Gél lakk (beszélgetős fórum)


2015. aug. 29. 22:12
Nekem nem jött be annyira, :-( jó jó, de a CN jobb igaz drágább is... Nekem égette a körmömet, a CN nem..
2015. aug. 29. 17:13
Köszi a válaszokat!A moonb..sa weboldalról szeretnék rendelni,mi róla a véleményetek?
16. gyöngyszemü (válaszként erre: 15. - Gribedli***)
2015. aug. 28. 23:14
Nekem is csak többnyire télen van fent olyan, de én élvezem, mert elég hosszúak a körmeim, és ami kilóg az mindig más színű...
15. gribedli*** (válaszként erre: 14. - Gyöngyszemü)
2015. aug. 28. 13:44
Nekem nagyon nem jön be a hőre változó lakk, mert jégcsap kezeim vannak, így mindig azt a színt adta, átmenet nélkül, ami a hideg-re volt, és csak max kézmosásnál, zuhinál volt egy rövid ideig a másik színű, vagy átmenetes. Így szépen leszoktam róla már évekkel ezelőtt.
2015. aug. 28. 12:31
Én is magamnak csinálom majdnem 3 éve, 4 hétig rajta van, de kibírná akár 5 hétig is. többnyire hőre változó lakkot választok és így nem olyan unalmas. Mindenki megcsodálja mondhatom gyönyörűek! :-) A lényeg hogy nem szedem le teljesen.. és arra kenem rá, persze nagyon fontos hogy jól le legyen kezelve.. és arra rá jöhet a gél lakk...... Hozzáteszem hogy nehéz fizikai munkát végzek ez mellett!!
13. 25800e2d09 (válaszként erre: 12. - Gribedli***)
2015. aug. 22. 18:53

ugyanezt nyomom én is :D


most pl egy natúr csillámos réteg van ráhúzva. tök kis semleges :D

12. gribedli*** (válaszként erre: 11. - 25800e2d09)
2015. aug. 22. 18:35

Én 2 hétig sem bírom ki, hogy ugyanolyan legyen, pont ezért a géllakk fölé is szoktam más színű sima lakkot tenni, ha kell, és lemosható acetonmentes lemosóval:)


Persze nem olyan színt választok, ami világosabb, hanem mindig egy sötétebbet, vagy hasonlót, pl amikor piros géllakkom van, afölé 1-2 napra lehet feltenni feketét vagy pinket. A french fölé meg bármit. Természetesen amikor rálakkozol a géllakkra, sose lesz olyan tartós, hanem csak annyira, mint amikor a sima körömre sima lakkot teszel. De nem is érdekel, mert csak alkalmakról van szó. A kedvencem a piros, de nem minden ruhámhoz passzol, így jöhet rá valami, ami igen. Vagy szimplán mert meguntam, képes vagyok rálakkozni.

11. 25800e2d09 (válaszként erre: 10. - Syria)
2015. aug. 22. 18:04

Na jó, csak a gél lakk és az épített köröm nem ugyanaz.. én pl nem bírnám elviselni nemhogy 5 de 3 hétig se hogy ugyanolyan színű legyen a körmöm.. erre a gél lakk meg tökéletes.. másfél max 2 hétig fent van utána jöhet más :)


bár most építettem magamnak, de egy sima natúr átlátszó réteg, ezt sima lakkal variálhatom, nekem csak kis erősítés miatt van ez :)

10. syria (válaszként erre: 6. - 25800e2d09)
2015. aug. 22. 17:36

Gondolhatod, hogy nekem is lenő 3 hét alatt. Az előző manikűrösömhöz 3 hetente jártam, de elegem lett.

Találtam – itt a Hoxán – valakit, aki olyan munkát végez, hogy kitart 5 hétig. Persze megtaláltuk a rafinált formát, hogy 4 hét után se lássa senki a lenövést. (Ötletek az adatlapomon. :D)


Kb. 20 éve én is megtanultam építeni, (Akkor még sokkal korszerűtlenebb anyagok voltak: por és liquid, slussz.) Másoknak is csináltam baráti alapon, csakhogy rutinban legyek, de kösz, elegem lett. A suszter maradjon a kaptafánál! :)

9. gribedli*** (válaszként erre: 5. - Syria)
2015. aug. 22. 13:21
Azért a legtöbb nőnek akárhogy van megcsinálva, akármilyen profin, a köröm növekedése miatt sose lesz elég csak 5 hetente menni. Szerintem reális a 3 hét, ennyit ki kell bírnia, de 5 az egy kicsit sok. Én pl szedek glutamint és attól haj, köröm nagyon gyorsan nő.
8. 25800e2d09 (válaszként erre: 7. - Kriszti.74)
2015. aug. 22. 09:56
én is "barkácsolok" habár a gél lakk nem ér fel az épített körömmel.. nem is értem miért gond ez. viszont igaz ami igaz az előkészítés nagyon fontos, a tökéletesen száraz zsírmentes köröm, a bolyhozás, a fertőtlenítés, viszont az egylépéses lakkok nem bonyolultak, ezt ajánlom neked, és a mosogatást ha ilyen sokszor kell azt gumikesztyűben (én vettem "műtős" kesztyűt mert a háztartási latex nagyon vékony hamar szakad. az a nagy vastag meg idegesít.
2015. aug. 21. 18:02

Csak azért barkácsolnék mert nekem és a lányomnak is min. 3 hetente kellene menni,és így gazdaságosabb lenne.

Több oldalt is végignéztem,nem tudom honnan lenne érdemesebb megrendelni.

6. 25800e2d09 (válaszként erre: 5. - Syria)
2015. aug. 21. 17:20
Hát 5 hétig akkor se bírna nekem megmaradni ha semmit nem csinálok. 3 hét és úgy lenő hogy tölteni kell.. Kénytelen voltam megtanulni építeni..
5. syria (válaszként erre: 1. - Kriszti.74)
2015. aug. 21. 17:07

Miért barkácsolsz?

Ez is egy szakma, amit jobban megéri megfizetni, mint anyagokat, eszközöket vásárolni, és otthon kínlódni nulla eredménnyel.

Én profihoz járok öthetente. (Megnézheted az adatlapomon az alkotásait.)

5 hétig simán kibírja a körmöm. Csak akkor van baj (kb. egy évben kétszer), ha durván letépem a körmömet mert valahova beakasztom, beverem.

2015. aug. 21. 16:56
Reszelted le= reszelted be..:)
3. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Kriszti.74)
2015. aug. 21. 16:55

Ha túl hamar lepattog, akkor nem reszelted le rendesen a saját körmöd, a sima felületen nem tud megtapadni. Ja, áztatni ne nagyon, mert mosószeres is a víz, nem ugyanaz mint amikor kézmosás vagy zuhany miatt lesz nedves.


Szeretem a géllakkot mert alatta szép marad a köröm, igaz, nekem előtte sem volt olyan huzamos ideig zselés körmöm vagy porcelán, ami miatt megcsúnyult volna, de ha egy rendszeres használatot nézünk, hát láttam már nagyon csúnyákat a többi eljárással, a géllakkal viszont soha. Ettől függetlenül mint minden, elgyengítheti a körmeidet, ha már eleve puhák, csak nem annyira mint a többi.

2015. aug. 21. 16:46

Nekem van CN-es nekem sem marad fenn ha mosogatok. Azt olvastam hogy ha tartósan ázik lejön. Ezt tartotta ia rendre. :S

Szóval azóta gumikesztyűben mosogatok és 2 hétig kitart.

9 wattos lámpa van hozzá egyébként ami nekem van. Ledes uv. Mondjuk most már építem. Ezzel még tovább muködik.

2015. aug. 21. 16:37

Sziasztok!Miért lehet az hogy a körmeimen nem marad meg hosszútávon a gél lakk?A jobb kezemen jobban amortizálódik,gondolom a mosogatástól (napi 4-5).De gondolom akkor sem szabadna az egy hetes gél lakknak letöredeznie...

Volt már fenn tippes is,de az se bírt ki egy hetet sem.Azt nem szeretnék megint mert kicsit drága lenne hetente csináltatni.

Szóval szeretnék egyrészt tanácsot kérni,másrészt pedig megkérdezni hogy aki otthon csinálja az honnan rendelte meg a kezdő szettet és mekkora lámpával?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook