Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fullad a kislányom. Mi lehet az oka? fórum

Fullad a kislányom. Mi lehet az oka? (beszélgetős fórum)


2018. jún. 5. 02:02
vszinu asztmas,vidd el orvoshoz!
2018. máj. 6. 11:45
Talán addig kéne orvoshoz menni míg ki nem derül mitől van. Szerintem nem kéne laikusoktól tanácsot kérni.Ha asztmás vagy allergiás az komoly probléma. Csak szakembertől fogadj el tanácsot.Főleg ha gyerekről van szó.
25. f952b8e896 (válaszként erre: 24. - Fenife)
2009. dec. 18. 16:40

Amikor ált. isk.ment még vigyáztunk ,hogy ne telitődjön meg a szervezete ezekkel az anyagokkal.Azután szinte semmire nem kellett már figyelni mert teljesen rendbe jött. Astma , allergia, ekcéma, már mind a múlté:))

Ma már 18 éves a fiam és szerencsére makk egészséges!

24. Fenife (válaszként erre: 23. - F952b8e896)
2009. dec. 18. 15:34
Örülök, hogy minden rendben van már. És akkor azóta nem is kap ilyen termékeket, mert újra előjönne.
23. f952b8e896 (válaszként erre: 4. - Fenife)
2009. dec. 18. 14:22
Olyannyira, hogy mire oviba ment már nem kellett sem az orrába, sem a szájába használni a befúvókat.De ehhez az kellett, hogy egy teljes hónapig minden tej ,tojás, déligyümölcs, paradicsom, tartósítószeres kaját megvontam tőle, hogy a szervezete teljesen kiürüljön.Nem volt könnyű,de muszáj volt.A bőre is rendbe jött ( tetőtől-talpig tiszta kiütéses volt).
22. Fenife (válaszként erre: 21. - 9ac093e955)
2009. dec. 18. 14:06

Ne bomolj, miért kérsz bocsánatot?


Örülök, ha minél több tanácsot kapok. :-)

2009. dec. 18. 13:39

Sziasztok!


Az én Fiam is kruppos volt 6 hónapos korától 5-éves koráig.

Nekem azt ajánlotta az orvos,ha fullad azonnal felöltöztetni,kinyítni az ablakot!

Bocsika,hogy beleszóltam!


Feltétlenül vizsgáltasdd ki a gyermeked!

20. Fenife
2009. dec. 18. 13:32

Jaj csajok, olyan kedvesek vagytok, hogy segítetek. A napokban volt 11 éves,de eddig semmi baja nem volt.


Meg egy kicsit kilóg a lóláb a kiütésekkel. a krupp-nál erről nem olvastam.


Minden esetre rosszat nem teszek, ha kipróbálom ezt a párásítást, már csak a tisztább levegő is sokat segíthet.

19. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 18. - F0b1dee608)
2009. dec. 18. 12:22
szerintem nem biztos ,vagyis irta hogy allergiavizsgálatra is küldték aminek januárban lesz csak eredménye....de addig is csak kell valamit csinálni,és ha kapott kúpot gondolom nem a semmiért adták,és a hidegpára is biztosan jó rá...az hogy krupp e az nem bizti még szerintem.
18. f0b1dee608 (válaszként erre: 16. - 9ea67a7a1c)
2009. dec. 18. 12:20

pont ezt kérdeztem:)

azért is írtam/kérdeztem,hogy ez biztos krupp-e!?

2009. dec. 18. 12:19
Fenife:hány éves a kislányod?
16. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 15. - F0b1dee608)
2009. dec. 18. 12:18
jó de a kérdező lánya sulis és most kezdődik neki valami....
15. f0b1dee608 (válaszként erre: 14. - 9ea67a7a1c)
2009. dec. 18. 12:18
Igen,én is úgy hallottam,hogy ált-ban iskolás korra kinövik.
2009. dec. 18. 12:08

amikor ép nagyon fullad,most ebben a hideg télben gyorsan kiviheted,vagy az is jó ha a fürdőben totál kinyitod a hideg vizes csapokat zárt ajtó mögött ha nincs más hirtelen....

vannak hidegpárásitók már nagyon jó áron mi anno Debrecenben a tescó melletti műszakiban találtunk legolcsóbban,az nagyon jó volt,ezenkivül mi is kúpoztunk sokat,nálunk másfél-két éves kora körül kezdődött és kb 6 éves korára most úgy néz ki kinőtte....

13. f0b1dee608 (válaszként erre: 12. - Fenife)
2009. dec. 18. 12:05
Igen,az úgy nem jó,mert az csak meleg lesz!Nekünk van egy hidegpárásítónk,jó lenne ha be tudnátok szerezni 1-et,de ha baj van,akkor segítség lehet a nyitott ablak(jól felöltöztetni a lánykát)ill a fagyasztóajtót,ha kinyitod!De ezek természetesen csak pillanatnyi megoldások!
12. Fenife (válaszként erre: 11. - F0b1dee608)
2009. dec. 18. 12:01
Akkor, ha jól értem ha vizet teszek a radira az nem jó megoldás. Hideg pára? azt hogy? Géppel?
11. f0b1dee608 (válaszként erre: 10. - Fenife)
2009. dec. 18. 11:26
Hogyha kruppos,akkor tuti segíteni fog a párásítás,csak ne meleg pára legyen!
10. Fenife (válaszként erre: 9. - F0b1dee608)
2009. dec. 18. 11:06
Utánna olvastam az előbb. nagyon ilyesztő ez az egész. Írtak fel Red. kúpot neki is, otthon van, a párásítást meg köszönöm megfogadom, remélem jó lesz.
2009. dec. 18. 10:35
Ja és vészhelyzet esetére mindig kell otthon legyen Rectodelt kúp!!!Kaptatok?
8. f0b1dee608 (válaszként erre: 7. - Fenife)
2009. dec. 18. 10:34

Most pontosan,hogy mitől alakul ki nem tudom(a gége-légcső méreteitől is függ),de én 10 évig voltam asztmás és így általam a hajlam megvan rá.

Nálunk is megy a hidegpárásító és az sem árt,sőt,ha egy picit hűvösebb van a szobában.Nekünk Pesten a doktornő azt mondta,hogy hideg legyen,öltöztessem fel jól a gyereket.Valóban enyhülnek a tünetek,volt olyan is mikor csak úgy tudott aludni,hogy közvetlen az arcára irányítottam a párásítót.

Nekünk mostanság kell majd beszerezni egy ultrahangos inhalátort,ami nagyon pici szemcsékké porlasztja a gyógyszert és azt kell beszívniuk.

Mi egyébként ilyenkor még Calcimusc injekciót iszunk cetirizin cseppel vegyítve valamint volt a fenistil csepp is,de arról leálltunk.

A háziorvos sem említette,hogy véletlenül nem vagytok-e krupposak?

7. Fenife (válaszként erre: 5. - F0b1dee608)
2009. dec. 18. 09:10

Pontosan így ahogy leírtad. Ráadásul nekünk is ezt a rectodelt-et adták a kórházban csak inekció formájában, de erről a betegségről egy szó sem esett.


Mitől alakul ez ki?

2009. dec. 18. 08:56
párásitás a lakásban segíthet,
2009. dec. 18. 08:52
Szia!Nekem mindkét gyerkőcöm kruppos.A kicsinek még nem volt rohama,"csak" a köhögés,a lányomnál már a rectodelt kúpot is alkalmaznunk kellett.Fura ugatásszerű köhögéssel kezdődik,majd nehéz a belégzése,amit a hörgők duzzanata okoz.Nekünk kiütéseink viszont nem voltak.Ez ősztől jellemző és tavaszig jelen lehet.Hogy köhögött a kislányod?
2009. dec. 18. 08:44

Csak vért vettek tőle, az elsőt rovarokra, porra ...stb. tesztelik, a második adagot pedig ételekre és ételadalékokra. Egy pipát kapott és egy antihisztamin gyógyszert, de ezek mellett is előjött.


A kruppnak mindjárt utánna nézek a neten, nem ismeren mi az, de köszi a tippet.


Maya0110 ! Teljesen kigyógyult a kisfiad?

3. Depike (válaszként erre: 1. - Fenife)
2009. dec. 18. 08:31
nem nézték, hogy esetleg nem kruppos-e? az is hasonló rohamokkal jár, úgy tudom.
2009. dec. 18. 08:27

Szia!

Anno a fiam is fulladt,akkor lett allergiás(tej allergia) astma , ekcéma. Naponta jártam vele a Szabadság-hegyre.Szerencsére 3 -4 éves korára kinőtte. Ha netán arcüreg gyulladása volt , rögtön fulladni kezdett. Ilyenkor azonnal infra lámpáztam és a tünet csillapodott.

2009. dec. 18. 08:19

A kislányom az elmúlt két hétben már harmadik alkalommal kapott valami ilyesztő rohamot. Szinte ok nélkül köhögni kezd, ami percek alatt már fulladozáshoz vezet és ezzel egy időben összefüggő apró vörös kiütések jelennek meg a nyakán és a felsőtestén.

Az első két alkalommal a kórházban kötöttünk ki, de nem vizsgálták ki, hazaküldték azzal, hogy elmúlt. Vittük allergia vizsgálatra is, de annak csak január közepén lesz meg az eredménye, meg nem is találjuk, hogy mi lehet olyan, ami máskor nincs körülötte.

Kérlek, ha van valami ötletetek, vagy történt már valakivel hasonló adjatok tanácsot, mit tegyünk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook