Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gázbojler csere fórum

Gázbojler csere (beszélgetős fórum)

9. Channa* (válaszként erre: 8. - Vbetty2)
2018. szept. 11. 07:26

Köszi!

Nem kazánom van és azt nem is akarunk, hanem csak egy gáz vízbojlerünk, azaz csak meleg víz biztosításra, nem fűtésre kell.


Igen, már mi is eldöntöttük, hogy ugyan olyat veszünk, mint ami van, mert bár nekünk nincs semmink erről, de a kéményseprőknél tuti van valami arról, hogy minek kell lennie...

2018. szept. 11. 06:55
Szia! Hivatalosan már csak kondenzációs készülék rakható fel, ami zárt égésterű, a friss levegőt a szabadból szívja a kazán. Ez terv és engedélyköteles tevékenység. Viszont ha fű alatt kicseréled egy ugyanolyanra, mint a mostani, akkor senki sem jön rá, hogy ott történt valami változás. Leghamarabb a kéményseprőknél bukik ki a dolog, náluk a nyilvántartásban meg van, hogy pontosan milyen készüléked van felrakva.
7. 12d083b51b (válaszként erre: 4. - Channa*)
2018. szept. 9. 14:17

Persze, az a tiszta sor, felhívni őket telefonon.

(Csak úgy zárójelben jegyzem meg, hogy az általam felrakott linkben vannak ez év februári = pár hónappal korábbi jogszabályok is, tehát nem is annyira régiek!!!) Szerintem ennél frissebbek nem igazán vannak. Persze, te tudod!

6. Channa* (válaszként erre: 5. - Kisj)
2018. szept. 9. 13:50

A kéményünk bélelt. 9-10 éve lett felújítva.

Ez nem lenne gond. Engedélyeztetéssel nem akarok bíbelődni....

Olyat veszek, ami eddig volt és akkor nincs gond.


köszi!

5. kisj
2018. szept. 8. 17:24
Átfolyós gáz- vízmelegítőt nem engedélyeznek már csak legfeljebb bélelt kéménybe.
2018. szept. 8. 16:18

Köszönöm!

Pont ezeket találtam én is, amik már elég régi "cikkek", stb., amelyek nem is egyértelműek.


Hétfőn felhívom a gázművet.


Ha valóban kell hozzá mindenféle engedély, stb., akkor veszek ismét egy olyat, ami fel van szerelve.

A lakást már így vettük, terveket, engedélyeket nem kaptunk, annyit tudok, hogy a kémény 10 éve ki lett bélelve, azaz az jó.



Még egyszer köszi!

2018. szept. 8. 14:43

Rákérdeztem:


[link]

2018. szept. 8. 14:42
Én a helyedben felhívnám a gázosokat telefonon, ügyfél-szolgálatot, akármit, hogy van-e ilyen kötelezettség, vagy mit kell ilyenkor csinálni... egész biztosan meg tudják mondani, mi az előírás.
2018. szept. 8. 12:06

Hajdu GB80.1 Bojler típusú kéményes gázbojlerünk van, amit sajnos ki kell cserélnünk.

A gázszerelő azt mondta, hogy pont ilyenre kell kicserélnünk, hogy ne kelljen engedélyeztetnünk.


Nincs valakinek ismerőse, vagy saját tapasztalat esetleg, aki meg tudná mondani, hogy valóban kell e engedélyeztetni, ha szintén kéményes folyóvíz melegítőt szereltetnék fel?

Mondjuk egy ilyet: bosch-therm-4000-o-wr-11-2b-átfolyós-vízmelegítőt.


A hőteljesítménye nem nagyobb az előzőnél.


Hely takarékosság miatt jó lenne egy kisebb készülék, mint a jelenlegi, de engedélyeztetéssel nem szeretnénk bajlódni....


Köszi, ha valaki érdemlegesen tud hozzászólni!

Ötleteim nekem is vannak, olvasgattam a kapcsolódó jogszabályokat is, de a gázszerelőnk mást mond, így elbizonytalanodtam....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook