Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátlás, tanácsot szeretnék... fórum

Fogamzásgátlás, tanácsot szeretnék... (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. nov. 6. 12:20

Szia!


Én 21éves voltam, amikor az első komoly (és máshogy is első:D) kapcsolatom volt. Mi kábé 3 hónapig gumiztunk, utána döntöttem a gyógyszer mellett (bár párom tiltakozott ellene, én nem bíztam eléggé a gumiban). Lindynette 20ast kaptam és nem híztam tőle egyáltalán, bár gondolom ez egyénfüggő.


Szerintem egyenlőre gumizzatok, aztán pár hónap múlva, amikor már biztosak vagytok a kapcsolat komolyságában elgondolkozhatsz a gyógyszeren. A nődoki úgyis meg fogja mondani, hogy mit ajánl.

2009. nov. 6. 12:19

Szia!


Nem értelek, hogy jön ide, hogy nem vagy egy címlaplány? A nők 90%-a nem az. Én a hormonális fogamzásgátlás mellett vagyok. Nagyon erős vérzésem volt, 21 napra jött meg és 8 napig tartott. Mióta gyógyszert szedek, 28 napra jön és 4-5 napig tart. Isteni! :) Bár az első gyógyszertől híztam 5 kilót, és sokat fájt a fejem, 3 hónap után abbahagytam, és elkezdtem egy másikat. A kilók maguktól lementek rólam és semmi mellékhatás nem jött ki. Meg kell találni azt, ami neked jó, már van számtalan. Hatékonysága pedig 99,9% ha betartod a tájékoztatón található szedési infókat. Gumi: 99%. Spermiumölő cuccok, kúp krém ilyesmi: 85%. Nincs: 100%

Lehet választani...

9. a6d5a14c21 (válaszként erre: 1. - 499fab94ab)
2009. nov. 6. 12:18
Nem Ritaanyu véleménye illetve nem a fogamzásgátló tabletta ellen beszélek,mert hát jó magam is hasonló problémával küzdök,mint Te és ha merném(nem félnék a hízástól)minden további nélkül a tabit választanám,mert az a legkényelmesebb és biztonságosabb is talán.De nekem sok barátnőm szedte a nagyon modern,nagyon alacsony hormon tartalmú fogamzásgátló tabit és mégis volt köztük olyan aki hízott tőle...úgyhogy sajnos attól,hogy alacsony a hormontartalma,még a hízás nem kizárt!
8. ritaanyu (válaszként erre: 4. - 021a029148)
2009. nov. 6. 12:17
teljesen igazad van!!!!!!!!!!!
2009. nov. 6. 12:17

Szia!

Sztem nem hiznal el a fogamzasgatlotol. En se hiztam meg(yadint szedek).

2009. nov. 6. 12:16
Szerintem még mindig a fogamzásgátló tabletta a legjobb, legkényelmesebb. Ha alacsony hormontartalmút írnak fel, akkor szerintem nem lesz gond, viszont ha azt veszed észre, h hízol, akkor érdemes rögtön orvoshoz menni, és másikat íratni. Nekem sajnos olyat írtak fel, amitől 3 év alatt feljött 15 kg, most azon szenvedek, h azt leadjam, a gyógyszert is abbahagytam egy időre, aztán másikat íratok. Mondjuk ezt előbb kellett volna megtennem...
2009. nov. 6. 12:16
itt csak tippeket adnak , amibőt tájékozódni tudasz a lehetőségekről de hogy neked mi lenne a legjobb ... a doki azért csak többet tud... szerintem...
4. 021a029148 (válaszként erre: 1. - 499fab94ab)
2009. nov. 6. 12:16
Egyértelműen óvszer. Az nem csak a teherbeesés ellen véd, hanem egyéb szexuális problémáktól is, másrészt pedig ne az legyen a mérvadó, hogy a férfiak mit gondolnak erről, mert ha rájuk bízod, akkor úgyis elutasítja a pasik nagy része. És ha tényleg jól alakul a kapcsolat, később dönthettek más megoldás mellett is.
2009. nov. 6. 12:15

Hüvelygyűrűt ajánlanám, ez is hormonális de nagyon kicsi a hatóanyagtartalma. Szerintem még nem híztak tőle, de van egy fórum erről itt a hoxán ott biztos tudnak tapasztalatokat is mondani.

Meg a minitabletta amit én még tudnék ajánlani, szerintem ettől sem hízik az ember, bár nem is annyira biztonságos mint a kombinált tabletták. Én ezt használom, van ennek is hátránya de az embernek vállalni kell valamilyen kompromisszumot vagy ne szexeljen. Mindent egyszerre sajnos nem lehet :S

2009. nov. 6. 12:15
szia! szerintem a legjobb megoldás az lenne ha felkeresnéd a nőgyógyászod és megbeszélmnéd vele a témát! biztosan tud segíiten! vannak oylan hormonális fogamzásgátlók is amik nagyon alacsony hormontartalmúak és nem lesz semi gond! vannak még ezen kívül kémek hüvelytabletták, habok, méhszájsapkák... de ebben ő tudna neked érdemleges választ adni!
2009. nov. 6. 12:10

Sziasztok! Tudom, hogy már sok ilyen fórum van, mégis a tanácsotokat szeretném kérni, azért nyitok újat.

Életem első komolynak igérkező kapcsolata. Nem tudom, hogy hogyan védekezzünk. Minden ellen szól valami. Hosszútávon az óvszer nem jó megoldás, meg ugyebár a férfiak nem szívesen részesítik előnyben. Hormonális fogamzásgátlóktól félek, mert elég erős a vérzésem, ezen kívűl nem vagyok egy címlaplány. Félek attól, hogy nagyon elhíznék. Segítsetek! Szerintetek mi a legjobb megoldás? Egyébként 22éves vagyok, nem vagyok már kislány, de egy baba korai lenne. Köszönöm előre is a segítségeteket!

1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook