Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Futóbringa vagy rendes bringa fórum

Futóbringa vagy rendes bringa (beszélgetős fórum)


2010. jún. 29. 22:45
Nekünk 12-es és 16-os biciklink van. At előbbit vettük, a másodikat örököltük. A 12-es már elég kicsi, a 16-os pedig pótkerékkel jó lenne, csak a lányom 3,5 évesen úgy döntött, hogy két keréken akar tekerni, ami nagyon jól is megy, csak a 16-oson nem ér le rendesen a lába, így induláskor segíteni kell. Szóval szerintem is a 14-es méretű bicikli az ideális, nem túl kicsi, de nem is nagy:)
2010. jún. 29. 08:52

Szia!

csak egy vélemény...


A lányomnak 2 évesen vettünk ratz-fratzot, imádta, gyorsan tudott vele haladni, én azért mert nem koptatja a cipőt úgy minta motor, majd 3,5 évesen szó szerint 1 másodperc alatt elkezdte hajtani a kisbarátnő bicijét.... nem kellett hetekig farúddal mögötte rohangálni, neki sem volt kellemetlen, hogy még mindig nem érzem, még mindig nem tudom! Én mindkettőt vennék (kérnék)!

2010. jún. 28. 14:11
Kösz a segítséget még egyszer! :)
2010. jún. 28. 14:08

:)


Még egy nagy előnye van: középen a váz jó alacsony, így egyedül is hamar megtanul majd felülni rá, mert nem kell magasra emelni a lábát.

2010. jún. 28. 14:04
Szia ugyanezt néztük. Köszi a segítséget, most már biztos ezt vesszük.
4. trapiti (válaszként erre: 3. - Mici1979)
2010. jún. 28. 14:02

Szia!

Mi is a Decathlonban vettünk bicajt, 14-est. A kislányom most 103 cm magas, és szerintem ez a méret még jövőre is jó lesz neki, mert a nyereg és a kormány is elég magasra állítható.

Melyiket néztétek?


Nekünk ez a fajta van, csak más színben: [link]


Ha erre gondoltok, csak ajánlani tudom, csúcs szuper, a pótkerekeken sem kellett semmit állítani, pontos, precíz az egész, nem nyaklik jobbra-balra. Nézzetek körül, mi a sárhányó nélküli verziót vettük akciósan 17-ért. A full felszerelt 22 volt ha jól emlékszem.

3. Mici1979 (válaszként erre: 2. - Trapiti)
2010. jún. 28. 13:56

Szia!

Köszi a választ. Csak azért érdeklődöm a tapasztalatokról, mert amiket a neten néztem futóbringákat azokra azt írják, hogy 2-5 év között használhatják a lurkók. Ezzel szemben mi a decathlonban néztünk 14-es gyerekbicajt ami most jó lenne, de 90-105 cm között használható elvileg. A kisfiam most 98 cm magas.

Ismerőseim eleve 16-os bicajt vettek de szerintem azt egy 3 éves még nem tudja használni. Ti mekkora bicajt vettetek?

2. trapiti (válaszként erre: 1. - Mici1979)
2010. jún. 28. 13:43

Szia!

A kettő eléggé különböző dolog. A futóbringa, mivel nincs pedálja és kétkerekű, jól fejleszti az egyensúlyérzéket, de nem tanulja meg vele a tekerést. A rendes bringát eleinte pótkerékkel kell használni, tehát egyensúlyozni nem sokat kell rajta, viszont megtanulja tekerni (ráadásul sokkal könnyebb mint a tricikliket általában).


Mi sem tudtuk sokáig, de végül rendes bringát vettünk, mert sem a motor, sem a futóbicaj nem érdekelte a lánykámat. A bicajt imádja, ő augusztusban lesz 3 éves. Megtanulta hamar a kormányzást és a kézifék használatát is. Ha tehetitek, szerintem próbáljátok ki vele mindkettőt, és amelyik jobban bejön neki, azt vegyétek meg.

2010. jún. 28. 12:53

Sziasztok!

A kisfiam augusztusban lesz 3 éves és szeretnénk neki bringát venni. De nem tudjuk, hogy futóbringát vagy inkább rendes bringát ami 14-es.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook