Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermeked könnyen megszerette/elfogadta az óvodát? fórum

Gyermeked könnyen megszerette/elfogadta az óvodát? (beszélgetős fórum)


2012. szept. 19. 13:45

Igen, fiam rögtön otthon érezte ott magát..Idén kezdte az ovit. És ő akkor hisztis, mikor haza kell jönnie délután..:S

Mondjuk én hozzászoktattam ahhoz az eltelt 3 év alatt, hogy nem mindig vagyunk mellette, s hogy máshol is jó lenni. Sokat volt egyedül az anyuméknál nyaralni...Húgomékra is kis időkre ott hagytuk.

Na és persze fokozatosan felkészítettük az ovira úgy, hogy meséltem neki róla, milyen jó lesz majd gyerkőcök között lenni (egyke, s hát böliben sem volt), vannak jó játékok ott, stb...


Úgyhogy már az első nap, mikor fél 12-kor haza kellett jönni, nem akart, még maradna...

Most már ott alszik, s 3-kor megyek érte, de mindig azzal vár, hogy ő még maradna, mert az udvaron szeretne még játszani;)


Sok múlik az óvónőkön is sztem. Mennyire tudják lekötni a kicsik figyelmét.

Na meg minden gyerkőc más. Függ a gyerkőc természetétől, meg hogy mennyire van összenőve az anyukával.

Anyum meséli, én anno az első évet végigsírtam...Úgy kellett letépni engem az anyuról;) És nem akartam semmit sem enni ott. Aludni aztán végképp nem. Soha nem maradtam ott aludni...

Fiam meg pont az ellentétje...(bár mondjuk az evésben nem jeleskedik az oviban, de tegnap már azt mondták, evett;D Ugye nézelődik, nézi a gyerekeket, s alig marad ideje enni;D)

3. 2a69f78972 (válaszként erre: 2. - C6beeeb07a)
2012. szept. 19. 13:31

Azt nem tudom, hogy a te gyerekecskéd fog e aludni, csak azt tudom, hogy az enyém 4 évig egy percet nem aludt.


Aztán az oviban feladták a harcot és a konyhában üldögélt mesekönyvekkel a dadusokkal, míg azok mosogattak és rendet raktak, hogy ne zavarja a többieket.:D:D:D

2012. szept. 19. 13:27

Mi múlt héten kezdtük az ovit,és a kislányom ma alszik ott először...bevallom nagyon izgulok...állandóan a telefont figyelem hívnak-e.

Főleg,hogy itthon már nem szokott aludni.

Szerintetek ott fog aludni?

Írjatok légyszíves tapasztalatokat!

Köszönöm!

2012. szept. 19. 13:24
Gyermeked könnyen megszerette/elfogadta az óvodát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook