Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyökérkezelt fog kettétört mit gondoltok, mit lehet vele kezdeni? fórum

Gyökérkezelt fog kettétört mit gondoltok, mit lehet vele kezdeni? (tudásbázis kérdés)


23. keki70 (válaszként erre: 22. - Pittopotti)
2020. máj. 15. 20:27

Sajnálom :-(


A góc közrejátszott abban,hogy letört?

22. pittopotti (válaszként erre: 19. - Keki70)
2020. máj. 15. 19:16
sajnos ki kellet húzni, de jobb is hatalmas góc volt alatta ( a gyökeren.)
2020. máj. 12. 05:42
Szerintem ebben az esetben a szájsebész tud segíteni.
20. Dodi44
2020. máj. 10. 21:51

Pittopotti

Nagyon hasonlo esetem van. nekem a felso egyes fogam van letorve, azt gyokerkezeltek, es ujra epitettek, most is bah volt vele, mert a kezelt fog kette repedt hosszaban. Ezert azt csinaljak, hogy azt kihuzzak es egy Stemt-et tesznek a helyebe, es arra epitik fel az uj fog tartojat.

A fogorvos azt mondta, hogy az eltort gyokerkezelt fogra nem lehet tartos pot fogat raepiteni, hogy ne legyen vele tobb problema. Ezert tesznek bele stemt-et.

A K19 virus miatt elodaztak, es most kedden fogjak megcsinalni, a huzast is es a stemt beteveset is remelem. Utanna meg 8 hetet kell varni, hogy beagyazodjon a stemt, hogy arra raepithessek az uj potfogat.

Hogy neked hogyan fogjak csinalni azt nem tudom.

en csak az en folyamatomat irtam le.

19. keki70
2020. máj. 10. 21:30
Pittipotti mi volt a fogorvosnál?
18. buspics (válaszként erre: 6. - Pittopotti)
2020. máj. 10. 20:35
Nem, mert gyökérkezelt volt. Az a fog már nem él.
17. Balaton2 (válaszként erre: 16. - Pittopotti)
2020. máj. 2. 10:08
Legvalószínűbb a húzás!
2020. máj. 2. 08:00
hosszában is és vizszintesen is kb a fogam 10%a van meg.
2020. máj. 1. 23:23
Ha vízszintesen tört ketté, akkor csap és korona. Ha hosszában akkor húzás.
14. Epresturmix (válaszként erre: 13. - Pittopotti)
2020. máj. 1. 22:31
Kivêsik.
2020. máj. 1. 21:54
Így estére teljesen letört csak egy 2x2mes kis fog maradt az nem mozog most van egy nagy lyuk és sárga belül reménykedek hogy nem váladék, nem is értem ezt hogy húznák ki amikor inyig letört.. :/ a legrosszabb hogy első fog..látszik :(
12. keki70 (válaszként erre: 11. - Turodudi)
2020. máj. 1. 17:31

Férjemnél is előfordult ilyen,ugye azért az a fog,amiben már nincsenek idegek,nagyon tud törni és "porladni",vagyis csak a külső anyag marad meg,belül üressé válik.

Erről nem tehet a fogorvos,éppen ezért is van az egy év garancia,utána megcsinálja ingyen.

Sajnos nem lehet tudni,hogy kinek hogyan reagál a foga gyökérkezelés után...

11. turodudi (válaszként erre: 10. - Keki70)
2020. máj. 1. 17:26
ha fél év után így járnék, felmerülne bennem, hogy nem végzett jó munkát és keressek-e egy jobb orvost...
10. keki70 (válaszként erre: 9. - Pittopotti)
2020. máj. 1. 16:59

Nekem is nagyon letört a metszőfogam,de mivel ott a gyökér,ami nem kicsi,ezért újjá lehetett építeni.

Valószínűleg azért szedte le,mert azzal már nem tudott mit kezdeni,olyan állapotban volt.Tegyük fel,pl.belül már úgymond mállott,nem lehetett volna felhasználni.

Nem kell aggódnod,fájni nem fog az újraépítés,nincs ideg,nincs ami fájjon.

És mivel csak fél év telt el,ez mehet garanciába.

9. pittopotti (válaszként erre: 8. - Keki70)
2020. máj. 1. 16:51
sajnos az eredeti fogbol nagyon kevés van, nem is értem miért szedte le a fogam egynegyed részét. :(
8. keki70 (válaszként erre: 1. - Pittopotti)
2020. máj. 1. 16:36

Fájni nem fog,mert gyökér kezelt,nincsenek benne idegek.

Nekem is újraépítette az orvos-maszekban ment-és ilyenkor rak bele egy csavart.Az tartja.

Ha a fogadból a felénél több megmaradt-eredeti fog-akkor biztosan újraépíti megint.

Reméljük,hogy fogad a maszek orvos-az enyém pl.szombatonként is rendel.

Ne birizgáljad,tudom,hogy ilyenkor a nyelv odajár,a csavar biztosan nem jön ki,benne van mélyen a gyökérben.


Kitartás!

7. Orsi2017 (válaszként erre: 4. - Pittopotti)
2020. máj. 1. 15:50
Hívd fel van akinek szerencséje van és kezel .
6. pittopotti (válaszként erre: 5. - Buspics)
2020. máj. 1. 15:47
és nem fájt a fogad? így hétvégére félek a fogfájástól
2020. máj. 1. 14:40
Nekem is tört már le gyökérkezelt fogam. Másnap kiesett a másik fele, a gyökerét meg ki kellett húzni.
2020. máj. 1. 14:29
magán orvos is? mert ahoz megyek
2020. máj. 1. 14:28
Sajnos jelen esetben csak húznak.
2020. máj. 1. 14:21
Szerintem, ez nem menthető, nekem volt ilyen, sajnos az orvos a kihúzásnál döntött! Ebben a mostani helyzetben, nehezebb a megoldás!
2020. máj. 1. 13:33
Féléve gyökérkezelte az orvos és építette, tegnap a rendes fogletört felénél kicsi több megmaradt és az épített mozog de nemjönki mint ha valami tartaná, de vág és egésznap birizgálom idegesít hogy mozog. Félek hogy elkezd fájni, hosszú hétvége messze van még hétfő. Szerintetek menthető vagy építhető? Vagy húzni fogják? Mozgás ellen nem lehet valami házi praktika? félek hogy éjjel ki esik és le nyelem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook