Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyás projekt indul. Most! fórum

Fogyás projekt indul. Most! (beszélgetős fórum)


1 2
18. 7c4e830b91 (válaszként erre: 17. - Vigike)
2011. nov. 9. 10:43
lehet,hogy nekem is hozzászokna egy idő után a szervezetem,de ez az első pár nap a legnehezebb. hétvégenként jobban sikerül betartani ezt a 6 órát,mert akkor otthon vagyok és általában már 5 körül megvacsizok. itt is tudnék úgy enni,ha nagyon akarnék,mert ha például 6-ra még órára megyek,már előtte letudhatnám a vacsit,de vmiért inkább mindig akkor eszek,ha hazaértem. erről kellene leszoknom. idővel csak sikerülni fog :)
17. vigike
2011. nov. 8. 23:05

Igen, de azt is tudomásul kell venni, hogy délutántól már lassul az emésztés. Nem olyan aktív mint reggel vagy kora délután. Ezért is mondják azt, hogy a reggeli bőséges legyen, az ebéd normál adag, a vacsora épphogy... Na ezt én sem tartom be, mert reggelire nem tudom fullra enni magam. Az ebéd oké, a vacsora... hát igen. Nálam az is normál adag vagy valamivel kevesebb. Norbi update módszere szerint sem kéne már 15 óra után magas szénhidráttartalmú kaját enni, de hát ez van. Na a lényege a 18 óra utáni nem evésnek az, hogy akkor már lassú az emésztésünk és gondolom több rakódik le mint ha rendesen megemésztenénk. Itt az emésztésen van a hangsúly, nem a mozgáson. Én most már 17 óra körül vacsizom és hajnalban fekszem. :) Éjjeli bagoly vagyok. Nem vagyok éhes, teljesen jó ez így. Na nem mondom, hogy az elején nem kapartam a falat amikor szoktattam a szervezetemet ehhez, de elég hamar hozzászokik. Én sem hittem volna, hogy idáig eljutok. Én, aki még este, sőt volt hogy éjjel is ettem. Elhatározás kérdése az egész.


Ahol vagy napközben, ott nem tudsz enni?

16. 7c4e830b91 (válaszként erre: 15. - Vigike)
2011. nov. 8. 21:26
igen,ezt rengeteg helyen írják,de sok helyen olvastam már olyat is,hogy nem kell a 6 órához ragaszkodni,mert ha például valaki éjfélkor fekszik le,a 7-8 órási vacsora is belefér. az a lényeg,hogy lefekvés előtt 2-3 órával már ne nagyon együnk,mert azt már nem mozogjuk le,ezért hízunk. én sem tudom sajnos mindig betartani ezt a 6 órási vacsit,mert sokszor csak 8 körül érek haza és akkor tudok enni.
15. vigike
2011. nov. 8. 12:46
Persze, mindenkinek más válik be. A lényeg, hogy este 18 óra után már nem szerencsés enni. Én is eddig többször ettem, de átálltam a napi háromszori étkezésre és meglepő, de jobban bírom mint amikor többször ettem. Este már egyáltalán nem vagyok éhes vagy csak egy picit, de azt meg kibírom.
2011. nov. 8. 11:26
sok igazság van ebben is. mondjuk én most a 4-5-szöri étkezést jobbnak érzem,mert 3-4 óránként eszek vmit,ha csak keveset is,de így nem érzem magam farkaséhesnek este,amikor hazaérek. amikor 3-szor eszek egy nap (főleg,ha már 8 körül érek haza),sokszor annyira megéhezek estére,hogy az egész hűtőt fel tudnám falni.
13. vigike (válaszként erre: 7. - 7c4e830b91)
2011. nov. 8. 01:07

Szia! :) Nagyon jól látod a dolgokat!

A párom évekkel ezelőtt megcsinálta a 90 napos diétát. Nagyon szépen lefogyott! De sajna vissza is jöttek a kilók. Én sem tartom jó ötletnek, de egyik diétát sem. Az életmódválás a legmegfelelőbb. Mindenkinek saját magának kell kitapasztalnia, hogy milyen módszerrel tud tartósan fogyni és tartani is tudja utána a súlyát.


Keressetek rá az Interneten:

Dr. Tóth Tamás dietetikus. Nagyon jókat mond a fogyással kapcsolatban. Én is e szerint fogyok. Napi háromszori étkezés, 18 óra után nem eszek. Először nagyon nehéz volt, de most már ott tartok, hogy 17 óra körül vacsizok. Sőt, ma már 16.30-kor vacsiztam. 18 órakor már csak egy fél almát ettem, de azt sem azért mert éhes voltam. Szóval a szervezetnek be kell állnia egy ritmusra. Ne vonjátok el magatoktól a kaját! Nem kell koplalni sem és szétválasztani sem! Kevesebb adagot, de ehettek amit akartok. Nálam bevált és egész jól bele lehet jönni. Nem is megerőltető. A háromszori étkezésre is nemrég álltam át, sokkal jobban bevált mint a többszöri étkezés. Nyár óta próbálok fogyni, egy évet adtam magamnak. Meg lehet csinálni! Sütit is eszek meg mindenféle finomat. 62 kg-ról indultam, most az 58-as tartományban vagyok.

Sok naplót olvastam és láttam, hogy szenvedtek a különböző diétáktól. Kínkeservvel próbálnak megszabadulni a kilóktól és közben sóvárognak a finom kaják után. De nem eszik mondván, hogy nem szabad. Hááát ha valaki az egyéb diétás módszereket választja, akkor sok sikert és kitartást hozzá! :)

2011. nov. 6. 12:28
Tegnap óta -60 dkg :) Tudom,hogy nem fognak csak úgy ugrálni a fél kilók lefelé,de úgy örülök neki :)
11. Hópofi21 (válaszként erre: 10. - 6b006fc769)
2011. nov. 6. 12:17
Reméljük! Köszi! :)
10. 6b006fc769 (válaszként erre: 9. - Hópofi21)
2011. nov. 5. 22:08

szerintem leginkább a testzsírszázalékot kellene figyelned vagy a centiket a mérleg nyelve helyett!

sok sikert! egyszer majd én is beindulok megint, remélem akkor te nem akarsz már csatlakozni, mert okafogyott lesz:)

9. Hópofi21 (válaszként erre: 5. - 6b006fc769)
2011. nov. 5. 21:54
Igen, ilyen sikersztorikat is találtam. Itt a Hoxán is. Mindenesetre én hétfőn elkezdem, megpróbálom minél több mozgással kombinálni, és 90 nap után is tartani a súlyt, amit elérek.
8. Hópofi21 (válaszként erre: 6. - 7c4e830b91)
2011. nov. 5. 21:52
Hajrá! Várjuk az eredményeket! :)
7. 7c4e830b91 (válaszként erre: 3. - Hópofi21)
2011. nov. 5. 21:52
Én nem csinálnám,nem igazán hiszek az ilyen diétákban. Persze régebben én is kipróbáltam 1-2 villámdiétát,de 2-3 napnál tovább egyiket sem bírtam. És a mai fejemmel már látom,hogy nem is éri meg,hogy a nehezen leadott kilókat utána normális evéssel visszaszedje az ember. Szóval rövid távon lehet,hogy sikeres a 90 napos,de egy idő után visszajöhet,ha nem figyel oda az ember. Akárcsak a többi hasonló diétánál. Én inkább a saját módszeremben hiszek. :)
2011. nov. 5. 21:47

Örülök,hogy vannak társaim :)

Én jelenleg 63.5 kg vagyok és 50 kg a végső cél. Szeretném,ha még év végéig lemenne 4-5 kg,hogy újra az 50-es tartományban legyek. De nem a gyors fogyás a célom. Ezért nem is követek semmilyen diétát,hanem próbálok egészségesebben étkezni,többször keveset,több gyümölcsöt,heti 3-4-szer mozogni,és este 6-7 után már nem nagyon enni. Nem hangzik olyan nehéznek,de mégsem olyan egyszerű betartani :) Meglátjuk...

5. 6b006fc769 (válaszként erre: 3. - Hópofi21)
2011. nov. 5. 21:20
sikersztori? esetleg arról, hogy hány kilót fogyott valaki.
2011. nov. 5. 21:19

Sziasztok! Én 1.-jén kezdtem, semmi diétát nem követek. Sok mindent kipróbáltam már régen, de tartós eredményt nem hozott egyik se.

Most kevesebbet eszek, s este 6-7 után már nem eszek. 10-15 kilótól szeretnék megszabadulni.


A 90 napossal évekkel ezelőtt sikerült fogynom majdnem 10 kg-t, de akkor egyedül voltam, könnyű volt betartani. 1-2 év után visszajöttek a kilók... :(

2011. nov. 5. 21:11

Sziasztok! Én hétfőn kezdem a 90 napost! Pont nemrég nyitottam én is "társkereső" fórumot! :) Ott is már ketten vagyunk! Én 10-15 kg-tól szeretnék megválni. A baj az, hogy most olvastam pár írást arról, hogy a 90 napos diéta csak az izmokat bontja, és elég káros, de ezzel szemben sok a sikersztori is. Ki mit mond? Melyik igaz? Nem szeretném már az elején elveszíteni a lelkesedést.

Moonlight, te mit választottál?

2011. nov. 5. 21:07
Szia. Én pont ma kezdtem el, nem követek semmilyen diétát, reggel egy turmix port iszom ebédre keveset semmi szénhidráttal vacsorára meg gyümölcs. Napközben még joghurt becsúszhat:) 66kg vagyok és 58 a célom.
2011. nov. 5. 21:04

Sziasztok!


Valaki kezdi mostanában a fogyókúrát? Milyen módszerrel? Mennyit szeretnétek fogyni?

Csatlakozzatok,együtt könnyebb. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook