Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyerekkori tikkelés fórum

Gyerekkori tikkelés (beszélgetős fórum)


1 2
35. Guruljka (válaszként erre: 31. - Syria)
2018. máj. 18. 21:32
Lehet, ma már más lenne a kezelés, ez még a 70-es években volt.
34. wallabys (válaszként erre: 33. - Bea987)
2018. máj. 18. 21:07
Fiamnak pár éve szemrángásos tikje volt. Dr néni B vitamin komlexet javasolt és elmúlt.
33. Bea987
2018. ápr. 6. 19:12
Sziasztok!A fiam 4 éve tikkel.Kisebb,nagyobb mértékben.Volt már mozgásos,és hangadásos tikkek is,ami néhány nap alatt elmúlik.Vittem már mindenhova,pszichológus stb.Viszont most éppen krákog.10 éves.Nagyon szeretnék neki segíteni.Volt aki ebből kimászott valahogy és rendbe jöttek ezek a tikkek?Ha van valami ötlet azt szivesen fogadnám
2015. márc. 22. 21:47

Sziasztok!

A kisfiam most lesz 7 éves. Tikkel. A szemész is azt mndta,fáradtság ill. Pszihés tünet. A pszihésen szerintetek kineziológus tud segíteni????

31. syria (válaszként erre: 30. - Glória2010)
2012. szept. 28. 14:45

Fantasztikus, hogy a sport mi mindenre gyógyír!


Guruljka: azért az nagyon szomorú, hogy már gyerekkorban nyugtató kell. :(

2012. szept. 25. 17:08

Én is tourette szindrómás vagyok. Elég erős tüneteim voltak, de csak mozgásos tikk, és csak vállra, és arcra koncentráltan. Ami nekem segített, az a sport. Egyrészt a sporttársaim elfogadtak, másrészt sportolás közben érdekes módon szinte teljesen tünetmentes voltam. 21-22 éves koromtól a tüneteim enyhültek, mára (29 éves vagyok) már csak akkor jön elő, ha fáradt, vagy ideges vagyok.

Felesleges rászólni a gyerekre, mert nem tudja abbahagyni, csak elkeseredik, hogy folyton rosszat csinál úgy, hogy nem tudja nem csinálni. Én legalábbis nagyon visszahúzódó lettem pont ezért.

29. cel (válaszként erre: 18. - Totek63)
2012. szept. 25. 16:41
Ne próbálkozz rászólással, árthatsz, forduljatok orvoshoz és az útbaigazít.
28. Hami
2012. szept. 25. 16:41
Szerintem a szemrángás és a tikkelés nem ugyanaz. Az egyik a fáradtságtól van és tulajdonképpen izomgörcs, a másik meg kényszeres mozgás és pszichés eredetű. Nem ugyanaz!
27. 04d410066e (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2012. szept. 25. 16:30
Nekem a szememnél volt, nem is olyan rég. Volt olyan, hogy már reggel, mikor mostam az arcom, láttam, hogy ráng egy izom, és este így feküdtem le. Mondjuk nagyon stresszes voltam. Szerencsére elmúlt, szerintem nálam a stressz hozta ki.
26. Cucicsillag (válaszként erre: 18. - Totek63)
2012. szept. 25. 16:29

Hiaba szolsz ra, ez akaratlan.

Nekem akkor volt eloszor gyerekkoromban,amikor a kutyamat elutotte a busz. Nem erte valami stressz?

25. Guruljka (válaszként erre: 20. - 04d410066e)
2012. szept. 25. 16:28

Nemcsak a szemnél, és nemcsak egy izom lehet érintett.

A gyerekorvos majd eligazít.

Egyik húgomnál volt, amikor elsős lett, az iskolai stressz (teljesíteni akarás) váltotta ki. Nála több kényszeres moszdulat volt, sokszor elaludni is csak nehezen tudott. Ő enyhe nyugtatót kapott felírva, de így is elég hosszas volt a gyógyulása. Persze ez elég extrém eset, ez a húgom azóta is szorongásos alkat.

A rászólás csak ront a helyzeten, egy gyerekorvos viszont tud segíteni.

24. 04d410066e (válaszként erre: 23. - Syria)
2012. szept. 25. 16:27
Igaza van Syrianak, ha nem piheni ki magát, az is okozhatja, meg a stressz is, szóval semmiképp ne piszkáld vele legalább.
23. syria
2012. szept. 25. 16:20

Házilag sokszor sehogy. Hiába szólsz rá, nem tehet róla. A tikkelés többnyire akaratlan szemmozgás; a kezelése orvost igényel.

Vagy azt, hogy a gyerek rendszeresen pihenje jól ki magát.

2012. szept. 25. 16:17
Ha ez a tikkelés, akkor van ilyen fórum.
21. 328aadd89f (válaszként erre: 18. - Totek63)
2012. szept. 25. 16:17

Mennyi idős a gyereked? Az én fiam 4 lesz és pár napja tickel. Elég zavaró, rá is szóltam, jobban mondva kérdezgettem, hogy miért csinálja: fáj-e a szeme, azért pislog ilyen erőteljesen, vagy esetleg nem lát tisztán. Azt mondja, semmi gondja.

Beszéltem a dokinkkal, azt mondta, ha csak pár napja csinálja, ne foglalkozzak vele, ha viszont huzamosabb ideig, akkor vigyem el szemészetre.

2012. szept. 25. 16:17
Tikkelésre gondolsz, mármint a szeménél ráng egy izom? Az idegi alapon van, hiába szólsz rá, nem fogja tudni abbahagyni. Kb. annyi értelme van, mintha rászólsz valakire, hogy hagyja abba a csuklást... Tehát semennyi.
2012. szept. 25. 16:17
Miért szólnál rá? Nem akarattal csinálja.
2012. szept. 25. 16:14
A ticcelést hogyan lehetne megszüntetni?Szóljak a gyerekemre ha csinálja?
2012. aug. 27. 12:46

Minden tikk Tourette, csak vannak gyengébb és erősebb változatai.


Természetesen nem tévesztendő össze a MINDEN EMBERNÉL ELŐFORDULÓ esetleges 100 évben egyszer előforduló egy-egy szemhéj, vagy lábikra görccsel.


A rendszeres, - MINDKÉT SZEMET- érintő, ritmikus összehúzódás, (és egyéb variációk) rendszerint akkor jönnek elő, ha a gyerek stresszhelyzetben kerül, vagy fáradt.

Ez az agy genetikai betegsége, felnőtt korban a gyengébb válfaja ideig-óráig egy tanult viselkedéssel elnyomható.

A nagyobbik baj, hogy a tourettesnél ez csak külső tünet, a fő probléma, hogy rendszerint indulatkezelési bajokkal társul. Önmaga és környezete számára kezelhetetlen agresszióval és dühkitörésekkel.

16. Pan Dóra (válaszként erre: 13. - Zebracsikó)
2012. aug. 27. 09:20
Ép értelmű embernél a tic eleve nem lehet idegrendszeri eredetű. Sérült idegrendszernél pedig legfeljebb velejáró lehet az akaratlan mozgás vagy hangadás.
15. e678c41c88 (válaszként erre: 14. - Pan Dóra)
2012. aug. 27. 09:19

Épp azért mondom, hogy nem ugyanaz, mert utána olvastam, sőt pszichiáterrel is beszéltünk már erről.

A tic, az tic. Van nekem is, néha enyhén rándul a bal szemhéjam.

Ettől még nincs Touretteem, csak tic-em.

14. Pan Dóra (válaszként erre: 12. - E678c41c88)
2012. aug. 27. 09:13
Olvass utána... sokkal könnyebb egy problémát "idegrendszeri eredetű"-nek titulálni, aztán mindenféle gyógyszerrel kezelgetni (egy életen át), mint megszüntetni a gyökerét... arról már nem is beszélve, hogy mekkora üzlet :((( Említhetném a ticelés mellett a hiperaktivitást is, mert ehhez a "diagnózishoz" sem kell más, mint egy türelmetlen szülő + pancser pedagógus + egy pszichiáter, aki felírja a gyógyszernek nevezett nemmondommegmit :(((
13. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Pan Dóra)
2012. aug. 27. 09:04
nem, a kettő nem azonos
12. e678c41c88 (válaszként erre: 11. - Pan Dóra)
2012. aug. 27. 09:03
Nem feltétlenül, mert ha "csak" pszichés és lelki eredetű, akkor nem Tourette beteg.
11. Pan Dóra (válaszként erre: 10. - E678c41c88)
2012. aug. 27. 08:58
A Tourette-szindróma a ticelés...
2012. aug. 27. 08:54
Tourette-szindróma is okozhat ticelést. Ez nem lelki, hanem genetikai eredetű betegség. A párom lánya is tices, időnként teljesen tünetmentes, aztán újra megállás nélkül krákog és khmmög.
9. Pan Dóra (válaszként erre: 5. - Bd8fe3b02a)
2012. aug. 27. 06:49
Hiába minden kezelés, ha a kiváltóokokat nem szüntetitek meg. Az akupunktúra valóban felesleges stresszhelyzet, tovább erősítheti a tüneteket. Gyógyszeres kezelést se engedj, mert abból valamiféle nyugtató lesz, és NEM A TÜNETEKET KELL ELNYOMNI, HANEM AZ OKOKAT KELL MEGSZÜNTETNI!!!
8. bd8fe3b02a (válaszként erre: 7. - Banyaci)
2012. aug. 27. 06:40
Az egesz csalad turelemmel,es szeretettel veszi korul.Mindenki a kedveben jar,mivel o az egyszem kisgyerek a csaladban.A szulok,mivel elvaltak,nagyon jo viszonyban vannak.A kisgyerek nem lat,es hall semmifele gyulolkodest.Csak nekem,az a furcsa,hogy egesz nyaron itt volt nalunk,es soha nem emlitette,hogy hianyzik,az anyukaja.A fiam amikor dolgozott,mindig kerdezte,hogy mikor jon mar haza,az apukam.Sajnos,a menyem,elegge indulatos,es amikor kisebb volt a kisgyerek,allandoan azt nezte mit csinal,es kiabalt vele.Azt mondja a kisunokam,hogy anya mar nem kiabal velem.En 4 gyereket neveltem fel,de nem volt egzikkel sem ilyen problema.
2012. aug. 26. 21:33
Amennyiben lelki eredetűa tikkelés, fölösleges orvostól orvosig cipelni. Egy jó pszichológus, segíthet, hogy hamarabb rendezze a kis lelkében keletkezett zűrzavart. Ha azt látja, hallja, hogy valami nincs vele rendben az szerintem csak olaj a tűzre és növelheti a feszültségét. A legjobb ha türelemmel és elfogadással fordul felé a család. Nem jó azt érzi, hogy felfordult életében még ő sem normális.Elfogadás kell és akkor idővel szerintem rendeződik ez az egész.
6. Lullaby70 (válaszként erre: 5. - Bd8fe3b02a)
2012. aug. 26. 19:23
Ennél a problémánál nem a legideálisabb kezelés az akupunktúra. A legtöbb kisgyerek retteg a tűtől, csak újabb stresszforrás lenne számára.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook