Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátló tablettát hány évig lehet folyamatosan szedni, kell szünetet tartani? fórum

Fogamzásgátló tablettát hány évig lehet folyamatosan szedni, kell szünetet tartani? (beszélgetős fórum)


11. DBetty
2010. jún. 14. 15:35
Én is Lindinettet szedek. Akkor remélem menden ok lesz továbbra is.Köszi a válaszokat.ha 40 éves koromig nem történik semmi akkor jöhet a végleges megoldás.
2010. jún. 14. 12:59
Terhesség előtt Tri-Regolt szedtem, szülés után kezdtem a Dienille-t, kop-kop-kop bevált :)
2010. jún. 14. 12:52

Alacsony hormontartalmúak ezek már, épp ezért nem kell szünet :)

Én 2 éve váltottam, most Lindynette-t szedek, különösebb bajom nincs vele :)

De ez szerintem mindenkinél változó, egyik ismerősömnek meg nem vált be ez a "márka".

8. Kata1230 (válaszként erre: 3. - Bf5264a5b9)
2010. jún. 14. 12:47

Gratulálok nektek :)


Nekem is azt mondta a háziorvosom, hogy ezt nem kell abbahagyni akár 20évig is szedhetem a bogyókat szünet nélkül, csak akkor hagyjam abba, ha gyereket szeretnék. Egyénként én 1szer tartottam szünetet 3hónapra meg is lett a következménye most nem szeretném leírni túl hosszú, de akit érdekel nézze meg a hozzászólásaimat ott elmeséltem a "mi a véleményetek milligest fogamzásgátlóról?" című fórumba

2010. jún. 14. 12:42
MEgkérdezhetem, hogy ki milyen szed, én meg épp gyógyszert keresgélek.
2010. jún. 14. 12:10

köszi a válaszokat!

Én 8 éve szedem,és héha rámjön a a para, hogy a sok bogyótól valami bajom lesz.,de jobban félek esetleges harmadik terhességtől,mert csak a gyerek gondolatára is várandós leszek.

5. flasch (válaszként erre: 3. - Bf5264a5b9)
2010. jún. 14. 10:59
Gratulálok!!!!:)
2010. jún. 14. 10:52

Szia!

Én is kb. 5 éve szedek, 1szer tartottam egy kis szünetet, de bár ne tettem volna. Szerintem jobb, ha rendszeres.

2010. jún. 14. 10:51

Szia!


Az orvosom szerint a mai modern tablettáknál nem kell szünetet tartani. Én is ezen agyaltam nagyon sokáig, aztán babát szerettünk volna, akkor mondta, hogy mivel több mint 10 évig szedtem folyamatosan, kb 3 hónapba fog telni, mire kiürül, de elvileg nem kell korábban abbahagyni, mert azonnal teherbe lehet esni, ha abbahagyom. Igaza lett, 10 év után 2 hónap szünet után megfogant a kisfiunk, és teljesen egészséges :)

2010. jún. 14. 10:47

Szia! Én 5 éve szedem, de még nem tartottam szünetet, sőt igazából erről eltérőek a vélemények, hogy kell-e.

Én nem hinném, hogy fogok, csak ha majd bővülni szeretnénk :)

2010. jún. 14. 10:44

Sziasztok!

Érdeklődnék, hátha tudja valaki a gyógyszert hány évig lehet folyamatosan szedni,ill. kell-e és milyen időközönként szünetet tartani?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook