Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátlás, tanácsot szeretnék... fórum

Fogamzásgátlás, tanácsot szeretnék... (beszélgetős fórum)


1 2 3
41. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 38. - 499fab94ab)
2009. nov. 18. 08:21

Nem, nem túlzás. A túlzás az abortusz lenne!

A minitabi csak egyfajta hormont progeszteront tartalmaz ezért kevésbé biztonságos mint a kombinált két hatóanyagú tabik. Nem akadályozza meg az ovulációt. Így a tablettának már nem megelőző hanem abortív hatása van, mert az egyéb hatások miatt a már elő fejlődő embrió nem fog tudni beágyazódni a méhnyálkahártyába és meghal. Ez engem kicsit elriaszt tőle, de a kombinált tabiknál is gyakori az ovuláció, hiába akadályozná meg-elviekben- a tabletta.

Ezt találtam:

"MINDIG ELMARAD AZ OVULÁCIÓ?


Nem. A tablettát szedők ciklusainak 2-10%-ában van ovuláció.[7][8][9][10] [11][12][13] Ha világszerte 60 millió nő szedi az alacsony dózisú tablettát, akkor 1,2-6 millió ovuláció esik egy cilkusra. Ezt áttöréses ovulációnak nevezik, és a csak progesztogént tartalmazó tabletta esetében még gyakoribb.[14][15]


MI TÖRTÉNIK, HA MÉGIS VAN OVULÁCIÓ?


Ha a tabletta nem akadályozza meg az ovulációt, akkor lépnek működésbe az egyéb mechanizmusok. A besűrüsödött méhnyaknyák megnehezíti a hímivarsejtek számára, hogy elérjenek a petesejtig. Azonban ha mégis megtermékenyül a petesejt, új élet jön létre. A hormonok hatására lassul az új élet átjutása a petevezetőn, és az embrió már túl öreg lehet ahhoz, hogy életképes legyen, mire mégis eléri az anyaméhet. ha az embrió még életképes, mikor bejut a méhbe, akkor a méhnyálkahártya éretlensége, melyet a tabletta okoz, megakadályozza a beágyazódást. Az embrió meghal és maradványai kiürülnek a következő vérzés során, ami mellesleg nem igazi menstruáció, bár általában annak érzékelik.


EZ AZT JELENTI, HOGY A TABLETTA KORAI ABORTUSZT OKOZHAT?


Igen. Az, hogy az újonnan megfogant élet embrió állapotában ne tudjon eljutni az anyaméhbe és ott ne tudjon beágyazódni a méhnyálkahártyába, ez a tabletta "abortív" hatása.


MIÉRT NEM HALLOTTAM ERRŐL EDDIG?

Sajnos sok "egyébként" életvédő orvos és gyógyszerész nehezen akarja elismerni, hogy megvannak a tabletta ezen abortív tulajdonságai. Akkor ugyanis már nem írhatnák föl illetve nem árulhatnák a tablettát, ha következetesek akarnak maradni az életet minden fejlődési szakaszában tisztelő magatartásban.

40. Fiatal nő (válaszként erre: 1. - 499fab94ab)
2009. nov. 18. 08:12
Implanon. Legegyszerűbb.
39. a6d5a14c21 (válaszként erre: 38. - 499fab94ab)
2009. nov. 7. 22:04

Én személy szerint ha a pharmatex bevált volna a megszakítás mellett,akkor nem paráznék.

De szerintem megszakítást csak olyan partnerrel szabad alkalmazni,aki eléggé tapasztalt.Egy fiatalabb vagy épp kevésbé "gyakorlott" srác nem biztos,hogy 10-ből 10-szer időben kitudja venni...

2009. nov. 7. 19:51

Ez a minitabletta engem is érdekel. Mi a különbség a minitabletta és a fogamzásgátló között? Már ha van különbség...

Nem túlzás a megszakítás+pharmatex+minitabi+félelem? Azt hittem, hogy én parázom túl a dolgot, mert kezdő vagyok. :)

37. a6d5a14c21 (válaszként erre: 35. - Elfelejtett jelszó)
2009. nov. 7. 10:24

Nem-nem,én a tablettát használtam(azért is biztos vagyok benne,mert ez 2-3hete történt,a maradék tabletta még itt van az asztalomon),már csak azért is,mert a zselé meg a kúpoknál ugye eleve fenn áll,hogy hamar folyékony halmazállapotú lesz és elkezd kifolyni...na most szerintem azért az nem túl gusztusos,meg hát mi nem szerettünk volna lemondani a párommal az orális szexről...már pedig ha folyik az ember lányából valami nagy mennyiségben,hát hogy is mondjam,nem túl izgató:)hát ha még vegyszer íze is van :)

Szóval tabletta volt és nem az aktus közben vagy után folyt ki,hanem azóta van minden napos szinten fehér folyásom,ami nekem soha nem volt előtte!Most megvárom még a következő menzeszem,aztán ha akkor sem múlik el,akkor kénytelen leszek nőgyógyászhoz menni,pedig én oda csak akkor megyek,ha leüt valaki és behúz:)


A tájékoztatóban pedig benne van ez,hogy 2órával előtte és utána nem lehet.Előtte is,mert maradhatnak fürdés után olyan szappanlerakódások amik bontják a tabletta hatóanyagát.

Megpróbáltuk,mert bár 2éve megszakítással védekezünk és eddig nem volt szerencsére soha semmi gond,remélem nem is lesz(kop-kop-kop),de 1-2alkalommalazért már komolyan megijedtem,hogy baj van...ezért akartam plusz biztosítékként ezt a hüvelytabletta dolgot,de én ezt nem tudom megoldani,hogy 2órával előtte ne fürödjek,mi a párommal higiénia kapcsán elég "háklisak" vagyunk,nekünk alap,hogy előtte-után fürdés és nem annyira kellemes utána 2órát várakozni...

de mondom még talán ebbe is belenyugodtam volna,ha nem csinálja ezt,hogy folyást idéz elő...


Mondjuk mielőtt megvettem rengeteg fórumot elolvastam,és pl ott meg sokan azt írták,hogy azért nem tudják alkalmazni a pharmatex készítményeket,mert éget-csíp.De gondolom ez is egyén függő,mert nagyon sokan dicsérik...


Minitabletta alatt mit értesz?

36. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 34. - A6d5a14c21)
2009. nov. 7. 08:20
Ez tényleg elég lutri én biztosan nem merném tartósan alkalmazni. Hanem úgy hogy megszakitás+Pharmatex+minitabi. És még így is félek...
35. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 30. - A6d5a14c21)
2009. nov. 7. 08:17

ELötte sem lehet?? :O Ez nekem új.

Nem lehet, hogy kúpot használtál azért volt folyás? Állítólag az kifolyik, de a krém a tabletta és a tampon nem. Bár én még nem használtam, de tervezem.

Én csak az utána levő fürdési tilalomról hallottam

34. a6d5a14c21 (válaszként erre: 33. - 499fab94ab)
2009. nov. 6. 22:40

Azt azért nem ajánlom:)) Én ki se bírnám:D:D

Sajnos mindennek van kockázata,rajtad múlik Te melyiket vállalod.

Én évek óta megszakításos módszerrel védekezem a párommal.(ezt nem azért mondom,hogy ezt válaszd!!!mert,hát ez nem egy életbiztosítás sajnos)Nekünk ez ugyan bevált,de persze nem "stressz"mentes számomra,mert hiába bízom benne maximálisan és tudom,hogy ő ezt a dolgot abszolút tudja kontrollálni(egy fiatalabb vagy tapasztalatlanabb sráccal végképp nem merném vállalni)de ugye az úgynevezett előnedvben/váladékban is lehet sperma,és akkor meg is van a baj...viszont nekem a gyűrű mint mondtam kényelmetlen,a pharmatex nem jött be,a gyógyszertől meg nagyon félek,a hízás miatt.Szóval nekem a hiúságom erősebb,mint,hogy be merjem vállalni a tablettát,pedig lehet semmi bajom nem lenne tőle és csomó stresszt levenne a vállamról...


Azt csak Te érzed,hogy mi mennyire fontos/kényelmes számodra ahhoz,hogy azt válaszd.

33. 499fab94ab (válaszként erre: 30. - A6d5a14c21)
2009. nov. 6. 22:29
Köszönöm ez sokat segített. Marad az önmegtartóztatás :D
32. a6d5a14c21 (válaszként erre: 31. - 04d410066e)
2009. nov. 6. 22:19
igen,HA jót kapok:)
31. 04d410066e (válaszként erre: 14. - A6d5a14c21)
2009. nov. 6. 22:13
Az nem baj. Attól még nem fogsz még többet felszedni a fogamzásgátlótól, ha jót kapsz. :)
30. a6d5a14c21 (válaszként erre: 29. - 499fab94ab)
2009. nov. 6. 22:01

Szerintem tuti tanácsot senki nem tud adni!

Szívem szerint én a fogamzásgátló tablettát választanám,mert köztudottan az a legbiztonságosabb,és nekem a minden nap ugyanakkor bevétele sem okozna gondot.Viszont mivel a legalacsonyabb hormontartalmú tablettától is van aki hízik,tehát nincs biztosíték rá,hogy nem fogok,én nem merem megkockáztatni,még ha váltani is lehet a következő hónapban és addig "csak 4-5"kg szalad fel,nekem az sem hiányzik,így is van bőven elég pluszom...


Az implantátumnál ugyanez a helyzet.


A gyűrű szerintem kényelmetlen és ahogy írtad,számodra ezek az első igazi szexuális élmények,én nem biztos,hogy "bevállalnám" kezdőként...de ez megint olyan,hogy puding próbája az evés,lehet neked fel sem tűnik,ha használjátok...


Van még a spirál,de azt a nődokik nem szeretik felírni olyan nőknek akik még nem szültek.


Én kipróbáltam a pharmatex hüvelytablettát(spermaölő).Na ez megint az,ami inkább csak 80%-os védettséget ad,szóval kockázatos,sokat lehet róla itt ezen az oldalon is olvasni,valaki bemeri vállalni,hogy csak ezzel védekezik,és semmi gondja,van aki bevállalta és már van egy szép kisbabája...én magam megszakítás mellé akartam alkalmazni,nekem sajnos nem jött be,mert számomra gondot okozott,hogy használat előtt és után 2-2órával nem lehet fürödni.Ráadásul nálam fehér folyást okozott,holott előtte soha ilyen jellegű gondom nem volt!


Szóval igazából minden módszer mellett vannak érvek és ellenérvek,sajnos tökéletes módszer nincs.Az rajtad múlik,hogy melyik negatívumokat(nem fürdés aktus után,esetleges hízás,stb)tudod vállalni és melyiket érzed úgy,hogy betudod iktatni az életviteledbe...

2009. nov. 6. 21:36
Na visszatértem. Segítőkész emberek tanácsait továbbra is várom. :)
2009. nov. 6. 14:27
Lehet, hogy van valami próba elötte, hogy hogyan reagál rá a szervezeted és ha valami gond adódik még időben kiderült.
27. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 25. - A6d5a14c21)
2009. nov. 6. 14:26
Na látod erre nem is gondoltam. Abszolút jogos felvetés.
26. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 24. - 499fab94ab)
2009. nov. 6. 13:11
Nagyon szívesen
25. a6d5a14c21 (válaszként erre: 23. - Elfelejtett jelszó)
2009. nov. 6. 13:08
Engem ez az implantátum érdekelne,mert tényleg praktikus.De ahogy alacsony hormontartalmú tablettától lehet hízni és vissza mész akkor ,hogy írjanak fel másikat,így gondolom az implantátumban lévő hormon is okozhat hízást,berakatod,és ha hízol mehetsz vissza,hogy szedjék ki?Szuper lehet:S
24. 499fab94ab (válaszként erre: 23. - Elfelejtett jelszó)
2009. nov. 6. 12:57

90 kg alatt vagyok, tehát ez nem lehet gond. Nálam is problémát jelentene a tabletta bevétele, ráadásul közel azonos időben...:)

Ezeknek akkor utánna fogok olvasni a neten. Köszönöm a segítségedet.

2009. nov. 6. 12:53

Én kiirtam a tapaszról egy fórumot, de inkább a net segíthet. Ennek is van hátránya, 90 kg felett nem ajánlják meg van hogy le is esik, de 100%ig tökéletes módszer meg ugy sincs mindnek van valami kellemetlenség.

Szerintem (nekem legalábbis) sokkal jobb ez is meg a gyűrű is meg az implantátum is mert a napi gyógyszert állandóan elfelejtem bevenni.

Ezekkel a módszerekkel pedig ráérsz heti 1x foglalkozni max, sokkal kényelmesebbek.

2009. nov. 6. 12:48
Köszönöm a tanácsokat! Most egy kicsit le kell lépnem, de várom a további ötleteket! Hallottam olvstam pl tapaszról. Arról tud valaki valamit? És a bőr alá beültethető fogamzásgátló? Pontosan nem is tudom a nevét.
2009. nov. 6. 12:47

Ezerféle fogamzásgátló létezik fiatal vagy még kipróbálhatod mindet, biztosan lesz olyan amelyik megfelel! Az ember ha hízik egy gyógyszertől visszamegy a dokihoz és felirat egy másikat. Aztán attól semmi baja nem lesz. Van aki szerencsés és első alkalommal megtalálja, van aki végigjárja a palettát mire rátalál a megfelelőre.

SOk sikert!

20. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 16. - 499fab94ab)
2009. nov. 6. 12:46
"kerülhet oda egy pici spermácska" Hát szerintem ilyan nincs. Valaki vagy odafigyel normálisan, vagy nem érett arra hogy szexeljen. Már bocs. A védekezés is felelősségteljes dolog érett embereknek való és igen a pasid vagy vállalja érted a kellemetlenséget is vagy arra van az ajtó. A védekezés két emberen múlik! Ebben nincs kompromisszum.
2009. nov. 6. 12:43
Próbáld ki kedves topicnyitó, hogy hízol-e tőle vagy nem. Élből csak azért elutasítan mert néhányan valóban híztak tőle nem szerencsés. Mindent ki kell próbálni
18. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 7. - Minike26)
2009. nov. 6. 12:42

De nem mindenki olyan mint Te. Nagyon sokan meg pont a Yadine-tól híztak el. Pl a barátnőm is hipphopp felkapott 20 kg-t tőle!

Lehet, h ogy hízik lehet h ogy nem mindenkire máshogy hat a gyógyszer.

17. 499fab94ab (válaszként erre: 14. - A6d5a14c21)
2009. nov. 6. 12:31
Igen, így értettem. Nem vagyok vékony sajnos.
2009. nov. 6. 12:30
Nekem is első, máshogy is első, és még csak lesz. Csak gondoltam tájékozódok. Persze eleinte óvszer, és nem is tiltakozik nagyon, mert olvastam olyan véleményt, hogy ha szeret, akkor értem bevállalja. Nincs ezzel gond, csak játék közben az ember nem nagyon figyel, és kerülhet oda egy pici spermácska, ami elég ahhoz, hogy baj legyen. De lehet, hogy csak a tapasztalatlanságom miatt vagyok megijedve.
15. Ildi0325 (válaszként erre: 1. - 499fab94ab)
2009. nov. 6. 12:27

Szia!

Valamiféle kompromisszumot kötni kell. A fogamzásgátló tabletta szinte teljesen biztonságos, a menstruációs (megvonásos) vérzés is jóval kevesebb, Neked ez hasznos lenne.Hízásra nem feltétlenül kell számítani, inkább a libidó csökkenése, ami gyakoribb. A hormon nélküli dolgok , krémek, kúpok, habok, naptár módszer stb. csak akkor jók, ha nem gond egy esetleges terhesség. A mai óvszerek egyáltalán nem rosszak , van köztük szuper vékony. Egy normális , téged szerető pasi simán bevállalhatja.

Nőgyógyász reméhetőleg többet tud segíteni, mert ez nem egy egyszerű kérdés.

14. a6d5a14c21 (válaszként erre: 10. - 04d410066e)
2009. nov. 6. 12:25
A címlaplány dolgot gondolom úgy értette,hogy nem épp a legvékonyabbak közé tartozik...
2009. nov. 6. 12:24
Mi amugy 2 éve gumizunk, most akarom kipróbálnia minitabit
2009. nov. 6. 12:21
És menj el nődokihoz szerintem is, egy kivizsgálás után (kenet+vérvétel) sokkal jobban tudnak választani.
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook