Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátlás-érdemes szünetet tartani? fórum

Fogamzásgátlás-érdemes szünetet tartani? (beszélgetős fórum)


14. trabant (válaszként erre: 4. - Gabikka)
2012. dec. 7. 14:15
Én is csomo oldalt olvastam orvosi véleményeket. A nőgyógyászom is azt mondta 1 honap után már lehet baba projekt. Ezek a gyogyszerek nem tartalmaznak már olyan hormokat mitn régen.
13. Amália3 (válaszként erre: 5. - Adry20)
2011. okt. 4. 23:06

Szia, Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy mennyi ideig kell szünetet tartani? S mennyi idő után szedhetem majd újra a tablettát (amit persze egyenlőre nem tervezek csak kérdezem)? És ha újra elkezdem az nem jár-e valamiféle következménnyel? Köszi előre is a választ!

12. Ancsi86 (válaszként erre: 11. - C6560fb39d)
2010. márc. 21. 23:43

Én is utánanézegettem a dolgoknak, a legtöbb helyen azt írják, hogy panaszmentesség esetén nem kell abbahagyni, mivel ha belegondolsz, azért kell minden nap szedni, és azért veszélyes, ha kihagysz 1-1 tablettát, mert olyan hamar ürül ki a szervezetből, hogy esetleg nem véd meg egy teherbe eséstől.


Én is gondolkodom rajta, hogy abba kéne hagyni így 8 évnyi folyamatos szedés után, de már többször kérdeztem meg orvost, és mindig azt mondta, hogy alacsony hormontartalmú, és hogy legrosszabb esetben is fél év alatt teherbe lehet esni, ha egyéb probléma nincs..

2010. febr. 20. 17:46
Nekem a váltásnál nem mondta a doki a szünetet,nekem pedig eszembe sem jutott,egyébként pedig rizikós a szünet,legalábbis nekem biztos,szeretem a biztos dolgokat ami bevált 10 éve azon nem érdemes változtatni.Persze ha nem gond a baba akkor lehet szünet,de én soha nem szüneteltem,illetve a két gyerkőc elött természetesen igen.:P
2010. febr. 19. 22:42
Sziasztok 1 éve szedem a Mercilont és most váltani akarok Milligestre! Kell szünetet tartani? Hány hónapig?
2009. máj. 3. 16:15
De miért?Én több helyről hallottam hogy érdemes egy fél évet hagyni,hogy tényleg ki tudjon tisztulni a szervezet.Plusz én amúgy is le akartam rakni,mert régóta szedem.
8. 099c0bed40 (válaszként erre: 7. - Csipo)
2009. máj. 3. 06:34
Kizárólag a babavállalás előtt 2-3 hónappal érdemes a gyógyszer szedését abbahagyni, addig nem.
2009. ápr. 28. 07:39
Sziasztok.Nekem is pont ilyen jellegű gondom lenne.Szerintem én legalább 5-6 éve szedek gyógyszert./Lindinette30/Én is nagyon gondolkozok hogy abba kellene hagyni.Csak nekem még olyanom is van hogy lassan szeretnék babát is,viszont párommal beszéltük hogy egyenlőre még ne.Nem tudom hogy mit csináljak,ne hagyjam még abba?Segítsetek ha tudtok légyszi,mert nagyon el vagyok bizonytalanodva.:(
2008. dec. 10. 15:42
Régebben nekem is mondták hogy érdemes 3 évente 3 hónap szünetet tartani. De hallottam már olyat is, hogy ezek a mai újabb gyógyszerek már nem tartalmaznak annyi hormont, mint a régiek, ezért nem fontos a szünet, babaproject elött 2-3 hónappal kell csak abba hagyni.
5. Adry20 (válaszként erre: 1. - 3e0101a741)
2008. dec. 9. 22:00
Sziasztok!igen szerintem is kell szünetet tartani ,főleg hamár 3 éve szeded folyamatosan!Nem jó a folyamatos hormon adagolás ennyi időn át, és főleg szünet nélkül!Minden doki javasolja bizonyos időközönként a szünetet!És az egészség a legfontosabb!
2008. dec. 9. 22:00
Szakorvos szerint is ajanlott.
2008. dec. 9. 21:49

Úgy tudom 2-3 évente érdemes szünetet tartani, hogy egy kicsit tisztuljon a szervezeted.

Igaz más védekezési módszerrel nem olyan jó, de ennyi áldozatot megér, hogy ne mindig terheld magad a gyógyszerrel.

2008. dec. 9. 21:47
Igen, érdemes sőt azt mondják kell is!!! Egyáltalán nem hülyeség!!!! Utána mikor elkezded szedni egy hónapig még védekezzetek!
2008. dec. 9. 21:43

Februárban 3 éve lesz,hogy fogamzásgátlót szedek,név szerint Yasminelle. Előtte Dianét szedtem,azzal nem volt semmi gond. Kb fél éve,kisebb nagyobb kihagyásokkal mellkasi fájdalmaim vannak,és legutobb arra lettem figyelmes hogy gyógyszerszünetben egyáltalán nem fáj. De hozzáteszem lehet csak véletlen egybeesés.

Nagyon gondolkozom azon h szünetet tartok. H kicsit tisztuljak,mert a közérzetem sem a legfényesebb.

Ma veszem be az utolso tabit,szombatra várom . Ugy tervezem utána nem kezdeném el szedni,pár hónapos szünetet szeretnék tartani. a Fogamzásgátlást meg tudjuk oldani más módszerrel,persze ugy nem annyira élvezetes. Szerintetek érdemes,vagy hülyeség? Utána mikor lehet ismét tabit szedni? Köszi a válaszokat.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook