Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermek barátságok fórum

Gyermek barátságok (beszélgetős fórum)


1 2
22. gkreka (válaszként erre: 19. - B00d33e65c)
2014. dec. 12. 17:29
Miért akarod már oviban befolyásolni, hogy kivel barátkozik a gyereked? Hagyj neki még pár évet, kamaszkorában úgyis megpróbálod majd befolyásolni..., persze nem sok sikerrel, de ez már csak életkori sajátosság.
21. b00d33e65c (válaszként erre: 20. - Kilimcs)
2014. dec. 12. 17:28

Mivel?Hisz kedves vagyok vele,még pénzt is adtam nekik kölcsön,kifizettem az oviban dolgokat helyettük,tudom milyen sz@rban lenni,nem vesznek ebből észre semmit!Ember vagyok,nem állat!Napokig sírt a kicsi hogy nem haza akar menni hanem hozzám,tehát annyira gonosz nem lehetek.

Az hogy várja itthon zokni,bugyi,valami apróság az már akkora gond?Nem napi 20-30ezreket kap!És mikor én vigyáztam rá,ugyanazt kapta amit a lányom.

20. Kilimcs (válaszként erre: 19. - B00d33e65c)
2014. dec. 12. 17:22
ööö... nem lehet hogy te szitod ezt az egészet??? :O :O
19. b00d33e65c (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2014. dec. 12. 17:21

Beszéltem már vele erről,sokmindent elmagyaráztam már neki,de lehet hogy az is rátett a dolgokra,hogy már vigyáztam a kislányra és látta a játékait,a szobáját.

Félre ne érts,valahol nagyon sajnálom,hisz nem tehet a kislány semmiről,és bizony amikor meglátta a lányom ágyneműjét,ami alapvető szerintem,már akkor szomorú lett hogy neki nincs mesefigurás.

Oké,hogy ez pénz kérdés,de ha mekire futja...

De mindegy is.

Csak azt szeretném ha egy kis távolság lenne köztük.

18. Kilimcs (válaszként erre: 13. - Trapiti)
2014. dec. 12. 17:21
nálunk mégcsak a többség közt nincs is nagy különbség a családok közt. mégse megy ez. nem a megteheti nem teheti, hanem mert és ha valaki nem akar mindennap "dolgokat" adni?? ölelés, stb a szokás, nem meglepik..
17. Kilimcs (válaszként erre: 9. - B00d33e65c)
2014. dec. 12. 17:18

az oviban kap meglepit mikor érte mentek??


a mi ovinkban finoman megkérték az összes szülőt, hogy ilyet NE. a ygerekek miatt ne. ovin kívül lehet meglepizni, ha valaki akar, oviban nem. És tök igazuk van. a ygerekek közt ez nagyon rosszul venné ki magát.

16. gkreka (válaszként erre: 12. - B00d33e65c)
2014. dec. 12. 17:14

"Mert látja hogy mennyi szeretetet kap a lányom és azt is,hogy minden nap kap valami meglepit"...


???


Szorulhatna beléd több empátia egy kisgyerek iránt, akire a lányod barátként tekint!

2014. dec. 12. 17:14
Beszélni kell arról a lányoddal, hogy sok gyereknek nem jut annyi mint neki, és ha ezzel dicskszik az a többieknek rosszul esik.
14. trapiti (válaszként erre: 12. - B00d33e65c)
2014. dec. 12. 17:13
Hát, sajnos ez ellenérzést vált ki azokban akiknek nem jut annyi... Lehet hogy a másik kislányt meg azt bántja hogy a tied dicsekszik...
13. trapiti (válaszként erre: 9. - B00d33e65c)
2014. dec. 12. 17:12

Hát, az semmiképpen nem okos dolog (és ha kicsit belegondosz a másik gyerek helyzetébe akkor nagyon bántó is) ha csak a tiednek viszel meglepit és a többiek előtt adod oda. Nálunk az volt a szokás (pedig ott is nagy különbségek voltak a családok között) hogy vagy mindnek vittünk, vagy a sajátunknak sem. Kibírja a meglepivel hazáig szerintem (meg amúgy sem szerencsés ha állandóan el van halmozva és minden nap kap "ajándékot").


Ha viszont ez már így van, megteheted hogy amikor a te lányodnak viszel valamit, akkor ennek a kislánynak is. Plusz egy kis kedvesség csodákra képes. Ha az a kislány érzi hogy senki nem szereti, csak még vadabb lesz, de szerintem a helyében veled is így lenne...

12. b00d33e65c (válaszként erre: 11. - Gkreka)
2014. dec. 12. 17:10

Egy szóval nem mondtam,hogy a többiek előtt adom oda!

Azt mondtam,hogy elmeséli!

Itthon kapja meg!

11. gkreka (válaszként erre: 9. - B00d33e65c)
2014. dec. 12. 17:07

Minek minden nap meglepi egy kiscsoportosnak? Főleg a csoporttársak előtt odaadva...


Amúgy pedig egy 4éves gyereket, mert fáj neki, hogy ő csak üvöltözést kap ajándékok helyett semmiképp sem kéne irigynek bélyegezned és szítani a hangulatot ellene a többi szülőnél.

10. b00d33e65c (válaszként erre: 8. - Trapiti)
2014. dec. 12. 16:59
Igen,még kiscsoportos.
9. b00d33e65c (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2014. dec. 12. 16:57

Elnézést a fogalmazási hibáért! :)

Már beszéltem az óvónőkkel is,napközben nem látnak semmi olyat.Akkor gonoszkodik igazán amikor elhozom.

Már beszélgettem több szülővel is,senki nem kedveli a családot,és azt mondják,hogy irigységből csinálja.Mert látja hogy mennyi szeretetet kap a lányom és azt is,hogy minden nap kap valami meglepit,alkalmakkor meg elhalmozzuk mindennel,míg vele csak üvöltöznek.És hát milyenek a gyerekek,dicsekednek,így az a kislány mindent tud,és olyankor még undokabb.

Minden társa szereti a lányom,csak ő undok.

Nem azt szeretném,hogy mindenki szeresse,de azt igen,hogy ne bátsák.Főleg irigységből ne.

2014. dec. 12. 16:50
3.5 éves még kiscsoportos ugye? Minimu, 3 éve van még az iskoláig, úgyhogy addig még nagyon sok dolog változik majd. Lehet hogy lesz másik 10 gyerek akiről azt kívánod, nehogy egy osztályba kerüljön a tieddel... de ahhoz azért hozzá kell szokni, hogy sem neked, sem a gyerekednek nem lesz mindig mindenki szimpatikus egy osztályban vagy csoportban... Az egy másik kérdés, hogy a gyerekeket tanítani kell(ene) az óvodában, iskolában arra hogy hogyan tudnak úgy együtt létezni hogy abban mindenki kényelmesen érezze magát. Ez sajnos a legtöbb helyen nagyon gyerekcipőben jár nálunk :(
7. trapiti (válaszként erre: 6. - B00d33e65c)
2014. dec. 12. 16:47

EZ MIATT ne, emiatt esetleg :) de előtte beszélj az óvónőkkel, meg kell kérdezni, ők hogyan látják a helyzetet, mi van napközben. Lehet hogy nem mindig ilyen vele, és gondolom a te lányod is talál benne valami vonzót ha mindig megy utána. Abba biztosan nem lehet otthonról beleszólni, hogy az oviban kinek a társaságát keresi.

Az óvónők, ha ők is úgy látják, hogy a két gyerek nincs jó hatással egymásra, akkor tudják kicsit terelgetni őket (bár komolyabban ők sem szoktak beavatkozni, csak ha már tényleg komolyabb konfliktus alakul ki).

Lehet hogy a másik gyereknek "sok" a te lányod, és ezt ebben a nem túl finom formában hozza tudomására. Ha tényleg probléma és ha az óvónők jó pedagógusok, akkor lehet a gyerekekkel erről beszélni és olyan megoldást találni ami mindkettőnek jó.

2014. dec. 12. 16:27
Nekem is az a legnagyobb gondom,hogy már távlatokban gondolkodom.Tehát,zavar a jelenlegi helyzet és belebolondulok a gondolatba,hogy majd egy suliba fognak járni és csak remélhetem,hogy nem egy osztályba.Tudom,hülyeség már most ezen agyalni,de már így is meginogtam,hogy átviszem ez miatt a gyerek miatt pár km.-el távolabbi oviba.
2014. dec. 12. 16:21
A gyerekek 5 percenként váltanak barátot.Ilyen kicsi korban még nem alakulnak ki mély barátságok.Hagyd rájuk,majd megoldják.
2014. dec. 12. 16:15
A lanyod a nagyobb ellenallas fele megy. Majd megunja szerintem, de semmikepp ne szolj bele, mert ugysem tudod monitoralni az oviban.megvivjak majd a kis csatajukat! Ettol szerintem nem lesz lelkiserult.
3. b00d33e65c (válaszként erre: 2. - Jozsi.38)
2014. dec. 12. 15:55
4 éves a másik kislány és kb egy méterre álltam tőlük és végighallgattam hogy zavarja el,a lányom pedig én vígasztaltam!!
2014. dec. 12. 15:53
hány éves a másik kislány? te ezekről honnan tudsz? biztos vagy benne hogy őt bántja ez a hozzáállás és nem téged?
2014. dec. 12. 15:50

Sziasztok!

Olyan gondom van,hogy a lányom (3,5) olyannal barátkozik aki folyton bántja.Nem fizikailag,de flegma,durván beszél vele.Szó szerint tilt a lányomnak dolgokat,és ha nagyon őszinte akarok lenni elegem van ebből.

Nem azért jár oviba hogy ez a kislány oda-vissza gyalogoljon a kis lelkében.

De a lányom oda megy és ha úgy van játszanak is,de aztán 180 fokos fordulat és támadja a lányomat.

Hiába mondok neki bármit,másnap első dolga,hogy keresi...

Már nem tudom hogy távolítsam el attól a gyerektől,mert azt úgysem tudom megakadályozni,hogy játszon vele,csak távolodna el egy kicsit...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook