Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátlók: Yadine vagy Deciora? fórum

Fogamzásgátlók: Yadine vagy Deciora? (beszélgetős fórum)


2015. jan. 30. 15:59

Uhh bocsanat, ugy tunik az ekezetek nem jol jelentek meg :(

Megegyszer :

Eddig Gracialt szedtem 3 honapig, amit a fogamzasgatlason tul a pattanasaimra kaptam, de nem valt be sajnos. Igy valtottam a Yadine-ra, de a Gracial 6 napos szunete utan, mikor a Yadine-t kellett volna kezdenem, a gypgyszertarban nem volt keszleten, igy egy nappal kesobb tudtam csak bevenni az uj gyogyszert. Kerdesem, hogy ebben az esetben meddig kell kiegeszito vedekezes, es hogy a Yadine mikor fogja kifejteni a fogamzasgatlo hatasat? Koszonom szepen, kellemes napot kivanok nektek :)

2015. jan. 30. 15:53

Sziasztok! M¨Śg ¨˛j vagyok :)

Egy kis seg¨Şts¨Śget szeretn¨Śk k¨Śrni.

3 h¨Žnapig a Gracialt szedtem (els0‹1 gy¨Žgyszerem volt). A fogamz¨˘sg¨˘tl¨˘s mellett a pattan¨˘saimra is kaptam. De mivel nem v¨˘lt be, a Yadine-ra v¨˘ltottam a doki tan¨˘cs¨˘ra. A Gracialn¨˘l ugye 6 napos a sz¨šnet, ¨Śs ut¨˘na kellett elkezdenem a Yadine-t, de nem volt a gy¨Žgyszert¨˘rban, ¨Şgy csak m¨˘snap estefel¨Ś jutottam hozz¨˘. Teh¨˘t egy nap kimaradt, ¨Śs t0‹2bb, mint 12 ¨Žra telt el (a p¨Žtolhat¨Žs¨˘g miatt). Ilyen esetben v¨Śdekezzek e pluszban, ¨Śs ha igen, akkor meddig? K0‹2sz0‹2n0‹2m :) Kellemes napot nektek!

2015. jan. 24. 12:48

Sziasztok!

Eddig a Deciora 3mg/0,02 mg-t szedtem, de most másikat javasolt az orvosom. 3 havi adagot váltottam ki, és még megmaradt két egész levél. Ha valakit esetleg érdekel, jutányos áron eladnám.

2015. jan. 12. 11:05
Sziasztok! Én Deciorat szedek már lassan egy éve. Annyi mellékhatást tapasztaltam, hogy a gyógyszermentes héten van egy nap kicsit durvább fejfájásom, de ez simán túlélhető. Hízni nem híztam tőle. Talán a menstruációm alatt hisztisebb vagyok a szokásosnál, de a párom szereti mikor puffogós vagyok, úgy hogy nem bánom ;) Árban is nagyon jó szerintem, 5000 Ft a háromhavi adag.
15. c622ea64f4 (válaszként erre: 14. - C622ea64f4)
2015. jan. 6. 19:46
De ha a Deciora-ban ugyanaz van mint a Yadine-ban, akkor valószínűleg ettől sem fogsz hízni :)
14. c622ea64f4 (válaszként erre: 13. - MANCIKA123)
2015. jan. 6. 19:44

Szerintem biztos hogy van aki hízott, van aki nem. Sajnos ez egyénfüggő, mindenkire másképp hat.

Például én nem híztam tőle, régen anyum sem, mikor még tablettát szedett.

Sőt, a környezetemben nem is tudok olyat akinek a súlya ettől változott volna.

2015. jan. 6. 18:41
Közületek hízott valaki miközben szedett fogamz.tablettát???
12. c622ea64f4 (válaszként erre: 11. - MANCIKA123)
2015. jan. 6. 18:35

Azt hiszem egyebkent hogy a Volina is ugyanaz, mint a Yadine, mert en eloszor azt szedtem, csak hiany lett belole, mikor meg ujra forgalmaztak mar nem tertem vissza ra.

A 3 havit en sem tudom hogy jon ki, lehet hogy olcsobb :)

11. MANCIKA123 (válaszként erre: 9. - C622ea64f4)
2015. jan. 6. 18:24
Én 2650ft-ért vettem de csak egy havi adagot vettem...a 3 havinak boztos más az ára,úgy értem máshogy jön ki egy havi nem??? Én drágának tartom és ezért szeretnék másra áttérni
10. pink habroló (válaszként erre: 7. - MANCIKA123)
2015. jan. 6. 18:22
Nem a legjobb, de a kettő együtt már igen, ne hagyjátok el a megszakítás, attól, hogy szeded a fogamzásgátlót, mert nő az esély a becsúszasra.
9. c622ea64f4 (válaszként erre: 1. - MANCIKA123)
2015. jan. 6. 18:21

Én 3000ft-ért veszem a Yadine-t O.o

Ez hogy lehet?

Egyébként 3 éve szedem, nekem eddig semmi problémát nem okozott.

8. pink habroló (válaszként erre: 5. - MANCIKA123)
2015. jan. 6. 18:19

Mi a gyógyszertárban sokat veszünk át belőle, annyira nem lehet új, mert fogy, írják fel az orvoyok. Hasonlítsd össze a hatóanyagát a 2 gyógyszernek, ha ugyanaz és mg is akkor nem lesz semmi baj.

De a mellékhatások mindig a gyógyszer abbahagyasa után jön elő többnyire. Sajnos, nem mikorelkezdik, persze elofordul hhízás, de ebben van vizhajtó úgy mint a yadine - ban is úgyhogy nem biztos.

7. MANCIKA123 (válaszként erre: 6. - Pink habroló)
2015. jan. 6. 18:18
Az tuti ,hogy a megszakítás nem a legjobb,mi is így tettünk de nem idegeskedem tovább,ezért is kezdtem el szedni a fogamzásgátlót.... de nem szeretnék hízni
6. pink habroló (válaszként erre: 3. - MANCIKA123)
2015. jan. 6. 18:14

Az antibiotikum, az gyengíti a hatását, de ez minden fogamzásgátlóra vonatkozik,meg sok tényező, betegség, vagy olyan étel fogyasztása ami megterheli a gyomrot,lassabban szívódik fel, de általában védelmet nyújtanak.

Mondjuk mi még alkalmazzuk a megszakítás is biztos ami biztos alapon, csak erre támaszkodni nem tanácsos, érhetik meglepetések az embert.

2015. jan. 6. 18:13
Én most a deciorát szeretném szedni,de ez valami új szer,és nincsenek vélemények a neten erről...
2015. jan. 6. 18:08
A yadine-nak ez a generikuma, ami ugyanaz mint a yadine, ha a yadine nem okozott mellékhatást, akkor ez sem fog, hiszen ugyanazt szeded, csak a nevük más.
3. MANCIKA123 (válaszként erre: 2. - Marcsi.tiko)
2015. jan. 6. 18:07
Húha ez hogy történt??? Azt mondják teljesen védelmet nyújt ha pontosan szedik... nekem van már 2 lányom,nem szeretnék több babát... amugy voltak mellékhatások???
2015. jan. 6. 18:00
Szia nekem a lányom a yadin melett fogant a másikat nem ismerem. Nem bánom de nem 100% os védelmet ad
2015. jan. 6. 17:49
Sziasztok én a Yadine fogamzásgátlót kezdtem szedni,de mivel 2650ft egy havi adag,váltani szeretnék,és a Deciorat ajánlották,ami jóval olcsobb.... a mellékhatásokra lennék kiváncsi,kinek mit okozott ez az új szer???

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook