Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyomor polip eltávolítás tapasztalatok fórum

Gyomor polip eltávolítás tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2021. szept. 30. 21:21

Igen, CT-n nekem csak a megvastagodott gyomorfal látszódott.Gyomorhurutot mondtak, hogy attól van. De az nem volt 😅

Azért ne várj sokat, nehogy megint leállítsák az 1 napos beavatkozásokat a 4 hullám miatt.

21. levarosbukta (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 30. 16:20

Sima hasi uh-n nem látszott, de voltam ct-én és azon sem figyeltek fel rá annyira el vannak bújva.



Nah majd meglátom mi legyen, még vajúdok :)

2021. szept. 30. 07:41

Sajnálom! Már rutinos leszel ha megint sor kerülne rá 😉 Tudom, nem jó poén.

Ha megvan a vér eredmény, elképzelhető, hogy lenne rá valami gyógyszer amitől visszahúzódik?

Sima hasi UH -on látszódott neked?

Nekem azt mondta a nővérke a bódítás előtt, hogy legyek nyugodt ne idegeskedjek mert akkor nem fog hatni a szuri.98-100 között volt a pulzusom, amit ugye láttam a monitoron. De végül bealutam, de tudatosan akartam is. Ha meg ébren lennél bent kell tartani a levegőt mikor már letolták, és aztán lassan lélegezni. Ennyire emlékszem még.

Én sem mennék szívesen,csak altatásban. Azóta aktív maradt az öklendezési ingerem. Sima köhögésnél vettem észre, eddig nem volt. A hideg érzés pár nap után elmúlt a gyomromba.

19. levarosbukta (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 29. 22:04
Biztos, mert még két kis dagi bent maradt. Előtte speciális vérvizsgálat lesz hogy termelnek-e olyan hormonokat amiket nem kellene. Ha igen repülnek kifelé ha nem akkor még nem piszkálják. Úgy hogy sanszos a dolog.
2021. szept. 29. 18:07

Igen lehet hogy valami régi dolog.

Gondolod megint elküldenek téged tükrözésre?

17. levarosbukta (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 29. 16:23

Fene tudja! Lehet valami gyerekkori trauma, egy pszichomókus biztos ki tudná deríteni :).

Nem, a vérképem az mindig rendben volt.

Gyűjtöm az erőmet, mert lassan vissza kellene mennem az gasztroentroshoz, nem fűlik a fogam hozzá, pedig muszáj lesz.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Levarosbukta)
2021. szept. 28. 06:15

Mitől van ez nálad?

Igen, ez jó dolog. Sajnos a Hó-nál annyira nem jellemző ez. Pláne ha ugye felveszik a telót és mondhatnám mit szeretnék. Vasat írtak múltkor a "felhőbe" de azt már ki sem váltottam, mert nagyon megviselte a gyomromat.

Neked is volt vashiányod a polip miatt?

15. levarosbukta (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 27. 20:21
Persze, egész nap használhatatlan voltam a vizsgálat után. Nem csak fizikailag hanem lelkileg is toprongyos voltam. Bár én mindennemű vizsgálat után így vagyok. Én még attól is ki vagyok ha receptet kell csak feliratni. Akárki találta ki, hogy a szokásos gyógyszereket fel lehet lőni a hálóra nem kell bemenni a rendelőbe annak életem végéig imába foglalom a nevét :)
2021. szept. 26. 21:05

Igen, az irányíthatatlan öklendezés, ilyet még sosem éreztem.

A doki szerint negatív lesz a szövettan,de az még pár hét mire megjön az eredmény. Az első tükrözésnél is vettek mintát de minden jó lett. Kivéve ugye a helikobakter.

Igy pár nap után azt mondom, jobb altatásban. A bódítás után egész nap fájt a fejem,kába voltam. Az altatás után semmi bajom nem volt.

Neked is volt utó hatása a bódításnak?

13. levarosbukta (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 26. 19:40
Az öklendezés a legrosszabb az egészben. De a fő hogy túl vagy rajta! Gondolom szövettan is lesz?
2021. szept. 21. 18:01

Ma volt a nagy nap,polip levéve.

Nem mondom, hogy élveztem.

Amikor befujtak lidokainnal,az nagyon rossz volt. Nem az ize hanem a hatása miatt. KB 5 perc múlva újra fújtak most mélyebbre a számban. Bal kezembe kaptam a branult. A dokinő beadta a dormicumot. Szerintem bealudtam. Igaz fáradt is voltam. Nem emlékszem mikor tolták le a csövet,csak arra mikor ökledeztem, jó mélyről jövően.A nővérke mondta, hogy mindjárt kész, de alig értettem. Nyálfolyásra sem emlékszem,a végén szerintem kimenet a hatás, mert már elég jól észhez tértem.A végén már rossz volt ez az öklendezés.Még most pár órával később fáj jobb oldalt a torkom ha,nyelek.Ennyi.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Levarosbukta)
2021. szept. 13. 13:14

Igen, próbálok erre koncentrálni én is, hogy nehogy elrákosodjon.. stb.

Köszönöm a biztatást, jelentkezem. Bár addig van még jó pár nap.

10. levarosbukta (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 13. 12:25

A cső lenyelés előtt kaptam, de szinte végig észnél voltam. Lehet spóroltak rajtam :)

Ne aggódj, nem lesz olyan vészes. Én sosem a beavatkozástól féltem, hanem attól ha nem csinálják meg, nem veszik ki amit kell akkor mi lesz. Fel a fejjel, ha túl leszel rajta jelentkezz.

2021. szept. 13. 05:12

A cső lényelés előtt vagy után kaptad a bódítást?

Végig volt hatása?

Elaludtál tőle?

Köszönöm, hogy válaszolsz!Jobb ha tudom mire számítsak,kicsit tartok tőle milyen lesz.

2021. szept. 13. 05:02
Kivették volna, csak magánba csináltattam,altatásban.Azt mondták, hogy rendkívül vérzékeny és sebészi háttér kell hozzá ami ott nem volt.Ez mellett helikobakter és gyomor gyulladás is. Gondolom amúgy sem vették volna le, míg nincs meg a szövettan. De mostmár leveszik a kórházban. Igaz, csak bódításban,amitől kicsit félek is.Vashiányos vérszegény vagyok a polip miatt mint kiderült.
2021. szept. 12. 21:27

Lidokain sprayt azt kaptam persze. Csodálkozom, hogy nem vették ki neked is egyből.

Helikobaktérium volt a gyomromban, meg reflux miatt volt a tükrözés. Tükrözéskor láttak a gyomornyálkahártyában szerencsére jóindulatú daganatot, azt vették ki egy másik alkalommal szintén gasztroszkóppal. Akkor kaptam egy enyhe bódítást.

2021. szept. 11. 20:36

A tükrözés előtt kaptál lidokaint sprayt?

Nekem az első tükrözésnél vettek szövet mintát a polip mellől. Az negatív lett.


Volt valami gyomor problémád, hogy tükrözni kellett?

2021. szept. 11. 20:28
Egyik sem. Egy sima gyomortükrözés alatt vette ki a doki. Nem tudtam hogy van, meg ő sem. Amit talált a tükrözés alatt és nem oda való volt azt kivette. Csak az volt a kellemetlen, legalábbis úgy éreztem hogy órákig molyol a gyomromban. Mikor végeztünk akkor mondta hogy kettő volt bent ki is szedte. Nem éreztem semmit ott bent. Annyi volt, hogy utána pár óráig még nem ehettem. Ami elég necces volt mert akkor már egész nap nem ettem. De kibírható.
2021. szept. 9. 20:36
Hogy vették le? Altatásban vagy bódításban?
2021. szept. 9. 20:17
Igen, nekem már volt. Mit szeretnél tudni?
2021. szept. 9. 09:10
Valaki hallott már valamit erről?
2021. szept. 8. 20:43
Volt valakinek tapasztalata ebben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook