Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Főállású anyaság 2011 fórum

Főállású anyaság 2011 (beszélgetős fórum)


1 2
44. Beus31
2011. dec. 11. 13:29
Sziasztok! Azzal kapcsolatban lenne kérdésem, hogy ha tegyük fel igényelném a főállású anyaságot, majd visszamondanám (munkahely miatt) és esetleg úgy adódna, újból lehet igényelni? Az alaphelyzet, a 3. gyerkőcöm után a cégem olyan feltételeket biztosított amit nem tudtam vállalni, így a munkaviszonyom megszűnt.Elmentem munkanélkülire, még februárig kapom, akkor lejár. Időközben elkezdtem egy sulit, novemberben végzek, utána felvenne a munkáltató.Kérdés: ha lejár februárban a munkanélkülim, utána elmennék főállású anyaságira (mert a semminél több), novembertől dolgoznék.De ha vmi oknál fogva a kislányom 8 éves koráig megszűnne az állásom(most 3 éves), bármikor igényelhetem újra a főállású anyaságit?
43. 4c1a787e8f (válaszként erre: 41. - B1131b8995)
2011. ápr. 13. 10:25
Ja, mi sírunk, ők meg irigykednek.. Jó a beosztás. De azért remélem nekünk egyre jobb lesz, és nem az anyagiak miatt...
42. b1131b8995 (válaszként erre: 39. - Csernag)
2011. ápr. 11. 17:38
Visszamennék én is dolgozni 4-6 órába, de hova? Magyarországon ez nem divat, és pláne ha megtudják, hogy otthon a 3 gyerek (betelt az állás egyből) már el is küldenek. Én is szívesen keresgélek, de lehetőség az kevés, és ismerettség kell hozzá. Holland, Svájci minta tetszik, de attól mi még messze vagyunk. Szülés után van lehetőséged vissza menni 4 órába, és úgy töltöd le ahogy akarod (minden nap bemész, vagy 2 napot nem 2-tőt meg igen).
41. b1131b8995 (válaszként erre: 38. - 4c1a787e8f)
2011. ápr. 11. 17:33
Teljesen egyet értek! A mai világ igényei változtak, a gyermekeink igazából csak arra vágynak, hogy velük legyünk. Az én gyerekem is (az egyik) jár néptáncra, úszni. Nem az anyagiakat mondanám nehéznek, mert igazából csak a mi igényeinről kell lemondanunk (mozi, színház stb.) Ja és ha valaki azt mondja a főállású anyákra hogy élősködnek vagy a pénz miatt szülnek annak azt mondanám csinálja utánunk hátha ő ügyesebb lenne. Az a véleményem, hogy ilyenkor tudat alatt a féltékenység beszél belőlük, tapasztalat. Az anyaság igenis munka, mire hazaér a férjem annyire elfáradok mind mentálisan mind fizikailag (pedagógus voltam), hogy már csak aludni tudnék, ha lehetne és nem kellene a gyerekeket vígasztalnom éjszaka a rossz álmok miatt. Kíváncsi volnék aki ítélkezik próbáljon 3 -vagy több gyermeket abból a pénzből eltartani amit az állambácsi ad. Egy gyermek ellátása sokkal többe kerül mint amennyit adnak a főállású anyaságért.
40. Timicicaanyuka (válaszként erre: 38. - 4c1a787e8f)
2011. febr. 16. 08:33
Teljesen igazad van!
2011. febr. 16. 08:33
Feszt azon rágódik az állam,hogy nem szülünk elég gyereket.De ha megpróbáljuk, akkor az emberek 50 %a beleskatujáz minket "egy bizonyos rétegbe" mert hát ki is szülne 3 gyereket,ha nem az aki abból akar élni. nem nem abból akarsz ezért 2-3 éven belül el akarsz menni dolgozni.Na az meg lehetetlen.Tehát : szülsz 3 gyereket és szegényesen vagy ahogy tudod felneveled.Vagy nem szülsz és majd 60 évesen mikor már megvan mindened és nem szükölködsz,ülsz otthon egyedül és alig várod,hogy valaki rádnyissa az ajtót.De nem fogja!Miért is????Jaaa mert átlagpénzből nem szültél..Azt hiszem akkor inkább megszülöm és nem veszek neki 5 hós korától nike cipőket és nem viszem babaúszásra.De azért azt hiszem még felnőhet...... Teljesen igaza van szurikáta111-nek
38. 4c1a787e8f (válaszként erre: 36. - Timicicaanyuka)
2011. febr. 16. 08:19

Az az igazság, az igényeink lettek jóval nagyobbak, meg a lehetőségek faramucik. 70 évvel ezelőtt dédnagyanyáinknak se volt több, mégis 6-7 gyereket neveltek a petróleumlámpa fényénél, meg a dagasztóteknőnél. De nem is volt minden nap tiszta ruha a gyereken, meg a bölcsőnél nem az egyetemi tanulmányokra gyűjtöttek, az bizti...


Ma mindent akarunk, ugyanakkor meg nyilvánvalóan európa szégyeneként éhbéren (vagy még azon se) vagyunk tartva.


Meg itt extra-mánia a gyerekes munkavállalóktól való félelem. De az állam is hülye. Ha az én esetemet vesszük: 9 évig jártam az egyetemre államilag finanszírozott képszésre. (mérnök jellegű karra) Ezalatt kb 10millába kerültem az államnak. Ezalatt a gyerekeim bölcsisek voltak, az állítólag évente 1,2 milla. Szóval majd 20millába vagyok eddig. No mostmár okos vagyok, gyerekek is vannak, mennék dolgozni, fizetném az adót.......... De nem hagyják, mert mindenki attól görcsöl, hogy lesz egy pár hét, amikor betegek lesznek a gyerekek... (pedig még apám is tud segítei). Ha így egybe nézed, nem pitiáner??


Ráadásul ha nem keresek, nem is költök, nem forog a pénz vissza a gazdaságba...

37. 4c1a787e8f (válaszként erre: 35. - Csernag)
2011. febr. 16. 08:12

Én is mindig félek.


Nekem még nem volt munkahelyem, most kell keressek. Három gyerek mellett. Hehe... Megjegyzem, már kettő mellett sem találtam, tehát ilyen szempontból midegy. Az pont a válság közepe volt, amikor előzőleg kerestem...


Ha meg netán találok, akkor meg előre félek tőle, hogy fogok helytállni... Nálunk én viszem, hozom a gyerekeket. Illetve most a férjem viszi őket reggel korán, de ha hárommal indulunk majd, egyet bizti be kell vállaljak... Délutá meg el bizti én hozom őket... Szóval, ha valaki számolni tud, akkor bizony ma 6 órás munkát tudok eleinte vállalni... Azért meg nem rajonganak a munkaadók...


Szóval félni félek, de tudom, hogy ha nagyon nehezen is, de csak erre van előre... Még csak 6 hós a kicsi, de már csomót foglalkozom ezzel, mert a férjem is sajna keveset keres, és a pénzünk az utolsó fillérig elmegy, sőt a gázszámlánkat anyám segít kifizetni... Pedig a konyhán, fürdőszobán, előszobánk nem is fűthető...


De persze, ha nincs más, akkor ez a főállású anyaság jó arra, hogy legalább a nyugdíj-időbe ne legyen törés, meg biztosított vagy...

36. Timicicaanyuka (válaszként erre: 35. - Csernag)
2011. febr. 16. 07:55
Ha most várnám az elsőt, lehet hogy meg is állnánk. Nagyon sz@r világ lett sajnos. Már nem az számít hány gyereket akarsz, hanem mennyit tudsz eltartani, felnevelni.
35. csernag (válaszként erre: 34. - 4c1a787e8f)
2011. febr. 15. 20:11
Köszönöm a válaszod.Nem tudom mit tegyek.Nagyon félek,hogy nem tudom a megfelelő körülményeket megteremteni.Mondjuk a 2.nál is így volt............és végülis nincs is gond.
34. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Csernag)
2011. febr. 15. 19:46

Szia!


Gratulálok az új jelentkezőhöz...


Nem akarsz visszamenni dolgozni a 3. gyerek 3 éves kora után?

Mert a "főállású anyaság" csak utána értendő.

Addig kapod a gyed-et, meg a gyest. (ez utóbbit, ha nem dolgozol mellette 8 órában, csak akkor, és persze a gyerek 2és 3 éves kora között, ugyanúgy, mint eddig)


Tehát addig ez van, és a családi 16000 fejenként.


A gyerek három éves korától meg van a 3X16000 családi pótlék, és a 28000 Ft anyasági... Annyi pozitívuma van, hogy beleszámít a nyugdjidőbe... Én erre a 76000-re nem alapoznék, ha csak nincs a férjedre egy több tízmilliós életbiztosítás kötve... És ez nem poén akart lenni...


Nem is a babakorral vannak a gondok, hanem amikor már kezdik a sulit, meg az oviba három adag gyümölcs megy, meg három felé fizeted a különórát... Mert az meg nem teheted meg, hogy még heti 1 néptáncra se menjen, mert neki több tesója van...


Szóval én mindenkit arra buzdítok, hogy amint lehet, menjen vissza dolgozni, meg kell próbálni a munkakörülményeket úgy alakítani, hogy menjen a dolog. (nekem még nem sikerült, de igyekszem)


Én három gyerek boldog anyukája vagyok, de bizony nagyon nehezen mennek az anyagiak...

33. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 27. - Andi.nagy)
2011. febr. 15. 19:05
Erről van szó.
2011. febr. 15. 18:51
Úgy örülök,hogy a rosszindulatú emberek mellett vannak itt igazi anyukák is!!!Imádom a gyerekeimet és a számuknak csak a pénz szabhat határt.Sajnos nem keresünk sok százezret.
31. wyra (válaszként erre: 30. - Andi.nagy)
2011. febr. 15. 18:40
Bár meglehetne élni belőle :)
30. andi.nagy (válaszként erre: 28. - Csernag)
2011. febr. 15. 18:27

Az én 5 éves fiam épp a napokban mondta, hogy jó lenne még 2-3 kistestvér. Ez nagyon jólesett, bárcsak megtehetnénk. Iszonyú sok szeretet tudnak adni, imádom minden percét az anyaságnak.

Aki ilyet mond, hogy gyes-ből meg gyet-ből akarsz élni, szerintem nincs tisztába azzal, hogy ez mennyi pénz.

29. andi.nagy (válaszként erre: 26. - Vakri)
2011. febr. 15. 18:24
Mi is nagyon örülünk a mostani adókedvezménynek, igaz, a én párom nettó 20 ezer forinttal kap többet, de ez is segítség. Én az anyasági mellett szerencsére tudok dolgozni.
2011. febr. 15. 18:22
Köszönök minden hozzászólást!Nagyon aranyosak vagytok.Iszonyatosan hirtelen jött ez a terhesség,nem számítottam rá.Nem akarok a gyerekszülésből élni.Csak szeretném tudni El tudom e majd tartani őket a jelenlegi helyzetben.Gusztustalan nagyvárosi duma ez a : "3 gyerek,persze mert gyesből-gyetből akarsz élni" Szivem szerint szülnék 4et is csak nem valószínű,hogy el tudnám tartani.
27. andi.nagy (válaszként erre: 24. - Kisszsuzska83)
2011. febr. 15. 18:21
Egyáltalán nem kapsz, mert úgy ahogy írod viszi is. Akik az anyagiak miatt vállalnának, szerintem azok ne tegyék, vagy ők (akikről az előző hsz-ban is írtam) nem a gyerekekre költik, ami elég szomorú.
26. vakri
2011. febr. 15. 18:17
Természetesen mi sem a kedvezmények miatt vállaltunk 3 gyereket (a mai eszemmel nem szülnék, max kettőt, de inkább egyet). De mindketten dolgozunk hálsten, és a januári jövedelmünk összesen 80-90-nel több mint a tavalyi. Pontosan nem tudom, mert elég sok túlórám meg éjszakám volt januárban. Persze aki több százezret keres, annak még több marad, de mi ennek is nagyon örülünk, majdnem egyikünk fizetését kapjuk pluszba.
25. wyra
2011. febr. 15. 18:11
A NOE honlapján is találsz információkat.
24. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 22. - Andi.nagy)
2011. febr. 15. 18:11

Oké, ha nem az anyagiak miatt vállalsz. De bocs már, tényleg annyival többet kapsz, ha vállalsz egy harmadikat? Egy harmadik pénzt is visz.

pelenka, stb...

Én akkor vállalnék harmadikat, ha úgy érezném, hogy szeretnék, nem azért mert pár ezerrel többet kapok havonta.

23. Dézsa
2011. febr. 15. 18:10

Az idei évtől 6 órában lehet gyet mellett dolgozni.


Vasúton is van nagycsaládos kedvezmény.

22. andi.nagy (válaszként erre: 5. - Kisszsuzska83)
2011. febr. 15. 18:08
Szerintem sokan vagyunk, akik nem az anyagiak miatt vállalunk 3 vagy több gyermeket. Azért mert van egy réteg, akiknek ez megélhetés még nem kellene általánosítani.
2011. febr. 15. 18:02
Nekem is 3 van, egy fillérrel sem kaptunk többet, viszont minden sokkal többe kerül, mint tavaly. Mostanában sokat gondolkodom, hogy ha nagyobbak lesznek hogy fogunk megélni. 4 órában elmennék dolgozni, ha lejár a gyes, csak lenne hova.
20. wyra
2011. febr. 15. 17:59
Nálunk 3 gyerek s lényegesen sokat nyom a latban az 50 %-os étkeztetés a suliban,s az ingyen tankönyv is,ami gyerekenként 15-18 ezer ft lenne.Most az adókedvezmény is jól jött,kérdés mennyire tudjátok kihasználni.De a gyet csak a gyes lejárta után lehetséges.Az anyagiak miatt meg szerintem felesleges aggódni (persze átvitt értelemben),mert a két nagy után biztosan maradt egy rakat holmitok,ha meg mégsem,akár bababörzés,turkálóban,aukciós oldalakon nagyon jó áron belehet vásárolni a babának.
19. Sapienta (válaszként erre: 1. - Csernag)
2011. febr. 15. 17:59
írj egy emailt a MÁK-nak, meg fogják írni, hogy mire számíthatsz, és ha olyan kérdésed is volt, amiben nem ők az illetékesek, megírják, hogy hova kell fordulnod. kb. 1 hét alatt válaszolnak.
2011. febr. 15. 17:57

akik eddig jól kerestek csak ők járnak jól, hiszen nekik lecsökkent a jövedelemadó 16 %-ra


a többit meg leszarják

17. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 16. - Csigu77)
2011. febr. 15. 17:55
Vicc az egész. A kormány részéről is, de a családokat sem értem.
16. csigu77 (válaszként erre: 10. - Kisszsuzska83)
2011. febr. 15. 17:53

hmmm, adókedvezmény...röhögnöm kell rajta.

Megcsinálták magunknak, hogy havonta 4-500 ezerrel több maradjon nekik.

2011. febr. 15. 17:52
sajnos nem minden apuka keres többszázezret, hogy érvényesíteni tudná a családi adókedvezményt
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook