Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Főzéssel kapcsolatok kérdések-válaszok. fórum

Főzéssel kapcsolatok kérdések-válaszok. (beszélgetős fórum)


2022. dec. 19. 15:24
Sziasztok. Vettem egész pecsenyekacsát, és szeretném megsütni. Sokféle recept van fent, de melyik az amelyik bevált nektek?
10. Ildike2 (válaszként erre: 1. - Ildi992)
2022. nov. 28. 15:38

Szia!

Én úgy szoktam kezdeni, hogy vaj és olivaolaj keverékén hagymát dinsztelek, nagyon lassan, és amikor már ilyen lekvár-állagú, akkor dobom rá a kockára vágott húst.(Próbáld ki egyszer vadból is, isteni:) ) Mikor kicsit lepirult, felhúzod vízzel vagy alaplével és hozzáteszed a többi dolgot.

Így nem habzik már fel.

A citromot én még a tejszín előtt adom hozzá.

A tejszínt a legvégén, és azzal már csak összemelegítem, nem forralom. Nem én vagyok ilyen okos, hanem Széll Tamás :)))

2022. nov. 28. 14:07
Tárkonyos levest én is citrommal csinálom. Szedek ki a levesből egy kicsit, abban keverem ki a tejszínt, akkor nem kapja össze. Azzal már nem sokat főzöm, és mikor lekapcsoltam, pár percet várok, akkor teszem bele a citromlét.
8. libikóka (válaszként erre: 5. - Alnisa)
2022. nov. 28. 13:59
De a tejszín nem,,abba jó ,és kell a citrom.Persze ha szeretik.
2022. nov. 28. 13:58

elekéről=elejéről

Inkább nem kommentelek ma már....

6. Alnisa (válaszként erre: 5. - Alnisa)
2022. nov. 28. 13:57

Hú, valami lemarad ott a mondat elekéről..... :D


Szóval:

Én ragulevesnél nem szoktam leszedni a habot,

nem számít ha zavaros a leves, megy ügye be is habarod. Én citromot nem teszek bele, mert a tejföl kellő savanyúságot ad. Estleg tegyél bele kevés mustárt, ha savanykásabban szereted!

5. Alnisa (válaszként erre: 1. - Ildi992)
2022. nov. 28. 13:52
Én ragulevesnél nem szoktam leszedni a habot, tejföl és nem számít ha zavaros a leves, egy ügye be is habarod. Én citromot nem teszek bele, mert a tejföl kellő savanyúságot ad. Estleg tegyél bele kevés mustárt, ha savanykásabban szereted!
4. libikóka (válaszként erre: 3. - Ildi992)
2022. nov. 28. 13:49
Szívesen,,még annyit hogy a citromlevet is higíthatod kis vízzel és úgy teszed bele, nem direkt:))
3. ildi992 (válaszként erre: 2. - Libikóka)
2022. nov. 28. 13:46
Köszönöm a választ.
2. libikóka (válaszként erre: 1. - Ildi992)
2022. nov. 28. 13:44

Habzik igen,,,én ha tejfölös ,tejszínes a leves nem szedem le,elfő ha nem lobogtatod.

A tejszínnel már nem forralod nagyon,,a tüzről levéve csepegteted a citromot,kevergetve.

2022. nov. 28. 13:39
Sziasztok. Ma elkészítettem életem első csirkés tárkonyos levesét. A kérdésem az lenne, hogy a csirkemell a levesben felhabzik. Azt le kell szedni, hagy hagyni kell elfőni? A végén belerektam a tejszínt. Hagytam felforrni, majd egy fél citrom levét is beleraktam. Citromtól vagy elkezdte összerántani és megint felhabzott. Mit kell tenni ilyen esetekben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook