Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerektartás fórum

Gyerektartás (beszélgetős fórum)

1 2 3
2023. szept. 3. 16:36

Elváltam, közös gyerekünket volt házastársam, azaz a másik szülő neveli, a gyermek az ő háztartásában él. Én külön élek, a tartásdíjat fizetem.

A gyermek időközben 18 éves elmúlt, és most sajnos kiiratkozott a középfokú, nappali oktatási intézményből. Továbbra is a másik szülővel él, velem a kapcsolatot nem tartja. Önálló jövedelme tudomásom szerint még nincs.

Fennál -e még a tartásdíj fizetési kötelezettségem?

70. tina44
2023. febr. 16. 10:59
Azt nem tudom hogy a hagyatékin mi történt csak annyit tudok, hogy 2-en örökölték a házat apám és a testvére. Anyáék nincsenek jóban mióta elváltak 2000ben azóta nem beszélnek. Apám ma hívott fel l, hogy kellene neki anya címe mert valami végrehajtó levelet akár neki küldeni. Én úgy gondolom hogy azért lehet mert az állam nem a teljes gyerektartást fizette csak a minimálisat. Ezért lehet hogy anya megkapja amivel kevesebbet kapott?
69. libikóka (válaszként erre: 67. - Tina44)
2023. febr. 16. 10:55
Talán a különbözet,mert 2 gyermekre nem 20000 a tartásdíj.
68. semleges (válaszként erre: 67. - Tina44)
2023. febr. 16. 10:52
Hát ez jó kérdés. Azt gondoltam volna, hogy anyukádnak, de így, hogy rákérdeztél lehet, hogy még sem? Ügyvéd, jogász, hagyatékin a közjegyző mit mond?
67. tina44
2023. febr. 16. 10:48
Sziasztok! Annak idején mikor a szüleim elváltak az apám nem fizetett gyerektartást. Anya az államtól kapott 20.000ft 2gyerekre. Mivel a dédim meghalt és apám örökölte a házat ráterhelték a gyerektartást a házra ami kB 2,5millio. Most sikerült eladni a házat 8m Ft-ért. Az volna a kérdésem hogy így anya megkapja azt az összeget vagy az az államnak megy mivel megelolegeztek? Köszönöm a válaszokat!
66. vecsiz (válaszként erre: 64. - Csinoska2012)
2022. nov. 7. 19:16
Szia. Nekem most százalékolták le, alkoholizmus miatt, 169000ft lett a járadéka. Neked mit sikerült intézni? Ha szabad kérdezni, mennyit kapsz, és mennyi összegre százalékolták?
2019. ápr. 26. 11:22

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni,hátha valakinek van tapasztalata hasonló helyzetből adódóan. Ebben a hónapban nem kaptam gyerektartást,messengeres megkeresésemre,ahol érdeklődtem ennek okáról-letiltott,előtte 1-2 napig csak hitegetett. Elhatároztam,hogy bemegyek a bíróságra jelenteni,hogy nem fizetett és szándékomban áll emelést is kérni,mind %-t,mind pedig alap összeget. 2004-es határozaton szeretnék emeltetni,azóta nem volt változtatva,nincs másik gyereke,csak ez az 1. Mik az esélyeim? Hallottam olyat is,hogy a bíróság a jövedelmeket megvizsgálva úgy döntött,hogy a gyermeknek nincs szüksége az apa által fizetett gyerektartásra,mert az anya "jól keres"! Segítsetek kérlek,mit tegyek?! Köszönöm előre is!

2018. okt. 24. 09:13
Tanácsot kérnék.A volt férjemet most fogják leszázalékolni érdeklődnék abból is tudnak vonni gyerektartást?
63. kleeri (válaszként erre: 61. - Sicike)
2015. febr. 4. 10:18
ez egy nagyon nehéz dolog, ha a nő egyedül marad a gyerekkel, sajnos ha tetszik ha nem tudomásul kell venni, hogy az apa már csak látogató. Távolról soha nem tud úgy részt venni egy gyerek nevelésében, mint ha otthon lenne.Főleg általában már nem is akarnak, hiszen új életet kell kezdenie.A tartásdíj fizetéssel és a kétheti látogatással részükről az ügy letudva. Egyéként sok otthon lévő apa sem vesz részt a gyermeknevelésben úgy ahogy az elvárható lenne.
2015. febr. 4. 10:08
Sziasztok!abban kérném a segítségeteket,hogy ha már meg van a végrehajtói papír a behajthatatlanságról és december közepén bent is voltam a gyámhivatalnál és megkértem hogy az állam fizesse a tartásdíjat akkor annak mikor lesz határozata.január közepén felhívott az ügyintéző hogy pótolnom kellene a számla másolatokat.azóta ezt megtettem de semmi hírem nincs azóta.azt mondta hogy ez nem befolyásolja az ügyintézés idejét ami tudomásom szerint 30 nap.az már rég letelt.az lenne még a kérdésem ha pozitív lesz az elbírálás akkor automatikusan utalják 6 hónapra visszamenőleg vagy azt külön kell megkérni.előre is köszönöm
61. Sicike
2010. júl. 20. 10:08

Sosem felejtem el,az első gyerektartása 1 bicikli volt a fiamnak.

Mondom tök jó,hogy vettél neki 1 biciklit,Isten tartsa meg jó szokásodat,DE ebből enni valót nem adnak a boltban,akárhogyan is mosolygok.....

És ebből nem veszek neki ruhát sem és a bicikliből nem fizetem be az ovit,akkor még ovis volt.

Nekem két fő problémám van.

1.Akkor amikor megállapították azt az összeget,elég volt,úgy ahogyan,amit adott,mert ovis volt.

(érdekes 5 év alatt min. 6 munkahelye volt,mindenhol annyit keres???????? )

2. A nője,akivel jó 1 ideje együtt vannak,az osztja az észt,ő jár utána a jogi dolgoknak.

Talán még dűlőre is lehetne apukával jutni,ha a rifke nem fogná.

---------------------

A másik.Nem csak önérzet és bosszúról van szó.

Sok férfi úgy gondolja,hogy anyuka neveli a gyereket,akkor ha gáz van,kevés a pénz,vagy tanulni kell a gyerekkel,vagy netán ha beteg a gyerek akkor ez mind a nők dolga.

Lehet.

De a múltkor utána néztem az apai jogoknak.

Hát,nem a csak a fizetésről ír.

Csak ők ezeket a dolgokat,amik arról szólnak,miket kéne tenniük,apró betűs résznek tekintik.Szeretnek átsiklani rajtuk.

Elméletileg az anyának közösen kéne meghoznia sok a gyermek számára fontos döntést,pl. iskoláztatás ... Az én fiam apját nem is érdekelte hova iratom suliba.

Fokozzam?

Az idén 3. osztályt végezte el,még a bizonyítványát sem látta.Félévit úgy nyomtam a kezébe.De lövése sem volt az értékelésekhez.

És mikor mondtam neki,hogy tök jó,hogy negyed évente kopogtatsz rá,én meg nevelési tanácsadóba hordom a gyerkőcöt,mert apuka nem törődik vele,és a suliban is lerontotta a magatartását.

Mit mondott? Hülyék a tanárok.

Mondom neki,Te vagy hülye,mert nincs 1 csepp önérzeted sem.Pl. hogy a fiad szenved,mert Te még rá sem töröd az ajtót.

Na,hát jöttek a támadások,én nem jól nevelem.....

Na,mondom,én????Te miben veszel részt?

A párom ,aki fia helyett saját fiaként neveli tisztességesen,sosem lesz az apja,nem is akar az apja lenni,ennek ellenére,ha kell szülőire megy,vagy orvoshoz viszi a fiamat,és sorolhatnám.

De ha a fiamnak szüksége van a saját apjára is?Ide nem ráncigálhatom.

Legutóbb már azt mondtam, mit várjunk még meg?

Maga alatt vágja a fát.Mert már most 10 éves fejjel is eléggé érett,lát,hall.Jobban mondva nem látja az apját.

Ez van.

Legutoljára el tudott úgy menni dolgozni-állítólag-,hogy a fiam bent volt a kórházban,(én meg a picivel,nem tudtam itt is,ott bent is lenni)-majd lesz valahogy.

Mindenhez így áll neki:majd a hülye,liba megold minden......

2 hete lesz kedden,hogy kihoztuk a kórházból,rá sem telefonált,hogy vagy fiam?

Ez is kiborít,hogy mindig történik vele valami ott.Vagy nátháson jön haza,vagy belázasodik,vagy köhög,legutóbb kórházba is került.

ÁÁÁÁÁÁÁ.

2010. júl. 19. 17:38

Sziasztok!

Én is beálltam az egyedül állók csapatába.Olvastam a problémákat és úgy látom nem vagyok egyedül.Én a páromat május 1-én raktam ki az albérletből,azota a fiammal,lányommal,és a közös kisfiunkkal élek.Eleinte ritkán jött a kicsiért,most már napi szinten jön,és ugyan ugy kezd viselkedni mint amig itt lakott.Feltételt szab a visszajöveteléhez,szerinte esélyem nincs a gyermekelhelyezést megnyerni,és hasonlok.Ha valaki tud érdembeli tanácsot adni,azt nagyon megköszönném.

59. Poikoi97 (válaszként erre: 52. - Pici04)
2010. júl. 19. 15:39

Szia Pici04!


Elfelejtettem meg azt leirni, h en sem gondoltam volna h igy fogok jarni ezzel a pasival hiszen 10 eves voltam mikor megismerkedtunk, mondhatom, h gyerekkori szerelem volt a mienk es most lennek egyutt 17 eve es a felesege lehetnek 13 eve ha akkor nem mondja vissza az eskuvot! Na de nem baj, nem szabad bankodni a multon csak elore szabad tekinteni es mindig arra kell gondolni, h a gyermek erdekeben tesszuk amit teszunk. Ne nekunk legyen mar lelkiismeretfurdalasunk mert harcolunk azert ami jar es nem nekunk hanem a GYEREKNEK/GYEREKEKNEK. szia

58. Poikoi97 (válaszként erre: 52. - Pici04)
2010. júl. 19. 15:31

Szia Pici04!


Sztem itt nem a gyerek iranti utalatrol van szo, hanem arrol, h sok ,,apa,, ugy gondolja es ugy eli meg, h a penzt ,,neked,, adja es nem a gyereknek, hiszen nem adhatja a gyereknek, mert meg kiskoru. Elvi kerdest csinalnak belole, nalunk kijelentette a birosagon, h szamlara teszi a penzt a gyereknek a birono mondja, h szo sem lehet rola, m a gyereknek enni kell, ruha kell es stb....szoval nem a gyerekkel van a bajuk, hanem arrolvan szo, h nekunk kell h fizessenek es ez bantja az onerzetuket tehat gyakorlatilag penzel egy olyan not, akihez mar semmi koze sincsen, fura de ez az igazsag, igy mukodik az agyuk sajnos. Nalunk is elhangzott nem egyszer h mi van kell a penz fodraszra, meg hasonlo baromsag is. Idiota pasik, ezekre nincs jobb szo! szia

57. Poikoi97 (válaszként erre: 53. - Sicike)
2010. júl. 19. 15:19

Szia Sicike!


Az en tortenetem 1998-ban kezdodott mikor a fiam 1 eves volt, akkor adtam be az elso pert amit megnyertem, aztan igy ment ez eveken at, hol ő adta be hol en, mert soha nem tetszett neki, h minden pert en nyertem meg es a gyermeket nalam helyeztek el. 1-so per 1999, 2. per 2000, 3. per 2002, 4. per 2004, 5. per 2006, 6- 7.2008-itt ketto pert egyesitettek, 8. per 2010, 9. per 2010, szoval ennyi a merlegem. Az apa szamomra nem jelent semmit egy nagy nulla, aki a penzel vette meg a fiat, azt sem tudja, h mi az h szeretet. Kukacoskodik,persze ott tesz keresztbe ahol csak tud. Annyi agya van mint egy hangyanak, a gyt-ra is mindig azt mondta, hogy magamra koltom nem a gyerekre, szted? Jaaaaaaaaaaaa, es a juliusi gyt-t soha nem akarta kifizetni,mondvan nala van 3hetig a gyerek es akkor nekem nem kerul penzembe. Nem ertette a buta zoldseges agyaval, aki nem lat tul a paradicsomon, h a gyt. minden honapban fizetnie kell ha nala van a gyerek ha nincs. szoval minden augba dupla gyt.kaptam mert szoltam neki, h figyi komam elvagy maradva egy havival, kerdese- de miert? mondom mert nem fizettel juliusra, valasz: nem is akartam,mondom akkor legyszi mert megyek a gyamra, na igy aztan sikerult behajtanom rajta, de nyogvenyelve. Borzalmasakezek a ferfiak lassuk be! szia

56. Poikoi97 (válaszként erre: 55. - Sicike)
2010. júl. 19. 14:59

szia Sicike!


Amiben tudok segitek, irjal nyugodtan ha kerdesed van. Egyebkent meg barkinek valaszolok ha kerdese van csak irjatok batran. szia

55. Sicike (válaszként erre: 51. - Poikoi97)
2010. júl. 19. 09:54
Későbbiekben lehet írok neked privitben tanácsot kérni.....
54. Sicike (válaszként erre: 51. - Poikoi97)
2010. júl. 19. 09:53

Igaz.

Irigyellek hogy ennyi erőd van.

Volt amikor a dühtől nem láttam,és most is van így.

Néhányszor én is elindultam.

A gyermekkel való kapcsolatot is újra szabályoztatnám meg a pénzt is.

Csak azt vágta a fejemhez,hogy ez rossz a gyereknek,azaz mért akarok neki rosszat?

Rosszat?

Nem változna semmi,így is úgy is negyedévente látogatja a hivatalos 2 hetente helyett.

És a pénz,akkor még elég volt mikor ovis volt.

Nem utolsó,hogy forrok a dühtől,hogy azok után is oda kell nekik /papának/ adnom a fiamat,hogy legutoljára a kórházban kötött ki........

Nagyon elegem van,de nem tom' vagyok-e annyira erős,hogy lezavarjanak újabb pár tárgyalást.

Na és a fiam ezt most ekkora fejjel hogyan viselné...????

53. Sicike (válaszként erre: 50. - Poikoi97)
2010. júl. 19. 09:47

Na,hát,téged sem irigyellek.

Mér lesz a 10?

Annyira nem lehet egyezséget kötni vele?

Akkor kukacoskodik ő is rendesen.

52. Pici04
2010. júl. 19. 06:30

Szia Poikoi97!

Olvasva az altalad irottakat (is),tenyleg nem ertem,hogy az "apak" mi a feneert viselkednek igy?

Nem veszik eszre,hogy a Gyerekeikkel szurnak ki?A husukkal,verükkel?

Vagy nekik ez mindegy?

A szakitaskor "vegeznek" a Gyerekkel is?Vajon nem merik bevallani,de utaljak öket,mert rank emlekeznek altaluk?Vagy "csak" a penz miatt?

nem ertem.Komolyan mondom,hogy nem ertem.

Az en vilagom kerek es sertetlen volt,soha nem gondoltam,hogy velem is elöforul majd ilyesmi,ha Csaladom lesz.

Es tessek......

51. Poikoi97 (válaszként erre: 28. - 3521a947d3)
2010. júl. 19. 02:07
Tenyleg vicc ami a birosagokon megy! Kornyezettanulmanyt altalaban csak a gyerekelhelyezesi perekben szoktak kerni, es azert is fura ez mert hiszen ti mar meg is egyeztetek a birosagon es a volt parod ala is irt. Nem ertem, h minek teszik ezeket a folosleges koroket, ami fekete az nem lehet feher. Idohuzasnak jo nagyon, de akkor ki es hol nezi azt, h mi a gyermek/kek erdeke! Az utolso perem most volt junius 3.-án en marciusban adtam be es a a kapcsolattartas ujraszabalyozasat kertem szoval ez 2 es fel honap alatt lezajlott. A mostani perem a gyt-rol fog szolni amit ha most beadok akkor kb. szeptemberre varhato targyalas. Ne adjatok fel, a szo elszall az iras megmarad! sziasztok
50. Poikoi97 (válaszként erre: 43. - Vidamtyuk)
2010. júl. 19. 01:34

sziasztok!


Az ajandek arat vonta le a gyt-bol????? Az en gyerekem apja pedig a gyumolcsnek az arat vonta le amit hozott a gyereknek es ZOLDSEG-GYUMOLCS UZLETE VAN ami a sajatja ja meg a gyogyszernek az arat, NO COMMENT! Mi 12 eve harcolunk a 10. perunk lesz nemsokara, ugyhogy nagyon gondolkodom a jogi diploman, szerintem mar kisujjbol kiraznam. Sziasztok es szep napot mindenkinek!

49. Pici04
2010. júl. 19. 00:22
Lanyok,gondoljatok ram.Hetfön 9-kor lesz a targyalas a tartasdij miatt.
48. Pici04 (válaszként erre: 47. - Sicike)
2010. júl. 19. 00:21

Gondolom....

Azert eleg durva,hogy nem gondolnak az "apukak" erre.....

47. Sicike (válaszként erre: 46. - Pici04)
2010. júl. 18. 23:18
Én is szeretném,de hiába akarom mindezt,ha apukának nem jut el az agyába,hogy a gyereken csattan .....
46. Pici04 (válaszként erre: 44. - Sicike)
2010. júl. 18. 14:00

Te jo eg!

Vastag bör az ö arcan is van am rendesen.

A borzaszto,hogy a Gyerekek sinylik meg az egeszet.Az undorito viselkedesüket.Ugy szeretnem megovni a Gyerekeimet kesöbb (is) ezektöl a sebektöl...

45. Pici04 (válaszként erre: 43. - Vidamtyuk)
2010. júl. 18. 13:52

Sajnos nem teszi.Söt jogosnak erzi ezt a viselkedeset.

Persze nagyon szereti a Kisfiunkat es Ö a mindene....

Gondolom,hogy ehhez nem kell semmit hozzafüznöm....

44. Sicike
2010. júl. 17. 10:04

Nálunk az utolsó húzása az volt,hogy tavasz óta ígér a fiamnak 1 mezt.

Először úgy volt,hogy külföldön veszi meg (kamionozik).

Ez nem jött össze,arra hivatkozott,hogy nem tudta a fiam méretét.

(ennyire ismeri,de 1 telefont is nehéz megereszteni)

Aztán mikor elvitte a Balcsiról tőlünk,bementek Siófokra hajókázni,meg sétálni.Tele volt kirakodó vásárral és kb. 1000-ért is lehetett már kapni.Néztem,de mondom,nem veszek,mert apuka beígérte....

Ott nem kapott,mert majd itthon Fehérváron megnézik sport üzletben is.

Aztán itthon sem kapott,mondván pont akkor lett beteg s került kórházba a fiam.Pont.

4 hónap alatt nem jött össze.

Tavaly u.ez volt 1 téli kabáttal,amit a fiam szeretett volna megkapni.

S olyan is volt,hogy apuka nőcskéje kérdezte apukától:-elmegyünk cipőt nézni?

Apuka lecsitította a nőcit:-csitt,most itt a fiam majd,ha nem lesz itt.

Ezt a gyerkőc mesélte itthon,hogy bentről hallotta őket,csak ők ezt nem látták.

Ez is gusztustalan.

43. vidamtyuk (válaszként erre: 17. - Pici04)
2010. júl. 4. 06:10

Az ajándék árát levonatni?

Hát ne haragudj,de ez undorító..ezek után beletud nézni a gyerek szemébe...hoztam neked kisautót,de te fizetted ki magadnak...:-((((

Szégyellheti magát az összes ilyen ffi...

42. mágnes74 (válaszként erre: 41. - Sicike)
2010. jún. 15. 08:26

Ez ismerős:)

Ő sem ér rá soha.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook