Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Füldugulásra milyen gyógymódok vannak? fórum

Füldugulásra milyen gyógymódok vannak? (tudásbázis kérdés)


2012. márc. 20. 15:19
Hülye kérdés, tudom, de az orrcseppet a fülbe kell cseppenteni vagy orrba és attól lesz jobb? Nekem most Rhinospray Plus-om van, fújós, az is jó??
19. 71543edb1c (válaszként erre: 12. - Gyöngyi)
2010. okt. 26. 08:16
Ez hatott, köszi!
2010. okt. 25. 23:00
Szia.Nekem régebben felszúrták a fülem.És hát nem tudom,lehet ma már máshogy van,de akkor nekem annyi volt ,hogy beültem a székbe,felszúrták és mehettem haza..:S Na azóta is bedugulgat,ha csak egy kis csepp víz éri már nem hallok...Én már elfogadtam ilyennek,de szerintem azért menj el Te dokihoz,jobb ha ezt egy orvos látja.
17. Basset (válaszként erre: 16. - 71543edb1c)
2010. okt. 25. 22:05

Nem, nem viccből mondom... :)

Nekem nagyon sokáig szinte havonta bedugult, fájt, melegítettem, csöpögtettem bele "fülrózsát", százféle fülcseppet (nem orvos írta fel), aztán végre elrugdostam magam dokihoz, aki beledugott egy trutyival (gondolom, gyógyszerrel) teleitatott vattát a fülembe. Egész nap bennem volt, kilógott a vége, mint a tamponnak... :) Este kivettem, amikor húztam ki, szinte úgy jött ki vele a fájdalom is... Azóta nem kellett mennem. Ez több, mint egy éve volt.

Azért féltem annyira, egyébként, mert mindenki a fülfelszúrással ijesztgetett... Aztán a doki mondta, hogy azt már nagyon súlyos esetekben alkalmazzák és nem is csak úgy, hogy bemész, felszúrják és hazamész, hanem elég komplex dolog...


De ezen a topicon biztos találsz más tippet is... :)

Jobbulást!

16. 71543edb1c (válaszként erre: 15. - Basset)
2010. okt. 25. 21:13
Nahát, nem mondod! :D
15. Basset
2010. okt. 25. 21:01
A fül-orr-gégész rá a gyógyír... :)
14. Ylush
2010. okt. 25. 20:59
Attól függ, mi miatt van. Náthás vagy?
2008. nov. 17. 17:40

És milyen fülcsepp? Nevet tudsz mondani esetleg? Köszi szépen! :)

És ha kimosatom???

2008. nov. 17. 17:28
Orrcsepp. Nem tévedés: füldugulásra!
2008. nov. 17. 15:14

És ezt hol lehet beszerezni? Gyógyszertárban?? :)

Köszi szépen!

2008. nov. 17. 13:34
Kővirózsa csepp
2008. nov. 17. 10:36
Ja egyébként úgy dugult el a fülem, hogy amikor mostam a hajamat, a víz alatt mostam ki a fülemet is... :-S
2008. nov. 17. 10:36
Sziasztok! Nekem ritkán szokott eldugulni a fülem...és általában csak az egyik! Ma van a 2. napja, hogy a bal fülem el van dugulva...mit tegyek? Olyan idegesítő! Nem fáj, semmi panasz nincs rá...piszkálgatom az ujjammal, hátha kidugul de semmi! Tudtok valamit?? Köszi előre is!
7. Dorka29 (válaszként erre: 2. - A2c415f5d7)
2008. szept. 4. 15:13

Nem vagy kismama véletlenül?


Ha igen:


Nekem a terhesség alatt volt ilyen problémám, a szülés után annyira rosszabbodott, hogy szinte alig hallottam. Aztán a hormonok rendeződése és a szülést követő 3. hónapban egy fülmosás (orvosi:) segített, azóta minden ok.


Csak a szülést követően akadtam rá az egyik terhességről szóló könyvben, hogy előfordulhat ilyesmi. Megnyugtatóbb lett volna tudni már közben is, hogy nem másért kezdtem megsüketülni..

2008. szept. 4. 14:40

A gyógyszertárakban lehet kapni fülgyertyát. Kb 800 Ft.

Használható különböző panaszok esetén: fülzsír eltávolítására, fülzúgás, fül keringési zavara, fül, homlok- és melléküregek gyulladása, halláscsökkenés, fejfájás, migrén, nátha, megfázás, szénanátha, stressz, idegesség, energiaáramlást akadályozó blokkok esetén.


Javasolt felhasználás hatóanyagok szerint:

Natúr: fülzsír eltávolítására és fülzúgás esetén.

Eukaliptusz: meghűlés ellen, torokgyulladás esetén, fertőtlenítő, immunerősítő hatású.

Zsálya: erősítő, gyulladáscsökkentő, élénkítő, fertőtlenítő.

Kakukkfű: hurutoldó, görcsoldó, idegerősítő.

Levendula: görcsoldó, immunerősítő, nyugtató hatású, fejfájás, alvási zavarok esetén.

Orbáncfű: antidepresszívum, immunstimuláló, görcsoldó.

Kamilla: fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő, nyugtató.

2008. szept. 4. 13:22
Gyógyszertárban lehet kapni: Audispray nevű tengervíz oldatot (1883,-Ft) amely feloldja a fülzsírt. Ezen kívűl érdemes kipróbálni (nekünk bevállt) a szintén gyógyszertárban kapható fülfecskendőt.
2008. szept. 4. 12:15
Mély levegőt veszek, befogom az orrom összeszorítom a szám, és kifújom a levegőt ettől az a dugulás megszűnik átmenetileg. Gyakorlás kérdése.
2008. aug. 15. 07:50
Érdemes 2 csepp levendulaolajat csepegtetni bele, a fülzsír így megpuhul és kicsúszik magától. Gyulladáscsökkentô hatása is van. Évek óta használom. Néha azonban a fülmosás elengedhetetlen:((
2008. aug. 15. 07:49
Úgy féléve bedugult az egyik fülem, a doki kimosta. Pár hétre rá a másik, úgyszintén. Aztán pár hónap eltelt,és megint bedugult, hol az egyik-hol a másik, hol mindekettő. És ez azóta ismétlődikidőnkánt. Fájni nem fáj, nincs bajuk, de nagyon idegesítő. Mintha belül tépőzárral lennének összeragasztva olyankor. Volt már valakinek ilyen gondja? Ha igen, mi segített?
2008. aug. 15. 07:46
Füldugulásra gyógymódok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook