Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » GYES után (újra) munkába állni! fórum

GYES után (újra) munkába állni! (beszélgetős fórum)


28. Kira88 (válaszként erre: 25. - Mgagi)
2011. febr. 4. 12:32
Tudom jól h abból megy és nagyon szomorú:(
27. babuci10 (válaszként erre: 25. - Mgagi)
2011. febr. 4. 12:09
Szörnyű...
26. babuci10 (válaszként erre: 24. - Kira88)
2011. febr. 4. 12:08

Egyáltalán nem, sőt, örülök neki!!! :D


Üdv. köztünk!

25. mgagi (válaszként erre: 23. - Babuci10)
2011. febr. 4. 11:34
Sajnos ezzel a családi adókedvezménnyel sem nekünk kedveznek. Apa éppen vmelyik nap mondta, hogy ne elég nagy a fizetése ahhoz hogy a teljes kedvezményt megkapjuk. Hol van itt az igazság?
24. Kira88 (válaszként erre: 21. - Babuci10)
2011. febr. 4. 11:26
oh én nem. de remélem azért nem baj hogy írtam...:)
23. babuci10 (válaszként erre: 22. - Mgagi)
2011. febr. 4. 11:21
Szomorú dolog... :(
22. mgagi
2011. febr. 4. 11:14
Akár hogy is nézzük, a családi és a Gyes is majd belekerül a számlák kifizetésébe. Pedig milyen jó lenne, ha a gyerekekre tudnánk költeni. Na jó az ebédbefizetés abból megy.
21. babuci10 (válaszként erre: 19. - Kira88)
2011. febr. 4. 11:13

Ill. ugye, nem lehet dolgozni a GYES mellett.

Még a megengedett 4 óra is mi????

Egyrészt hol foglalkoztatnak egy diplomás embert 4 órában, meg ha az ember vissza akar menni a régi munkájába, nem akar máshova elmenni dolgozni...


Kira!


Te is GYESen vagy?

20. mgagi (válaszként erre: 16. - Babuci10)
2011. febr. 4. 11:11
Én is Gyes mellett mennék vissza dolgozni. Na persze nem a munkahelyemre. Remélhetőleg már új munkahelyre kerülök.
19. Kira88 (válaszként erre: 17. - Szeklice)
2011. febr. 4. 11:08
Szerintem ők is tudják nagyon jól, hogy ennyiből nem lehet megélni, de nem is arra adják! A nevében is benne van hogy GYERMEKgondozási, tehát arra adják hogy az ember a gyerekére költse, és nem számlákra. Arra ott van a fizetés. Az más kérdés, hogy ma Magyarországon egy fizetésből egy család nem tud megéni. (max a politikusoké...)
18. babuci10 (válaszként erre: 17. - Szeklice)
2011. febr. 4. 11:07
Ne aggódj, teljesen egyetértek - nekem még csak most jött az első GYES utalás - eddig a TGYÁS ugye a fizu 70%-a volt, az nem volt rossz, de hogy ezután hogy lesz... ráadásul apuci most kezdett vállalkozásba, így jelenleg még nem túl nagy a nyereség... :/
17. Szeklice (válaszként erre: 16. - Babuci10)
2011. febr. 4. 10:47

Hát ez az! Megnézném a drága politikusokat,mit kezdenének egy pici babával,meg 25 ezerrel a zsebükben.Még akkor sem lehet kijönni belőle,ha apuci tisztességesen dolgozik,és átlagosan keres.Rezsi,benzin,kaja,gyerek,ruhák,stb...és most nem extra dolgokra gondolok.Nem is értem,hogy gondolják,hogy ennyiből ki tudnak jönni az anyukák.Utána meg csodálkoznak,hogy kihal a magyar.

Bocs,ha kicsit negatív voltam,de így gondolom.

16. babuci10 (válaszként erre: 15. - Mgagi)
2011. febr. 4. 10:27

Az én lányom most múlt 6 hónapos.


Én az ELO-n gondolkodtam, de most nem tudom finanszírozni.


Állati jó, h. a kormány visszaadta a 3 évet - amit mellesleg biztosan nem fogok kihasználni -, de még mindig nem lehet megélni abból a pénzből, amit GYES jelszóval kap az ember...

15. mgagi (válaszként erre: 14. - Babuci10)
2011. febr. 4. 10:18
A picúr mégcsak mos lesz 5 hónapos úgy hogy még van egy kisidőm megtalálni a megfelelő munkahelyet.
14. babuci10 (válaszként erre: 13. - Mgagi)
2011. febr. 4. 10:09
Nem irigyellek! Remélem, azért sikerül valami megfelelőt találnod!
13. mgagi (válaszként erre: 11. - Babuci10)
2011. febr. 3. 19:39
Kénytelen leszek, mert oda nem akarok visszamenni, mert biztos kicsinálnának. Egyébként pedig a cég már haldoklik, mert már csak 4 órában dolgoznak.
2011. febr. 3. 19:33

Lányok, lassan megyek, ha még írtok, holnap elolvasom...

...fürdés, család, stb.

11. babuci10 (válaszként erre: 9. - Mgagi)
2011. febr. 3. 19:29
Akkor ezek szerint Te is tanulsz... :)
10. babuci10 (válaszként erre: 8. - Szeklice)
2011. febr. 3. 19:21

Azért reméljük a legjobbakat. Csak ne izguld túl!


Most a férjem tanítgat a Visual Basic használatára, és náluk nem a papír a lényeg, hanem hogy meg tudod csinálni a feladatot... :)

9. mgagi (válaszként erre: 4. - Babuci10)
2011. febr. 3. 19:18

Akkor leírom..

Miután Vera 2,5 éves lett anyósom addig nyüstölt hogy munkába kellett állnom, de még jóval előtte megérdeklődtem a munkahelyemen, hogy a posztomon (minőségellenőr) maradok e. Azt mondta a főnököm, hogy nem. Így a GYES alatt a mamám idősek otthonában vállaltam másodállást részmunkaidőben vasalónőként. De közben teherbeestem. Így is 5 hónapot dolgoztam ott. A másik munkahelyemet nem adtam föl, mert onnan kapok minden juttatást. Viszont így hogy újra terhes lettem az otthonnal felbomlott a szerződésem. De nem kívánok visszamenni az eredeti munkahelyemre, mert csak varrónőnek vennének fel. Én viszont elhatároztam, hogy óvodai dajka leszek, és most erre kaptam még egy kis időt hogy elvégezhessem.

2011. febr. 3. 19:10
Egyébként én is multinál próbálkoztam,volt telefonos interjú,de sajnos nem úgy sikerült,ahogy szerettem volna,mert nagyon izgultam.Jövő héten lesz eredmény,behívnak-e a 2.körre...de nem hiszem,hogy be fognak..
2011. febr. 3. 19:09
..az otthoni önfejlesztés mit takar egyébként?
6. Szeklice (válaszként erre: 5. - Babuci10)
2011. febr. 3. 19:08
Angol,német.Középfokúm van,most a felső a cél.(németből)
5. babuci10 (válaszként erre: 2. - Szeklice)
2011. febr. 3. 19:06

Köszönöm a hozzászólást!


Valahogy én is hasonlóképpen gondolom...a pénzügyi kérdés miatt én valószínűleg az itthoni önfejlesztéssel fogok próbálkozni... :)

Megkérdezhetem, milyen nyelveken beszélsz?

4. babuci10 (válaszként erre: 3. - Mgagi)
2011. febr. 3. 19:03
Kíváncsian várom. :)
2011. febr. 3. 19:02

Szia!

Én már a 2. babámmal vagyok itthon. A nagyobbik már lassan 4 éves. Nem sokára jövök és leírom az én helyzetemet.

2011. febr. 3. 19:01
:-) Bár én még gyeden vagyok, (nyáron fog lejárni),de pont a napokban kezdtem el állás keresni.Sajnos a gyesből nem tudunk megélni,szükség van az én keresetemre is,így kénytelen vagyok ismét munkába állni.Az én volt munkahelyemmel nem lenne semmi gond,(bár napi 2,5 órát kellene utazással tölteni),csakhát felvettek vkit a helyemre,így az én állásom megszűnt.Nem is tudom elképzelni,hogy milyen más alternatívát tudnának nyújtani...így félő,hogy kirúgnak,ezért keresek más munkát.Én is próbálom értelmesen eltölteni az időm,újra nyelvórákat veszek,hogy kiegészítsem eddigi nyelvvizsgáimat...és a kérdésedre válaszolva:igen.Szerintem jobb az esélyed,ha látják,hogy az otthon töltött évek alatt nem csak néztél ki a fejedből,hanem tanultál is.Erről meg vagyok győződve.A jogsiról ne gondolom,hogy bármit is befolyásolna.A kisgyermekes anyukák foglalkoztatása ismét érdekes téma..litániákat lehetne mesélni róla,vmi megoldást természetesen kell találni rá,mert ha fordított helyzetben,ha te lennél munkaadó,te sem örülnél,ha 2 hetente 1 hetet hiányozna az alkalmazott.nehéz dió.Nálunk nagy a rokonság,szerencsém van,így ez a kérdés számomra nem is kérdés.:-)
2011. febr. 3. 18:50

Köszöntelek!


Mindenkit várok a fórumra, aki jelenleg GYESen van, babát tervez, GYES után visszament dolgozni, vagy csak van valamilyen véleménye és szívesen megosztaná velünk gondolatait, tapasztalatait, aggályait a kérdésben.


Én egy multinacionális cégtől jöttem el GYESre és úgy gondolom, visszavárnak korábbi pozíciómba, ugyanakkor jól tudom, érdemes lelkileg felkészülnöm arra is, mi lesz, ha majd csak felkínálnak valamit az eredeti pozícióm helyett, amit esetleg kénytelen leszek elfogadni, vagy kereshetek más munkát - soha sem tudhatod, mennyire válik be az utódod...


Kíváncsi lennék arra, hogy mit gondoltok, számítanak -e az alábbi tényezők a visszavétel szempontjából.


-Szerinted jobb esélyekkel indulsz, ha egy releváns idegen nyelvvel bővíted tudásodat a GYES alatt? Esetleg jobb pozíciót kínálna a céged?

-Korábban nem volt vezetői engedélyed, de ha GYES alatt megszerzed azt, jobbak lesznek az esélyeid?

-Ha egyéb releváns tanfolyamot elvégzel, jobb pozícióba vennének vissza?

-Egyáltalán látsz esélyt arra, hogy valamilyen módon ki fogod tudni termelni a tanfolyam költségeit ilyen juttatási feltételek mellett?

-Mennyire fogja tolerálni a céged, hogy kisgyermekes anyaként fogsz a továbbiakban náluk dolgozni?

-Teszel valamit annak érdekében, hogy javuljanak az esélyeid, vagy az a legfontosabb számodra, hogy minden időt a gyermekeddel tölts? :)


Ha van véleményed a fentiekről, ezt a fórumot keresed.


Jó beszélgetést kívánok neked!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook