Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Gyerekre gyűjtő anyák, apa nélkül fórum

Gyerekre gyűjtő anyák, apa nélkül (beszélgetős fórum)


1 2 3
10. Aidababa (válaszként erre: 6. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 30. 08:38
Tudod,könnyű a boldog kívülálló pozíciójából okosakat mondani egy "jelenségről". Legyen az bármi. Én pl. 52 kilósan indíthatnék egy fórumot, hogy kinek mi a véleménye az elhízás "jelenségéről". Csak ezek a jelenségek az egyes emberre lebontva problémát jelentenek. Akinek összejött minden időben (család, gyerek, kutya) az könnyen mond véleményt egy ilyen témáról. És mi más lehetne a véleménye, mint, hogy ejnye-bejnye, milyen elítélendőek ezek a nők! Te ettől jobban érzed magad, hogy egy kicsit ütöd-vágod őket, és természetesen kapod a sok tiédhez hasonló választ, véleményt egy olyan kérdésről, amiről valójában fogalmad sincs. Akit meg érint a kérdés, az beleolvas és még rosszabbul érzi magát. Nekem van ilyen barátnőm, aki nagyon vágyik gyerekre, lassan kifut az időből és nem talál magának párt. Bizony ez ilyenkor komoly dilemma, hogy mit tegyen. Akinek könnyen lett gyereke, nem tudja, milyen szembenézni azzal, hogy lehet, hogy soha nem lehet édesanya. Az ilyen embereknek (nőknek) nem "megmondó emberekre" van szükségük. Pláne nem olyanokra, akik soha nem tapasztalták meg az ő érzéseiket. Szerintem ezt a fórum témát hagyjuk meg azoknak, akiket érint. Egyébként, ahogy a témáról írsz, abból egyáltalán nem a segítő szándék érződik ki.
9. Crystall (válaszként erre: 4. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 30. 01:02
Én a fiamat nagy szerelmemnek szültem, sokáig együtt voltunk de mégis szakitás lett a vége. Azon gondolkodom mivel nem szeretném ha egyedüli gyerek lenne, hogy pár év múlva mikor már anyagilag is tudom vállalni szeretnék még egy gyermeket, de apa nem kell. Mármint nem szeretnék együtt élni, férjhez menni még1x stb, inkább vállalnám a babát mostmár tudatosan a kezdetektöl egyedül. Rengeteget gondolkodom azon, hogy megtehetem-e ezt egyáltalán de mi már nagyon jól berendezkedtünk a fiammal erre az életre és megmondom öszintén nem hiányzik a férfi az életünkböl. Kérdés, hogy a gyerek/ek szempontjából ez mekkora önzöség részemröl eleve igy nekiindulni? Tudom, hogy nem hiába kell az apa és anya is, mindkettönek fontos szerepe van de én kiegyensúlyozottabb vagyok és nyugodt mióta elváltam, a gyerek is sokkal boldogabb. Én is nagyon kiváncsi lennék véleményekre erröl a témáról.
8. Bcicus (válaszként erre: 1. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 29. 23:07
Magyarországon csak 35 év feletti egydülálló nők vehetnek igénybe spermabankot. (egyedülállóként)
7. 18ba5935e0 (válaszként erre: 3. - E87e4cce43)
2009. aug. 29. 20:44

Miért gyagya az a nő, aki egyedül vállalna gyereket és mivel nem akar összefeküdni bárkivel, inkább választja a spermabankot?!


Amúgy meg manapság 100 házasságra 63 válás jut, szóval a gyerekek valószínűleg nagyobbik része egyszülős háztartásban nő fel és ettől még nem dől össze a világ!



Én drukkolok ezeknek a nőknek, nyilván sokkal jobb lesz az ő gyereküknek, mint egy olyan gyereknek, aki x-dik gyerekként születik meg valahol egy családban és le se sz.rják.

6. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 5. - Aidababa)
2009. aug. 29. 20:39

Problémája (ha nem is egetverő) mindenkinek van. Nekem is. A máséval nem foglalkozom, sőt, ahol tudok, segítek.

Csupán mint írtam, indítottam egy fórumot, "ki, mit gondol erről a jelenségről" alapon. Mert attól, hogy nem akarunk erről tudomást venni, ettől függetlenül még létezik.

Ezzel úgy érzem senkit nem bántottam meg, nem gázoltam egy ember érzelmeibe sem.

Ez az oldal ezért van, hogy bárki megírhassa a véleményét...remélem ez a téma ugyanúgy belefér, mint a többi.

5. Aidababa (válaszként erre: 1. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 29. 18:05
Irigyellek! Valószínűleg nincs saját problémád, ezért foglalkozol a máséval. Szerintem inkább élvezd ezt a paradicsomi állapotot! Akinek meg az a gondja, hogy szeretne gyereket, de nincs kitől, majd megoldja maga.
4. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 3. - E87e4cce43)
2009. aug. 29. 18:02

Én is remélem, hogy még kezdetleges a dolog.

Az egyik netes újságtól kaptam egy cikket, ami egy filmről készült (igaz britekkel ) ott elég gyakori a jelenség a szinglik körében. És a tapasztalatok azt mutatják, ami külföldön elterjed, az előbb-utóbb nálunk is "divat" lesz.

Kíváncsi vagyok, ki mit gondol errő a jelenségről.:)

3. e87e4cce43 (válaszként erre: 1. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 29. 17:56

Szia:)

Szeretlek olvasni, bírom a kérdéseidet, de ezt mégsem tudom hová tenni.

Szerinted ez a dolog ennyire kezd elharapózni??

Sok gyagya nőt volt már szerencsém megismerni, de spremadonor-fan még nem volt köztük.

2. csilla80 (válaszként erre: 1. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 29. 17:42

Egy ujjabb erdekes tema reszedrol... :-)))

Orulok neki.

Szerintem sem ez a legjobb hatter egy gyereknek,de egyutt elni vkivel,akit ki nem allhat az ember lanya... csak a gyerekert... az sem sokkal jobb.

2009. aug. 29. 17:34

Ezen nők közös vonása, hogy (legalábbis elhatározásuk pillanatában) nem áll mellettük férfi.

Az örökbefogadás mellett legtöbben a spermabank meglátogatása mellett döntenek. Az eljárás igénybe vétele szinte kizárólag az anyagiakon múlik. Épp ezért nem árt, ha már az első próbálkozást siker koronázza, hiszen az újabb és újabb alkalmak tetemes összeget emészthetnek fel. A mindenre elszánt anyukajelöltek ezért időben elkezdik félretenni a "spermapénzt". Míg mások új lakásra, autóra, ruhákra vagy nyaralásra, ők hímivarsejtekre spórolnak.

Valóban ilyen egyszerű gyerekhez jutni?

Az is ilyen magától értetődő, hogy nők, akiknek természetes úton is lehetne gyermekük, inkább veszik a spermát? Mennyi félelem, csalódás, fel nem dolgozott keserű élmény lehet emögött? És a legkényesebb kérdés: biztos, hogy ez a legjobb háttér egy gyermek számára?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook