Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyás 50 éves kor körül fórum

Fogyás 50 éves kor körül (beszélgetős fórum)


1 2 3
24. helena66 (válaszként erre: 22. - Channa*)
2015. okt. 28. 08:24
Egészen jó kis kaja tervet hoztál össze. Mennek le a kilók a cukorral együtt?
23. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Lucifer66)
2015. okt. 28. 06:09

Lassan túl leszel az 50-en?

Jóval túl a 60-on, közel 2x-esét adtam le 2,5 hónap alatt! (1-1 nekifutással!!)

Csak oda kell figyelni, hogy mikor-mit-mennyit eszel, a napi minimum mozgás megtételére se találjunk kifogásokat és akkor már nem is nehéz.

Ajánlani tudom a "dr. Dukán. Vagy valami hasonló" módszert. Menni fog az neked is, mint annyi sokunknak itt, csak bátran, és persze hittel, akarattal, kitartással... :))

22. Channa* (válaszként erre: 21. - Lucifer66)
2015. okt. 27. 22:05

Én elég béna evő vagyok, mert sok dolgot nem szeretek és rá szoktam kattanni az egyoldalú kajálásra.

Én, ahogy csinálom munkaidőben:

reggeli: 1 szelet tk rozskenyér (kb.60 gr), rá margarin és 2 szelet párizsi és csemege uborka. És iszok hozzá egy kávét (1 dl kávé, bele kb. 2 evőkanál tej+2 db édesítő)

Tízórai: kávé (mint reggelire)+ 2-3 db korpovit, esetleg egy kevés dió vagy mogyoró, de ez nem minden nap.

Ebéd: U.a. mint reggeli

Uzsonna: 1 alma és kávé

Vacsora: főtt étel. Pl. fél tányér leves+kicsi paradicsomos káposzta és 1 szelet sült hús. Vagy fél tányér leves+tk. tészta pörkölt. Vagy: fél tányér leves+barna rizs főve és csirkemell sütve.

Levesnél nem válogatok, bármilyet eszek. Húslevest tésztával és sok zöldséggel, paradicsomleves, stb.

Ha nincs kedvem leveshez, akkor csak második.

Kb. minden nap ezt eszem:D

Hétvégén itthon már máshogy eszek, mert délig csak kávét iszok.

Ebéd: amit főzök, csak magamnak tk. tészta vagy barna rizs vagy párolt zöldség a köret.

Ma pl. rántott csirkemellet ettem barna rizzsel és zöldséggel. Persze kis adagot mindenből(szabin vagyok:D)

Vacsora: egy szelet sült szalonna+ 1 szelet tk. kenyér+1 tojásból rántotta. És nasiztam is:D vettem magamnak egy 20gr-os diétás (glükózos) tejcsokit.

Tegnap ettem almakompótot, amit én csináltam édesítővel.

Hetente egyszer meg szoktam enni 1 sor milka csokit is:D

Van olyan, hogy reggelire belvita kekszet eszek, de ezt csak ritkán, mert nagy a kalória tartalma.

Hét végén sütöttem almás sütit, kevesebb cukorral és abból is ettem egy picit.

Még én is csak tanulgatom, biztos követek el hibákat, de igyekszem:D

2015. okt. 27. 20:58

Azt hiszem, rosszul írtam. Természetesen nem 2 hét alatt akarok lefogyni 4 kilót. De előbb tényleg fogyni szeretnék, aztán súlyt tartani. Érdekelnek tippek, hogy mit esztek. Széhidrátot nem, azt értem.Akkor mit? Teljes kiörlésűt sem? Sajnos, mennyiségben is kevesebbet kell már enni, nem csak minőségben. És ez nehéz. Ráadásul 7 körül érek haza. csak kellene enni valamit. Éhesen nem lehet lefeküdni.

Kaptam ötleteket, köszönöm. Várom azért, ha írtok, Kicsit ritkábban tudok benézni mint gondoltam, bocsi.

Aztán nekiállok valami szemléletváltással kialakítani egy más étkezési szokást. A mozgást nehéz megoldani. Rászoktam hogy nem liftezem a melohelyen, hanem lépcső (3 emelet), és járkálok le-föl többször naponta. Teniszezem hetente 2 órát.

Tudom, fejben dől el...

2015. okt. 27. 19:59
Sziasztok, közel vagyok az ötvenhez mégis szeretnék leadni jó néhány kilót. Egyelőre még megy a mozgás. Az elhízásom a nagy családdal a főzéssel sütéssel kezdődött. Szeretek főzni, de,amit elkészítek nem tudom megenni, a négy gyerekem miatt több,mint 20 éve egészségesen főzök, egyik sem duci, átlagosak. Én pedig főtt kaja helyet vajas kenyér, szalámi és csoki hegyeket ettem. Fogalmam sincs miért. Persze voltak bánatos éveim, bánatevő vagyok, de nem az egészségesből. Második felvonás nem szántam időt a mozgására négy gyerek és beteg mama mellett nem ültem a szobabiciklin, nem kocogtam, randomszerűen Bíró Icáztam, Béres Alexandráztam vagy faltam a hülyeségeket. Következő gödör a pajzsmirigy alul működés volt, ez egy hónap alatt 10 kilót akasztott rám, persze mindenki azt hitte zabálok, még a tesóm se hitte,hogy nem a TSH-m 10 fölött volt. Cuki? Azután mindezek következtében jött az inzulinrezisztencia és egy csodálatos 10 kilós fogyás emiatt a Dukan segítségével, a cukorbetegségtől tartva összeszedtem magam. Hurrá újra 44-es lettem a konfekció ipar számára. Azután jöttek a fejfájásaim, nem mozogtam, egyre több szörnyű azt hittem migrén, de nem prolaktin termelő adenóma nőtt a fejemben depi, bánat és megint 104 kilósra faltam szét magam. Itt vagyok most, szedem az új bogyót, de nagyon bírom, depi vagyok az új nyavalyám miatt. Most kanalazom magam össze, a kórház után. Még nem tudom mihez kezdek, mielőtt jött az új navalya elkezdtem az ADF diétát, egészen jól ment, de most csak azon agyalok,hogy mit nasizhatnék, pedig nem old meg semmit, inkább a további plussz kilókat halmozza rám, ami további bánatevést hoz. Meg akarok állni.
19. Vessla (válaszként erre: 18. - 388b941089)
2015. okt. 27. 12:52

A diéta, és a fogyókúra nem ugyanaz :D Ezt csak úgy halkan jegyzem meg :D


Persze, jobb a hosszútáv, de néha kell egy kis löket, hogy beinduljon a fogyás.


na, mondjuk nekem mindegy ám. Én tudom én, hogy működök, szerintem te is. Aki meg fogyni akar, az vegye a fáradtságot, hogy megismeri a saját testét, működését, és hogy neki mi a legjobb.

18. 388b941089 (válaszként erre: 17. - Vessla)
2015. okt. 27. 12:49
Akkor már jobb az elején kialakítani egy olyan étrendet, amit hosszútávon is tud tartani. Diéta után mit csinál? Akkor kezd el sakkozni, hogy na vajon miből mennyit egyen, hogy tartsa a súlyát? Mindenféle diétát hülyeségnek tartok.
17. Vessla (válaszként erre: 16. - 388b941089)
2015. okt. 27. 12:45
Attól függ milyenbe, és hogy következetesen csinálja-e. De mint tudjuk, minden ezen múlik, és hogy a fogyás után is észnél van-e :)
16. 388b941089 (válaszként erre: 9. - Vessla)
2015. okt. 27. 12:44
Sztem pont akkor lesz az, amit mondasz, ha diétába kezd bele.
15. 300c83c7b2 (válaszként erre: 4. - 408020f45e)
2015. okt. 27. 08:47

Hát azért 3-4 kiló bizony meglátszik,pláne ha az illető nem egyenletesen hízik mindenhova.Gondolom nem vizet,hanem zsírt szeretne leadni.Én 1 kiló hízást is érzek magamon,más nem veszi észre ugyan.

Bezzeg,ha lefogyok véletlenül 1,5 kilót,már megkapom,hogy "már megint fogytál!" meg "Milyen sovány vagy!"Ez alkat függő!

14. Vessla (válaszként erre: 13. - Channa*)
2015. okt. 27. 08:08
Örülök :D nem kell, de nem is árt ;) Szerintem.De neki magának kell rájönnie, hogy mi válik be nála, és mi az amit tartani tud. Mert pár napos, egy-két hetes fellángolásnak valóban semmi értelme. Többet árt mint használ.
13. Channa* (válaszként erre: 12. - Vessla)
2015. okt. 27. 08:05

Nem kell:D

Én ezt csinálom és szépen lassan megyeget le az a néhány kiló felesleg. Mondjuk én nem a fogyás miatt csinálom, hanem a cukrom miatt.

12. Vessla (válaszként erre: 11. - Channa*)
2015. okt. 27. 08:01

Én is azt írtam, hogy utána tartania kell magát valamihez. De fogyás lehet kell valami drasztikusabb.

:)

11. Channa* (válaszként erre: 9. - Vessla)
2015. okt. 27. 07:57

Ha diétába vág bele, akkor tuti az lesz, amit írsz.

"két és fél pillanat alatt fog visszajönni minden leadott kiló, és lehet hozza a cimboráit is :)"

Épp ezért az a legjobb megoldás, hogy többet mozog, kevesebb CH-t eszik és több fehérjét.

Persze lehet még bonyolítani, hogy a CH amit eszik az lassú legyen, stb.

De a mozgás nem úszható meg és az sem sem, hogy nincs péksüti, nincs csoki, nincs üdítő. Azaz néha lehet, de akkor is figyelni kell a mennyiségre és csak ritkán.

10. 68mimi (válaszként erre: 7. - Lucifer66)
2015. okt. 27. 07:54

Itt is volt már róla szó:

[link]

De érdemes a honlapjukat elolvasni.

És mielőtt belémköt valaki: nem vagyok az ügynökük, csak kipróbáltam :)

9. Vessla (válaszként erre: 8. - 388b941089)
2015. okt. 27. 07:12
Az viszont tény, hogy ahogy idősödünk, annál nehezebb leadni a kilókat. Én támogatnék egy diétát -mozgással, amíg leadja a súlyt, utána viszont súlytartásnak lehetne amit írsz, mert különben két és fél pillanat alatt fog visszajönni minden leadott kiló, és lehet hozza a cimboráit is :)
8. 388b941089 (válaszként erre: 7. - Lucifer66)
2015. okt. 27. 06:52
Akarhany eves is vagy, kerlek, ne kezdj semmilyen dietaba. Channa jol irta, tobb mozgas, kevesebb szenhidrat, inkabb feherje, ennyi az egesz. Nem tudom milyen az az egeszsegi allapotod, de sztem nyugodtan biciklizz, vagy usszal, setalj, kocogj. Hidd el, a kettonek egyutt meglesz az eredmenye!,sok sikert!!
2015. okt. 27. 06:37

A 3-4 kg plusz nem azt jelenti, hogy anélkül egy Palvin Barbara vagyok... 160 cm-hez 65 kg vagyok. 60-61 kg szeretnék lenni. Ez nem tűnik soknak, de a tükör mutatja...

68mimi:elárulod mi volt a megoldás? Tudom, egyénenként változik a hatásos diéta, csak hátha van benne ötlet.

6. Vessla (válaszként erre: 4. - 408020f45e)
2015. okt. 27. 06:24
Dehogynem látszik, és nem az a lényeg, hogy mit mutat a mérleg, hanem mit mutat a tükör. Vízet leadni hülyeség, ha ugyanúgy vagy még rosszabbul nézel ki, ha tükörbe nézel.
5. 68mimi (válaszként erre: 1. - Lucifer66)
2015. okt. 27. 06:22

Pár évtizeddel több vagyok, tavaszig lassan, de biztosan felszedtem pár kg pluszt (70 kg voltam). Pár hónapig próbálgattam a ketogén diétát, de több hónap alatt 1 kg ment le. Sportolás nem megy.

Aztán jóliusban találtam egy diétát, ill. életmód váltási módszert és ezzel most vagyok 63 kg.

Semmi koplalás, napi ötszöri étkezés, ésszel. Ha a sport is menne, még könnyebb lenne.

Nekem ez jött be.

2015. okt. 26. 22:21

Nekem egészen addig nem volt gond a súlyommal, amíg a pajzsmirigyem el nem kezdett alul működni. Ennek bizony hízás lett avége, mégpedig folyametosan. hiába küzdöttem, híztam. Akkor még nem tudtam, hogy ez a baj, ezért a kétségbeesés és persze az ezzel járó folyamatos stressz aláálsta az önértékelésem, depresszió, komoly gyógyszerek, amiktől tovább híztam, majd egy véletlennek köszönhetően kiderült a baj forrása. Azóta sikerült beállítani a gyógyszerem és a depresszióból is kilábaltam, majd leadtam 22 kg-ot, de a stresszes állapotok falásokat okoznak nálam és sajnos a nehezen leadott kilóimból elég sok visszajött. Szinte folyamatosan oda kell figyelnem, mikor mit ehetek, kontrollálnom kell a súlyom és persze a minőségi kaják és a mozgás.

Jelenleg is töröm magam a fogyásért, de a 3-4 kg szerintem meg sem látszik. Annyi vízvesztéssel is leadható. Ami számottevő az 10 fölött kezdődik.

A fogyáshoz és diétázáshoz én úgy tapasztaltam, nélkülözhetetlen a belső lelki nyugalom és kiegyensúlyozottság, az erős elszántság, akarat és kitartás. Ha bármelyik hiányzik, dől a kártyavár.

2015. okt. 26. 21:49

3-4 kg-ot? Az látszik rajtad? Tényleg ennyi súlyfelesleggel szenvedsz?

Mozogj többet! Az jó az anyagcserének is.

A legnagyobb gondot ebben a korban az okozza, hogy bár az anyagcsere lelassul, de hajlamosak vagyunk ugyan annyit, ha nem többet enni, és párhuzamosan a korunkra hivatkozva kevesebbet mozogni. Hát persze, hogy hízás lesz a vége.


Tehát rengeteg mozgás! Napi 30-60 perc! Kevesebb kaja és kevesebb szénhidrát. Sok fehérje.

2015. okt. 26. 21:44
Én ugyan "csak" a súlytartással küszködöm.Nekem a sok mozgás,a sok fehérje és az alacsony glikémiás indexű ételek fogyasztása segít.Csak sajnos nincs hozzá elegendő önfegyelmem.Hogy érthetőbb legyek,a mozgás oké,az evés hol jó,hol rossz.Most éppen rossz.A kevés szénhidrát fogyasztás nálam a hőhullámokat is csillapítja.
2015. okt. 26. 21:39
Sok fogyás tippet olvasok, csak ezek nem veszik figyelembe, hogy egy bizonyos koron túl, a tapasztaltabb hölgyeknek másképp működik a szervezetük, máshogy reagálnak dolgokra, más az anyagcsere. Szeretnék hasonló korú sorstársaimmal erről a kérdésről tapasztalatot cserélni. Szeretnék lefogyni 3-4 kilot, de nagyon nehezen megy. Lassan 50 leszek, klimax elkezdődött.Várom a tapasztalatokat, ötleteket, véleményeket.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook