Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyes mellett vállalkozóként... fórum

Gyes mellett vállalkozóként... (beszélgetős fórum)

26. hte23 (válaszként erre: 25. - Serry)
2009. okt. 12. 19:23
Utánanézek!
25. Serry (válaszként erre: 24. - Hte23)
2009. okt. 12. 17:11

Szia!


Nekem a következő lenne a kérdésem. dietetikus vagyok és majd szeretnék vállalkozni. De sok okból kifolyólag nem dietetikai tevékenységre váltanék vállalkozóit, mert az EVIG elég húzós, rázós GYES- mellett is vagy simán. Sok mindennek utána jártam már az évek során.


Kérdésem a következő lenne: Létezik és ha igen pontosan milyen tevékenységek folytathatók a következővel? Vagy ha nem tudod leírni hol találom meg a részleteket, ami nincs a KSH honlapján? TEOR 749009 Eü szakértés, tervezés

24. hte23 (válaszként erre: 23. - 900359ee3d)
2009. okt. 10. 14:12
Saját lábra állni a mai helyzetben nehéz. Te még fiatal vagy, lesz még rá lehetőséged. Azért ne add fel, csak egy kis türelem.
23. 900359ee3d (válaszként erre: 22. - Hte23)
2009. okt. 9. 21:53

Szia!!

nagyon köszönöm ki erítő válaszod. Időközben letettem róla, mert több helyen is érdeklődtem, és nem éri meg. Csak olyan jó lett volna a saját lábamra állni...

Én is kerestem egy könyvelőt, aki eléggé lelombozott, és ugyan a döntést rám bízta, de nem voltak utána már illúzióim:(

Még egyszer köszönöm:)

22. hte23 (válaszként erre: 21. - 900359ee3d)
2009. okt. 9. 18:07

Sziasztok! Könyvelő vagyok!


GYES mellett simán dolgozhatsz, viszont a 8 óra után kell a járulékot fizetni.

Egyébként most még 2 évig tgys-t és gyed-et kapnál, és az mellett nem dolgozhatsz hivatalosan.


Ki kell számolni melyik éri meg jobban.

Tgys, gyed sem sok, attól függ mennyi volt előtte a jövedelmed.

Csak akkor érdemes vállalkozóként dolgozni, ha különösen megéri. Számolni,számolni.


Biztositási tanácsadó? hát én nagyon meggondolnám. Telitett a "vevőkör" A járulékokat akkor is fizetni kell, ha egy pici bevétel sincs.

Régem el tudták számolni a gk.használatot ( ebben volt egy kis + lehetőség ) ma már cégautóadót kell fizetni a vállalkozóknak.


Ha kérdésetek van és tudok rá válaszolni szivesen.

DE ! azt tanácsolom, hogy keressetek egy olyan könyvelőt, aki minden kötelezettség nélkül felvilágosit mindenről. (én igy szoktam) Szoktam tanácsolni azt is, hogy ne kezdjenek bele. Sokan megköszönték utána.

21. 900359ee3d (válaszként erre: 20. - Steinné)
2009. okt. 6. 08:58

Szia!

Azt meg kérdezhetem, hogy milyen irányban vállalkoztál,ha nem titok?

Ezek szerint akkor neked megéri így is csinálni, hiszen azt írtad, gyesen vagy te is...

Én filózom, de volt egy hetem gondolkodni, kérdeztem pár embert, mindenki óva int a vállalkozás indításától...

A leendő munkáltató (biztosító társaság) ragaszkodik hozzá, hogy legyen vállakozóim. Én itthon már mindenkivel összevesztem ezért, ők féltenek engem, én elhiszem hogy nehéz, de hátha képes vagyok rá, hogy nyereséget is produkáljak. Nehéz szakma a biztosítási tanácsadó, de más is csinálja, és megél belőle, nem is akárhogy.

Szerinted ne vágjak bele??

De őszintén!!

20. steinné (válaszként erre: 19. - Serry)
2009. okt. 6. 08:48

Szia !

Az óta, hogy Magyarországon a GYES mellett lehet 8 órában dolgozni, azóta nem kell, hogy otthonában végezze a tevékenységét. Régen valóban ez volt a szabály. GYES mellett szerintem nem nagyon éri meg vállalkozni (ha csak nem valami bombabiztosan magas bevétel biztosított!!!), mert ugye a GYES összege durván 26.000.-Ft/hó, a vállalkozó járuléka meg havi 50.000.- Ft körül van + még az egyéb költségek. Mellékállásként inkább el tudom képzelni. (Mondom ezt úgy, hogy GYES mellett vagyok vállalkozó !!! )

19. Serry (válaszként erre: 18. - Steinné)
2009. okt. 5. 13:59

De valahol azt olvastam,hogy otthonában kell végezze.. vagy csak valamiért ez ragadt meg?


S szerinted érdemes Gyes mellé kiváltani? Vagy inkább ha lehet az embernek legyen GYEs-mellé főállása és úgy melléknek vállalkozás.

2009. okt. 5. 10:35

Sziasztok !

GYES mellett ugyan úgy kell járulékot fizetni, mint ha főállású vállalkozó lennél. Gyes mellett 8 órában lehet dolgozni.

17. 900359ee3d (válaszként erre: 16. - Dinus82)
2009. okt. 4. 08:10

Jó reggelt!!

Hát, ha 20 évesen valakinek saját üzlete van, az már nm semmi!!

Szerintem már nem úgy van, hiszen gyes mellett akármennyit dolgozhatsz már, csak adóznod kell utána...

16. Dinus82 (válaszként erre: 7. - 900359ee3d)
2009. okt. 4. 07:29

Jelenleg táppénzen vagyok.

Nem tudom mennyi volt ebben a bátorság. Már 16 évesen tudtam, hogy ezt akarom csinálni. 20 éves koromra meg volt a saját üzletem.

Gyes mellett úgy tudom, hogy 4 órában dolgozhatok majd úgy, hogy nem kell járulékot fizetni. Legalábbis régebben ez így volt. Persze ez változhatott.

2009. okt. 3. 23:06

Jaj, de kis álomszuszi ma mindenki:)

Akkor én is lépek, jó éjt nektek!

14. Serry (válaszként erre: 13. - 900359ee3d)
2009. okt. 3. 22:42

Igen jó lenne.

Olyannak is örülnék aki eü-ben vállalkozó. Mi van akkor. Nekem rengeteg kérdésem van:)

2009. okt. 3. 22:33
na, akkor jó, szívesen. Nekem ugyan nem egyértelmű, én úgy gondolom, egy ismerős könyvelő jobban el tudná nekünk ezt mondani, hogy meg is értsük!!
2009. okt. 3. 22:31

biztos? már több mint 10 perce feladtam. Nézd meg a Spam-ok közöt is:(

elküldöm mégegyszer!

11. Serry (válaszként erre: 9. - 900359ee3d)
2009. okt. 3. 22:31
Kösz átnézem:)
10. Serry (válaszként erre: 9. - 900359ee3d)
2009. okt. 3. 22:27

Még nem ért ide:(

De várok még kicsit:)

2009. okt. 3. 22:20

Szia!

Küldtem e-mailt neked, remélem meg tudtad nyitni:)

2009. okt. 3. 22:01

Sziasztok!


Engem az érdekelne, hogy járulékok és egyéb ilyesmi hogy van GYES mellet ha az ember vállalkozóit vált ki. Tudjátok?

2009. okt. 3. 21:24

Ezek szerint még aktív vagy?!

Nagy bátorság kell nem, belevágni nőként egy önálló vállalkozásba?

2009. okt. 3. 20:10

Nem titok. :)

Kozmetikus vagyok.

Ja és köszi a gratut. :)

2009. okt. 3. 20:04

Szia:)

Először is gratulálok a "pocaklakóhoz" :))

Azért fontos, hogy gyes mellett vállalkozó, mert más kategória kicsit. Azt azért megkérdezhetem, hogy mivel foglalkozol, ha nem titok?

2009. okt. 3. 19:59

Sziasztok!

Nekem saját vállalkozásom van és most vagyok 18 hetes terhes, szóval hamarosan gyesen is leszek. Most táppénzen vagyok.

Az adózásról sajna nem sokat tudok, mivel a könyvelőm mindent elintéz helyettem.

2009. okt. 3. 18:56

Akkor szia:)

Remélem, idetalálnak majd a csajok:)

Jól jönne, néhány tapasztalt vállalkozó!

2009. okt. 3. 18:54
A téma engem is érdekelne. Én eü vállalkozást szeretnék.
2009. okt. 3. 18:49

Üdvözlök mindenkit!

Érdeklődnék, van-e közöttetek olyan, aki esetleg a Gyes mellett vagy már saját vállalkozást indított el, vagy csak tervezi azt. Sok kérdésem van, könyvelőket is várok, adózási, stb. tanácsért.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook