Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyes alatt táppénzre menni lehet-e? fórum

Gyes alatt táppénzre menni lehet-e? (tudásbázis kérdés)


9. kinni (válaszként erre: 8. - Rekuci1983)
2011. máj. 25. 16:06

Szerintem kérdezz meg TB tanácsadót, a neten is van olyan ahol ingyen is lehet kérdezni pl nlc cafe szakértők rovatban.

Mindig az igénylést megelőző évet veszik alapul a táppénz, tgyás és gyed számításnál, és attól is függ mennyi időt dolgoztál az első gyerek előtt, mennyi volt a bejelentett béred, mennyi szabit tudnál kivenni, mennyi a gyeses időszakod stb.

Ez elég összetett, annak idején én is több helyen érdeklődtem, hogy érné meg, végül nekem a munkahelyemen nagyon segítőkészek voltak és a szabadság kivétele és a táppénz mellett döntöttem.

8. rekuci1983 (válaszként erre: 5. - Kevian)
2011. máj. 25. 15:38
Már kaptam az orvosomtól papírt, hogy veszélyeztetett terhes vagyok, amivel eltudnék menni a háziorvoshoz aki betegállományba tud venni. De akkor lehet nem éri meg?
7. kevian (válaszként erre: 4. - Agis)
2011. máj. 25. 15:18

Aki idén szül, annál még nem nézik a ledolgozott napokat ha gyesről megy..vagy valami ilyesmit hallottam.

De örülnék, ha erről már végre valami konkrétat lehetne olvasni valahol, hogy az ember úgy tervezhetne. Még a helyi tb-nél is csak hümmögtek.

6. kinni (válaszként erre: 3. - Kinni)
2011. máj. 25. 15:16
A táppénzre akkor vesznek ha a nőgyógyász igazolást ad, mondjuk én az első naptól veszélyeztetett voltam és el kellett mennem táppénzes felülvizsgálatra de nem kérdeztek semmit csak megnézték a nőgyógyász által kiállított papírokat.
5. kevian (válaszként erre: 2. - Kisj)
2011. máj. 25. 15:15
Igen, csak indokolt esetben maradhat táppénzen a kismama is.
4. agis
2011. máj. 25. 15:13
Terhesseg alatt nem rughat ki. Akkor sem, ha a munkavallalo nincs tudataban annak, hogy gyermeket var. Szoval a torveny teged ven. A tappenzes dolgot nem ismerem....Amiota nem dolgozol, azota modositottak a GYED folyositasan is....ledolgozott munkanaphoz kotik az idotartamat, ha jol tudom.
2011. máj. 25. 15:13
Gyes alatt nem mehetsz táppénzre, de átadhatod valamelyik nagyszülőnek aki nyugdíjas és nem dolgozik napi 8 órát. Amint lemondod a gyest ha a munkáltató belemegy vedd ki a szabadságod utána pedig táppénz a szülési szabiig. Szerintem nem rúghatnak ki.
2. kisj
2011. máj. 25. 15:10
nem tudom, hogy hallottad-e, de a táppénzeseket már kissé szigorúbban kezelik
2011. máj. 25. 15:05

Remélem tud valaki segíteni, 2008. novemberében szültem kisfiamat, most múlt 2 és fél éves, itthon vagyok vele GYESen.

Novemberben telik le a Gyes, de én októberre várom a következő baba érkezését.

Szeretnék elmenni ha lehet betegállományba, már most 21 hetes terhes vagyok, mivel ott többet kapnék (elvileg) mint a Gyes ami (25.000,-Ft körül van havonta)

Mi a teendő ilyenkor? Lehet-e ilyet?

Félek attól ha bejelentem a munkahelyemen (nem várnak szívesen vissza, többször mondták, hogy szüntessük meg a munkaviszonyomat gyed alatt, de nem hagytam magam.) akkor nem tudnak valahogy kirugni, ezalatt a váltás alatt?

Olyanokat hallottam, hogy Gyes után és táppénz előtt kikell vennem a 3 év alatt felhalmozódott szabadságomat, vissza kell mennem dolgozni (papíron) és ezalatt esetleg kirugnak?

Remélem valaki tud segíteni, hogy mi lenne a jó?

Köszönöm szépen előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook