Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mivel lehet letakarítani a fürdőkád fugáján lévő szürke penész foltokat? fórum

Mivel lehet letakarítani a fürdőkád fugáján lévő szürke penész foltokat? (tudásbázis kérdés)


9. 7bb0f658b4 (válaszként erre: 4. - Katt2)
2023. jan. 15. 12:11

Köszönöm szépen a tippeket :)

Mindjárt ki is takarítom a fürdőt .Van itthon

Vízkőoldó a citromsav természetes vízkő oldó hatásával.

Nem nagyon vészes de takarítani mindig kell

8. Channa* (válaszként erre: 7. - Katt2)
2023. jan. 14. 23:31

Ha olyan agyas maradok, amilyen most vagyok, akkor meg fogom csinálni. A 70 feletti nőrokonaim is csinálják:DDDD


Na meg a fiamat is erre tanítottam, így reménykedek benne, hogy átugrik és nálam is megcsinálja;)

7. katt2 (válaszként erre: 5. - Channa*)
2023. jan. 14. 19:11

" Én hetente egyszer tuti, hogy lemosom az összes csempét és mindent a fürdőben."


Majd amikor hetven felé ballagsz, számolj be erről...

2023. jan. 14. 19:07
Nekem sem volt soha.
2023. jan. 13. 13:35

Én hetente egyszer tuti, hogy lemosom az összes csempét és mindent a fürdőben.


Ilyen tisztítószert használok: [link]


Nekem sosem lesz se vízköves, se penészes semmi a fürdőben.


Ez a tisztítószer klórt tartalmaz, így azt tenném, ha lenne, hogy a penészes részre rálocsolnám, várnék 10 percet és letusolnám.

Szerintem ennyi idő elég arra, hogy a penészt kifehérítse és fertőtlenít is.

2023. jan. 13. 13:10

Fürdőkádunk nincs, de épített zuhanyozónk kettő is. A probléma ugyanaz, penész, kosz a csempéken, de inkább a fugákban. Vagy sűrűn tisztogatja az ember, vagy ritkán, de akkor több időt vesz igénybe. A vízkő nagy úr, vonza a penészt, meg a koszt. Régebben ecetet használtam, de azt gázálarc nélkül nem lehet kibírni. Aztán háztartási sósavat, de van olyan fugaanyag, amit megmar és elkezdi feloldani ( Mapei ). Most citromsavat használok, végül is nagyon jó. Eleve jó melegen kenem fel a csempére, de előtte a csempét is megmelegítem forró vizzel. A nagyobb felületekhez egy nagyon erős sörtéjű műanyag partvis fejét használom, ezt rövidebb sörtéjűre vágtam, hogy még erősebb legyen. A nehezen hozzáférhető, szűk helyeken a fogkefe a legjobb, ha kapok erős ( nem soft, vagy medium ) sörtéjű kefét. Talán a legjobb a szűk helyekre a fogprotkó tisztító kefe, ennek kényelmes a fogása, kissé hajlított, olcsó. A citromsavas vizet hagyni kell egy-két percig, hagy dolgozzon a vízkövön.

Ezt a savót kipróbálom, bár már mindent kipróbáltam sok-sok év alatt.

2023. jan. 13. 12:48
Szavóval. Igaz hogy borzalmas szaga van és jobb ha nyitott ablak mellett csinálod de a legjobb szer. Ráfújod és már szedi is le csak le kell törölni. Létezik kimondottan fürdőszobai változata is.
2023. jan. 13. 12:40
Savo
2023. jan. 13. 12:30

Sziasztok !

Tudnátok tanácsot adni a fürdőkád fugáján lévő undi szürke penész foltokkal kapcsolatban?

Milyen tisztítószerrel tudnám eltüntetni őket?

Köszönöm szépen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook