Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gégeszűkület, stridor, dyspnoe fórum

Gégeszűkület, stridor, dyspnoe (beszélgetős fórum)


2011. okt. 17. 00:43

A lányomnak stridora van. 3 hónaposan lett kimondva rá annak ellenére, hogy folyamatosan kérdeztük a gyerekorvost...de elkönyvelt inkább tulaggódó, okoskodó szülőnek.

Heim Pál gégészet 3 hónaposan orron keresztűl. Timcsi ordít, én sírok, apa meg próbál lelket önteni belénk.Kiderült, hogy a gégefedő tul puha, ez kérem stridor. Mivel refluxa is volt, tovább küldtek SIDS vizsgálatra. Utána néztem, az előttünk álló vizsgálatnak, idegeskedéstől elapadt a tejem.

A vizsgálaton Timcsi az orrán keresztűl gyomorszondát kapott , további zsinórok a mellkason, légzés figyelés.- Csak mellékesen 8 órán keresztűl tartott a vizsgálat-. Annyira ordított, hogy kijött a jobb oldali lágyéksérve. Egyetlen alatató orvos sem vállalta az alatatást a stridora miatt. 2 hónapig voltunk így visszarakosgattam a sérvét, majd mivel már nagyon veszélyes volt , mert naponta 6-10 alkalommal jött ki a sérv, a sebész az asztalra csapott és végül is megműtötték. Senkinek nem kívánom azt az 1 órát!!!

Fél évente kéne visszajárni a stridora miatt. Nem megyünk! Minek???? Hallom hogy van még, még mindíg olyan a légzése. Minek szenvedtetni és felesleges, fájdalmas és kellemetlen vizsgálatnak kitenni??? Nem teszem.

Ez a kislányom története.

5. 17e00e6b93 (válaszként erre: 4. - 2ed619333f)
2010. jún. 2. 04:34

Szia!

Hát, akkor ez szerintem inkább hörgőszűkület lehetett, mert arra írnak fel szteroidos kúpot, ha nátha miatt mégjobban beszűkül neki. A gégeszűkület egy állandó dolog, hanngos stridoros légzéssel és akkor is jelen van, ha nem beteg és nincs tél.

2010. máj. 28. 23:44

Az én kisfiam is gégeszűkületes volt. Már négy éves és kinőtte...két és fél éves korára:)

Neki voltak rohamai is, főleg téli időszakban. Na az nagyon durva volt. Akkor még panelban laktunk...én meg éjjel rohantam le vele a lépcsőn, ki az utcára minusz tiz fokban. Rajtam csak pizsama volt..csak úgy futtomban bugyoláltam be a gyereket, meg adtam rá az én sapkámat. Odalent meg énekeltem neki, játszottam magam, hogy nehogy még jobban megijedjen, és mig a kúp hatni nem kezdett, én csak énekeltem és bohóckodtam, magamban meg halálra rémültem, hogy ott fullad meg a karomban. Mire a mentő odaért, vége lett a rohamnak, a mentős megdicsért a lélekjelenlétemért, én meg felvittem a kisfiam, aki békésen szunyókált. Letettem, bementem a fürdőszobába, 10 perc múlvára beállitottam a jelzést a telefonomon, és mig az a 10 perc le nem telt, csak zokogtam és zokogtam...majd megmostam az arcom és úgy feküdtem le a gyerek mellé, mintha minden rendben volna...akkor 41 órát voltam egyhuzamban ébren, mert féltem, ha elalszom, nem veszem észre a rohamot. Következő évben még volt egy ugyanilyen 2 hetes rohamos időszak, aztán azóta nem volt gond. Óvatosságból a kúpot feliratom a dokival, hogy legyen itthon, ha kell...de nincs gond már.:)Nekem a doki anno azt mondta, hogy a legtöbb gyerek kinövi ezt, aki nem, annak nagyvalószinűséggel asztmába megy majd át.Nyugodt babázást kivánok!

3. 17e00e6b93 (válaszként erre: 2. - Csodapók)
2010. máj. 16. 23:06

Szia!

Tényleg? De ha nem vizsgálták ki, akkor honnan tudjátok?

Én babám most lesz 2 hónapos és már születés után rögtön gyanús lett... vitték is el az 1-es klinikára, ahol megtükrözték stb és kiderült, hogy a gyűrűporc aránytalan alakú és emiatt van a szűkület.

Nektek is azonnal feltűnt? És mit csináltak akkor vele?

Stridora nem volt? Nem húzott be a mellkasa?

Mennyi idősen kezdtétek észrevenni a javulást?

2. csodapók (válaszként erre: 1. - 17e00e6b93)
2010. máj. 16. 22:44
Szia! Mennyi idős a csemetéd? Az én kisfiam is gégeporc problémával született, igaz konkrét kivizsgálás nem történt, de a hangok tipikusak voltak. Most már lassan másfél éves és kinőtte!
2010. máj. 16. 22:28
Kisfiam gégeszűkülettel született, a gyűrűporc szabálytalan alakú, emiatt nehezített légzése van. Keresek hasonló cipőben járókat, tapasztalatot!

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook