Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyes után munkába állás - segítség fórum

Gyes után munkába állás - segítség (beszélgetős fórum)

2017. aug. 15. 20:39
A gyes alanyi jogon jar a gyerek 3. eletevenek betolteseig. Munkaviszonytol teljesen fuggetlenul. Gyes mellett lehet 8 oraban dolgozni. (Sot mar gyed mellett is amugy, csak a folyosito szervnek kell jelenteni....de ez a gyesre nem vonatkozik.) Gyes mellett mindenfele jelentesi kotelezettseg nelkul lehet dolgozni.
4. globus (válaszként erre: 2. - Gabbbicica)
2017. aug. 15. 19:23

Szerintem október és január közötti időszakra kérdezheti.

Azt nem hinném, hogy gyessel kezdődő munkaviszony lehetséges... de csak tippelek.

2017. aug. 15. 19:19
Nem értem az egészet. Októbertől új helyen dolgozna? Akkor fel kell mondani az előző munkahelyen, a ki nem vett szabadságra járó időt kifizetik. A mostani törvényekkel nem vagyok képben, így nem tudom Gyes mellett részmunkaidős lehet valaki, vagy dolgozhat 8órában
2. gabbbicica (válaszként erre: 1. - C014e4db82)
2017. aug. 15. 19:12

Ha letelik a GYES, hogy járna utána? Utána már fizetést kap akár a régi, akár az új helyen.


A szabadság idejére is a szabadság alatt járó pénz jár már, nem a GYES.

2017. aug. 15. 18:51
Január3-án telik le a GYES. Munkáltatóhoz nem szándékozik visszamenni. Október hónaptól a gyereket ovodába beadja, egy másik helyen dolgozhatna.Hogy lenne célszerűbb?? Az "előző"munkahelyen kivenni a szabadságot ami jár és közös megegyezéssel megszüntetni a munkaviszonyt. Utána már ha az új helyen munkába áll jár a GYES?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook