

Nálunk ha valakinek csak recept vagy beutaló kell, akkor azt megírják. Orvos aláírja, lepecsételi aztán hozza az asszisztens és mehetsz.

Ha valami vizsgálatra kérsz beutalót és nincs orvosi javaslatod hozzá, akkor kell kivárni a sort, hogy az orvos kikérdezhessen, hogy miért akarsz oda beutalót.

43. Nyamitörp (válaszként erre: 36. - 8c6da3d030)
2019. márc. 1. 22:23
Én sose adtam házi orvosnak, mert egyikkel sem voltam elégedett.
42. Nyamitörp (válaszként erre: 34. - Soyle74)
2019. márc. 1. 22:22

Komoly. Szó szerint ezt mondta. Meg az volt az alapelve, hogy aki fiatal, annak nem lehet semmi baja, csak lógni akar a munkából. Volt, hogy elmondtam a panaszaim, ő meg visszakérdezett, hogy akkor mondjam a lényeget, hány napot akarok otthon maradni. Befűtötte az idősebb betegeit is. Azok se tudtak másról beszélni a váróban, minthogy bezzeg ők fiatalon sose voltak betegek, végig dolgozták az életüket táppénz nélkül, stb...

De az elválásunk volt a legszebb. Nem sokat jártam hozzá, de egyszer egy probléma miatt húzamosabb ideig kellett látogatnom és mivel nagyon nem bírtuk egymás stílusát, feltette nekem a kérdést: "Nem akar másik orvost keresni, hogy ne engem idegesítsen?"

Ezután váltottam.

41. a7eb88768b (válaszként erre: 39. - Guruljka)
2019. márc. 1. 22:07

A háziorvoshoz?

Nyugi próbáltam,esélytelen.

Nem veszik fel,vagy ha igen nincs szabad hely.

40. a7eb88768b (válaszként erre: 31. - Dd9dec5381)
2019. márc. 1. 22:06

Ez meg a másik.

Ha el is jut az ember orvoshoz mindenféle gyógyszert felirnak,az a legkönnyebb.

Borzasztó gyógyszer ellenes vagyok,csak ha valamim nagyon tűrhetetlenül fáj akkor veszem be.

39. Guruljka (válaszként erre: 38. - A7eb88768b)
2019. márc. 1. 22:03
Kérj időpontot!
38. a7eb88768b (válaszként erre: 30. - Soyle74)
2019. márc. 1. 22:02

Ibs -re is gondoltam,mivel a székekési szokásaim se “normálisak”.

Valamikor nagyon nehezen megy,máskor meg mint a gép.

Nálunk még a háziorvoshoz sem lehet eljutni,ma lementem de másfél óra mulva feladtam.Addig ott ültem a sor csak gyarapodott,és folyamatosan csak az időpontosok mentek be.

Igaz két dokit helyettesit le mert sajnos itt az orvosom halála óta senki nem jött.

Hétfőn újra próbálkozom,de ha egy beutaló ilyen nehézkesen megy hogy jutok el szakrendelésre?

2019. márc. 1. 19:31

Na jó-jó, de ez a mi házidokink még itt se volt, a fél falu meg már a tarifáról tanakodott. Még azt se tudták, hogy néz ki, hogy dolgozik, de hogy mennyit adjon MINDENKI, ha házhoz megy, azt már fixálták.


Én nem vagyok beteg, és jattot se adok.

Ő meg nem ad beutalót pl. Doppler-vizsgálatra, és egyetlen mérésből felvéseti a kartonomra, hogy hypertoniás vagyok.

36. 8c6da3d030 (válaszként erre: 32. - Nyamitörp)
2019. márc. 1. 19:26
A markat varhatja,nem adok mar neki.. Regebben annyi mindent kapott,hogy egy eletre is sok lenne neki.. Felelotlenek. 😐😞
35. 8c6da3d030 (válaszként erre: 31. - Dd9dec5381)
2019. márc. 1. 19:24
Oh istenem.. 😦😕
34. soyle74 (válaszként erre: 32. - Nyamitörp)
2019. márc. 1. 18:59

Ez komoly?!

Hát az imádkozással nem sokra megy az, aki beteg. :/

Én is hallottam már olyan háziorvosról, aki a kezelés végén megkérdezte a beteget, hogy: "És pénzt nem kapok?!" :D

Vagy egy másik állítólag azt mondta egy idős néninek, miután az elpanaszolta neki a bajait, hogy: "Néni, meddig akar még élni?!" :/

Vagy van egy olyan körzeti orvos is állítólag, aki rendelési időben fél szemmel mindig a tőzsdét figyelgeti az interneten, és úgy rendel, diagnosztizál, ír fel gyógyszert a betegeknek. :/

33. Nyamitörp (válaszként erre: 31. - Dd9dec5381)
2019. márc. 1. 18:54

Tapasztalatom szerint pont az olyanokat nem szeretik a házi orvosok, akik ritkán mennek hozzájuk. Meg persze aki nem jattol nekik.

Tisztelet a kivételnek persze

32. Nyamitörp (válaszként erre: 29. - 8c6da3d030)
2019. márc. 1. 18:52
Nehogy legalább bocsánatot kért volna. A háziorvosok is már csak a markukat tartják. Aztán van a Bubó doktor fajta, a "diktál a beteg, írja az orvos" meg van, amelyik képes hazaküldeni annyival, hogy imádkozzál. A régi házi orvosom az utóbbi kategória volt. Mondtam is neki, hogy nem tudtam, hogy templomba jöttem.
31. dd9dec5381 (válaszként erre: 29. - 8c6da3d030)
2019. márc. 1. 18:17
23 évesen elmentem a mi házi dottorénkhoz, ugyanis akkor már vagy egy éve minden áldott hétvégén migrénem volt, szerettem volna egy beutalót kérni a "fejfájás klinikára". Beutalót nem kaptam, igaz cataflamot sem, mert tisztában volt a mellékhatásaival, ám felírt egy érgyógyszert, amitől elment a látásom és anyám úgy kapart össze a Fény utcai piac egyik padjáról, olyan rosszul lettem. Visszamentem, tényleg ez volt a legjobb ötlete? Kummogott magában, hogy hát igen, talán ez a cucc fölösleges volt... Beutalót ismét nem kaptam, szedjek Algopirint... Mindezt úgy, hogy pár nap betegszabadságon kívül semmi betegéletutam nincs 18 éves korom óta, szóval igazán nem én élem föl a NEAK tartalékait...azt is elmondtam, hogy semmilyen hagyományos fájdalomcsillapító sem hat, legalább valami specifikusabbat írjon föl legyen olyan drága. Azt sem. Anyád.
30. soyle74 (válaszként erre: 1. - A7eb88768b)
2019. márc. 1. 18:14

Igen szerintem a stressztől is fájhat a gyomrod, és a hányinger is simán lehet amiatt.

A savtúltengésre én búzafű italport ittam eddig, illetve újabban már Spirulina algát, az állítólag még hatásosabb a savtúltengésre.

A Salvus víz nekem sem használt, és az íze is borzasztó. Igaz a Spirulina íze is elég rossz, de én összekeverem fele-fele arányban búzafű italporral, és így egészen ihatóvá válik.

Igen az is számít, hogy hogyan fáj a gyomrod, folyamatosan hosszabb ideig is, vagy "csak" pár másodpercekre tompa szúró fájdalmakkal.

Bár azt írtad, hogy van, hogy nagyon fáj, másnap meg semmi.

De a stresszen kívül simán lehet még irritális bélszindróma is, amikor nincs kimutatható betegség a szervezetben, de mégis bizonyos tüneteket produkál az illető számára.

29. 8c6da3d030 (válaszként erre: 28. - Nyamitörp)
2019. márc. 1. 17:59
Én is ezt mondtam utána neki.. és még annyit, hogy akkor ő miért dolgozik doktorként, ha egy ilyen apró dolgot nem tudott? Azóta ha megyek hozzá olyan velem, mint egy pokróc.. pedig inkább ő ártott nekem, nem én neki. Félek is azóta a dokiktól. :(
28. Nyamitörp (válaszként erre: 27. - 8c6da3d030)
2019. márc. 1. 17:15
Gratula a háziorvosnak! Ezt még én hozzá nem értőként is tudtam volna, hogy Cataflamot nem szedhetsz. Bár azt nem tudom, hogy melyik fájdalomcsillapító szedhető ilyen esetben, de szokott lenni az orvosoknál könyv a gyógyszerek listájáról. Ha ott végignézi a fájdalomcsillapítókat, biztos talált volna valamit.
2019. márc. 1. 16:57

Pár évvel ezelőtt nekem is nagyon fáj,elmentem dokihoz,elküldött gyomortükrözésre, kiderült, hogy refluxom van, és gyomorfekélyem. Szóval óvatosnak kell lennem.. erre a háziorvosom felírt Cataflam-ot a tükrözés után mondván legyen otthon fájdalomcsillapítóm.. mentem vissza a gasztroenterológushoz kb 1 hónap után, hogy hiába szedem a gyógyszert, plusz még a fájdalomcsillapítót fáj még mindig.. aztán kiderült, hogy a Cataflam-ot nem szabad szednem,mert gyomorfekélyem van, és meg is halhatok ha tovább szedem.. Fel is hívta a körzeti orvosomat, és úgy leordította a fejét, hogy csak pislogtam.. A doki azt mondta, ha nem mentem volna vissza akkor, és még 1-2 hónapig szedem, lehet nem élnék már. Ennek 9 éve.

Szóval menj, és vizsgáltasd ki magad, soha nem lehet tudni mi lapul a háttérben!

26. a7eb88768b (válaszként erre: 25. - Whiteswan)
2019. márc. 1. 10:46

Ami még érdekes hogy van olyan hogy nagyon fáj másnap semmi.

Ma például nem fáj de kvartyog .

25. whiteswan (válaszként erre: 1. - A7eb88768b)
2019. márc. 1. 09:34
Simán fájhat a stressztől szerintem. Nekem is volt ilyen, hogy nagyon stresszes időszakon mentem keresztül és azt vettem észre, hogy egyre többet fáj a gyomrom. Aztán, ahogy véget ért ez az időszak, megnyugodtam és vele együtt a gyomorfájás is elmúlt. Ha nem múlik, akkor viszont orvoshoz kell fordulni!
24. 8b415aea81 (válaszként erre: 15. - A7eb88768b)
2019. márc. 1. 09:06

Kerülni kell a férfiakat!


Komolyra fordítva a szót, fájhat a stressztől.

23. Nyamitörp (válaszként erre: 19. - A7eb88768b)
2019. febr. 28. 22:08

Gyomorfájást nagyon sok minden okozhat. Remélhetőleg a gasztroenterológián alaposan kivizsgálnak. Az orvosnál szerintem ne erőltesd, hogy te biztos vagy benne, hogy a stressz okozza. Inkább csinálj végig minden vizsgálatot, kiderülhet olyan betegség is, ami most esetleg még csak tüneteket sem okoz. Sok olyan gyomor és bélbetegség van, ami stressz hatására felerősödik.

Nekem is sokat fájt a gyomrom, fogytam is, volt más tünetem is. Most egy hónapja kb. kontaminált vékonybélszindrómát állapítottak meg. Bár ez sajnos sok esetben inkább tünet, mint önálló betegség, úgyhogy rám is vár még pár vizsgálat, de inkább nézzenek meg alaposan, mint, hogy állandóan ezzel szenvedjek. Ha tudom, hogy mi a bajom, akkor esetleg már önállóan is jobban megbirkózom vele.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook