Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Gyermekbántalmazás fórum

Gyermekbántalmazás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gyermekbántalmazás

20. Meha
2020. aug. 15. 23:02

Sziasztok!

Itt olvashatjátok a történetem. Szexuális gyermekbántalmazás! Ma még mindig tabu és ma még mindig sokan elfordítják a fejüket.... pedig sajnos többen vagyunk mint amit a statisztikák mutatnak...sokkal többen!!


pszichoboszi.blog.hu

2011. dec. 5. 23:02
A bántalmazott gyermekek sokszor egy élten át nem tudják feldolgozni az őket ért bántásokat.Sokszor azt hiszik az Ő hibájuk.Beleépül a szélyiségükbe a félelem,az elvetettség érzese,alkalmatlanság érzése,képtelenek szorongás nélkül ,büntudat nélkül élni.Pedig ők csak áldozatok.Mindenképp segítségre van szükségük!Megszakad a szívem,és soha az életbe nem tudom megérteni,hogy bánthat valaki egy kiszolgáltatott kisgyermeket.Engem sem védett meg senki,nem volt kihez fodulni,a szégyen ,erősebb volt.Felnőtt vagyok jócskán,de még mindíg cipelem a gyerekkor szörnyűségeit.Talán,majd egyszer sikerül letenni ezt a fájó terhet.Minden sorstársamnak kívánom,h feszabadultan,boldogan tudjanak élni.A szemét embereknek,akik bántják a gyerkeket...hát nem tudom,tünjenek el örökre!
2011. dec. 5. 11:54
Sajnos , ezt kell írnom ! Az anyuka a főzeléket ráöntötte a gyermek fejére és utána a tányérral verte a fejét !ami aztán eltörött , az iskola tud róla és megmagyarázta a kisgyereknek anyukája ideges volt azért tetet , mert anyuka szereti őt ! Anyuka mondta a kisgyereknek ha akarsz elmehetsz elköltözhetsz csak egy szavadba kerül .... utána az iskolában azt mondta már a kisgyerek elakar menni . A másik kisfiút fakanállal veri , de fenyegeti is tud nagyobbat is ütni!!!!!!! az iskola szerint példa értékű anyuka , annak ellenére ,hogy a gyermekeit sakkban tartja egész héten nem játszhatnak,mert a legjobb tanulónak kell lenni . megveri és megalázza őket !!!!! Egy tányér ha egy gyerek fején összetörik ,az nem kicsi ütés volt és a tanítónő hallgat !Midőn meg kellett volna tennie a feljelentést !!!Első kézből tudott az eseményekről az anyuka elmondta neki!!!! Szégyen !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
17. c06c587f53 (válaszként erre: 16. - Rozália)
2008. aug. 20. 08:29

De az ilyen pasikat kicsinálnám!

Aki gyereket bánt az számomra emberileg nulla!

Kezdjen a saját súlycsoportjában lévőkkel a féreg..

16. Rozália (válaszként erre: 15. - C06c587f53)
2008. aug. 20. 06:14
Sajnos, mi többet nem tehetünk, mint hogy bátorítjuk, merre lépjen...
15. c06c587f53 (válaszként erre: 14. - Rozália)
2008. aug. 19. 22:53

Lehet,hogy lépett valamerre. Nagyon sajnálom az ilyen nőket, de a gyerekeket sokkal jobban!

És szerintem sokkal több segítség kellene az ilyen embereknek.

Pl. ne csak akkor tegyen valamit a rendőrség,ha vér folyik,vagy ha még rosszabb történik :-((

14. Rozália (válaszként erre: 13. - C06c587f53)
2008. aug. 19. 17:52
Igazad van, de most néztem, 5-e óta nem is járt a portálon... Írhatunk akkor itt mi akármit.
13. c06c587f53 (válaszként erre: 11. - B.E.M)
2008. aug. 19. 08:39

Ne haragudj, de nem tudlak megérteni. Ha az én férjem "csapná meg" a gyerekemet,akkor nem érdekelne,hogy kilátástalan a helyzetem a változásra. Hogy hagyhatod,hogy bárki bántsa a gyermekedet??

Internetezni tudsz,mint látom. Beírod a keresőbe akár az anyaotthonok elérhetőségét. Kiad egy csomót. Hajrá!

Én a helyedben nem várnám meg azt,hogy véletlenül úgy boruljon el az agya,hogy agyon is veri a gyermeked. Az életben nem tudnád megbocsájtani magadnak...

12. Rozália (válaszként erre: 11. - B.E.M)
2008. aug. 19. 07:20

Iszik is, vagy csak úgy, tul. képpen józanul bántalmaz Benneteket?

Amikor nyugodt, nem lehet elbeszélgetni vele? Megemlíteni pl, hogy elválsz, ha nem változtat, meg ilyenek?

11. B.E.M
2008. aug. 5. 21:42

Kedves előttem hozzászólók!

Amint látom mindenki abban a szerencsés helyzetben van, hogy csak kívülállóként olvssa ezeket a dolgokat.

Sajnos nálunk a családban történnek hasonlók.

A férjem nagyon hirtelen természetű ember. Ha elborul az agya megcsapja a gyereket, de engem is.

Sajnos elég kilátástalan a helyzetem a változtatásra, így egymást támogatva tűrjük a kirohanásait. Nem mindennaposak ezek a dolgok, de volt már rá egy-pár eset.

10. Deszty
2007. dec. 6. 21:53
Hát ez egy kemény téma ,de nem szabad elfordítani a fejünket!Tenni kell ellene!Én személy szerint neki tudnék menni az ilyen embernek ,legyen az nő vagy férfi!Ezt a törvényt kéne szigorítani,és nem az egészségügyit!!!!!!!!!!!!!!!!!
2007. nov. 20. 14:37
A férjemet és a testvérét rendszeresen verte az apja. 5 évesen eltörte az orrát és rendszeresen televoltak az öve sebeivel. tízévesen megfogatták, hogy úgy megverik ha felnőnek, de még semmi. Pedig én is segítenék. Az tuti. Most verje meg mikor meg tudja magát védeni. Szarházi
2007. nov. 20. 14:20
Bizony engem is kirázott a hideg többször is amíg olvastam. Én nem börtönbe csuknám az ilyeneket,hanem egy az egyben visszahozatnám a halálbüntetést. Én sosem tudnám megütni a gyermekemet. A másik pedig, ki az az idióta aki erről még bemutatót is tart.
2007. nov. 20. 08:01
Elitélendő mindenképpen.Keményebben kellene büntetni
2007. nov. 20. 08:00
Én egyszerűen rosszul vagyok minden olyan témától, filmtől amely gyermekek bántalmazásáról szól. Nem tudom igazából leírni mit érzek ilyenkor, talán nem túlzás azt mondani, hogy belefájdul a szívem és a lelkem. Én nagyon jó családban nőttem fel, anyuék soha nem bántottak engem és a két testvéremet. A férjem is egy nagyon nagyon jó ember, tehát én szerencsére soha nem tapasztaltam meg milyen a családon belüli erőszak. Azok a gyerekek akiket így, vagy úgy bántalmaztak ők soha nem fogják lelkileg kiheverni, egész életen át hordozni fogják a nyomokat. Én csak egyetlen dolgot nem értek.. Egyszerűen nem értem, hogy miért bánnak ilyen szelíden pl. a pedofílokkal. Értem ezalatt, hogy különböző pszichológiai vizsgálatra viszik őket, hangoztatva, hogy ők betegek stb. Ez nagyon nincs jól így. Aztán évek múlva kiengedik őket a börtönből és újra folytatják, mert ugye ezek az állatok folytatják... Sok filmet láttam, sok film foglalkozik ezzel a témával, és úgy gondolom hiába csak krimi sorozatok (pl. Különleges ügyosztály), azért jócskán van valóság alapjuk.Na az ilyen bűnözők miatt állítatnám vissza a halálbűntetést. Nem messze attól a várostól ahol lakom élt egy férfi, egy nő és a kislányuk. A barátnőm a kislány tanárnője volt, és valahogy tudomására jutott, hogy a kislányt évek óta zaklatja a SAJÁT apja, a kislány kb. 12 éves volt. Ügy lett belőle a férfit elitélték stb. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy mindenki környezetében él biztosan egy-egy gyermek akit bántanak, mindenkinek figyelnie kellene csak egy kicsit a másikra és szólni a megfelelő helyen, ha valami "nem oda illőt" tapasztal, vagy lát, vagy hal.
2007. nov. 19. 19:21
Az ilyeneket még állatnak se lehet nevezni,hisz azok életük árán is védik utódjukat!
4. 754c7e07c3 (válaszként erre: 3. - Ccd9bb7d17)
2007. nov. 19. 15:37

Én sem. Felfoghatatlan ez nekem.

Napi 30-szor megverni. Ki az az állat aki ilyet tesz?

3. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 2. - 754c7e07c3)
2007. nov. 19. 14:14
bólogatok...vagyis nem,nem akarom elhinni...
2007. nov. 19. 13:56

Nos, párszor kirázott a hideg, míg olvastam.


Videókazetta a gyerek bántalmazásához? Mi???


Ez hogy lehetséges?

2007. okt. 29. 16:36
A gyermekbántalmazás esetei, az elkövetők típusai, terápia, statisztika.
Fontos a prevenció, a megelőzés, és figyeljünk gyermekeinkre, hogy ne essenek áldozatául ezen veszélyeknek.

Ugrás a teljes írásra: Gyermekbántalmazás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook