Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gazdagság szegénység ellentét fórum

Gazdagság szegénység ellentét (beszélgetős fórum)


1 2 3
17. Amaunet (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 8. 17:27
Az ilyen megítélésekhez azért hozzá tartozik a pályán töltött idő is. Nagy talentumok, zsenik 1-2 év alatt befuthatnak, de a középszerűnek ez 10-15 év.
16. globus (válaszként erre: 12. - Simple)
2020. febr. 8. 17:06
Tőlem sem irigylik, amikor nyáron a kertben rohadok, míg strandolnak, nyaralnak...de azt mondják, hogy te könnyen beszélsz, mert mindened van. Kaján lehet a legtöbb pénzt megfogni, mert rezsit muszáj fizetni.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Simple)
2020. febr. 8. 17:03
Sokszor én is így érzem, a befektetett idő, munka és energia nem érdekli őket. Engem bánt, ha mindenfélének gondolnak, mert van anyagi hátterem. Azt hiszik rögtön, valami pénzes pasitól van, egy nő nem lehet saját erejéből vagyonos.
14. Amaunet (válaszként erre: 12. - Simple)
2020. febr. 8. 17:00

Meg tudlak érteni.

Ez az ellenérzés többnyire azoktól származik, akik soha nem tettek semmit azért, hogy jobb helyzetbe kerüljenek.

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Auróra2010)
2020. febr. 8. 17:00
Miért kötelező a szerénység?
12. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 8. 16:45
Undorító egyes emberek mennyire irigyek. Mi gazdagok vagyunk, nagy vagyonunk van, gyakorlatilag minden amit egy ember kívánhat. És nem fogom azért szégyellni magam, mert kaját rendelek, mert autóval járok, vagy business class-on utazok. Én voltam már a kerék mindkét oldalán, pontosan tudom azt is, milyen amikor nincs mit enni. Sokan egyenesen gyűlölnek, például a szomszédunkban laknak szegényebb emberek, vagyis nem szegények csak más lehetőségeik vannak mint nekünk, és ezért úgy néznek ránk mint a véres rongyra, a szemükben mi csak gazdag rohadékok vagyunk. Holott sosem tettünk nekik semmi rosszat. Borzasztó unintelligens viselkedés ez. Persze a pénzt irigylik, de amíg idáig eljutottunk, hogy ez milyen úton, és hogyan vezetett ide az már eszükbe sem jut. Nem az ölünkbe hullott. Tégláról téglára raktuk össze a dolgokat, sok év alatt, a jó lehetőségeket kihasználtuk. Rengeteg munka, idő energia kellett hozzá, hogy ma itt tartunk. Azt bezzeg nem irigylik.
11. Auróra2010 (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2020. febr. 8. 16:45

Igen, ezen az oldalon, ahol annyian panaszkodnak, egy kicsit dicsekvésnek érzem, hiányolom a jobbmóduak un kötelező szerénységét.

De nincs sem a kiiróval, sem pedig a témával problémám,hajrá !

10. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 8. 16:37

Én már évekkel ezelőtt túlléptem, és nem agyalok ezen. Nem tehetek arról, és nem is érdekel, hogy kinek mennyi van.

Nem vagyok irigy, de különösebben szoc érzékeny sem.

És kocsival járok, és kaját rendelek. Most pl 4 hete minden nap.

Ha valaki ezen ki van akadva, hát legyen.

9. andi6020 (válaszként erre: 2. - Auróra2010)
2020. febr. 8. 16:27
Neked az jött le, hogy elbízza magát?
2020. febr. 8. 16:14
Ezért miért?
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Lávli)
2020. febr. 8. 16:13
Bár így lenne!
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Auróra2010)
2020. febr. 8. 16:12

Senki sem mondta, hogy elbízom magam. De nem is szégyenlem magam.

Az a rossz ebben, hogy ha van, akkor rögtön azt mondják, hogy nem tisztességes módon szerezte meg az ember.

Ha még nő is az illető, akkor meg megy a duma, hogy hogyan lépett előre a ranglétrán, stb.

2020. febr. 8. 16:11

Ahogy én látom.

Már oviban sem mindegy milyen ruha van a gyereken, bár nem a gyerek, hanem a szülő minősít.

Fenőtteknél bírálnak.

Hiába keres jól, ha sok a hitel, ha sok rezsi. Ezt mindenki tudja, hogy régen a fizu 20%-a volt ez, most 80%.

Könnyű beszélni, hogy másik munkahely, meg több bér, de nem mindenki lakik a fővároshoz közel.

Véleményem szerint aljas dolog ez alapján ítélni.

4. Lávli (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 8. 15:25

Mióta világ a világ, és anyagi javakat birtokolnak az emberek, azóta létezik az anyagiak miatti megkülönböztetés, sose volt ez másként.

DE nem bírál mindenki, a tehetősek között is vannak szerények és adakozók, meg a szegények között se vicsorog mindenki a gazdagabbakra.

Ez egy százfelől megközelíthető filozofikus kérdés, nem érdemes vele mélyen foglalkozni, az emberek is ahányak, annyifélék. Kocsizz és rendelj csak nyugodtan, és mindenki foglalkozzon a maga dolgával, akkor lesz jó világ :)

2020. febr. 8. 14:58
Most lehet,hogy még leszek kövezve.. sőt biztos.De 15 éve nem volt pénzem cigarettára..S leszoktam ...
2020. febr. 8. 14:51
Ne bizd el magad, tudod, egyszer fenn, máskor lent.
2020. febr. 8. 14:13

Egy mai vallomás indította el bennem a gondolatot. Napjainkban mindenkit bírálni kell, ha gazdag, akkor azért, ha szegény, akkor azért?!


Én kimondottan jól keresek, jó bankos szakmát választottam anno és sokat tanultam érte. Kocsival járok és sokszor rendelek kaját. Akkor most szégyenkeznem kell, mert vannak akiknek nem telik mindenre, amit szeretnének?


De olyat is olvastam, hogy aki szegény és nem jut egyről a kettőre, azt azért kritizálják, mert nem tesz eleget azért, hogy jobb legyen a sorsa? Miért nem tanult, dolgozott többet, miért nem képes megteremteni a jobb életkörülményeit, miért szorul segélyre, segítségre?


Ma már tényleg mindenkin van ilyen támadási pont?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook