Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülgyertyázás után a gyertyát szétbontva, az abban található sárga színű por és az a barna micsoda? fórum

Fülgyertyázás után a gyertyát szétbontva, az abban található sárga színű por és az a barna micsoda? (tudásbázis kérdés)


1 2
47. Sztavros (válaszként erre: 46. - F758a7200f)
2013. febr. 10. 11:11
A nagyobb baj az, hogy a kemenyhatas ugy müködik, hogy annak ellenere, hogy kifele ugyan sziv, befele is visz egestermeket. Es ha a dobhartyara lerakodik az a viaszfüst, ami a gyertya anyaga, az sokkal rosszabb, mint a termeszetes fülzsir. Ezert mondtam, hogy nezze meg mindenki, mit hagy a gyertya a tenyeren, ha csak ott egeti, mert ugyan azt a füleben is bennehagyja, es azt kipiszkalni...
46. f758a7200f (válaszként erre: 45. - Sztavros)
2013. febr. 10. 09:44

Ez csak felig meddig igaz mert en is szetvagtam uj es uresen elegetett gyertyat is annak idejen de feher porszeru szemcsek voltak csak, mig a fulben elegetett gyertyaban barna dugo is van es ez nemcsak kabitas.


Mondjuk ez a barna ez faggyu es kesz, szoval meregtelenitessel nem tudom osszehozni, csak annyi, hogy bizonyos helyzetekben tobb faggyut termel a ful es ez belul feszitheti, eldugul stb., fajdalmas, erre a belso tisztitasra nagyon is bevalt.


Ettol fuggetlenul nem meregtelenit csak hat s meregtelenites az ugye mindig a varazsszo, ez igaz.


Azert kabitas sem mert a faggyut tenyleg kiszedi

2013. febr. 9. 23:50
Az a gyertya egestermeke. Azzal kabitjak az embert, hogy ami a gyertya belsejeben marad, az a fülböl a gyertya altal felolvasztott es kivezetett fülzsir es lerakodas, de probald ki ugyan ezt a tenyereden. A gyertya belseje tök olyan lesz, mint a füled utan, plusz megfigyelheted, mit hagy a tenyreden. Ugyanaz a lerakodas ami a tenyereden marad, lerakodik a füled belsejeben is, meg több kart okozva.
44. JudyTim (válaszként erre: 38. - 9b10f3d7ff)
2013. febr. 9. 21:00
száraz diófalevelet kell leforrázni :) elnézést, hogy nem néztem meg amit küldtem, de siettem. :)
43. Tejespite (válaszként erre: 42. - Zebracsikó)
2013. febr. 9. 20:22
Biztos igazad van, nem is olvastam el szó szerint mert most más miatt néztem bele, csak megláttam és bemásoltam mint egy napidoktoros infót
42. zebracsikó (válaszként erre: 41. - Tejespite)
2013. febr. 9. 19:38
vákumhatás nem lehet, mert ahhoz zárt rendszernek kéne lennie, itt csak minimális szívóhatás van + némi hőhatás, melegség
2013. febr. 9. 19:33

Teljesen véletlenül láttam meg most ezt a Napidoktor.hu-n

A fülgyertya egy lenvászon alapú, méhviasszal átitatott, kézi készítésű terápiás tölcsér, amely belül üres, és miután a felső végét meggyújtod, a kémény-elv alapján vákuum keletkezik benne. A vákuum és a hő hatására fellépő vérbőség segít felszabadítani a fülben és a járataiban lerakódott salakanyagokat, ami fülgyertyázás során távozik is a szervezetből. A fülgyertya egy alternatív fültisztítási és egyben méregtelenítési gyógymód, melyet bárki könnyűszerrel használhat és kipróbálhat.

40. f758a7200f (válaszként erre: 32. - Vikucka)
2013. febr. 8. 12:41
Mi is rendszeresen hasznaljuk es a gyerek is (a nagy), es pl nekem azota nem volt tobbet begyulladva a fulem. A gyereknek elotte sem, de egyszer fajt neki, kiprobaltuk, hasznalt. Havonta egyszer hasznaljuk es esetleg uszoda utan stb.
2013. febr. 8. 09:52

A legtöbb fül-orr-gégész egyenes tiltja a fülgyertya használatát. Nekem ezt pont egy olyan fül-orr-gégész mondta (de egyébként a netes orvostudakozón is hasonló a vélemény), aki hajlik az alternatív gyógymódok felé, nem egyből írja fel az antibiotikumot, de az ő véleménye az volt, hogy legszivesebben betiltatná, mert hosszútávon (!) sokkal többet árt, mint használ, főleg gyereknél TILOS használni!

Bioboltokban, neten lehet rendelni kövirózsa olajat, az biztosan jót tesz, meg a meleg só. De figyelni kell, hogy a közhiedelemmel ellentétben nem szabad a sót mikróban melegíteni, hanem sütőbe kell tenni!

Emellett sok folyadék és sűrű orrfújás. Jobbulást!

38. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 36. - JudyTim)
2013. febr. 8. 09:21

"2 dl forró vízzel leforrázunk, 10 perc állás után naponta 1x - 2x felszívjuk "


Mit forrázunk le és mennyit?

2013. febr. 8. 09:12

Ahogy itt korábban előttem írta valaki, a fül-orr gége szakorvosk kifutnak a világból a fülgyertyától, pedig nem zárkóznak el az alternatív kezelési eljárásoktól.


Ami nagyon fontos, hogy mielőtt házi praktikát is bevet valaki, főleg ha gyerekről van szó, nézesse meg előbb orvossal.


Nagyon fontos, hogy a MELEG (pl:só) a Középfül gyulladásra jó, viszont a hallójárat (külsőfül) gyulladásra szigorúan csak HIDEG (jegelés) a jó és aki ezt nem tudja szétválasztani pl: tünetetek alapján, meg hát nem is látunk a a fülünkbe, nagyobb bajt okozhat, ha olyanra meleget tesz amire hideg kell ill. fordítva.


(Épp kórházban vagyok többszörös fülműtött és hallójárat gyulladásom van épp, és jégaku csüng a fejemen!!!)

36. JudyTim (válaszként erre: 16. - Kryssz)
2013. febr. 8. 09:02

A fülgyulladásra legjobb ha durva konyhasóból készítesz egy babzsák nagyságú zsákocskát, amit 600W-on 30 mp-ig melegítesz a mikróban. Ha túl meleg belecsavarod törölközőbe. Erre fekteted a fájó fület .Mondanám hogy jó a kövirózsa levelének a nedve, de csak virágboltban találsz most.


A Büki füvesember tanácsa:

2 dl forró vízzel leforrázunk, 10 perc állás után naponta 1x - 2x felszívjuk és próbáljuk bent hagyni az orrüregben, úgyis egy idő után kifolyik. A szájat és torkot öblögetjük ugyanevvel a teával, a megmaradt és megáztatott diólevelet éjszakára a fájós helyre dunsztkötésben rakjuk rá a területre. A papsajt tea hidegen

készül, 2-3 órát állni hagyjuk, ezzel kenegessük az orrjáratot.

Mandulagyulladás esetén közönséges galajteát kell inni

Náthára és köhögésre a bodzavirágból készült tea a leghatásosabb.

Gyerekeknek immunerősítőként én a kakukkfüvet használom. Egy kiskanállal a fürdővizünkbe ( kis kád) vagy egy késhegnyiből 2dl. teát készítek.

Gyógyulást.

2013. febr. 8. 08:52
Édesanyám nem hitt benne, nem is igen akarta megengedni h megcsináljam neki, de (úgy bőven 70 felett volt már) csak rábeszéltem. Az egyik fülével nem olyan jól hallott és érezte, h vmi nem stimmel, de nem tudta mi az (nem időskori nagyothallásról volt szó). Egyre kellemetlenebb volt, így végül engedte megcsinálni. Nem tudom, mi az ami kijön, de a rosszabb fül gyertyázása után kb 3x annyi vmi volt a gyertya belsejében, mint a jó fülénéll, mikor másodszor csináltuk, akkor is több volt de már nem akkora különbséggel,
2013. febr. 8. 08:17
Gyerekként rengeteg gond volt a fülemmel. Az édesanyám mindent elkövetett, hogy ne kelljen felszúrni. A nagyi egyik ismerőse ajánlotta neki, hogy melegítsen sót és tegye zsebkendőbe, azt rakja a fülem alá, illetve kőrózsa levét kell bele csepegtetni. Hála a néninek, soha nem lett felszúrva a fülem és két vagy három alkalom után vissza sem jött a fülgyulladás.
33. sipumsipum (válaszként erre: 1. - Kryssz)
2013. febr. 8. 07:15

[link]

itt sok kérdésre megkaphatod a választ


nem reklámozok... egyszerűen csak beírtam a keresőbe, h fülgyertya, ezt dobta ki... és neked is azt javaslom, hogy inkább így tájékozódj...


amúgy ott, ahol megvetted a fülgyertyát, biztosan tudnak felvilágosítást adni

32. vikucka (válaszként erre: 25. - Kryssz)
2013. febr. 8. 07:06

Én nem mondanám, hogy szemfényvesztés. Mi a férjemmel használjuk, főleg tisztitásra, mert én utána sokkal tisztábbnak érzem a fülem.


A gyertyázás után a fület nem lehet piszkálni 24 óráig ilyen fültisztitópálcikával és nem érheti viz sem.

2013. febr. 8. 07:01
Pár csepp meleg étolajat kell tenni a fülbe. A férjem fülét így gyógyították ki gyerekkorában többszöri felszúrás és gyulladás után. Egy idős néni tanácsolta az anyósomnak.
2013. febr. 8. 06:59
Az a gyertya. Ártani nem használ. Olvass utána, hogy mit is ér, és kinek. A gyártónak feltétlenül megéri.
29. bd55e3f068 (válaszként erre: 24. - Kryssz)
2013. febr. 8. 06:49
Amit az orvos felírt, ne cseréld le, főleg, ha már megkezdtétek a kezelést! Ez nem játék.
28. zebracsikó (válaszként erre: 22. - F758a7200f)
2013. febr. 8. 06:36
csacsiság :)
27. mese (válaszként erre: 1. - Kryssz)
2013. febr. 8. 01:07
sajna az csak a gyertya...:(
26. Lujzi85 (válaszként erre: 25. - Kryssz)
2013. febr. 7. 23:28

Szerintem nem, pár éve nagyon megfáztam, és a fülem is be volt dugulva rendesen, akkor kértem meg anyukámat, hogy gyertyázza meg a fülem, és mintha kicserélték volna, teljesen kitisztult, a saját "bőrömön" éreztem, hogy milyen jó hatása van a gyertyának.

Viszont mikor kisgyerek voltam, akkor még nem volt divat a fülgyertya, a fül-orr-gégészeten lépten-nyomon csak felszúrkálták a gyerekek fülét, de nekem a nagymamám nem engedte, ha be volt gyulladva, oldalra fektetett és kőrózsa levelének a nedvét facsarta a fülembe, az mindig helyretett.

25. kryssz
2013. febr. 7. 23:10
Akkor ez az egséz gyertyázás csak szemfényvesztés?? :(
24. kryssz (válaszként erre: 21. - Zebracsikó)
2013. febr. 7. 23:10
Amúgy sem eszünk tejtermékeket (max. manduatejet elvétve) Az oviban kapnak néha tejet, de ugye most oda sem jár. Ezt ez az új dr-nő is mondta, hogy nyákosít, így ne egye, de nem is eszi. Valami miatt felülfertőződik újból és újból. De ezt az orrsprét holnaptól kipróbáljuk! Talán ez segít!!
23. f758a7200f (válaszként erre: 10. - Kryssz)
2013. febr. 7. 23:08
Ja, ez is, hogy mereganyag, hat nemigazan, hanem csak faggyu es kesz, de teny, hogy amikor valaki beteg akkor tobb faggyu termelodik, ezert otthagyni sem jo
22. f758a7200f (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2013. febr. 7. 23:06
A barna az fulzsir es nem egyben szippantja ki hanem a meleg hatasara cseppek lesznek es azt szippantja ki, majd a cso belsejeben osszeall.
2013. febr. 7. 22:58

Ja, és nagyon fontos!

A tejtermékeket teljesen ki kell iktatnod az étrendjéből, mert nagyon erősen nyákosítanak!

20. bd55e3f068 (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2013. febr. 7. 22:58
Nem véletlenül kapja a szteroidot.
19. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Kryssz)
2013. febr. 7. 22:57
( a homeopátiáshoz hadd ne szóljak hozzá, a hatóanyag nélküli dolgokban valahogy nem hiszek...)
18. bd55e3f068 (válaszként erre: 16. - Kryssz)
2013. febr. 7. 22:56
Hú, ez rémes lehet. Ilyen esetben nincs veszteni való :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook