Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülgyertyázás után a gyertyát szétbontva, az abban található sárga színű por és az a barna micsoda? fórum

Fülgyertyázás után a gyertyát szétbontva, az abban található sárga színű por és az a barna micsoda? (tudásbázis kérdés)


1 2
17. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Kryssz)
2013. febr. 7. 22:55

szteroidos orrsprayt??? hááááát, nem nagyon értek hozzá, de gyereknek nem merném...


A nasopax a legtutibb középfülgyulladás esetén.

És nem győzöm hangsúlyozni a sok, erős orrfújást


Gőzöltesd sós vízzel!

16. kryssz (válaszként erre: 13. - Zebracsikó)
2013. febr. 7. 22:52
Köszönöm a segítségedet! Már mindent kipróbáltunk, javulgat,majd visszaesik újból, szerencsére felszúrni egyelőre nem kellett, de már a harmadik antibiotikumot szedi szegénykém. Nem mindegy hog ymekyik orrsprét hazsnáljuk? Most egy kevertet írt fel a dr-nő, valmai szteroidosa, meg a sterimart használjuk, és egy homeopatiásat is. Ja, és a fülmelegítős sapit, a meleg só helyett! Igazából a gyertyát csak azért vetettem be, mert nem igazán akar gyógyulni s már mindent kipróbálok,csak hogy túl legyünk rajta!
15. bd55e3f068 (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2013. febr. 7. 22:51
Ha jól letapadt a fülzsír, előbb tépné ki a kis légnyomás a dobhártyát.
14. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Kryssz)
2013. febr. 7. 22:48
nasopax orrspray , ACC és sós vizes gőzölés + rengeteg intenzív orrfújás a tuti ilyenkor
13. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Kryssz)
2013. febr. 7. 22:47
melegítsd sóval! Abból baj nem lehet és sokkal egyszerűbb is
12. kryssz (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2013. febr. 7. 22:44
Ez szuper! Nekem épp egy doktornő javasolta (igaz nem fül orr gégész) hogy a kislányom középfülgyulladását ezzel kezeljem, hisz melegíteni kell a fület! :-(
11. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Kryssz)
2013. febr. 7. 22:41

a fül-orr gégészek általában nem javasolják, s akár viaszcsepp is belemehet a gyerek fülébe


A gyertya alapanyaga határozza meg, milyen színű és állagú az az anyag, amit a belsejében találsz

10. kryssz
2013. febr. 7. 22:37
Hát, akkor ez nagy csalódás! :-( Én is azt hittem, hogy ez a méreganyag, il.az, amit kiszed a szervezetből, de ezek szerint mégsem. Az a barna valmai is a végtermék? Akkor honnan tudom meg, hogy hatásos-e, van-e még szükség gyertyázásra, ill. egyáltalán jó ez a gyertyázás ezek után szerintetek?
9. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Hexike)
2013. febr. 7. 22:36

ha és kijön, és átlebeg a fülből a gyertyába :))))


Dehogy fülzsír! Mekkora vákum kéne ahhoz, hogy a fülzsír kijöjjön onnan!!

8. csakazért (válaszként erre: 6. - 7adb785833)
2013. febr. 7. 22:36
Nagyobb volt a kíváncsiság, mint a sajnálat.. :)
2013. febr. 7. 22:34
ha simán, csak úgy elégeted, akkor is ugyanaz van benne, mintha fül felett égetnéd
6. 7adb785833 (válaszként erre: 3. - Csakazért)
2013. febr. 7. 22:30

ezt komolyan mondod?én sajnáltam elpocsékolni a gyertyát,bár kíváncsi voltam..


amúgy meg van hatása a gyertyázásnak..

2013. febr. 7. 22:30
Fülzsír
2013. febr. 7. 22:29

"Mi az a viasz-szerű anyag és fehér por a gyertyában a fülgyertya-kezelés végén?

A por és a viaszmaradék az elégett fülgyertya (viasz és pamut) égési maradványa. Az égéstermék egyesek szerint, bizonyos fokig utalhat a fül betegségére, állapotára, erről természetgyógyász adhat további felvilágosítást. Tehát a maradvány nem a fülből származik, (az önmagában elégetett gyertyában ugyanúgy megtalálható) de hozzáértő számára segíthet felállítani a diagnózist a fül állapotáról."

Forrás: naturhelix.hu

2013. febr. 7. 22:28

A gyertya "végterméke"!

Eleinte azt gondoltam, h ezt szedi ki a fülből, de tévedtem!

Gyanús volt a dolog, így elégettem egy gyertyát csak úgy.

Ott volt benne a "cucc" akkor is.

2013. febr. 7. 22:25
elméletileg az a méreganyag ,ami kijön a gyertyázás során..aztán,hogy mi az igazság..ki tudja..
2013. febr. 7. 22:23
Tudja valaki, hogy fülgyertyázás után a gyertyát szétbontva az abban található sárga színű por és az a barna micsoda?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook