Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyás sebészi segítséggel fórum

Fogyás sebészi segítséggel (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

9. 7130b15964 (válaszként erre: 8. - Magdala)
2006. okt. 31. 22:07
www.gyomorgyuru.hu
2006. okt. 31. 22:03

40 kg/m² feletti testtömeg-index egy vagy több társbetegség fennállása mellett végzik a mütétet; vagy legalább 5 éve fennálló kóros túlsúly esetén.


Nálad ez az érték: 35,7.


Én úgy tudom, egyenlőre csak Bp-en végeznek ilyen mütétet (nem kevés forintért).

2006. okt. 31. 19:00

Miskolci vagyok és szeretnék gyomorgyűrűt, mert úgy halottam használ. 157 cm magas vagyok és 88 kg.

Nem tudom TB által kaphatok-e, ha viszont nem mennyibe kerül és Miskolcon van-e rá lehetőség???

Aki tud segítsen...

6. 4726e582cf (válaszként erre: 2. - Dóri)
2006. júl. 5. 23:51

Ez nem semmi, nem irigyellek...


Én annyira rettegek az orvosoktól és mindentől, ami az orvosokhoz kapcsolódik, hogy egy egyszerű vérnyomásmérés is rémálomba illő számomra, nemhogy egy ilyen műtét és még ráadásképpen ilyen balul sül el :((((.


Minden elismerésem a Tiéd, hogy végigcsináltad. Most mihez kezdesz? Nekiállsz fogyizni valami másmilyen módon?

2006. júl. 5. 22:39

Oh, gyűrűt, azt inkább nem kérek,mert egy ismim is ettől szenved 1 éve, nem használt egy idő után, meg tényleg drasztikus.Ára plafonmagas, utókezeléseké szintén.

Akkor inkább lógó mangalica has felvarrása mellett voksolnék, ha lenne annyi zsetonom,mint amennyi nincsen...

2006. júl. 5. 22:33

Kedves Olvasók!


Kóros súlyproblémával küszködöm, és az orvosom gyomorgyűrű beültetését javasolta. Sajnos sok bennem a kétség, ezért szeretném kérni, hogy aki már túlesett a műtéten, az vegye fel velem a kapcsolatot néhány kérdés megválaszolásának erejéig. Sajnos otthon nincs netem, ezért kérem, hogy aki segíteni tud, keressen meg telefonon.


Számom: 06/70-202-4947


Előre is nagyon köszönöm. Zsuzsa

2006. máj. 5. 01:10
jujjj, ez nagyon nagyon durva ami veled tortent, en nagyon brutalisnak tartom ezt a beavatkozast, szegenykem jol megszenvedtel vele...
2005. nov. 25. 20:57
Nekem volt ilyen műtétem. És egy darabig tartottam a kapcsolatot olyanokkal, akiknek szintén. Nálam az elején jól bejött, fogytam. Pontosabban a műtét után hosszú ideig nem lehetett enni, majd folyékony tápszert, majd üres levest, stb. Ettől elég jól lefogytam. Majd a gyűrűt beszabályozták, akkor igen keveset tudtam enni, megint fogytam, majd a szervezetem ráállt erre a kevésre és nem fogytam. Ez az állapot kb. 4 hónap után állt be. Ekkor a sebészorvos tanácsolta, hogy kezdjek el sportolni, rendszeresen mozogni. Vagyis a szokásos életmódváltás szükséges a gyomorgyűrű mellett is. A gyűrű úgy működött, hogyha véletlenül sokat ettem hirtelen, akkor visszajött, azaz kihánytam. Hamar kitapasztalja az ember, hogy mennyit ehet. Márciusban műtöttek, naná, hogy nem lehetett laparoszkóppal, fel kellett metélni,hatórás műtét volt, túléltem. Szeptemberig nem volt semmi baj. Fogytam, összesen 10 kg-ot, a kondizástól remekül alakult a formám is. Aztán észrevettem, hogy sokat tudok enni. Szóltam a dokinak, aki szűkített a gyűrűn. De nem segített. Év végéig a fogyás is megállt, bármit csináltam, nem mozdult a súlyom. Elég sok idő eltelt, mire rájöttünk, hogy mi történt. A gyűrű átvágta a gyomromat. Eleinte nem voltak fájdalmaim, majd minden evésnél, később már evések között is nagyon fájt. Próbálták szájon át kivenni, többször is, de nem sikerült. Műtét kellett ismét. Úgyhogy most gyűrű sincs, jól össze vagyok vagdosva, varrva, és a súlyom ismét 110 kg. Akikkel tartottam akapcsolatot, azoknál nem fordult ilyen elő. Volt egy érdekes eset, az egyik lány megismerkedett egy fiúval, aki kimondottan a duci lányokat szerette és a lány kérte a dokit, hogy nyissa meg a gyűrűt tágra, hogy tudjon hízni. Hát minden relatív.
2005. nov. 23. 12:32
„Ha akarom, sikerül. Ha még segítséget
is kapok hozzá, úgy én győzök…”
A WHO (Világegészségügyi Szervezet) hivatalos meghatározása szerint ”a nagyfokú elhízás az ipari társadalmak legelterjedtebb, legnehezebben és legeredménytelenebbül kezelhető krónikus betegsége”. Az elhízáshoz előbb-utóbb szinte törvényszerűen társulnak az ún. második betegségek (magas vérnyomás, szívinfarktus, thromboembóliás betegségek, egyéb keringési betegségek, II. típusú cukorbetegség, légzési zavarok, mozgásszervi panaszok, alvással kapcsolatos problémák, epebántalmak, pszichés zavarok, daganatos betegségek, stb.).

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook