Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gerincproblémákkal küzdők gyertek beszélgetni fórum

Gerincproblémákkal küzdők gyertek beszélgetni (beszélgetős fórum)


25. hexxe
2014. máj. 6. 21:19

Tudom, furcsán hangzik majd a kérdésem.. Vajon jót tesz a gerincnek, ha ebben a pózban alszom:

hasra fekszem, a homlokom a talaj felé néz egy lapos párnán? :)

Merthogy ma így kezdtem egy gyakorlatot és az elején elakadtam egy ideig, ugyanis olyan finom érzés töltött el, mintha Édesanyám ölelését éreztem volna. :) Olyan sok problémám van az alvással a fájdalmak miatt, hogy ha csak pár óra kellemesen telne, már az is sokat jelentene.

2014. ápr. 12. 14:10

jujéupépőpűJűkkjűű

űiűá

i IájűI áoááápéőééé Iiiuőzpzppzpluppu,otgio6

2010. márc. 29. 14:51

Nekem nyilt gerincem van, és mindig lumbális fájdalmam van. Nem igazán segítenek a fájdalom csillapítók. Gyulladáscsökkentőt kéne szednem, de nem merek. A mellékhatások alapján előidézheti a szívinfarktust. Januárban volt egy szívkatéterem, de az orvos azt mondta szedjem nyugodtan, mert még nem hallott róla hogy ilyen gondot okozna. De mivel nem győzött meg, nem szedem.

Műteni akarnak, csavarozással, de félek hogy bevállaljam vagy sem. Szülni csak a műtét után lehet. :-( Van valaki aki ezen a műtéten átesett?

2010. márc. 21. 16:29
1967-ben kezdődött, '68-ban ha leültem, nem bírtam felállni; ha álltam, alig tudtam leülni. Állómunkát végeztem éveken keresztül reggel 8-tól éjfélig. Később,amikor orvoshoz kerültem csak azt hallottam, én fiatal vagyok ahhoz, hogy fájjon a derekam. Amikor 1992 májusában lebénultam a jobb oldalra, néhány nap alatt tudták, hogy porckorongsérv. Megműtöttek, azóta jól vagyok. Igaz, kiújult 7 év után, de megtanultam vele együtt élni. Ha az ember saját magát nem kíméli, más nem fogja. szóval így élem a mindennapokat. Direkt, tudatosan, elvből nem szedek fájdalomcsillapítót!!
2009. aug. 8. 14:30
A MC Kenzi tornáról ódákat zengenek. Én most a jógával próbálkozom. A fájdalmakon enyhít, kb 1/4 óránként csinálom a padlón, most itthon vagyok ha dolgozom nem fog menni. 1 éve kezdődtek a panaszaim, a röntgen, Mr felvételei szerint erős porckopásom van, a 4. 5. csigolya sérült, kopott. Ahány orvosnál jártam annyiféle fájdalom csillapítot kaptam, mást nem. Volt úgy, hogy az ágyból ne tudtam egész nap kiszállni. Egyik orvostól mentem a másikig, de senki nem vett komolyan, ill. azt mondták fogadjam el, és tanuljak meg együtt élni vele! 42 évesen! Kösz! Álatorvos (!) javaslatára szedem a Seaton Sport Retardot, valamit javultam. Bőrgyógyász (!) javasolta, hogy csináltassak hormonszint vizsgálatot, mert esetleg menopaus tünete is lehet, hogy hormonok hiánya miatt nem építi be a szervezetem a csontok közti porcokat, és nem termeli a csont nedveket.A nőgyógyász sárgatest tartalmú gyógyszert írt fel, ennek hatására megint észrevehetően javult az állapotom. Rá tudok álni a bal lábamra is amit eddig nem tudtam, mert a kimozdult csigolyám egy ideget nyomott, amitől a lábam néha összecsuklott, érzéketlen, használhatatlan volt.Szóval most itt tartok, jó nagy tisztelet körökkel... Nekem sem a fürdő, sem az elektromos, sem az ultrahangos kezelés nem használt.Van valakinek valamilyen tapasztalata a Mc Kenzi tornával kapcsolatban? Állítólag még gerincérv esetében a műtét is elkerűlhető vele? Mit tudtok róla?
2009. máj. 4. 06:25
Nekem a problémáim tul. képpen a kemoterápia után kezdődtek. Már az első ellenőrző vizsgálat kimutatta, hogy egyik csigolyám simán összement... Amikor megkérdeztem az Onkológus főorvost, hogy akkor most mi lesz, azt felelte, az legyen majd a reumatológusok gondja. Ez 6 éve volt. Azóta a sérült csigolyánál másik két csigolya el is csúszott, de egyenlőre csak 6 mm-t. Addig, amíg ez nem lesz nagyobb mértékű, csak fájdalomcsillapítókat adnak. Írtak fel fűzőt, de azt viselni képtelenség. Állandóan izzadok alatta. Ez már eleve nagyon kellemetlen érzés. És a "járulékos fájdalmak" ugyanúgy előjönnek. Nincs torna, nincs masszázs, nincs fürdő. Műteni majd akkor fogják, ha legalább 1,5 cm-es lesz az elcsúszás. Kicsi faluban lakom, kezelésekre naponta utazgatni kellene, annak meg nem látom értelmét. Mondjuk a fürdőről szivesen lemondok, soha nem szerettem ezeket a helyeket. Se strand, se uszoda. Igaz, úszni nem is tudok:)
19. varosianita (válaszként erre: 5. - Vámpír)
2009. máj. 3. 21:11
Dr Varga Péter Pál Ő az intézet igazgatója
18. Vámpír (válaszként erre: 17. - Gkrisztina)
2009. márc. 25. 15:10
Sajnos nekem műtétet javasolta, mert születési , fejlődési rendellenességre utal a fájdalmam. Frankó :-( Csavarozni kéne és még az egyik porc helyett titánium lemez menne. Egész életemben sportoltam és 2006-ban jelentkezett előszőr a fájdalom. Nem tudom ti ebben a helyzetben mit reagálnátok, de én nemet mondtam. Már 4 orvosnál is jártam. Most azért szeretnék az Ambulanciára menni hogy elküldjenek MR vizsgálatra, hogy ne kelljen fizetni érte. De várhatok júliusig :-(
17. gkrisztina (válaszként erre: 15. - Vámpír)
2009. márc. 19. 04:59

Igen, a kezdet biztos nehéz. Amíg kivizsgálják és megállapítják a problémát. Ha már "papírod van róla" simább az ügy...

Nekem sajnos elég gyorsan ment, mert autóbalesetem volt és eltört két nyaki csigolyám, műtét, fekvés, rehabilitáció, stb. Most már csak bemegyek, hogy szeretnék egy fürdőkúrát és mehetek is.

Persze, legszívesebben meg nem történtté tenném azt az 5 hónap!:-(

Gondolom, nálad is, ha rájönnek a fájdalmak okára, a kezelés gyorsabb ütemben fog folyni.

De július még messze van!!!:-(

16. lidike1 (válaszként erre: 14. - Gkrisztina)
2009. márc. 18. 20:36

A problémam az h nem vagyok magyar állampolgár és minden orvosi kezelésért fizetnem kell.a biztositásom is csak sürgösségi esetekre vonatkozik,de az is lassan lejár,ezért nem egyszerű az egesz,pedig szeretném.

Elküldeném a cd anyagát de aszem konvertálni kell,és azt nem tudom még,de ha összejön szivesen elküldöm.

15. Vámpír (válaszként erre: 13. - Gkrisztina)
2009. márc. 18. 16:01
Nos ez jó dolog, csak én július közepére kaptam időpontot a Gerinc Ambulanciára, igy várnom kell vele. :-(
14. gkrisztina (válaszként erre: 12. - Lidike1)
2009. márc. 18. 06:42

Ragaszkodsz az orvosodhoz? Az előbb leírtam hogy kell eljárni, és utána már kezdődhet a kezelés. Ha már nagyon fáj, akkor nem szabad figyelmen kívül hagyni, mert csak egyre rosszabb lesz. Bocs, nem akartalak megijeszteni, de tapasztalat. Nem szabad meggvárni, míg mozogni is alig tud az ember. Bár nem tudom, mi pontosan a betegséged, lehet, hogy az otthoni torna is segít, de azért majd ha lesz időd rá, ne hagyd ki.

Nem voltam egy strandos, fürdős típus, amíg ki nem próbáltam és rá nem jöttem, hogy ennyi időt bizony érdemes kiszorítani.

A cd viszont engem érdekelne. Rengeteg van a placcon, de nem tudom eldönteni, melyiket érdemes megvenni.

13. gkrisztina (válaszként erre: 11. - Vámpír)
2009. márc. 18. 06:35
A háziorvos ad beutalót a körzeti reumatológiára - anélkül be sem engednek, és a reumán kapsz beutalót a fürdőbe vagy gyógytornára, masszázsra, stb. Egy évben kétszer adható, de nekem pl összesen 30-30 fürdő és torna jön ki, ami nem kevés. Kiválasztod melyik fürdő van a legközelebb hozzád, és ott bejelentkezel a beutalóval. Kicsit hosszú az adminisztrációs út, de így 3200,- helyett 700,-ért járok üldögélni a Széchényibe. A lényeg pedig, hogy használ!!:-)
12. lidike1 (válaszként erre: 8. - Gkrisztina)
2009. márc. 17. 21:38
Köszi a tippet,igazán jó lenne,csak kicsit másabb a helyzetem...több mint 800 kmre van az orvosom.Egyelőre sajnos kivitelezhetetlen.
2009. márc. 17. 14:40
Beutalót körzeti orvostól lehet kérni?
10. vviki2 (válaszként erre: 6. - Vámpír)
2009. márc. 17. 13:20
Köszi:-)
9. gkrisztina (válaszként erre: 7. - Lidike1)
2009. márc. 17. 07:37

bocsánat!:-) rosszul írtam a neved!

javítok: lidike1

2009. márc. 17. 07:36

sziasztok!

A legtöbbet a gyógyvíz segít, fürdőben vizi gyógytorna pedig a korona. Idő és pénz, de megéri, hisz felszabadul az ember.


Ildike1 - szerintem kérj az orvosodtól gyógyfürdő beutalót, heti egy-két alkalom és mintha kicseréltek volna.

2009. márc. 16. 21:26
Nekem is gerincproblémáim vannak.Az iskolai évek és az ülő munka jól hozzásegit.Az orvosom adott 1 gyogytornász cdt,arra tornászom,de többet segit a bioptron lámpa.
6. Vámpír (válaszként erre: 4. - Vviki2)
2009. márc. 16. 12:26
A keresztanyám lánya is fűzőt viselt. Mi Pesten vagyunk megkérdezem hova jártak.
5. Vámpír (válaszként erre: 2. - Varosianita)
2009. márc. 16. 12:25
Hogy hívják a főorvost? Sajnos nekem most vették észre, hogy születési rendellenességtől fáj a derekam. A gerincemet műteni akarják, de még nem adtam rá a fejem. 30 éves vagyok és még szülni is akarok, de azt mondták, csak műtét után és csak császárral lehet :-(
2009. márc. 16. 07:58
A lányom gerincferdüléses, fűzőt visel. Itt Győrben kezelik, de most úgy néz ki, az eddig használt fűzőt ezentúl csak Bp.en fogják cserélni... Nem tudom ott kihez érdemes ellátogatni...
2009. márc. 16. 07:53
Ha nekünk itt vidéken ilyenünk lenne....:(
2009. márc. 16. 07:52

Szia!

Mi már voltunk ott!A kislányom gerinc fejlődési rendellenességgel született." éve oda járunk az intézményvezető főorvoshoz .Szerintem nagyon rendes.

Én még nem csalódtam bennük.

2009. márc. 16. 07:49
Nő és ffiak is irjanak. Járt már valaki a Bp, Királyhágó utcai Gerinc Ambulancián? Vélmények?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook