Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fontosnak tartod, hogy öko-, bio-, natúr termékeket használj vagy amit nem tesztelnek állatokon? fórum

Fontosnak tartod, hogy öko-, bio-, natúr termékeket használj vagy amit nem tesztelnek állatokon? (beszélgetős fórum)


12. csgybzs (válaszként erre: 3. - Tavasz007)
2014. febr. 8. 14:44

Réges régen kiderült már, hogy az állatok reakciói messze nem azonosak egy emberével, így eleve butaság rajtuk tesztelni...

Másrészről. Igen, inkább teszteljék többszörös gyilkosokon, pedofilokon, bárkin, mint egy ártatlan állaton.

Ha nem te lennél az evolúciós csúcs, akkor te sem örülnél, ha egy feljebb lévő faj rajtad/gyerekeden tesztelne...

11. vvlét
2014. febr. 8. 13:15
Etkezéshez lehetőleg háztájiból vásárolok, meg a kozmetikumaim is natúr termékek.
10. M0ncsa (válaszként erre: 9. - Petra025)
2014. febr. 8. 13:08
Igazad van, tenyleg ott egy "vagy". Elsiklottam felette, mert egy osszetett, valasztasi lehetosegeket felsorolo mondat tagjai kozott az ember elvarna egy vesszot...
2014. febr. 8. 12:53

A vagy szócskát értelmezni kellene talán...


Én nagyon odafigyelek, hogy ne használjak mesterséges dolgokat tartalmazó élelmiszereket. Próbálok nem vegyszerrel kezelt termékeket vásárolni. Nem rég találtam pont egy finom joghurtra, ezt adom a kisfiamnak. Ilyeneken még nem gondolkodtam, hogy állatkísérletek. Próbálok natúrkozmetikumokat használni. De az étkezésre százszor jobban odafigyelek.

8. M0ncsa (válaszként erre: 1. - 30855deed6)
2014. febr. 8. 12:30
Fontosnak tartom, hogy oko-bio termekeket hasznaljak, de NEM azert, mert allatokan tesztelik vagy nem tesztelik. Nem is ertem, mi koze a kettonek egymashoz - egy termek nem attol lesz bio, hogy hogyan tesztelik...
2014. febr. 8. 11:11
Használok néhány ilyen holmit (pölö házi készítésű körömvirágkrém), de ezeket inkább a kíváncsiságom és a rekonstrukció miatt csinálom, nem a környezetvédelem az elsődleges szempont.
2014. febr. 8. 11:06

Használok ilyesmit,de pusztán azért mert ekcémás a gyerek és sok mindenre allergiás.


Az hogy mit hogyan tesztelnek,meg nem érdekel.

5. 30855deed6 (válaszként erre: 3. - Tavasz007)
2014. febr. 8. 10:56
Régebben én is ezt gondoltam. De valahogy azok a kozmetikumok sem marják le a bőrünket, amiket nem állatokon tesztelnek. Gondolom már van annyi ismeret a használt anyagokról, hogy tudják mit mivel milyen arányban lehet keverni, meg tesztcsíkok is vannak ,amik ph-t meg hasonlókat mérnek.
4. 83b64481a2 (válaszként erre: 3. - Tavasz007)
2014. febr. 8. 10:55
Nem fekete vagy fehér... már bocs de amit írtál butaság.Igen fontos hogy ezt a közvélemény ellenszenvvel kísérje, így keresik a megoldás más lehetőségek felé. Ez nem az embergyerek.
2014. febr. 8. 10:41

ezt sosem értettem.


ha nem állatokon tesztelik, akkor embereken fogják. Ha valaki ez sem hatja meg, akkor úgy mondom, hogy a gyerekeden fogák tesztelni.


ha azt szeretnéd, akkor lehet jelentkezni ilyen projectekbe.....uccu!!!!! :)

2014. febr. 8. 10:39
Amikben én már ilyeneket használok,az a felmosószer és általános tisztítószer, folyékony szappan, tusfürdő, dezodor. De gyakran használok takarításhoz citromsavat és szódabikarbónát is. Mostam már mosódióval is.
2014. febr. 8. 10:35
Mennyire tartjátok fontosnak és milyen területeken?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook