Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » (Gazdasági)Totálkár esetén mi a menete a dolgoknak? fórum

(Gazdasági)Totálkár esetén mi a menete a dolgoknak? (tudásbázis kérdés)

12. féknyom (válaszként erre: 11. - Dd874e511d)
2012. febr. 24. 16:30

Bocs!

Nem tudok válaszolni.

Kérdés törött-e a motor, váltó, mi kapott még, tető rogyott, tűzfal, műszerfal stbstb.

Kár érte, még most is szinte új autó volt.

Szerintem, ha nem lesz javítás, akkor a szalon kiszáll, veled egyezkedik majd a biztosító. Pár éve még így működött.

2012. febr. 24. 15:15
Ja bocs:) fiat panda 1.1 benzin 2004.11.havi 17000km van benne és padló alap, csak egy lufi a vezető felől.
10. féknyom (válaszként erre: 9. - Dd874e511d)
2012. febr. 24. 15:10

13 évig foglalkoztam autókkal, de pár éve abbahagytam, így már sajnos nem vagyok annyira képben.

Nem tudom mennyit mondanak rá, de általában olyan árat szoktak, amennyiért simán el lehet adni.

Adatok nélkül úgy se lenne egyszerű saccolni, ha kárszakértő lennék.:)

2012. febr. 24. 14:44
Ez úgy van, hogy az okozó a k&h-nál van , a kocsimat meg a fiat szalonba vitte be a tréler mert ott szoktuk csináltatni, eddig csak olajcserét ugyan de ott csinálták és ott is vettük, szóval nem én alkuszok a biztositóval hanem ők. Náluk ugy megy, hogy a biztositó nekik fizet én meg a kész kocsit kapom ha persze meg lehet csinálni. Ők fognak velük tárgyalni.Bár lehet mivel ma derült ki hogy ez van akkor én fogok? Mennyit fognak mondani a roncsra?
8. féknyom (válaszként erre: 4. - Dd874e511d)
2012. febr. 24. 14:41

Mindent meg lehet csinálni, lehet negyedelni, felezni egy karosszériát.

Majd mondanak egy roncsértéket, azt vagy elfogadod, vagy nem, ne fogadd el, akkor lejjebb viszik. Bár nem tudom milyen biztosítónál vagy, és mostanában mi a jellemző, de szkanderozni kell velük.

2012. febr. 24. 14:39
Mármint ha megkapom a roncsot és még pénzt is akkor mennyivel kapok kevesebbet mintha nem kérem a roncsot?
2012. febr. 24. 14:39
És a roncs az mennyit ér?
2012. febr. 24. 14:39
Meg az a szar az esgészben, hogy 6 évesen vettük 6500!!! km-el és most szóval 7 éves és 17000 van benne, szinte uj volt mikor megvettük, belül még rajta volt a fólia mindenhol, a csomagtartó sose volt kinyitva,és még bejáratós volt mert a nő 6 év alatt arra használta, hogy a beteg anyját vigye vele a dokihoz. Ennyi. Mikor lejárt neki a hitel, bevitte a szalonba, otthagyta és vitt egy ugyan ilyet csak ujat és ujra hitelre. Szóval igazából az a szar, hogy a kocsi olyan volt mintha egy uj kocsit vettem volna amikor megvettem.
2012. febr. 24. 14:36
Nem tudják megcsinálni mert valami torony izé elment , meg valami van az első tengellyel is és valami merevítő oszlop ugy elhajlott, hogy nem is biztos, hogy ki tudják húzni.
2012. febr. 24. 14:33

Szia!

Olyan nincs, hogy az autó árát is megkapod, és a roncsot is. 2 eset van, vagy megkapod a roncsot -aminek van egy roncsértéke- és a különbözetet, vagy csak pénzt kapsz, amiből nem vonják le a roncsértéket.

900 ezres javítást kb. 3 kilóból meg lehet csinálni bontott alkatrészekből.

2012. febr. 24. 13:59

Szóval kijöttek elém a szembe sávból, frontális ütközés volt, a kocsim eleje összetört. Megvolt a kárszemle, de bontás után kiderült még ezaz ,szóval a javitás 900e a kocsi eurotaxos ára meg 650-71ig van.Ugy volt , hoyg lesz másodlagos szemle is de mivel kiderült, hogy 900 ezrt már az se lesz meg, haem gazdasági totálkárra vették.

Az érdekelne, hogy ilyenkor mi van???? Megkapom az autó árát meg a roncsot? Mert montak valam roncsárverezést vagymit és nemértem mi az.

2012. febr. 24. 13:56
(Gazdasági)Totálkár esetén mi a menete a dolgoknak? Csak olyan írjon légyszi aki tudja pontosan a dolok menetét.Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook