Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A pilates mennyiben különbözik a jógától? Gerincproblémát javíthat szerintetek? fórum

A pilates mennyiben különbözik a jógától? Gerincproblémát javíthat szerintetek? (tudásbázis kérdés)


7. c9f9b53798 (válaszként erre: 6. - C9f9b53798)
2013. márc. 19. 13:18
mármint a kezemet műteni, csak ez kimaradt
6. c9f9b53798 (válaszként erre: 4. - Kryssz)
2013. márc. 19. 13:11

A jógához kapcsolódik egyfajta életfilozófia, bár én rendszeresen jógázom, ezzel nem tudok azonosulni, a légzési módokat sajátítottam el, mellyel a stresszhelyzeteket is hatékonyan lehet kezelni, vérnyomást szabályozni... és a belülre figyelést is fontosnak tartom, amikor egy olyan állapotba kerülsz, hogy képes vagy kikapcsolni a gondolataidat, elengeded a problémákat, amik éppen foglalkoztatnak...


De a hozzá kapcsolódó életvitel, étkezés... a különböző tisztítókúrák... ezeket nem lennék képes megvalósítani.


Nekem is fájt a gerincem, és tényleg segített a jóga (pilatesre is jártam egy kevés ideig), és kb. négy évvel ezelőtt kellett volna s.o.s-ben a kezem, azt mondták nincs esély arra, hogy szinten tartsam a betegségemet, mert előbb-utóbb annyira fognak az idegek sérülni, hogy az ujjaim finomérzékelése elvész, ehhez képest a mai napig elkerültem, sőt, sokkal jobb a helyzet, igaz néha zsibbadnak az ujjaim, de az teljesen elviselhető a dolog.


Nem gerincből induló az ujj-zsibbadás, hanem kéztő-alagút betegségem van. Még a gyógytornász sem tudott rá hatásos gyakorlatokat mutatni, és több azt mondta, hogy előbb-utóbb (egyéni tűrőképességemen múlik) műtét lesz belőle. De a jóga erre is segítség volt, a kézfej hátrafeszítésével járó számtalan póz, az idegek letapadását oldotta.

2013. márc. 19. 10:08

Nekem a pilates oktatóm azért kezdett el anno pilates-ezni, mert gerincsérve volt. Mára olyan szépen megedzette a gerinc melletti mélyizmait, hogy szó szerint 'visszanyomták' a sérveket.


Én imádtam pilates-re járni. Volt táborunk is, ahol jógáztunk is.

4. kryssz (válaszként erre: 3. - C9f9b53798)
2013. márc. 19. 09:20
Köszönöm szépen! Én is valami ilyenre gondoltam. Másrészt tetszik maga a jóga, mint életfilozófia, gondolom ezt a pilates nem nyújtja a gyakorlójának!
2013. márc. 19. 09:12

A két mozgásforma teljesen más, a jógában a pózok hosszú kitartása, és a két póz közötti folyamatos átmenet a lényeg a légzés és az izmok megfelelő működésének kihasználásával.


A pilatesben apró, pici mozgások is vannak, igaz tartalmaz mozdulatokat hosszan kitartó gyakorlatokat (és ezt is vegyítheti apró mozgásokkal), illetve olyan mozdulatokat részesít előnyben, ami a mélyizmokat is megmozgatja.


Gerincproblémára szerintem mindkettő jó, hiszen erősíti a mélyizmokat (hasi-háti, ezzel erősíti a gerinc tartóizmait), javítja a helyes testtartást, formálja az alakot.

2013. márc. 19. 09:09

Ha gerincproblémád van, először orvoshoz kellene menned és gyógytornászhoz.

Ha már jobban vagy, nagyon jó a pilates! Pilates úr eleve gerinc és egyéb problémákra fejlesztette ki, és a gyógytornában is van belőle sok elem, illetve közös elem. Sok helyen van ilyen foglalkozás. Én úgy csináltam, hogy kipróbáltam otthon dvd-n, de bizonytalan voltam dolgokban, ezért elmentem 11 foglalkozásra edzőhöz, utána már bátrabban csináltam egyedül otthon dvd-ről.

2013. márc. 19. 08:58
A pilates mennyiben különbözik a jógától? Gerincproblémát javíthat szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook